120 قانون موفقیت به صورت جهانی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 120 قانون موفقیت به صورت جهانی
قانون موفقیت افراد موفق جهان
قانون موفقیت افراد موفق جهان

زمان مطالعه: 29 دقیقه

موفقیت چیست؟ موفقیت برای شما چه معنایی داره؟ این سوالی که شاید در ذهن بسیاری از ماها به وجود بیاد اما ندانیم به درستی پاسخ خود را بدهیم.شاید بسیاری از شما ها مثل خود من که قبلا فکر می کردم موفقیت با خوشحال بودن، کار کردن در ساعت کاری طولانی و پول بسیار بدانیم. اما اینطور نیست! و این طرز فکر بدلیل نرسیدن به هیچ جایی از زندگی و هدف می باشد.

در مقاله از سری آموزش موفقیت و توسعه فردی قصد داریم با هم 120 قانون موفقیت که به صورت جهانی می باشد را مورد بررسی قرار دهیم. اگر واقعا می خواهید با این قوانین موفقیت آشنا شوید، پیشنهاد می کنم تا پایان این مقاله با وبسایت موفقیت آکادمی 98 همراه باشید.

در صورتی که فکر می کنید محتوای این مقاله طولانی است می توانید آدرس صفحه را ذخیره کرده یا به علاقمندی های خود اضافه کنید، در این صورت می توانید این 120 قانون را به چندین بخش تقسیم کرده و در زمان های مختلفی آن را مطالعه کنید.

قانون موفقیت به صورت جهانی

همه ما انسان ها اهمیت اهداف را در زندگی می دانیم و موفقیت یعنی رسیدن به اهداف، شاید شما برای رسیدن به هدف خود و دست یافتن به موفقیت کارهای بسیار و خستگی ناپذیری انجام دهید، اما در نیمه راه باز به چند هدف دست پیدا می کنید. پس باید بدون اینکه به افراد موفق فکر کنید که راه آنها را بپیمایید حس درونی خود را روشن کنید تا بدانید چه کسی هستید. و با مشخص کردن اهداف به جستجو، سخت تلاش کردن، و مهم تر از همه نظم و آرامش هدف خود را پیدا کنید تا موفقیت را به عنوان جایزه اذان خود کنید.

موفقیت
موفقیت

در ادامه ما برای شما 120 قانون جهانی موفقیت را از مشاور و روان‌شناس معروف همچون برایان تریسی آماده کردیم که می توانید مورد بررسی قرار دهید:

1. قانون علت و معلول

شاید شما بنا به دلایلی هر چیزی را اتفاقی بدانید. حالا چه بر آن آگاه باشید و یا نه. اما این طور نیست و چیزی به اسم اتفاق در دنیا وجود ندارد. چرا که هر معلولی دارای علت های خاصی می باشد و این همچنین برای معلول صدق می کند چرا که برای هر علتی معلولی نیز می باشد.

2. قانون ذهن

فکر شما به عنوان آفریننده هستند، به صورتی که تمامی علت ها و معلول ها افکار ذهن شما هستند، و هر چیزی که به آن فکر می کنید برای شما اتفاق می افتد پس بهتر است به مواردی که خواستار آن هستید و دوستشان دارید فکر کنید نه به مواردی که منجر به پس رفت شما شود.

3. قانون عینیت یافتن ذهنیات

شما باید برای داشتن زندگی رویایی آن را از درون خود خلق کنید. زیرا هر چه را در اطراف خود می بینید پیدایش فیزیکی در ذهن شماست.شما باید هر انچه را می خواهید در ذهن و درون خود ساخته و مجسم کنید و تا هنگامی که آنها را در زندگی خود به دست نیاوردید در درون خود حفظ کنید.

4. قانون رابطه مستقیم

هر چه را که در این زندگی بیرونی داشته باشید مطمعنا ابتدا در درون خود خلق کرده اید و به اینجا بازتاب شده است. به صورتیکه رابطه مستیقیم بین زندگی درونی و بیرونی شما وجود دارد.

5. قانون باور

درون شما بخش مهمی از زندگی شما را اجرا می کند. به صورتی که شما هر چیزی را که ببینید باور نمی کنید، اما هر آنچه را که قبلا در دورن خود خلق کرده اید می بینید.

برای داشتن موفقیت باید هر چیزی را که مانع رسیدن به خوشبختی و موفقیت می شود را از بین ببرید. برای آشنایی با برخی موانع موفقیت در دنیا می توانید وارد لینک شده و یک سری از آنها را مشاهده کنید.

6. قانون ارزش ها

هر آنچه را که به آن اعتقاد داشته باشید و با آن زیر بنای ارزش های خود را ساخته باشید با عمل های شما هماهنگی دارد.هر چیزی را که باعث می شود شما به بیان ارزشهای خود به صورت دقیق و کامل بپردازید، گفته ها، اعمال و انتخاب های شما در حین ناراحتی ، افسردگی و عصابیت می باشد و چیزی به نام ادعا وجود ندارد.

7. قانون انگیزه

قدرت درون شما بسیار بالاست و هر آنچه را که به آن فکر کنید انجام می دهید. این میتونه بدست شما و یا حتی بدون آگاهی شما باشد. برای بدست آوردن موفقیت و هر آنچه که می خواهید باید اولا، هدف های خود را مشخص و سپس برنامه ریزی کنید. دوما، باید انگیزه های خود را مشخص کنید.

