10 عادت که شما را از موفقیت عقب نگه می دارند

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 10 عادت که شما را از موفقیت عقب نگه می دارند
عادت هایی که شما را از موفقیت دور می کند
عادت هایی که شما را از موفقیت دور می کند

زمان مطالعه: 9 دقیقه

موفقیت یکی از مهمترین موارد جهت رشد و توسعه فردی می باشد. با امید و بدست آوردن آن می باشد، که افراد مایل به ادامه زندگی می باشند. و از طرفی چرخه جهان در حال گردش است. اما آیا برای همه افراد میسر است ؟ بله، برای همه میسر است و تنها مختص به افراد خاصی نمی باشد. این شمایید که موفقیتها را برای خود به نحوی آسان و یا سخت می کنید. موفقیت دارای راه های بسیار می باشد، که در این مطلب از آکادمی 98 ما می خواهیم به 10 عادت که شما را از موفقیت عقب نگه می دارند اشاره کنیم تا بتونید با رعایت کردن آنها  به خواسته خود برسید.

عادت هایی که موفقیت را به خطر می اندازد

مردم فکر می کنند که موفقیت بیرونی است. آنها معتقدند افرادی که موفق هستند به سختی کار کرده اند تا پول بیشتری کسب کنند. اما این تنها نیمی از داستان است، و اما نیمه دیگر این است که افراد موفق تنها در ساعت های طولانی در دفتر کار نمی کنند. آنها از عادتهایی که موفقیتشان را به خطر می اندازد اجتناب می کنند.

موفقیت بیرونی آن ها تقسیم کار سخت خارجی و داخلی است. کار داخلی یک سوال بسیارسخت است: آیا عادت های یک فرد موفق را دارم؟

اگر می توانید یک کارآفرین را تصور کنید که روز خود را دقیقا مثل شما سپری کند ، شما در مسیر موفقیت هستید. اگر نه باید سریعا مشکلتون رو پیدا کنید!

موفقیت
موفقیت

1. قول های دروغ و کاملا خالی

فرض کنید شما نماینده کسب و کار و یا شرکتی هستید که برای آن کار می کنید. اگر به قول خود عمل نکنید، آیا تصویر شما و شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد؟ دوستان زمانی که شما از کسی چیزی را برای انجام دادن می خواهید و او به شما قول می دهد که سر وقت انجامش می دهد، اما با این حال آیا شما دوست دارید که فرد مورد نظرتون کار سپرده شده را فراموش کند و شما برای دومین بار از او بخواهید، اگر نه پس این برای خود شما هم صدق می کند.

از قول دادن و وعده های تو خالی بدون برنامه ریزی جدا اجتناب کنید. شما باید همیشه یک تقویم در کنار خود داشته باشید ، و هر زمانی که وعده ای برای انجام کاری دارید، آن را در تقویم خود یادداشت کنید تا فراموش شدنش غیر ممکن شود.

وقتی قول می دهی کاری را در یک تاریخ خاص انجام دهید، حتما سر وقت آن را انجام بدید ، این به رشد و موفقیت فردی کمک می کند.

2. سرزنش دیگران

وقتی همه چیز خراب می شود، این تقصیر هم کار، دوست یا خانواده تان نیست.

وقتی دیگران را برای بدبختی های ما یا عدم موفقیت سرزنش می کنیم، انتظار داریم که دیگران دلیل موفقیت ما باشند. موفقیت درونی است، انتخاب ما این است که با عادت افراد موفق زندگی کنیم،  اما انتخاب ما این نیست.

به جای اینکه دیگران را سرزنش و تعجب کنید، «چرا این شخص این کار را با من انجام داد؟»، می توانیم این سوال را به «چگونه از این اتفاق دوباره جلوگیری کنم؟» را تغییر دهید.

همچنین یک پیشنهاد خوب برای شما داریم، بعد از اتمام این مقاله حتما بخش 30 راز موفقیت افراد بزرگ جهان را مطالعه کنید.

