26 اشتباه مربوط به کارآفرینی که جزو موانع موفقیت هستند

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 26 اشتباه مربوط به کارآفرینی که جزو موانع موفقیت هستند
اشتباه مربوط به کارآفرینی که جزو موانع موفقیت هستند
اشتباه مربوط به کارآفرینی که جزو موانع موفقیت هستند

زمان مطالعه: 13 دقیقه

ساختن یک کسب و کار از نو قطعا کار آسانی نیست. به عنوان یک کارآفرین شما اشتباهات زیادی خواهید کرد و در طول راه شکست خواهید خورد. شما هرگز به یک کارآفرین بزرگ تبدیل نخواهید شد ، مگر اینکه از اشتباهات خود یاد بگیرید ، و سعی کنید از آن ها در آینده دوری کنید. این چیزی است که بسیاری از کارآفرینان یاد می گیرند و با آن رشد می کنند. اما زمانی که در این بازی تجاری هستید، نمی توانید به طور مداوم اشتباه کنید. شما باید به صورت باهوش و با تفکر متناسب کارتون رو ادامه بدید ، تا یک مزیت رقابتی نسبت به دیگران داشته باشید.

در ادامه از 26 اشتباه مربوط به کارآفرینی که توسط آکادمی 98 براتون آماده شده است میتونید استفاده کنید تا از مهمترین اشتباهات منجر به شکست آگاه شوید.

اجتناب کردن از 26 اشتباه مربوط به کار آفرینی

شما یک گلوله طلایی نیستید که واقعا با یک بار به هدف برخورد کنید و کسب و کار موفق راه اندازی کنید . هیچ طرحی برای کمک به راهنمایی شما جهت موفقیت وجود ندارد ، مگر اینکه از بسیاری کارآفرینان که موفق و از شما پیشی گرفته اند مواردی را یاد بگیرید. اشتباهات بخشی از زندگی هستند و چیزهای زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از اشتباهات خود یاد بگیرید. اما باید بدانید که اشتباهات بسیار مرگباری وجود دارند که می توانند کسب و کار شما را فلج کنند و به شما توصیه می‌شود که از این اشتباهات تا جایی که می‌توانید اجتناب کنید.

 اشتباه کارآفرینی
اشتباه کارآفرینی

1. تلاش کنید که بدانید

هرگز همه چیز را نمی دانید، به خصوص اگر شما تازه وارد دنیای کسب وکار شده اید. چرا؟ به خاطر این که تا به حال در این کار نبودید ! اجرای یک کسب و کار تماما در مورد یادگیری و کسب دانش است. اگر شما سعی نکنید که به طور مداوم رشد کنید، این امکان وجود ندارد که با این بازار به طور پویا رشد کنید. بنابراین اگر شما تجربه انجام کسب و کار را دارید و یا شما تازه اقدام به شروع به کار می کنید از هر فرصتی  که به شما کمک می کند چشم انداز خود را گسترش دهید، استفاده کنید. این ها میتوانند اطلاعات عمومی ، پرسیدن از افرادی که از قبل این کار را انجام داده اند ، مقالات و … باشند.

2. شروع کسب و کار بدون زیر ساخت

درست است که اکنون می توانید کسب و کار خود را بدون هیچگونه مشکلی در راه اندازی شروع کنید. اما مطمئنا بدون زیرساخت نیستید. برنامه ریزی احتمالا مهمترین جنبه ای است که بنیاد قوی ای را برای رشد کسب و کار شما ایجاد می کند. و اگر شما کسب و کار خود را بدون تمرکز بر زیرساخت راه اندازی کنید اشتباه وحشتناکی انجام داده اید.

3. انتخاب شریک اشتباه

اگر کسب وکار خود را در مقیاس کوچک شروع کنید شما به صورت الزامی به یک بنیانگذار نیاز ندارید. زیرا با برنامه ریزی و سازماندهی استراتژیک، شما می توانید کسب وکار خود را کنترل کنید. اما اگر فکر می کنید که این مسئولیت بزرگی برای شما است که تنها با آن برخورد کنید و به یک شریک تجاری نیاز دارید، پس واقعا مراقب انتخاب خود باشید. مطمئن شوید که یکی از بنیانگذاران از نظر ذهنی سازگار با شما است. شما به کسی نیاز دارید که اطلاعات مهم داشته باشد.

در رابطه با اشتباه در انتخاب شریک در بخش بیوگرافی هادی قربانی می توانید اطلاعاتی را مشاهده کنید.