8. قانون فعالیت ذهن ناخودآگاه

ذهن شما که به صورت ناخودگاه می باشد باعث ایجاد هماهنگی بین هر طرح، گفته و عملی در زندگی خود و تصویر ذهنی شما می شود. این فعالیت بستگی به برنامه ریزی شما دارد تا بتونید خود را به موفقیت هایی که آرزویش را دارید برسانید.

9. قانون انتظارات

انتظارات یکی دیگر از ذهنیات ما می باشد و هر آنچه را که با اعتماد به نفس انتظار داشته باشید مطمعنا در دنیای شما اتفاق می افتد و این انتظارات باعث چگونگی برخورد اطرافیان شما می شود.

10. قانون تمرکز

ذهن شما بر روی مشغول شدن و تمرکز بر چیزی حساس است . به صورتی که اگر بر روی هر چیزی که می خواهید تمرکز کنید در زندگی شما اتفاق می افتد. پس بر روی مواردی که می خواهید تمرکز داشته باشید و ذهن خود را درگیر موارد بی ارزش نکنید.

پیشنهاد مطالعه یک مقاله خوب: کاهش استرس و بهبود زندگی با گفتار مثبت

11. قانون عادت

عادت های ما انسان ها میتوانند به دو صورت مفید و یا مضر باشند. این د رحالی است که حداقل 95% از کارهای انجام شده هر یک از ما در طول روز بر اساس همین عادت ها می باشند. پس بهتر است عادتهایی مثبت را در راستای رسیدن به موفقیت در خود تقویت کنیم و تا زمانی که به آنها دست پیدا نکره ایم این عادتها را در خود نگه داریم.

12. قانون جذب

فکر هر کس میتواند به صورت مثبت و یا منفی باشد. این در حالی است که مرتبا و به صورت مداوم این فکرها، هدف ها، موقعیت ها و … که با افکار غالب شما هماهنگ است را به خود جذب می کند. پس چون به افکار خود مسلط هستید میتونید آنها را تغییر و در دست داشته باشید تا به پول، سلامتی و هر چیزی که می خواهید دست پیدا کنید.

13. قانون انتخاب

افکار شما قابل کنترل می باشند و شما میتوانید به انتخاب خود و آزادانه آن را در دست داشته باشید. پس زندگی خود را انتخاب کنید و آنچه سزاوارش هستید را بسازید.

14. قانون تفکر مثبت

تفکر مثبت برای هر انسان یکی از ضروری ترین موارد می باشد، تا بتواند با استفاده از آنها شاد و سربلند باشد. تفکر شما چه مثبت و چه منفی نشانه ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شما می باشد.

15. قانون تغییر

تغییر با استفاده از دانش و تکنولوژی در حال حرکت و پیشرفت می باشد و میتواند حتی با سرعت بالاتر از گذشته در حرکت باشد، پس غیر قابل اجتناب پذیر می باشد. شما باید مواظب باشد که قربانی تغییر نشوید و در عوض استاد تغییر باشید.

16. قانون کنترل

شما هر چه قدر در مورد خود مثبت فکر کنید، بیشتر شاد و موفقیت تر هستید. این مثبت بودن بستگی به کنترل شما تا چه اندازه در زندگی می باشد.

کنترل افکار، اعمال و شرایط اطراف، باعث رسیدن به شادی و خوشبختی هر کسی می شود.

17. قانون مسولیت

شما قبلا کجا بوده اید و الان کجا هستید و یا اینکه آنچه بدست آوردید و یا بدست می آورید تماما مسولیتش به عهدی خود شما و تصمیمش با خودتون می باشد.

18. قانون پاداش

جهان دارای نظم و تعادل خاصی می باشد. این باعث می شود که شما هر کاری را انجام دهید، چه خوب و یا بد پاداش خود را بگیرید. یعنی از هر دست بدی از همان دست می گیری ( هر چه بیشتر ببخشی بیشتر دریافت می کنید).

19. قانون خدمت

در این دنیا شما هر چه بیشتر خدمت کنید بیشتر پاداش می گیرید به صورتی که با هم رابطه مستقیم دارند.

شما برای خدمت به جامعه و مردم هر چه بیشتر تلاش، مطالعه و کار کنید ابتدا توانایی های خود را افرایش داده اید. در نتیجه با کمک بیشتر به مردم و جامعه در نقاط مختلف زندگی پیشرفت بسیاری را بدست می آورید.

20. قانون تاثیر تلاش

شما نباید به دنبال هیچ راه آسان و میانبری در زندگی برای رسیدن به موفقیت خود باشید. هر چه قدر بیشتر تلاش کنید اقبال بهتری دارید و به امید و آرزوهای خود نزدیکتر و دست پیدا می کنید.

رسیدن به موفقیت
رسیدن به موفقیت

21. قانون آمادگی

چیزی به نام شانس وجود ندارد، و هر آنچه با این نام شناخته می شود از موقعیت و آمادگی انسانها می باشد.

اگر شما برای کاری آمادگی پیدا می کنید، حالا چه از سال، ماه، روز و حتی ساعت ها قبل باعث عملکرد شما می شود.

فرق افراد موفق با ناموفق در میزان وقت اختصاص داده شده برای آمادگی آنها می باشد.

22. قانون حد توانایی

برای تمامی کارها توانایی کافی وجود ندارد، اما برای کارهای مهم همیشه توانایی به اندازه کافی وجود دارد.