رشد و موفقیت فردی
رشد و موفقیت فردی

3. انتظار برای زمان کامل

“وقتی آماده هستم” یک تله رایج است که افراد ناموفق وارد آن می شوند. ما به جای اینکه خودمان را درست کنیم منتظر یک علامت هستیم. این ایده که ما یک روز آماده خواهیم بود، اما حالا نه، مثل سرابی است که دورتر می شود، به نظر شما نزدیکتر می شوید؟

اگر منتظر فرصت مناسبی برای رفتن باشید، این فرصت رو از دست می دید.احساس اینکه ما آماده نیستیم، منطقه راحتی است که سعی می کند ما را در امان نگه دارد. به ما می گوید که اگر در این حباب بمانیم، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. اما چه اتفاقی می افتد اگر منطقه راحت خود را ترک کنیم و از مرز خود خارج شویم؟

ما زمین های جدید، فرصت های جدید و طلای جدید را کشف می کنیم. این جایی است که مردم ناموفق پشت سر گذاشته می شوند. هر وقت که احساس اضطراب می کنید از خود بپرسید، «من فقط میترسم؟»

دلیل موفقیت
دلیل موفقیت

4. صحبت درباره اهداف، اما نه تعیین آن ها

آیا تا به حال به کسی گفته اید که برنامه ای برای انجام کاری دارید و چند ماه بعد آن ها را دیدید که هیچ پیشرفتی نداشته باشن؟

این شخص از شما سوال می کند که چگونه اوضاع با برنامه شما پیش می رود و شما چیزی برای نشان دادن ندارید. این همان چیزی است که در مورد اهداف به جای تنظیم آنها صحبت می کنیم. برای تعیین اهداف، مهندسی معکوس راه خود را از ابتدا تا پایان تکمیل کنید. اگر می خواهید در سال جاری 100 میلیون بگیرید، چه مقدار پول باید هر ماه برای رسیدن به این هدف بپردازید؟

برای رسیدن به این هدف به چه تعداد مشتری نیاز دارید؟ تعیین اهداف، به ویژه اهداف هوشمند، یک معادله ریاضی است که هدف بزرگ شما را وارد عمل روزانه می کند که آن را به واقعیت تبدیل می کند.

پیشنهاد مطالعه بعد از خواندن کامل این صفحه: مقاله توصیه های کاربردی برای رشد و توسعه فردی در مسیر موفقیت که جزو بهترین ها می باشد.

5. طفره رفتن

طفره و به عقب انداختن کارها یک دلسوزی جالب است. ما به تعویق می اندازیم چون احساس بهتری در مقابل کار کردن دارد. اما بعد از آن، ما احساس بدی برای کار کردن داریم. این باعث می شود که ما احساس ناموفق بودن، بی ارزش بودن را مانند شکست احساس کنیم. آیا تا به حال زمانی که تمام روز را مشغول کارهای بیهوده بوده اید نشسته اید و فکر کرده اید که بگویید تمام روز را هدر داده ام؟

وقتی ما عمل و رویاهای خود را دنبال می کنیم، احساس خوبی داریم. وقتی احساس خوبی داریم، بیشتر عمل می کنیم. وقتی عمل بیشتری انجام می دهیم، اهداف را به واقعیت تبدیل می کنیم.

6. خود را فریب دادن

نحوه برخورد شما با شک همان چیزی است که شما را به سمت یا خارج از موفقیت سوق می دهد. اگر هنوز موفق نیستید، زمان بیشتری را صرف شک و تردید در خودتان می کنید تا اینکه به خودتان باور داشته باشید. شک و وحشتی که به صورت سوخت وارد ذهن می شود، ما را راکد نگه می دارد.

برای اینکه از ماندن اجتناب کنید، باید بزرگ ترین طرفدار خود باشید. شما باید فردی باشید که بیش از همه به خود اعتقاد دارد.