کار آفرینی
کار آفرینی

4. روی رشد و کیفیت تمرکز کنید

اگر استراتژی های شما پویا نیستند، کسب وکار شما نمی تواند بزرگ شود. شما به عنوان یک کارآفرین باید تصمیمات مختلفی را بگیرید. اگر فقط به رشد کسب و کار متمرکز شوید و به کیفیت خدمات توجهی نکنید، در نهایت به کسب و کار خود لطمه وارد کرده و تاثیر می گذارید. دستیابی به تعادل بین رشد و کیفیت کلید موفقیت در کسب و کار است.

5. خود را با مشتری مطابق دهید

آیا واقعا از مشتریان انتظار دارید زمانی که بازار با بسیاری از کارآفرینان موفق پر شده است که خدمات نوید بخش ارائه می کنند، از شما پیروی کنند؟ قطعا نه! اگر می خواهید پایه مشتری را گسترش دهید، باید همان جایی باشید که مشتریان شما هستند.

6. کم توجه بودن به اهمیت فناوری

بدون توجه به ماهیت کسب و کار، شما اگر می خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید با استفاده کردن از تکنولوژی باهوش باشید. زیرا امروزه با گسترده شدن علم، تکنولوژی در همه جا وجود دارد و اگر شما از تکنولوژی بیشتر استفاده نکنید، نمی توانید به رقابت با کارآفرینان دیگر ادامه دهید.

کارآفرین موفق
کارآفرین موفق

7. فکرکردن به رقابت

شاید شما برای کسب موفقیت به عنوان یک کارآفرین نگران رقابت سخت بین کارآفرینان در بازار باشید. البته این بسیار مهم است و تا حدی نگرانی ها از شما دور می شوند، اما شما باید در سایر جنبه های مهم نیز مانند خود ارزیابی و درک ذهنیت مشتریان تمرکز کنید. همانطور که مارک کوبان می گوید، “برای ساختن بهترین کسب و کار تمرکز کنید. اگر شما عالی هستید، مردم متوجه خواهند شد و فرصت ها ظاهر خواهند شد”.

8. مدیریت مالی

اگر شما منابع مالی خود را مدیریت نمی کنید، کسب و کار شما می تواند مانند یک خانه که از کارتها ساخته شده است خراب شود. شما باید واقعا عاقلانه خرج کنید . استخدام مشاور مالی می تواند واقعا در اجتناب از اشتباهات مالی مفید باشد.

شاید برای شما مفید باشد: برخی توصیه های کاربردی توسعه فردی برای پیشرفت که قبلا در سایت منتشر کردیم.

9. توسعه بدون برنامه ریزی

توسعه کسب وکار بدون برنامه ریزی یک اشتباه رایج دیگر است که کارآفرینان اغلب انجام می دهند. شما باید با کنار گذاشتن سیاست همه موارد چون سرمایه ، کارمند و حتی خودتون رو با هزینه های در برگیرنده محاسبه کنید “سیاست هیچ وقت در کسب و کار، کار نمی کند. کسب و کار خود را تنها زمانی باز کنید که از لحاظ مالی ثبات و یک برنامه استراتژیک داشته باشید”

10. استخدام کارمندان صالح

موفقیت شما به شدت به صلاحیت کارکنان بستگی دارد. بنابراین بهترین تلاش خود را جهت انتخاب مناسب ترین آنها برای کسب و کار خود انجام دهید.

استخدام کارمندان صالح
استخدام کارمندان صالح

11. بی توجهی به واکنش مشتری

یک راه جهت ارزیابی کسب و کار شما این است که از مشتری ها درخواست بازخورد کنید. اغلب کارآفرینان حس ناتوانی واکنش مشتری را درک نمی کنند، اما واقعا می تواند به شما کمک کند نقاط ضعف خود را تشخیص دهید و آنچه را که مشتریان از شما انتظار دارند را درک کنید. این مورد نیز جزو یکی از موانع موفقیت افراد کارآفرین در دنیا می باشد.

12.مفقود شدن فرصت ها برای سرمایه گذاری

کارآفرینانی که برای «زمان مناسب» جهت سرمایه گذاری صبر می کنند، مدت زیادی را در بازی کسب و کار باقی نخواهند ماند. فرصت ها، زنگ در خانه شما را نمی زنند و شما باید آنها را مشخص کنید و از فرصت های قابل قبول استفاده کنید.

13. پذیرفتن کمک حرفه ای

در مقابله با مشکلات اگر به کمک نیاز دارید، آن را بپذیرید! یادگیری یک فرایند مداوم است و در کمک گرفتن و جستجوی آن هیچ چیز نامقبول و بدی موجود نمی باشد. کارآفرینانی که از کمک ها فرار و آنها را قبول نمی کنند و سعی دارند مسائل را خود حل کنند، در نهایت باعث اشتباه می شوند.