این کاملا حقیقت داره که با کارکردن بیشتر می توان کارایی بیشتری کسب کرد. اما در نظر داشته باشید که اگر بخواهید امور مختلف در زندگی را بر عهده بگیرید چاره ای جز رها کردن و نا امیدی ندارید چرا که توانایی حدی دارد ( گنجشکی که روی یک شاخه میشینه،  از گنجشکی که این طرف و اون طرف می پره بیشتر غذا می خوره).

23. قانون تصمیم

افراد موفق دارای اراده و عزم قوی می باشند.

در هنگام گرفتن تصمیم برای کارها به خوبی فکر کنید و به روشنی آن را انتخاب کنید تا گام های شما برای پیشرفت برداشته شود.

24. قانون خلاقیت

ذهن شما به صورت نامحدود قابلیت ایجاد هدف های مختلف را که قابلیت درکش برایتان آسان است دارد. و این باعث می شود که آینده شما بنا به تفکرتون نامحدود باشد و با ایده ای که انتخاب کرده اید پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.

25. قانون انعطاف پذیری

هدف ها یکی از مهمترین نکات قابل انتخابی می باشند که باید به صورت قطعی تصمیم گرفته شوند اما در راه های رسیدن به آن شما میتونید متغیر و قابل انعطاف باشید. در روزگاری که زندگی می کنیم همه چه به صورت سریع تعویض و کهنه می شوند، رقابت بسیار است و غیره … بنابراین باید برای رسیدن به موفقیت با توجه به شرایط سازگار و انعطاف پذیر باشید.

26. قانون استقامت

از خصوصیات مهم موفقیت و پیشرفت استقامت می باشد. میزان ایمان شما قابلیت استقامت در برابر مشکلات، سختی ها، ناامیدی می باشد.

27. قانون صداقت

شما باید با درون خود که از بهترین ها است صادق باشید و با توجه به اعتقادات و ارزش ها هماهنگ باشید تا خوشبختی به طرف شما سر بگرداند.

28. قانون احساس

هر کس در خود احساسی دارد و درک می کند. به صورتی که در فکر، درک، تصمیم شما دخالت دارد.

انسان ها با عقل خود توجیه می کنند و با احساس تصمیم می گیرند. اما افرادی موفق ترند که بتونند کنترل افکار خود را به صورت کامل در دست داشته باشند.

29. قانون خوشبختی

اتفاق ها در زندگی شما تعیینی ندارند و اگر بر روی احساس شما تاثیر می گذارند، این تفسیر شما از اتفاق های اطراف می باشد. که این خود باعث بالا و پایین کردن کیفیت زندگی شما می شود.

تجربه دوران کودکی بسیاری از ما شاید به نظر زیبا نیاید، اما شما می توانید آن را تغییر دهید و این اصلا دیر نیست. کافی است که در تفسیر گذشته خود تغییری ایجاد کنید.

30. قانون جایگزینی

ذهن خود آگاه شما همانند باغ و یا زمینی است که باید در آن یا علف هرز بروید یا گل ؟!

ذهن به صورتی می باشد که در لحظه میتواند یه یک چیز فکر کند، حالا خودتان قضاوت کنید بهتر است آن یک چیز مثبت باشد تا منفی.

پیشنهاد مطالعه: یکی از بخش های مهم موفقیت مربوط به توسعه فردی می باشد، پس اطلاعاتی درباره توسعه فردی چیست بخوانید.

31. قانون اظهار

گفته ها بر روی احساسات شما تاثیر می گذارند.

اگر شما حرف هایی را به صورت احساسی بشنوید، مطمعنا بر روی فکر و ایده شما تاثیر می گذارد و هماهنگ با آن رفتارهایی ایجاد می شود. پس بهتر است راجع به یافته ها و موارد دوست داشتنی فکر کنید.

32. قانون عکس العمل

تفکر و احساسات شما بر روی عمل ها تاثیر می گذارند و برعکس عمل ها نیز بر احساسات و فکر شما تاثیر می گذارند. پس برخورد خود را به صورت مثبت و خوشبینانه کنید تا به آن فرد تبدیل شوید.

33. قانون تجسم

هر چیزی را که در فکر داشته باشید بر روی تفکر، احساس و رفتارتون تاثیر می گذارد. بنابراین دنیای شما به تصویر ذهنی که داشته اید تبدیل می شود.

تجسم خود را از زندگی رویای و زیبا کنید تا برای شما اتفاق بیافتد.

34. قانون تمرین

هر چیز با تمرین به یک عادت و سرانجام واقیعت تبدیل می شود. پس باید برای تبدیل شدن به شخصیتی موفق به پرورش دادن رویکرد، توانایی، موفقیت، کیفیت خوشبختی خود بپردازید و آن را به صورت مدام تکرار و تمرین کنید.

35. قانون تعهد

کسانی که می خواهند با هم رابطه موفقی داشته باشند، بستگی به تعهد آنها دارد. تعهد با کیفیت عشق و طول مدت یک دوستی رابطه مستقیمی دارد.

پس به کسانی که برایتان بسیار مهم هستند از صمیم قلب و بی قید و شرط متعهد باشید.

36. قانون ارزش

احساسات و تفکر شما همیشه به سمت افرادی که از لحاظ ارزش ها، باورها و اعتقادات با شما مشترک هستند کشیده می شود.

