10 روش جهت ایجاد اعتماد به نفس

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 10 روش جهت ایجاد اعتماد به نفس
روش های ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس
روش های ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس

زمان مطالعه: 8 دقیقه
بسیاری از افراد موفق با اعتماد به نفس خود موفقیت های رویایی را کسب می کنند و به راحتی میتونند آن را کنترل و در دست داشته باشند. اما بسیاری از مردم واقعا نمی فهمند که چگونه اعتماد به نفس را ایجاد کنند تا بتونند به صورت قدرتمند در کارهاشون استفاده کنند. این یک مشکل بسیار سخت می باشد،  اما به طور کلی اعتماد به نفس بر روی انتخاب و دستاوردهایی که میل شما را تحریک می کند، ساخته شده است و این باعث می شود که شما احساس خوشحالی و افتخار کنید که چه کسی هستید. کشف این چیزها یکی از جذاب ترین فعالیت های زندگی شما است.

 بهبود اعتماد به نفس با راه کارهایی مفید

اعتماد به نفس، اصطلاحی است که اغلب برای توصیف اینکه ما چه احساسی در مورد اینکه چه کسی هستیم و چه ارزشی در خود داریم، مورد استفاده قرار می گیرد. افراد اعتماد به نفس را توسعه می دهند، زیرا ما قادر به داشتن هویت خود و هم چنین توانایی قضاوت درباره خودمان هستیم. شما باید برای رسیدن به آنچه در رویاهای خود دارید اعتماد به نفستون رو تقویت کنید که برای آن راه کارهایی فراوانی موجود می باشد. در اینجا 10 روش بسیار مفید برای ایجاد اعتماد به نفس شما وجود دارد که در ادامه توسط هادی قربانی برای شما قرار داده شده است.
ایجاد اعتماد به نفس
ایجاد اعتماد به نفس

1. شروع کنید

اعتماد به نفس بر روی موفقیت ساخته شده است. اگر اهداف کوچک و بزرگ را به دست آورید، در مورد خودتان احساس خوبی خواهید داشت. با شروع روز رسیدن به اهداف نیز شروع می شود، چه کاری باید امروز انجام دهید، و هر روز این هفته یا سه روز در این هفته برای رسیدن به هدف تان چه کار  را باید انجام بدهید؟ اگر اهدافی را که برای هر روز تعیین می کنید، به اهداف خود برسانید، شانس شما برای رسیدن به اهداف هفتگی و ماهانه که اهداف دوساله و سالانه خود را به ارمغان می آورد، شروع خواهید کرد. به یاد داشته باشید که پیشرفت افزایشی است و تغییرات بزرگ یک شبه اتفاق نمی افتد. شما قصد دارید احساس کنید که می توانید پروژه بزرگی را انجام دهید و هدف بلند پروازانه ای را تنظیم کنید، زیرا فکر می کنید که می توانید آن را برآورده کنید. هدف خود را برای خود تعیین کنید و برای آن تلاش کنید.

2. نظارت بر پیشرفت شما

بهترین راه برای رسیدن به اهداف چه بزرگ یا کوچک، این است که آن ها را به اهداف کوچک تر تقسیم کرده و پیشرفت را کنترل کنید. چه می خواهید؟ ترفیع پیدا کنید، شغل بهتری بگیرید، تحصیلات تکمیلی، شغل خود را تغییر دهید، سالم تر بخورید و … بهترین راه این است که بدانید در حال پیشرفت هستید یا خیر (نظارت کنید). تعداد برنامه های کاربردی که شما ارائه می دهید و یا از مدارس فارغ التحصیل شده اید، چیزی که می خورید و چقدر ورزش می کنید، هر چیزی را که می خواهید بنویسید. هر آنچه که ممکن است هدف شما باشد. این به شما کمک خواهد کرد که در مسیر خود بمانید. بنابراین اعتماد به نفس را افزایش خواهید داد زیرا پیشرفتی را که در زمان واقعی انجام می دهید را مشاهده می کنید.

3. درست انتخاب کنید

بسیاری از افراد با اعتماد به نفس در یک سیستم ارزشی زندگی می کنند و تصمیمات خود را براساس آن سیستم ارزشیابی می کنند، حتی زمانی که سخت است و لزوما در بهترین منافع آنها نیست. از خودتان بپرسید که شما در بهترین حالت ممکن چه کاری انجام می دهید و این کار را بکنید. حتی زمانی که واقعا در موقعیت سختی قرار دارید و این آخرین چیزی است که شما می خواهید انجام دهید و به معنی قربانی کوتاه مدت برای خودتان است، در بلند مدت می خواهید خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و افتخار کنید که چه کسی هستید.
 بهبود اعتماد به نفس
بهبود اعتماد به نفس

4. تمرین کردن

علاوه بر بهره مندی از سلامتی به طور کلی، تمرین به حفظ حافظه کمک می کند، تمرکز را بهبود می بخشد، به مدیریت استرس و جلوگیری از افسردگی کمک می کند. هنگامی که شما انرژی اضافی برای جذب شدن داشته باشید، و از اضطراب که باعث سخت تر شدن و ناراحتی می شود برخوردار شوید تمرین کردن را انتخاب کنید. تمرین هر جنبه ای از زندگی شما را بهبود می بخشد. بنابراین فعال باقی بمانید، و زمان را برای خودتان بسازید.

