ایده دامداری پرورش گوسفند رومانف چند قلوزا

خانه » ایده های خلاقانه » ایده دامداری پرورش گوسفند رومانف چند قلوزا
ایده پرورش گوسفند رومانف

زمان مطالعه: 6 دقیقه

پرورش گوسفند رومانف چند قلوزا یکی از ایده های دامداری پردرآمد می باشد که علاقمندان به زمینه دامداری می توانند از طریق پرورش رومانوف اقدام به کسب درآمد عالی کنند. در ادامه این مقاله از بخش ایده های پولساز غیر اینترنتی به معرفی و ارائه توضیحات بیشتر در رابطه با گوسفندان نژاد رومانف می پردازیم.

ایده خرید و فروش گوسفند رومانف

یکی از انواع نژاد گوسفندان در دنیا مربوط به گوسفند رومانف می باشد که دارای ویژگی چند قلوزایی است. این نژاد بهترین نوع در زمینه چند قلوزا بودن می باشد. به طوری که تا کنون رکورد 9 بره در آمریکا و 7 بره در فرانسه را در یک زایش داشته است. در حالت معمولی کسانی که گوسفندان رومانف نگهداری می کنند در هر بار زایش شاهد 3 الی 5 بره هستند. بنابراین همانطور که مشخص است یکی از بهترین نژاد گوسفندان دنیا محسوب می شود.

حال این نژاد به دلیل دارا بودن این ویژگی عالی، گزینه مناسبی برای نگهداری و پرورش دادن می باشد. از طرفی خواهان بسیار زیادی دارد و همچنین قیمت گوسفند رومانف بسیار بالاتر از سایر نژاد گوسفندان ایرانی و خارجی می باشد.

مراکز خرید و فروش گوسفند رومانف اصیل

قیمت گوسفند زنده در ایران

یکی از نکاتی که در همین ابتدا باید به آن اشاره کنیم مربوط به قیمت گوسفند زنده در ایران می باشد. قبلا داخل سایت یک مقاله تحت عنوان ایده خرید و فروش گوسفند زنده برای کشتار روز معرفی کرده بودیم که نرخ دام زنده را مورد بررسی قرار دادیم. دقت داشته باشید که این بخش یعنی ایده مربوط به گوسفند رومانف با ایده ای که قبلا معرفی شده متفاوت می باشد. بنابراین لازم است بدانید که نرخ خرید گوسفندان چندقلوزا که برای پرورش و پرواربندی هستند با سایر نژادهای کشتاری متفاوت است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت گوسفند و بره جهت کشتار از طریق سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند به صورت آنلاین و از طریق مرکز اعلام نرخ روز اقدام کنید.

میزان سرمایه اولیه برای استارت ایده

در رابطه با سرمایه اولیه استارت کار باید بگوییم که این مورد مربوط به خود شما می باشد. یعنی بستگی به توانایی خود می توانید به هر تعداد که نیاز دارید گوسفند رومانف خریداری کنید. تنها نکته ای که باید در رابطه با میزان هزینه لازم برای خرید به آن توجه کنید خرید بره رومانف یا خرید گوسفند بالغ رومانف می باشد. برخی افراد بجای خرید قوچ و میش بالغ اقدام به خرید بره نژاد رومانوف می کنند و با رسیدگی چند ماهه آنها را برای دوران بلوغ و جفت گیری آماده می کنند. شما هم می توانید این روش را نیز پیش بگیرید. قدرت خرید شما به این منظور نیست که هزینه زیادی بخواهید برای این کار بگذارید، منظور در اینجا علاوه بر توانایی مالی، مربوط به جای نگهداری، هزینه های خورد و خوراک دام، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدگی به گوسفندان و … می باشد.

در ادامه در رابطه با نحوه اجرا ایده توضیحاتی خدمت شما ارائه می کنیم که قسمت های مختلف این کار را تا حدودی در بر میگیرد.

گوسفند رومانف

نحوه اجرای ایده

برای شروع کار ابتدا باید به چندین نکته دقت داشته باشید. شما نیاز به یک جای مناسب برای نگهداری دارید. برای این منظور باید یک مکان و محدوده خوب را برای این مورد در نظر بگیرید. ممکن است شما این مکان را داشته باشید، ولی اگر ندارید لازم است هزینه های لازم برای فراهم کردن این بخش را نیز در نظر بگیرید.

مورد دیگری در ابتدای کار باید در رابطه با آن بدانید مربوط به آشنایی با گوسفند رومانف می باشد. حتما قبل از هر گونه اقدامی باید اطلاعات لازم در رابطه با گوسفندان نژاد رومانف چند قلوزا بدست بیاورید. این اطلاعات شامل: محل مناسب نگهداری، نوع خوراک و جیره غذایی، شرایط آب و هوایی مناسب برای رومانوف ها و بسیاری موارد دیگر که همگی جزو مهمترین نکات راه اندازی ایده می باشند.