37. قانون تفاهم

اینکه شما تا چه حدی با ارزش ها، رویکردها، هدف های یک فرد مشترک هستید میزان تفاهم شما به حساب می آید.

38. قانون ارتباطات

ارتباط  شما با هر کسی به هر میزان از کیفیت و کمیت میتواند کیفیت روابط شما را تعیین کند. و شما برای داشتن روابط خوب و حفظ کردن آنها به زمان نیاز دارید.

39. قانون توجه

اگر شما چیزی را دوست دارید، به آن توجه می کنید و برای شما بسیار مهم و با ارزش می باشد.

زمانی که شما می خواهید یک رابطه دوستانه را داشته باشید، باید اطمینان را حاصل کنید. که این خود با دقت گوش کردن به دیگران می باشد تا بفهمند چقدر آنها را دوست دارید

40. قانون عزت نفس

ما انسان ها برای افزایش عزت نفس هر کاری را انجام می دهیم. شما در کنار افرادی احساس خوشبختی می کنید که باعث شود شما فردی ارزشمندی و مهم شوید.

چنانچه شما تلاش کنید در دیگران عزت نفس افزایش یابد، به خود احترام بسیاری را می گذارید و بیشتر خود را دوست خواهید داشت.

 افزایش عزت نفس
افزایش عزت نفس

41. قانون تلاش غیر مستقی

غیر مستقیم عمل کردن بیشتر باعث موفقیت در ارتباط با دیگران می شود.

شما میخواهید دوست خوبی داشته باشید، پس خود نیز باید یک دوست خوب باشید.

می خواهید روی دیگر تاثیر گذار باشید، باید خود تاثیر پذیر باشید.

برای ایجاد روابط دوستانه باید خودتان دوست داشتنی باشید.

42. قانون تلاش معکوس

شاید شما از کسی خوشتان می آید و می خواهید به هر طوری که شده با وی رابطه خوب و دوستانه داشته باشید، اما با این کار کمتر موفق می شوید.

شما برای ایجاد این رابطه خوب بهتر است از لحظاتتان لذت ببرید و بدون هیچ کاری راحت و خودتان باشید.

43. قانون هویت

یکی از مشکلات در روابط این می باشد که شما مسائل را بیش از حد شخصی و حساس کنید. شما با داشتن یک نگرش عینی و واقع بینانه همراه با غیر شخصی کردن مسائل میتوانید به بهترین رابطه دست پیدا کنید.

44. قانون بخشش

حتما تا به حال کسانی به شما آسیب هایی را زده اند. این که شما آنها را ببخشید بستگی به سلامت روانی شما دارد.

نبخشیدن افراد خود باعث ناراحتی و بدبختی شما می شود، و باعث کینه و نفرت نسبت به آنها می شود.

45. قانون پذیرش واقعیت

نتیجه نگرش شما را خودتان می بینید. پس سعی در تغییر دادن افراد نکنید و انتظاری برای این کار نداشته باشید، و آنها را همین طور که هستند قبول کنید. این خود باعث داشتن کلیدی برای روابط خوب با دیگران می شود.

46. قانون کم کوشی

همه ما انسانهای قصد داریم که به بیشترین پیشرفت ها با کمترین تلاش ها دست یابیم. همه پیشرفت های بشر در دنیا در زمنیه تکنولوژی درواقع راه های دستیابی به تکنولوژی به همین روند است.

یعنی به صورتی افراد تنبل و بی حوصله اند و دوست دارند بهترین ها را با کمترین تلاش ممکن داشته باشند.

47. قانون حداکثر

تمامی ما انسانها در هر نقطه ای از جهان دوست داریم از بین بیشتر و کمتر همیشه بیشتر را داشته باشیم. ما همیشه دارای عطشی سیری ناپذیر بوده ایم و در قبال زمان، پول، احساس و تلاش همیشه بیشترین را خواسته ایم. ما نه می توانیم بگوییم این ویژگی بد است و نه میتوانیم بگوییم خوب است. این ویژگی تنها حقیقت است.

48. قانون مصلحت

اگر شما هدفی را در ذهن داشته باشید که دارای دو راه برای رسیدن باشد مطمعنا ساده ترین راه را که زودتر به آن دست پیدا می کنید انتخاب خواهید کرد. اما می خواهید راه شما علاوه بر آسان بودن از خطرات کمتری نیز برخوردار باشد.

49. قانون دوگانگی

برای انجام هر کار دو دلیل وجود دارد:

اولا: دلیلی که درست است (کاملا شرافتمندانه و قابل احترام می باشد).

دوما: دلیل واقعی (راه انتخاب شده برای هدف آسانترین و مطمعن ترین راه می باشد).

50. قانون انتخاب

هرکاری که می کنیم،هر کجا هستیم و هر کس هستیم به دلیل انتخاب و تصمیم های ما براساس ارزش های غالب در آن لحظه می باشد. حتی هیچ کاری نکردن نیز میتواند انتخاب درستی باشد.

51. قانون ارزش واقعی

هیچ چیزی دارای ارزش از پیش تعیین شده نمی باشد. تمام ارزشها در چشم ما است و هر کسی حاضر است به میزان ارزش هر چیزی بهایی که می خواهد بپردازد. در صورت پرداخت بالاترین بها شما ارزش نهایی را در مقایسه با دیگران مشخص می کنید.

52. قانون تعجیل (عجله کردن)

چنانچه در تمامی نقاط زندگی بی قرار هستید به دلیل این می باشد که می خواهید به هر چیزی زودتر از حد معین برسید.

