6 نکته برای موفقیت شغلی و کسب و کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 6 نکته برای موفقیت شغلی و کسب و کار
نکاتی برای موفقیت شغلی و کسب و کار
نکاتی برای موفقیت شغلی و کسب و کار

زمان مطالعه: 5 دقیقه

موفقیت را همه دوست دارند. هر کسی که کاری را انجام می دهد، مطمعنا جهت رسیدن به آن می باشد. اما عده ای آن را با دلسردی و مجبورا انجام می دهند تا بتوانند فقط پول را بدست آورده و در زندگی روز مره خود استفاده کنند. این درحالی است که رسیدن به موفقیت و توسعه های فردی بسیار مشکل و سخت بوده و به زمان زیادی برای رسیدن بهش احتیاح خواهد بود، و بهتره از آن لذت ببریم تا وقت خود را هدر نداده باشیم.

نکاتی برای موفقیت شغلی و کسب و کار

هر کسی آرزو دارد شغلی بسیار موفق داشته باشد که از آن لذت ببرد و به نحوی زندگی خود را به شیوه عالی در کنار پول بگذراند. با این حال، بسیاری از ما، در حالی که به موفقیت شغلی می رسیم، کوتاهی می کنیم، زیرا کارهای ما همیشه برای پول بوده و کمتر دوستشان داریم و  لذت نمی بریم.

اما، خبر خوب این است که موفقیت حرفه ای چیزی است که عمدتا تحت کنترل شماست. پس اگر شما هم می خواهید از موفقیت شغلی لذت ببرید، این شش مرحله را دنبال کنید.

موفقیت شغلی
موفقیت شغلی

1. عاقلانه و با فکر شغل خود را انتخاب کنید

اولین و مهمترین قدم برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار ، انتخاب شغل مناسب است. با این حال، انتخاب شغلی که موفقیت شما را به ارمغان می آورد، به موفقیت شما تعریف می شود.

آیا می خواهید شغلی داشته باشید که به شما اجازه سفر یا یک کار پایدار را بدهد، تا روال دلخواه خود را تنظیم کنید؟

آیا شما شغلی می خواهید که پول زیادی را به دست بیاورد یا اینکه پول فقط یک نگرانی ثانویه است؟

زمانی که اولویت های خود را تعریف می کنید، می توانید شغل خود را در اطراف آن ها شکل دهید. البته مهم ترین اولویت این است که شغلی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید.

نه تنها یک شغل لذت بخش باعث می شود تمام زندگی خود را لذت بخش تر نیز به ارمغان بیاورد بلکه موجب موفقیت شما نیز می شود، زیرا مردم همیشه تمایل دارند در مواردی که از آنها لذت می برند بهتر عمل کنند.

2. مالکیت هر کاری را که انجام می دهید در نظر بگیرید

اگر می خواهید در حرفه خود مثل افراد موفق جهان موفق شوید، باید مالکیت پیروزی و شکست یعنی هر دو را به دست بگیرید. پیروزی های خود را جشن بگیرید، آنها را تجزیه و تحلیل کنید و یاد بگیرید که چگونه می توانید آنها را تقلید کنید و در آینده آنها را بسازید. شما باید مالکیت شکست های خود را نیز قبول کنید، بدون این که به آن ها اجازه دهید شما را پایین بکشند ، و مهمتر از همه مواردی را که باعث اشتباهات شما می شوند را بپذیرید.

بسیاری از اوقات، شکست یک معلم بسیار موثرتر از موفقیت است، و اگر همه افراد موفق جهان اشتباهات خود را نپذیرند و از آن ها یاد نگیرند مطمئنا موفق نخواهند شد.

پیشنهاد می کنم بعد از اینکه این بخش را کامل مطالعه کردید، نگاهی به بخش کتاب های موفقیت نیز بیندازید.

دستیابی به موفقیت
دستیابی به موفقیت

3. گیر نکنید

بودن یا احساس گیر کردن در شغل شما تقریبا همیشه یک حالت ذهنی و یک مشکل در ایجاد شخصیت شما است. مهم نیست که شما در زندگی حرفه ای خود هستید، زیرا همیشه قدرت تغییر را دارید. بسیاری مواقع، این تغییرات ممکن است ترسناک و یا دشوار باشند، اما به این معنا نیست که آن ها مفید نخواهند بود. در تمام نقاط حرفه، شما باید طرز فکر یادگیری و پیشرفت مداوم را قبول کنید.

4. نگرش مثبت را حفظ کنید

هنگامی که شما یک نگرش مثبت دارید، نتیجه مثبت حاصل خواهد شد. از سوی دیگر، بدبینی دشمن موفقیت است.

بدبینی قادر است چالش های قابل مدیریت را به پروژه هایی تبدیل کند که غیرقابل رفع هستند، در حالی که خوش بینی قادر به ایجاد هر چالشی است که می توانید بر آن غلبه کنید.

شروع کنید، دیدگاه مثبت و خوش بینانه تری را جایگزین افکار منفی فکر و یا نگرش بدبینانه خود نسبت به برخی از جنبه های زندگی کنید. با اینکار موانع موفقیت را از سر راه خود بردارید.

به عبارت دیگر، همیشه به سمت روشن نگاه کنید و نگرش مثبت داشته باشید و آینده کار شما نیز روشن خواهد شد.

5. اهداف خود را تنظیم کنید

یکی از مفیدترین مواردی که فرد میتواند برای کار خود انجام دهد، تعیین اهداف خود است.

مجموعه ای از اهداف به خوبی درک شده می تواند به عنوان یک نقشه راه برای موفقیت در نظر گرفته شود و به شما اهدافی را ارائه دهد تا در هر زمان که بخواهید در حرفه خود به کارتان ادامه دهید.علاوه بر حصول اطمینان از انجام آنچه که برای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، مهمترین بخش تعیین اهداف، اطمینان از اهداف تعیین شده شما است. یک هدف مفید، مساله ای است که بدون امکان دست نیافتنی بودن، چالش برانگیز است و زمانی که با آن آشنا می شوید کار شما و حرفه شما را بهبود خواهد بخشید.

اگر بتوانید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را مطابق با این معیارها قرار دهید، مطمئنا به شما کمک خواهد کرد که به هدف نهایی خود برای حرفه خود برسید، هرچند که ممکن است هدف نهایی باشد.

تعیین اهداف
تعیین اهداف

6. از بازخورد یاد بگیرید

وقتی بازخورد چیزی کم تر از مثبت است، می تواند یک قرص سخت برای قورت دادن باشد.

با این حال، درخواست و گوش دادن به بازخورد یکی از سریع ترین راه های بهبود مهارت ها و پیشرفت شغلی تان است. مهم نیست که شما در حرفه خود هستید، همیشه افرادی وجود دارند که چشم انداز منحصر به فردی برای ارائه یا شاید بیشتر در مورد یک موضوع خاص از شما داشته باشند.

گوش دادن به بازخورد خودتان را در مورد کار، صادقانه ارزیابی کنید که آیا آنچه آنها می گویند درست و مفید است، آنچه را که در عمل یاد می گیرید به شما کمک می کند در شغل انتخابی خود رشد کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
16 − 15 =