همچنین مورد دیگری که باید به خوبی در رابطه با آن تحقیق کنید، مربوط به قیمت گوسفند رومانف می باشد. لازم است از مراکز مختلفی اقدام به دریافت قیمت کرده و بهترین مورد را برای خرید انتخاب کنید.

پرورش رومانف اصیل

دقت داشته باشید که هنگام خرید باید اطلاعات لازم در رابطه با گوسفند نژاد رومانوف داشته باشید. حتی در صورت امکان اگر فکر می کنید دانش لازم را برای معامله و شناسایی رومانف اصل ندارید، شخصی را پیدا کنید که همراه شما در این معامله حضور داشته باشید تا مشکلی پیش نیاید. می توانید از کارشناسانی که در این زمینه فعالیت دارند راهنمایی دریافت کرده و از این طریق از نظر خرید رومانف اصیل خیالتان راحت باشد.

بسیاری از نژادها هستند که به طور کامل اصیل نمی باشند. به همین دلیل است که تاکید می کنم حتما در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید.

طرح توجیهی پرورش و نگهداری گوسفند رومانف را نیز می توانید از طریق جستجو در گوگل پیدا کنید. از طریق طرح توجیهی می توانید برخی هزینه ها را نیز مشخص کرده و اطلاعاتی در رابطه با زمان بازگشت سرمایه، میزان سود و … را بدست بیاورید.

روش های درآمدزایی از طریق دامداری با گوسفندان رومانف

هدف از معرفی این ایده به این شکل می باشد که شما از طریق خرید و فروش گوسفند رومانف چند قلوزا که به عنوان بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا معروف هستند بپردازید. یعنی می توانید با خرید بره رومانف اقدام به پرورش آنها کرده و در سن بالاتر زمانی که به میش و قوچ بالغ تبدیل شدند آنها رو بفروشید.

از طرفی شما می توانید تعداد میش و قوچ رومانف بالغ را خودتان نگهداری و با هر بار جفتگیری آنها در هر زایش چندین بره به تعداد رومانف های خود بیفزایید.

طرح توجیهی پرورش رومانف اصیل

قیمت گوسفند رومانف

در بخش ابتدایی مقاله ایده پرورش گوسفند رومانوف به موضوع قیمت گوسفند زنده برای کشتار اشاره کردم. توجه کنید که رومانف ها مثل سایر نژادها قیمت گذاری نمی شوند. قیمت گوسفند رومانف بر اساس سن، جثه و مواردی از این دست مشخص می شود. از طرفی قیمت آنها بسیار بالاتر است. همانطور که در بخش سرمایه لازم اشاره شد لازم است هنگام خرید از چندین مرکز مختلف قیمت دریافت کنید. با این کار شما می توانید مناسب ترین مرکز را برای خرید گوسفند و بره رومانف انتخاب کنید.

توسعه کسب و کار پرورش رومانوف

ممکن است بعد از مدتی به اصطلاح بعد از چند سال بخواهید کسب و کار خود را گسترش دهید. تا زمان توسعه شما دانش کافی در رابطه با این نژادی که در حال پرورش آن بودید به دست آورده اید. در این مدت بی شک توانسته اید در رابطه با سایر نژادهای برتر دنیا نیز مطالعاتی داشته باشید. شما در این مرحله می توانید در صورت امکان، و در صورت تشخیص درست تصمیم اقدام به پرورش نژاد های دیگر کنید. این مورد نیز نیاز به تحقیقات لازم دارد که بتوانید نژادهای برتر دنیا را پرورش داده و از این طریق بتوانید درآمد بیشتری داشته باشید.

روش دیگری که من بیشتر در بخش توسعه کسب و کار قصد داشتم به آن اشاره کنم مربوط به راه اندازی یک مرکز برای فروش اسپرم رومانف می باشد. از آنجایی که قیمت گوسفند رومانف بسیار بالا است بی شک بسیاری از دامداران قادر به خرید آنها نمی باشند. به همین دلیل تعداد زیادی از افراد که می خواهند گوسفند خود را با نژاد رومانف ترکیب کنند از طریق تلقیح مصنوعی این کار را انجام میدهند. این روش به این صورت است که شما باید یک بخش مناسب با چندین کارمند ایجاد کرده و از این طریق نیز اقدام به کسب درآمد کنید.

منبع: گوسفند زنده لایو شیپ

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
29 + 12 =