53. قانون ارزش نهایی

بهای اصلی هر محصول، پرداخت توسط آخرین مشتری ها برای آخرین اقلام باقی مانده آن است، که پرداخت می کنند.

54. قانون عرضه و تقاضا

افزایش قیمت در زمان هایی که تعداد محصول و یا مواد اولیه محدود است اتفاق می افتد و با افزایش قیمت تقاضا کننده کمتر می شود و برعکس.

یکی دیگر از افزایش دهنده ها تشویق می باشد و برعکس تنبیه باعث کاهش می شود.

فعالیت ها تولیدی، تنبیه را مالیات و مقررات می دانند.

فعالیت های غیر تولیدی، سود را به عنوان پاداش می دانند.

55. قانون Kohen (کهن)

در تمام موارد بحث و مذاکرده وجود دارد.

بهترین پیشنهاد، زمانی رخ می دهد که یکی از طرفین معاله پیشنهاد داده و بازار آن را بپذیرد.

از راه های مهم رسیدن به موفقیت و توسعه فردی بهتر صحبت کردن می باشد.

56. قانون Davson (داوسن)

معامله عالی زمانی رخ می دهد که شما به بهترین شیوه ممکن به مذاکره وارد شوید.

هیچ موقع اولا قیمت را قبول نکنید. عجله نکنید، سپس بهترین قیمت خود را بگویید. از دیگر نکات مهم مطالبه نکردن بیش از چیزی که نظر دارید می باشد.

57. قانون تعیین مهلت

از مهمترین نکات هر معامله ای مهلت می باشد و شما باید در مقابل هر فروش یا خرید در صورت قبول و یا رد کردن مهلتی را درخواست کنید. اما، چنانچه طرف مقابل شما مهلت را تعیین کرد کافی است بگویید ” در صورت داشتن همین قدر زمان جواب من منفی است”.

58. قانون شرایط پرداختی

یکی از مهمترین نکات هر معامله که حتی از قیمت مهمتر است “پرداخت” می باشد. به صورتی که شما در صورت داشتن شرایط لازم برای پرداخت می تونید هر قیمتی را قبول کنید.

59. قانون آمادگی

موفقیت شما در هر کار و یا معامله ای تا 80% به آمادگی شما از قبل بر می گردد.

ما برای آمادگی خود باید از قبل تمامی فرضیات را در نظر بگیرید، کارهای ضروری را انجام دهید و هر اطلاعات مفید و لازام را جمع آوری کنید.

60. قانون جابجایی

جابجایی میتواند در معامله شما بسیار مهم باشد. به صورتی که میتوانید قبل انجام معامله خود را به جای طرف خود قرار دهید تا قصد او را حدس بزنید. شما با درک از قصد طرف مقابل می توانید معامله موفقیت آمیزی داشته باشید.

معامله موفقیت آمیز
معامله موفقیت آمیز

61. قانون اشتیاق

اشتیاق بیش از حد در معامله باعث می شو که در بهترین قیمت دچار مشکل شوید. برای معامله موفقیت آمیز باید در صورت نامطلوب بودن قیمت از معامله خود بگذرید.

62. قانون عمل متقابل

اکثر افراد و یا بهتر بگیم تمامی افراد به صورت عادل می باشند، به صورتی که در حین انجام لطفی تلاش می کنند پاداش شما را بدهند. شما میتوانید در معامله با دادن امتیازات کوچک به طرف مقابل امتیازات بزرگتری را بدست آورید.

63. قانون عدم ختم معامله

چنانجه در معامله متوجه شدید از شرایط راضی نیستید به معنی تمام شدن آن معامله نیست، بلکه شما باید از طرف مقابل تقاضای بررسی مجدد را بخواهید.

64. قانون وفور نعمت

جهان هستی ما از نعمتهای بی شماری برای استفاده برخوردار است. این جهان از ثروت های بی شماری برای افراد که طالبش هستند برخوردار است.

شما میتوند برای دریافت ثروت از همین لحظه تصمیم بگیرد و کارهایی را که دیگر افراد موفق انجام داده اند در نظر داشته باشید.

65. قانون معاوضه

درآمد شما بر اساس ارزشهایی است که افراد برای کار شما قائل می باشند. زیرا پول یک وسیله برای تعویض با خدمات و محصولات یک فرد و یا دیگر افراد می باشد.

66. قانون سرمایه

سرمایه چیست؟ دارایی های شما که میتوانند برای تولید پول نقد مورد استفاده قرار داد. یکی از بزگترین سرمایه های انسان توانایی کسب و کار می باشد.

سرمایه شخصی شما عبارت است از منابع جسمی،عقلانی و ذهنی که به صورت مداوم در حال تغییر و رشد می باشد.

67. قانون پس انداز

اگر به ثروت فکر می کنید باید ابتدا حق خود را بدهید.

آزادی ملی یعنی اینکه برای همیشه حداقل 10% درآمد خودتون را پس انداز کنید. اگر نمی توانید پس انداز داشته باشید پس استعداد ثروتمند شدن ندارید.

68. قانون نگهداری

شما پس انداز دارید که این به نوبه خود مهم است اما، مهمتر از آن این می باشد که چه مقدار را میتوانید نگه دارید.

موفق ترین افرد در حین درآمد بالا پس انداز و در حین درآمد کم پشتوانه مالی دارند.