زمانی که برای خودتان ریشه می گیرید، ریسک می کنید، خود را به جلو هل می دهید و شما موفقیت جدیدی را که قبلا داشته اید، می چشید. همه افراد موفق در خودشان بیشتر از هر کس دیگری در زندگی خود اعتقاد دارند.

افراد موفق
افراد موفق

7. مقایسه خودتان با دیگران

مشکل مقایسه خود با شخص دیگری این است که شما فصل 1 خود را به گروه دیگری در فصل 20 مقایسه می کنید. اگر در این فکر هستید که چرا به اندازه وارن بافت ، بیل گیتس ، جف بزوس و … یکی از ثروتمند ترین افراد موفق جهان نیستید، به این دلیل است که شما تازه شروع می کنید ولی آنها چندین دهه پیش از شما، کار کرده اند.

آنچه که ما از زندگی موفق کارآفرینان می بینیم برجسته ترین حلقه است. ما  سخنرانی های آنها را تنها در ، مجله فوربس با ویژگی هایی که داشته اند می بینیم، که در یک جلد مجله بسته می شود. ما تمام زمان هایی که کارآفرین، زمان خود را صرف کار کردن می کند را نمی بینیم. سخت کار می کنید و قدم های کودکانه را در جهت درست می بینیم. “به خاطر داشته باشید که همه باید از جایی شروع کنند.”

8. مراقبت از سلامت

افراد موفق اهمیت سلامتی خود را درک می کنند. زیرا هنگامی که به تولید تفکر و تمرکز می پردازند به کمکشان می آید. آنها می دانند، و شما هم همچنین اگر برای سوخت بدن خود غذا نخورید، قادر نخواهید بود کار خود را انجام دهید و یا قادر باشید برای مدت زمان طولانی تمرکز کنید.

به رژیم غذایی خود نگاه کنید همان طور که درآمد خود را کسب می کنید. درست همان طور که شما برای پرداخت قبض های خود به پول نیاز دارید، باید برای رسیدن به اهداف خود به بدن تان کمک کنید.

بدن شما قرار است شما را از جایی که امروز هستید همراهی کند، جایی که می خواهید از حالا به آنجا بروید. مطمئن شوید که با آن درست رفتار کنید تا بتوانید یک سفر آرام داشته باشید.

 تولید تفکر و تمرکز
تولید تفکر و تمرکز

9. تسلیم شدن زمانی که اوضاع خراب می شود

موفقیت یک شبه افسانه است. و موفقیت یک شبه به صورت ناگهانی زیر هدف قرار گرفته و از بین می رود.  اگر می خواهید موفقیت را پیدا کنید، باید ماه ها و حتی سال ها قبل از ضربه زدن به مدال طلا آماده باشید.

ادامه دادن یک طرز فکر است. این یک تغییر از طرف من است، من این را می خواهم که این را ایجاد کنم. این یک درک است که هر روز به هدف نهایی نزدیک تر و نزدیک تر می شوید. تا زمانی که می خواهید برنده شوید.

10. فراموش کردن اهمیت یادگیری پیوسته

حتی در سن 99 سالگی، شما هنوز همه چیز را نمی دانید. شما درک بیشتری از دنیای کسب و کار نسبت به 20 سال دارید، اما هنوز دانش بیشتری وجود دارد که نیاموخته اید.

افراد موفق می دانند که موفقیت آن ها با تحصیلات آن ها مرتبط است. البته این به این معنا نیست که آن ها در حال پی گیری مدارک دانشگاهی و دکترا هستند.بلکه به این معنی است که آن ها کتاب می خوانند، در کنفرانس ها شرکت می کنند، و راه هایی برای بهتر شدن در کاری که می کنند پیدا می کنند.

اگر منتظر موفقیت هستید، باید بگویم که درست در مقابل شماست. موفقیت در طرف دیگر عادات بد است، صبورانه منتظر تغییر شما است تا بتوانید به تمام چیزهایی که شایسته آن هستید، قدم بردارید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
22 × 2 =