ایده راه اندازی کسب و کار باربری و اتوبار اسباب کشی اثاثیه منزل

خانه » ایده های خلاقانه » ایده راه اندازی کسب و کار باربری و اتوبار اسباب کشی اثاثیه منزل

زمان مطالعه: 8 دقیقه

ایده باربری و اتوبار اسباب کشی اثاثیه منزل و ادارات یکی از بهترین ایده های خدماتی خلاقانه در دنیا محسوب می شود. بی شک شما برای یکبار هم که شده شرکت هایی که در زمینه باربری فعالیت دارند را دیده اید. البته لازم به ذکر است که تفاوت شرکت باربری با شرکت اتوبار را در ادامه به شما توضیح خواهم داد. این شغل بسیار بازدهی بالایی دارد و می توانید درآمد زیادی از آن داشته باشید.

البته اشاره کنم که اگر فردی هستید با علاقه زیاد به ایده شغل باربری باید به شما بگوییم که در یک مسیر خود قرار گرفته اید. علاقه به کاری که انجام میدهیم از خود ایده مهمتر می باشد. ما باید عاشق کسب و کار خود باشیم. یه جمله معروف هست که میگه: وقتی ما عاشق کار و شغل خودمون باشیم، دیگه هیچوقت تو زندگی کار نخواهیم کرد.

تفاوت باربری با اتوبار

به طور کاملا ساده و کوتاه بخواهیم به بررسی تفاوت باربری و شرکت اتوبار اشاره کنیم، باید بگوییم که تقریبا این دو یکی هستند و فقط در یک مورد با هم تفاوت دارند. به این صورت که خدمات باربری شامل هرگونه انجام کاری های حمل و نقل بار به صورت زمینی، هوایی و دریایی می شود. خدمات اتوبار نیز شامل کلیه خدمات حمل بار تنها به صورت زمینی می باشد. تفاوت اصلی این دو تنها به همین مورد مربوط می شود. از هر دو اصطلاح می توان برای کسب و کار خود استفاده کرد. تنها در صورتی که خدمات به صورت هوایی و از طریق دریا انجام شود می توان اسم آن را باربری در نظر گرفت.

ایده باربری و اتوبار اسباب کشی

بریم سراغ معرفی ایده که به چه صورتی هست و چجوری باید کار کنیم. همین ابتدا اشاره کنم که در تمامی شهرها و مناطق می توان این ایده خلاقانه کسب و کار را راه اندازی کرد. این کار همانطور که میدانید در سراسر دنیا انجام می شود و شرکت های بزرگی هستند که در زمینه باربری و اتوبار بین شهری فعالیت دارند.

برای مثال باربری و اتوبار در تهران زیاد است. توجه داشته باشید که زیاد بودن همکار و رقیب در این کار هیچ مشکلی برای ما ایجاد نخواهد کرد. وقتی ما دنبال یک ایده هستیم برای شروع کار، باید همه جوانب رو بررسی کنیم و بتونیم بهترین خدمات باربری در تهران یا هر شهر دیگه ای رو ارائه بدیم.

شغل باربری و اتوبار شهری

بررسی شرکت های پست و تیپاکس

همانطور که همه ما میدانیم در ایران شرکت های زیادی در زمینه خدمات پست و حمل و نقل فعالیت دارند. یکی از مهمترین این شرکت ها مربوط به اداره پست می باشد. مورد دیگری رو بخوام مثال بزنم می تونیم به شرکت تیپاکس که خدمات حمل بار به تمام نقاط را انجام میدهد اشاره کنم.

به طور کلی مسئولیت ها این شرکت ها در برخی مواقع برای ارسال یک سری مرسوله های پستی محدود می باشد. بنابراین زمانی که ارسال بری این نوع شرکت ها امکان پذیر نباشد، مردم  برای ارسال بار باید به سراغ باربری ها و اتوبارها بروند. از طریق این نوع شرکت ها می توان هر محصولی را به راحتی به هر نقطه ای از شهر یا کشور ارسال کرد. البته هر کدام از این شرکت های باربری دارای قوانین خاص خودشان می باشند و هر نوع محصول یا بر خاصی را ارسال نمی کنند.