69. قانون پارکینسون

مخارج روز به روز در حال افزایش است و این تا حدی بالا می رود تا به مقدار درآمد شما برسد بر همین اساس اکثر افراد بازنشسته فقیر هستند.

افراد ثروتمند دارای مخارج کم و درآمد بالا می باشند تا مابقی درآمد خود را پس انداز کنند.

70. قانون سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بسیار مهم می باشد. بنابراین قبل اقدام برای این کار همانطور که بعد از سرمایه گذاری وقت کافی برای پول در آوردن دارید، باید وقت کافی را برای بررسی و تحقیقات داشته باشید. شما نباید هیچ وقت بدون تحقیق و ناگهانی سرمایه گذاری کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای کسب اطلاعات درباره اعتماد به نفس و عزت نفس به لینک قرار داده شده مراجعه کنید.

71. قانون بهره مرکب

برای افزایش پول خود از طریق بهره مرکب که هم به اصل سرمایه و سود تعلق دارد موجب ثروتمند شدن می شود. شما برای پول دار شدن باید به هیچ وجه به پس انداز خود دست نزنید.

72. قانون برآیند

کسی که ثروتمند می شود ممکن است هزاران تلاش را انجام داده باشد که حتی توسط کسی دیده نشده باشد. زیرا به صورت آسان و بی در دسر امکان پذیر نمی باشد.

73. قانون جذب

اگر شما پول های خود را جمع و پس انداز کنید مطمعنا میتونید پول بیشتری را بدست آورید ( پول، پول میاره).

شما با داشتن پول تفکر مثبتی را خواهید داشت که شما را همانند آهنربایی می کند تا پول شما را به سمت خود بکشاند.

74. قانون اشتیاق

اشتیاق یکی از مهمترین نکاتی است که شما باید برای هدف و یا ثروتمند شدن خود داشته باشید.

اینکه آیا شما به شدت برای اینکار اشتیاق دارید یا نه بستگی به فعالیت های شما دارد. آیا این فعالیتهای شما با ثروتمند شدن هماهنگی دارد؟

75. قانون هدف

برای اینکه بتوانید ثروتمند شوید باید هدف های خود را که از اصلی ترین نکات برای آغاز می باشد، مشخص کنید. شما برای اینکه بدون هیچ مشکلی و نگرانی پیش بروید بهتر است آنها را یادداشت و با برنامه ریزی پیش بروید.

76. قانون ثروتمند کردن

می خواهید ثروتمند شوید؟ برای اینکار باید هر آنچه از دستتان بر می آید برای بالا بردن کیفیت دیگران بکنید تا بتونید ثروتمند شدن خودتان را تضمین کنید. همه ثروتمندهای پایدار از ثروتمند کردن دیگران به وجود آمده اند.

77. قانون کارآفرینی

برای اینکه ثروتمند شوید باید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. شما با کار کردن برای دیگران هیچ وقت ثروتمند نمی شوید، برای اینکه به فرد ثروتمند تبدیل شوید کافی است فقط 10% تولیدات شما از رقیبان بهتر باشد.

78. قانون خود ساختگی

شما برای اینکه بتوانید موفقیت بیشتری را ازان خود کنید بهتراست با پول اندکی کسب و کار خود را شروع کنید و بعد با سود حاصل مرحله به مرحله جلو بروید. افرادی که با پول کمتر کسب و کار خود را راه اندازی می کنند در رابطه با افرادی که با پول زیاد شروع می کنند احساس موفقیت بیشتری می کنند.

79. قانون آمادگی با شکست

شکست یک پیش نیاز برای موفقیت است. اگر شما آمادگی لازم را برای شکست خود داشته باشید پس معیار واقعی برای موفقیت را در خود دارید.

همیشه آمادگی شکست در کارها را داشته باشید.

80. قانون ریسک

ریسک پذیری و شکست با هم رابطه مستقیم دارند. افرادی موفق هستند که همیشه خطرات را تجزیه و به کمترین حالت ممکن جهت سود بیشتر می رسانند.

ریسک پذیری و شکست
ریسک پذیری و شکست

81. قانون خوش بینی نابجا

خوشبینی بیش از حد میتواند هم به موفقیت شما منجر شود و هم به شکست شما.

باید خوش بینی های خود را تحت کنترل داشته باشید زیرا در تجارت هر کاری دو برابر آنچه  فکر می کنید هزینه دارد. و در مورد زمان سه برابر پیش بینی های شما می باشد.

82. قانون ثبات قدم

ثابت قدم بودن در کارها یک از مهم ترین ویژگی ها برای موفقیت است. هر مانعی را که می بینید، میتواند با درس گرفتن شما از شکست و نا امیدی به پله های موفقیت تبدیل شود.

83. قانون هدف تجارت

هدف هر تجارتی افزایس و حفظ مشتری می باشد. حفظ مشتری ها روش سودی مقرون به صرفه است.

84. قانون سازمان

هدف هر یک از اعضای موسسه تجاری مرکب تنها پیدا کردن، افزایش و حفظ مشتری است که بودن هر یک از کارکنان بسیار ضروری می باشد.

85. قانون رضایت مشتری

جمله حق با مشتری است را همه ما شنیده ایم، بر این اساس تمامی سازمان ها وظیفه رضایت مشتری را بر عهده دارند.

افراد موفق تنها یک دغدغه در ذهن خود دارند، آن هم ارائه خدمات بهتر به مشتری می باشد.