پذیرفتن کمک حرفه ای
پذیرفتن کمک حرفه ای

14. بروز بودن با روند بازار

شمای کارآفرین که نمی خوای کنار بکشی، نه؟ بازاریابی به طور مداوم در حال تغییر است و تنها در صورتی می توانید ادامه دهید که در مورد رونده فعلی به روز بمانید. الون ماسک یک توصیه عالی ارائه می دهد: ” به طور مداوم به این فکر کنید که چطور می توانید کارها را بهتر انجام دهید و خودتان را مورد پرسش قرار دهید”

15. سرمایه گذاری بیش از حد

در راه اندازی محل کار عاقلانه سرمایه گذاری کنید: هَدر دادن سرمایه در محل کار زمانی که حتی به آن نیاز ندارید، می تواند به طور منفی بر خط پایین شما تاثیر بگذارد.

16. دیدن مخاطبان هدف

شما باید مخاطبین هدف خود را بشناسید تا به آن ها برسید. شما نمی توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید . مگر این که طرز فکر آن ها را درک کنید و برای آن باید بدانید که مخاطب هدف تان چه کسی است.

مخاطبان هدف
مخاطبان هدف

17. بازاریابی ضعیف

استراتژی بازاریابی شما نباید برای یک گروه خاص از مشتریان باشد. کارآفرینان موفق بر روی استراتژی های بازاریابی مداوم تمرکز می کنند که به همه نوع مشتریان مربوط می شود.

18. انتخاب سکوی اشتباه

سکویی را انتخاب کنید که بیش ترین مشارکت را هنگام راه اندازی محصولات خود داشته باشد. به عنوان مثال، شما می توانید رسانه های اجتماعی را برای بازاریابی محصولات خود انتخاب کنید زیرا تقریبا همه در این روزها در رسانه های اجتماعی فعال هستند.

پیشنهاد خوب برای شما: بعد از مطالعه این مقاله حتما بخش ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق دنیا را نیز ببینید.

19. انتخاب مسیر اصلی

نوآور باشید! پیاده سازی ایده های مشابه که هر کس دیگری از آن استفاده می کند، به شما کمک نمی کند که از جمعیت بیرون بیایید.

20. کار بر روی مهارت های کارآفرینی

آخرین تلاش، اما نه کم، تلاش برای بهبود را ادامه دهید. هرگز از آنچه امروز هستید راضی نباشید . همیشه یک اتاق برای بهبود دارید. کارآفرینان موفق ضعف های خود را مشاهده کرده و بر روی آن ها کار می کنند. اگر شما شکست های خود را به عنوان درس انتخاب کنید می توانید به موفقیتی که همیشه در خواب دیده بودید هدایت شوید، و حالا که با اشتباهاتی مشترک آشنا هستید که کارآفرینان اغلب نادیده می گیرند، سعی کنید از آن ها دوری کنید.

مهارت های کارآفرینی
مهارت های کارآفرینی

21.قبول کردن اشتباهات

این یک اشتباه رایج و مورد دیگری است که باید اشتباه را تصدیق و اصلاح کنید. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید اشتباهی را که قبول نکردید را تصحیح کنید.

یک اشتباه بزرگ کارآفرینان جوان این است که آنها مایل نیستند اشتباه های خود را بپذیرند، آنها معتقدند که کسب و کار، ایده ها و همه چیز آنها بهترین است، بنابراین گوش آنها به صورتی ناشنوا به توصیه های دیگران است. اما بهتر است که زمانی شما اشتباهات خود را کشف کردید تلاش برای تصحیح کردن آن بکنید، زیرا این امر به شما در جلوگیری از خطرات وحشتناک در آینده کمک می کند. همیشه به آنچه که دیگران ( افراد با سابقه ) می گویند گوش دهید و وانمود نکنید که همه چیز را می دانید. یا اگر نه تصمیم شما عالی و کامل است آن را با توصیه های قابل قبول دیگران کامل کنید.

22.طمع

این اشتباه مرگبار زندگی بسیاری از کسب و کارها را گرفته است. بسیاری از کارآفرینان جوان بسیار حریص هستند به صورتی که فقط به دلیل پول سرمایه گذاری و کسب را راه می اندازند ، این نوع افراد کسانی هستند که قبل از شروع کسب و کار  تحقیقات لازم را انجام نمی دهند؛ همچنین این نوع افرادی هستند که با شروع به کار خود در مرحله ی کوچکی با فروش بسیار زیاد رو به رو می شوند.

اگر همه چیزی که در مورد کسب و کار میبینید پولی است باید بدانید که به مقصد نرسیده اید و قطعا شکست خواهید خورد. تنها بر روی پولی که می توانید از یک کسب و کار بردارید تمرکز نکنید، بلکه بر چیزهای مهم دیگری از جمله آینده کسب وکار تمرکز کنید.