پس با وجود شرکت های همچون اداره پست ایران و شرکت های دیگر مثل تیپاکس و سایر موارد هیچ محدودیتی در این کسب و کار ایجاد نمی کنند.

ایده باربری و اتوبار شامل چه خدماتی است؟

بی شک تا حدودی می دانید که این شغل به چه صورتی فعالیت دارد. در اینجا اشاره مختصری به این موضوع خواهم داشت. در هر شهری مردم برای حمل بارهای خود همچون اسباب کشی اثاثیه منزل، اثاثیه ادارات، شرکت ها، حمل جهیزیه عروس و حمل هر نوع وسیله دیگری از شرکت های باربری استفاده می کنند. در زمینه اسباب کشی و حمل بار درون شهری و بین شهری اکثرا از اصطلاح شرکت اتوبار استفاده می کنند. پس کاری که قرار هست ما انجام بدیم، ارائه خدمات اسباب کشی می باشد. توجه داشته باشید که قرار نیست خود شما این کار را انجام دهید. شما به عنوان مدیر و موسس این کسب و کار تنها یک شغل را برای خود و تعداد افراد دیگر ایجاد کرده اید که نظارت کارها با شما خواهد بود.

چگونه شروع کنیم؟

شما برای پیاده سازی این ایده به یک دفتر کاری، تعداد کارگر برای بسته بندی و اسباب کشی جهت بار کردن اثاثیه منزل داخل ماشین، راننده ماشین که مالک همان ماشین خواهد بود نیاز دارید. بسیاری از شرکت های باربری و اتوبار که در شهرهای مختلفی فعالیت دارند مجوز اتحادیه دریافت کرده اند. در کنار همین شرکت های دارای مجوز خدمات حمل و نقل باربری، شرکت های دیگر هستند که بدون مجوز مشغول به فعالیت می باشند. شما می توانید برای حرفه ای تر کردن کسب و کارتان مجوز لازم را برای شرکت اتوبار و خدمات باربری از اتحادیه باربری شهر خود دریافت کنید.

سرمایه لازم برای راه اندازی شرکت اتوبار

نحوه راه اندازی ایده اتوبار شهری

توجه کنید که برای راه اندازی این ایده اتوبار بین شهری شما باید ابتدا یک برنامه مشخصی مشخص کنید. اگر با اصطلاح بیزینس مدل یا به اصطلاح بوم مدل کسب و کار آشنا هستید می توانید از این روش برای برنامه ریزی استفاده کنید. در رابطه با بوم مدل کسب و کار به طور مفصل در مقالات بعدی صحبت می کنیم. اما اگر با این مورد آشنا نیستید باز هم موردی نداره و می تونید روی یک برگه برای خودتون برنامه رو طراحی کنید. منظور از طراحی برنامه کسب و کار این است که مشخص کنید برای مثال در چه منطقه ای از شهر باید کار را راه اندازی کنیم، چند نفر نیرو برای شروع کار لازم داریم، از چه ماشین هایی برای باربری استفاده کنیم، از چه تجهیزاتی برای بسته بندی اثاثیه استفاده کنیم، نیرو و کارگرهای ما باید در زمینه اسباب کشی تخصص لازم را داشته باشند و بسیار موارد دیگر.

حال من در اینجا برای شما یک لیست آماده کرده ام که می توانید بر اساس این لیست برای خودتون برنامه ای مشخص کنید.

  • اگر سطح شهر شما برای این کار بازدهی ندارد بهتره بیخیال این ایده بشید.
  • مشخص کردن یک محل برای دفتر کاری
  • پیدا کردن چند ماشین ( در ابتدای کار با چند نفر که وانت و نیسان یا خاور و کامیون دارند حرف بزنید که در صورت گرفتن سفارش کار را به آنها بسپارید)
  • پیدا کردن تعدادی کارگر
  • تجهیزات لازم برای باربری
  • تبلیغات در شهر
  • راه اندازی سایت اینترنتی اتوبار و باربری در صورتی که در شهرهای بزرگ هستید. (درباره کسب و کار اینترنتی اطلاعات بیشتری به دست بیاروید)
  • پیدا کردن ایده ها و راه کارهای متفاوت بودن با دیگران

فراهم کردن شرایط برای این کار بسیار آسان است. فقط در مورد مربوط به پیدا کردن ماشین و نیرو باید افراد مناسب و متعهد انتخاب کنید.