86. قانون مشتری

شما باید با برنامه ریزی درست و صحیح در مورد مشتری تجارت خود را موفق تر کنید. مشتری همیشه به دنیال بهترین، بیشترین و ارزان ترین می باشد.

87. قانون کیفیت

کیفیت چیست؟ کیفیت را مشتریان و مصرف کننده ها تعیین می کنند و در مورد ارزش کالا و خدمات تصمیم می گیرند. شما باید ارزش محصولات را بیشتر کنید و به آنها بیافزایید تا موفقیت بیشتری را در بازار از آن خود کنید.

88. قانون کهنگی

شما باید همیشه معجزه ای جدید را جهت عرضه به بازار داشته بلاشید. زیرا امروزه بنا به دلایل رقابت بالا و تکنولوژی پیشرفته محصولات از همان ابتدا در معرض کهنگی قرار می گیرند.

89. قانون ابتکار

شما باید برای پیشرفت خود راه هایی ساده، ارازن، بهتر و سریع را داشته باشید. شما باید یک ایده و استراتژی بالا برای خود داشته باشید.

90. قانون عوامل ضروری موفقیت

عوامل ضروری موفقیت در تجارت بیش از هشت سال وجود ندارد! این عوامل تعیین کننده چگونگی عملکرد شما می باشند.

شما برای داشتن بهترین عملکرد باید با برنامه ریزی دقیق هر چیزی را که باعث موفقیت و شکست می شود را مشخص کنید.

91. قانون بازار

کالاهایی بسیار مشابه با فرق بسیار کم در بازار موجود می باشد. هزینه ای را که مشتری در بازار آزاد در بین رقبای شما به محصول می پردازد قیمت واقعی آن است.

92. قانون تخصصی کردن

غیر تخصصی کردن کارها یکی از دلایل شکست افراد در موفقیت می باشد. شما برای اینکه کاری را شروع کنید باید به صورت عالی محصولات به خصوصی را انتخاب و به بهترین شکل در انجام دادنش عمل کنید.

93. قانون تمایز

بازار دارای رقیب های برای شما می باشد و برای کسب موفقیت باید خدمات شما دارای ویژگی ها و امکانات به خصوصی باشد تا آن را در برابر با دیگر خدمات رقبا متمایز کند.

رقابت در بازار باید به صورتی باشد که محصول شما با ویژگی های متمایز قادر به تبلیغ کردن و توجه باشد و افراد حاضر باشند بخاطرش پول پرداخت کنند.

94. قانون تعیین خریدار

موفقیت شما را افرادی تعیین می کنند که تولیدات شما را خریداری می کنند. شما باید بدانید این افراد از چه گروهی هستند،چه کسانی هستند، چرا خریدار شما هستند و علت خرید انها چیست؟

95. قانون تمرکز بازار

برای داشتن موفقیت شما باید تمرکز خود را بر افرادی بگذارید که از شما خرید می کنند، تا بتوانند بیشترین استفاده را از محصولات شما ببرند. سود دهی شما بر اساس تمرکز بر این گروه خاص و اصلی می باشد.

96. قانون برتری

بهای عالی را زمانی می توانید در بازار از آن خود کنید که محصولات، خدمات و عملکرد برتری داشته باشید. پس اولین کار را برای برتر شدن انجام دهید.

97. قانون احتمالات

اتفاق ها و رخداد ها همیشه وجود داشته و میزان مشخصی را برای خود دارند. شما برا اینکه بتوانید احتمال وقوع رخداد را افزایش دهید، تعداد موارد را زیاد کنید.

کارها را به دفعات بیشتر انجام دهید تا موفقیت شما احتمال بیشتری داشته باشد.

98. قانون وضوح اهداف

شاید برخی از شما ها به یقین ندانید جه می خواهید. اما اگر شما به صورت واضح بدانید چه می خواهید و چه اقدامی انجام می دهید موفقیت شما بیشتر می شود.

99. قانون جذب

در زندگی روزمره ممکن است ایده ها، موقعیت ها و حتی افراد با شما هماهنگ باشند و این باعث جذب آنها به طرف شما می شود.

زمانی که این هدف ها از مغناطیس اشتیاق شما سرشار باشند به مواردی دست پیدا می کنید که اکثر مردم آن را شانس می نامند.

100. قانون توقعات

توقعات بسیار تاثیر گذار می باشند. شاید شما از آن دسته افرای هستید که توقع دارید همیشه اتفاق های خوب نصیب شما شود، پس این عالی است و میتواند میزان شانس شما را افزایش دهد.

شما میتوانید روز خود را با این جمله آغاز کنید”امرزو اتفاقی عالی منتظر من است”.

قانون توقعات
قانون توقعات

101. قانون فرصت

فرصت های عالی و مهم اصلی دور نیستند و در بین موقعیت های معمولی شما و جلوی پایتان هستند، در بین حرفه، تجربه، علایق و یا تحصیلات شما.

102. قانون قابلیت

شما در چه زمینه ای بیشتر توانایی دارید؟ اگر این توانایی ها را بیشتر پرورش دهید شانس موفقیت شما به موقعیت ها برتر بیشتر می شود.

هنگامی که آمادگی و موقعیت در یکجا باشند شانس رخ می دهد.

103. قانون دانش

دانش و مهارت دو اصل مهم برای موفقیت می باشند و هر کسی این دو را با هم داشته باشد، شانس بیشتری در مقابل دیگران دارد.