23. صحبت کردن، صحبت کردن و انجام هیچ کاری

اگر شما یکی از این نوع کارآفرینان هستید، پس من رو بهتر درک می کنید . برخی از کارآفرینان وجود دارند که می توانند در مورد این که چرا ایده کسب و کار آن ها بهترین و چگونه آن ها می خواهند جهان را با آن تغییر دهند، صحبت کنند، اما شما خواهید دید که آن ها هیچ کاری انجام نمی دهند.

هیچ گاه در مورد کسب و کارتان صحبت نکنید، زمانی که آماده نیستید در مورد آن کاری انجام دهید، حتی توصیه می شود که در مورد کسب وکار خود صحبت نکنید تا زمانی که تحقق یابد.

مهم نیست که ایده شما چقدر عالی است، ایده شما تا زمانی که توسعه نیافته است، کسب و کار نیست، چرا تا این مرحله به صحبت کردن ادامه می دهید.

24.صرف زمان بیشتر در زمینه توسعه و زمان کمتری برای فروش

این یک اشتباه مرگبار دیگر است که من در میان کارآفرینان جوان به خصوص آنلاین مشاهده کردم. مهم نیست که تمام تلاش خود را در زمینه ارائه محصولات با کیفیت انجام دهیم در حالیکه کمتر در مورد بازاریابی آن تمرکز می کنیم،این کار تنها شور و اشتیاق شما جهت کسب و کار را از بین می برد.

سعی کنید متوجه شوید که هیچ چیز کامل نیست و در عین حال مهم است زمان بیشتری را صرف کنید و بهترین کار خود را در ساختن محصول و کسب و کار خود داشته باشید. همچنین باید بدانید که شما واقعا نمیتوانید بدانید که تا چه زمانی کسب و کار شما عالی یا کامل است.

50% زمان خود را روی محصول و 50% را روی بازاریابی متمرکز کنید. مهم نیست محصول شما چقدر بزرگ باشد، شما باید آن را جهت بدست آوردن نتایج آماده کنید. اما اگر مثلا 90 درصد زمان خود را صرف توسعه محصولات با کیفیت و 10 درصد برای بازاریابی صرف کنید یقین داشته باشید که خودکشی کردید.

زمان بیشتر در زمینه توسعه
زمان بیشتر در زمینه توسعه

25.بی حوصلگی

آیا تا به حال فکر کرده اید چرا 80% از کسب و کارها شکست خورده اند؟ یک از دلایل مهم آن عدم صبر و شکیبایی می باشد و به نوعی این خود یک بیماری است. این بیماری اطمینان موفق نشدن کسب و کار را برای همیشه می دهد.  صبر و شکیبایی یک فضیلت است و به شما کمک می کند کسب و کارها و فرصت های بزرگ را بسازید.

کسب و کار شما به مراتب بهتر نخواهد شد، اگر شما بیمار باشید. زیرا تقریبا تمام کسب و کارهای موفقیت آمیز که اکنون تاسیس شده اند با زحمت های فراوان همراه بوده اند. شما باید به عنوان یک کارآفرین جوان بدانید که هیچ چیز به نام موفقیت در یک شب بدست نیامده و برای رسیدن به اهداف بزرگ باید سخت کار کنید و برای دستیابی به موفقیت و توسعه فردی واقعی صبر کنید.

26. پول کافی ندارم

من از بسیاری کارآفرینان جوان این جمله را شنیدم که می گن، چگونه می تونم این را به صورت رایگان دریافت کنم؟ چگونه می تونم آون را به صورت رایگان انجام بدم؟ و از این جور حرفا ، اما توجه داشته باشید که همه می دانند که شما یک کارآفرین جوان هستید و کار نمی کنید تا پس انداز کنید، اما چیزهایی وجود دارد که هرگز نباید به صورت رایگان دریافت کنید. مثلا اگر قصد دارید یک کسب و کار اینترنتی و وب سایت را به صورت آنلاین راه اندازی کنید و به جستجوی نام های دامنه رایگان و میزبانی وب می پردازید سخت ترن اشتباه را کرده اید چون زمانی که به آنها بیشتر نیاز دارید، ناامید خواهید شد.

به جای جستجوی چیزهای رایگان و مجانی، می توانید بیشتر وقت خود را صرف زمان کار یا انجام برخی کارهای اساسی کنید تا بتوانید پول اصلی خود را برای شروع کسب و کار خود بدست بیاورید. شما همچنین می توانید از دوستان، اعضای خانواده و هر کسی که می توانید درخواست کمک مالی کنید بپرسید. بله، این آسان نیست و موفقیت واقعی آن آسان نیست، بنابراین شما نباید انتظار داشته باشید به راحتی به عنوان یک کارآفرین به موفقیت دست پیدا کنید، شما باید یک قیمت عالی برای آن پرداخت کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
18 − 15 =