سرمایه لازم برای اجرای ایده شرکت باربری (سرمایه خیلی کم)

بخش مهمی از ایده که لازم است در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید مربوط به میزان سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار اتوبار اسباب کشی می باشد. همانطور که بالاتر مواردی را برای شما لیست کردم، تقریبا مشخص است که سرمایه زیادی لازم ندارید. مشخص کردن سرمایه لازم برای شروع کار کاملا به شما بستگی دارد. ممکن است شما سرمایه زیادی داشته باشید و بخواهید هر چیزی که لازم است را در ابتدای کار فراهم کنید. اما اگر سرمایه زیادی ندارید باز هم هیچ مشکلی در راه اندازی کار اتوبار نخواهید داشت.

هزینه لازم و سرمایه اولیه تنها برای اجازه یک مغازه برای دفتر کاری می باشد. نیازی نیست تجهیزات زیادی داخل دفتر کاری خود داشته باشید. یک دفتر خیلی ساده، زمانی که سرمایه زیادی ندارید، برای شما کار راه اندازی خواهد بود. در صورتی که بخواهید برای اتوبار بین شهری خود تبلیغات هم در سطح شهر انجام دهید، هزینه کنی هم برای تبلیغات نیاز خواهید داشت. البته تبلیغات در سطح گسترده در شهرهای بزرگ هزینه زیادی را نیاز خواهد داشت.

بعد از این موارد فعلا شما سرمایه دیگری نیاز ندارید. زمانی که سفارش اسباب کشی اثاثیه منزل دریافت می کنید، هزینه ای که بعد از پایان کار دریافت خواهید کرد با همان پول می توانید برای هزینه های کارگران باربری و هزینه ماشین ها را پرداخت کنید. فقط توجه داشته باشید که در رابطه با نرخ باربری و اثاث کشی در شهر خود باید تحقیق کنید و بر اساس نرخ اتحادیه باربری برای نیرو و راننده ها حقوق در نظر بگیرید.

ایده باربری و اتوبار

باربری و اتوبار در تهران

اجازه بدید در رابطه با باربری تهران جزئیاتی را خدمات شما توضیح دهم. این مورد برای مثال می باشد. هم اکنون در پایتخت شرکت باربری و شرکت اتوبار بسیار زیاد است. این شرکت ها در تمامی مناطق تهران وجود دارند. برخی از آنها خدمات خود را تنها به شهر و محله خاصی محدود کرده اند. برخی دیگر خدمات اتوبار خود را به تمام 22 منطقه شهرداری تهران ارائه می دهند. البته اکثر آنها خدمات حمل و نقل بار به سایر شهرستان ها را نیز دارند.

برای مثال باربری زعفرانیه، باربری تجریش، الهیه، قیطریه، شهرک اکباتان، میدان فردوسی، هاشمی، تهرانپارس، ولنجک، پونک، ونک، تهرانسر و … همگی مناطقی هستند که خدمات باربری دارند. یکی از بهترین شرکت های باربری در تهران مربوط به شرکت باربری هاشمی بار می باشد. این شرکت تمامی خدمات لازم در این زمینه را ارائه می دهد.

نتیجه

به طور کلی ما سعی کردیم یک کسب و کار ایده آل با درآمد بالا را به شما معرفی کنیم. جزئیات زیادی در رابطه با این شغل وجود دارد که شما می توانید در صورت علاقمند بودن به این شغل تحقیقات بیشتری روی آن انجام دهید. حتی می توانید از کسانی که در شهر شما باربری دارند سوالاتی در رابطه با کارشان از آنها بپرسید. در شهرها بزرگ در صورتی که به صورت حرفه ای بخواهید کار کنید و تمایز زیادی با دیگر همکاران داشته باشید، واقعا درآمد فوق العاده ای برای شما خواهد داشت.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
17 + 24 =