5. بی باک باشید

شکست خوردن دشمن شما نیست ، ترس از شکست واقعی است که شما را فلج می کند. اگر اهداف بزرگ و رویاهای بزرگی داشته باشید، احساس شکست خواهید کرد و به ناچار احساس می کنید که این کار را انجام خواهید داد. در آن لحظات باید به درون خود نگاه کنید و هر اونس شجاعت را که دارید، جمع کنید و به حرکت ادامه دهید. هر فرد بسیار موفقی می ترسد، و به هر حال تلاش می کنند و ریسک می کنند، چون کاری که آن ها سعی می کنند انجام دهند مهم تر و ضروری است. فکر کنید که چقدر می خواهید برای رسیدن به هدف خود دست یابید، سپس ترس خود را به طرف دیگر خود قرار دهید و یک روز در یک زمان ادامه دهید.

6. بخاطر خودتون بلند شوید

زمانی که هدف، پروژه و غیره در مراحل اولیه خود قرار دارد، و یک نفر می گوید که هدف شما احمقانه است، و یا اینکه نمی توانید آن را انجام دهید، این وسوسه انگیز است که به آنها اعتقاد داشته باشید، زیرا آنها در حال پیوستن به شک و تردید در سر شما هستند. منطقی فکر کنید، “چگونه می توانم درست باشم وقتی که این شخص و تمام این شک ها در سرم به من می گویند می نمی توانم این کار را انجام دهم؟ این ایده احمقانه است.” شما باید به آن مردم، به خصوص صداهایی که در ذهنتان هستند بگویید که آن ها اشتباه می کنند. شما آن را در اختیار دارید، بنابراین به آن ها بگویید که در تناقض هستید و قصد دارید آن را انجام دهید.
اعتماد به نفس
اعتماد به نفس

7. به صورت کامل دنبال کنید

وقتی کسی می گوید می خواهد کاری انجام دهند و آن را عملی سازند مردم احترام می گذارند، از همه مهم تر، اگر می گویید که قصد انجام کاری را دارید و آن را انجام می دهید، به خودتان احترام می گذارید، و اعتقاد به خودتان آسان تر خواهد شد، زیرا شما می دانید که از انجام کاری نترسید. عمل کردن به شما معنی می دهد که چه کسی هستید و این به شما کمک می کند مسیر دستیابی به اهداف خود را هموار کنید، روابط خود را تقویت کنید و احساس غرور کنید که چه کسی هستید.

8. به مدت طولانی فکر کنید

پایه و اساس نارضایتی تصمیماتی است که برای آرامش کوتاه مدت ایجاد می شود که اهداف بلندمدت را مختل می کنند. اگر شما در حال تلاش برای صرفه جویی در پول هستید، نمیتوانید از غذا خوردن خیلی زیاد استفاده کنید، اگر در فصل امتحانات هستید نمی توانید با دوستان خود به بیرون بروید، اگر سعی می کنید وزن کم کنید نمی توانید غذای چرب را بخورید، و غیره. اهداف بزرگ نیازمند فداکاری های بزرگی هستند، شما باید عمیق فکر کنید و خود به تنهایی تمرین کنید. در حال حاضر خسته کننده است و زندگی را به طور قابل توجهی سخت تر می کند، اما همه اینها می گذرد و برطرف خواهد شد و غروری که احساس می کنید ارزش آن را دارد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا راحتی کوتاه مدت تان مهم تر از اهداف بلند مدت شما است، اما بدانید که اهداف بلند مدت شما را در طولانی مدت بیش از راحتی کوتاه مدت تان به ارمغان می آورد.

9. در مورد حرف هایی دیگران مراقب باشید

بسیاری از مردم به شما خواهند گفت که شما نمی توانید هدف خود را انجام دهید. به صورتی بازخورد منفی از دوستان یا خانواده و هر کس دیگری تلاش می کند به شما بگوید هدف شما خیلی بزرگ است یا اینکه شما آماده نیستید یا اینکه نمی توانید آن را انجام دهید و این کار هرگز قبلا انجام نشده ، شما کاملا نمیتوانید به آنها گوش کنید. شما باید با قاطعیت باشید. در حالی که آنها به شما می گویند شانس علیه شما است، فقط به یاد داشته باشید اکثر مردم در مورد بسیاری از چیزها اشتباه فکر می کنند. مردم هر روز جهان را تغییر می دهند، با اینکه همه اطرافشان به آنها می گویند که نمی توان آن را انجام داد. اگر فکر می کنید می توانید این کار را انجام دهید، پس می توانید. به آنها گوش ندهید، به خودتان باور داشته باشید و ادامه دهید.
آشنایی با موانع موفقیت در زندگی و کسب و کار

10. هر کاری را که شما را شاد می کند انجام دهید

در اوقات فراغت خود چه کاری انجام می دهید؟ آیا به بیرون از شهر می روید، پیاده روی می کنید، ورزش می کنید، یا بر روی مبل خود دراز کشیده و تمام برنامه های تلویزیونی عالی موجود را تماشا می کنید؟ هر چه که باشد،  فضایی برای آن ایجاد کنید، چون زندگی کوتاه است، شما به زمان نیاز دارید تا زندگی خود را غنی کرده و به بهترین خود برسید.
Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
3 + 12 =