104. قانون پیش فرض ها

فرد موفق باید شهامت محک زدن پیش فرض ها را داشته باشد، اگر این پیش فرض ها نادرست باشند باعث شکست خواهد شد.

شما نباید هیچ موقع قبول کنید که ممکن است پیش فرضتان اشتباه است چون این راه را برای دیگر نکات نا امیدی باز می کند.

105. قانون وقت شناسی

شما باید وقت شناس باشد و آمادگی لازم را ایجاد کنید بدین صورت زمان مناسب برای شما ایجاد می شود.

“در دریای پر تلاطم زندگی، همیشه می توان موجی را یافت که اگر با آن حرکت کنید شما را به ساحل خوشبختی می رساند.” (ویلیام شکسپیر ).

106. قانون انرژی

شما باید برای بدست آوردن بهترین ایده ابتدا استراحت کرده و آرامش لازم را داشته باشید. هر چه قدر انرژی بیشتری را داشته باشید میتونید موقعیت بهتری را برای موفقیت انتخاب کنید.

107. قانون روابط

همیشه با افرادی باشید که نسبت به شما مثبت هستند و شما را قبول دارند. هر چه این افراد بیشتر باشند رسیدن شما به موفقیت بیشتر می شود.

108. قانون درک دیگران

ما باید در برخی از مواقع خود را جای دیگران بگذارید و از خود سوال کنید که مردم چه نیاز و خواسته ای دارند؟ شما چه طور می تونید آنها را برآورده کنید؟

در برخی از مواقع اگر شما از دید افراد نگاه کنید به مواردی پی خواهید برد که اصلا به فکرتان نمی رسید.

109. قانون رشد

شما باید به صورت مداوم و روز به روز یادگیری خود را افزایش و رشد فکری خود را بالا ببرید، چون اگر این طور نیست وقت خود را تلف می کنید و در حین بدتر شدن هستید.

110. قانون تکرار

برای اینکه به موفقیت برسید و رشد کنید باید به تکرار کردن برای مهارت ها بپردازید و آن را به عنوان عادت روزمره خود در نظر بگیرید. تمرین عادت های جدید به جای عادت های قدیمی است شما را به رشد فکری می رساند.

111. قانون پشتکار

زندگی شما که تا الان شکل گرفته، از هزاران تلاش بدست آمده است که هیچ کس از آنها خبر ندارد.

” مردان بزرگ از ارتفاعاتی که فتح کرده اند حفاظت می کنند، جاهایی که یک شبه به آن نرسیده اند. اما هنگام شب در حالی که همراهانشان خفته اند باز هم به تلاش خود برای پیشروی ادامه می دهند.” ( هنری وادزورث لانگفلو )

112. قانون خودشکوفایی

هر آنچه را که لازم دارید تا اهداف خود را تعیین کنید بیاموزید.

113. قانون استعدادها

چه کاری را خوب انجام می دهید؟ از چه کاری خوشتان می آید؟ بعضی از استعدادها و توانایی ها در شما وجود دارد که خود از آنها بی خبرید. شما باید آنها را پیدا کنید تا با استفاده از آنها به هدف دست پیدا کنید.

114. قانون کمال

شما برای رسیدن به موفقیت باید کارها را با لذت و بی عیب و نقص انجام دهید.

شما باید بدانید که چقدر به کمال خود اهمیت می دهید و چه قدر خود را برای رسیدن به موفقیت مسئول می دانید.

115. قانون موقعیت

در هر موفقیتی مشکلاتی وجود دارد که باید از آنها به نفع خود برای ساختن پلکان به موفقیت استفاده کرد. هر مشکلی در خود بذر سودی دارد که میتواند برابر با سود حاصل و یا حتی بیشتر از آن باشد.

شما باید بدانید که مشکلات معلم ما هستند نه مانع ما .

116. قانون شهامت

ترس یکی از بزرگترین و قویترین مانع ها برای رسیدن به هدف است.

شما باید به عادت های خود رویا رویی با ترس ها را اضافه کنید. زیرا وجود شهامت برای موقیت ضروری است.

117. قانون سخت کوشی

شما برای رسیدن به موفقیت باید سخت تلاش کنید. هر گاه احساس دو دلی کردید که ممکن است به آن نرسید سخت تر تلاش کنید اگر نشد باز هم بیشتر و بیشتر تلاش کنید، و وقت را هدر ندهید. تا نتیجه دلخواه را بدست آورید.

118. قانون بخشندگی

شما باید برای خدمت به دیگران توقع پاداش نداشته باشید. فکر کنید به همین دلیل است انسان با ارزشی هستید.

هر چه قدر بدون انتظار پاداش به دیگران خدمت کنید، خیر و نیکی بیشتری نصیبتان می شود.

119. قانون پذیرش

ذهن ناخودگاه حرف هایی را که با خود می زنید به خود جذب می کند و به عنوان دستور از آنها پیروی می کند، و این حداقل 95% از فکر و احساس شما را تشکیل می دهد. شما باید با خود مثبت فکر کنید و حرف بزنید، حتی گر احساس خوبی نداشتید.

120. قانون خوش بینی

شما باید عادت داشته باشید تا به صورت مداوم به دنبال تجربیات مثبت باشید. در صورت موفق شدن شما یک نگرش مثبت را پایه گذاری کرده اید و میتوانید بدون هیچ مشکل و سدی در راه به موفقیت های خود دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
27 − 6 =