7 گام مهم در جهت تکمیل شدن

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 7 گام مهم در جهت تکمیل شدن
7 گام مهم برای خود آموزی و توسعه فردی
7 گام مهم برای خود آموزی و توسعه فردی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در دنیای پر مشغله، به راحتی می توانید احساس کنید که ناراضی هستید و نیاز به رسیدن آرمان های خود دارید. شاید شما احساس کنید که پول کافی ندارید، یا روابط شما جایی نیست که می خواهید آن ها باشند. ممکن است به راحتی خودتان را شگفت زده کنید،” من فقط این یا آن را داشتم، خوشحال می شدم.”

7 گام مهم برای خود آموزی و موفقیت در زندگی

حقیقت این است که خود خواهی همیشه نمی تواند از چیزهای مادی حاصل شود. تفکر یک طرز فکر است، و شادی وقتی پیدا می شود که شما می توانید به راحتی فکر و رضایت را پیدا کنید. در این مطلب از آکادمی ۹۸ شما میتوانید 7 مرحله را داشته باشید تا بتوانید احساس رضایت و خوشحالی کنید.

گام مهم برای خود آموزی
گام مهم برای خود آموزی

1. بر روی حساسیت تمرکز کنید

میزان زیادی از خوشحالی شما می تواند توسط محیط تحت تاثیر قرار گیرد. اگر متوجه شدید که وقت زیادی را با افرادی که تأثیر منفی روی خلق و خو و یا نگرش شما دارند صرف می کنید، مطمعنا وقت آن رسیده تا با افرادی که لبخند می زنند و شما را به سمت اموج های مثبت می برند، ارتباط برقرار کنید.

2. تجسم موفقیت

اهداف خود را برای رسیدن به هر چیزی، چه در زندگی شخصی و چه کسب و کار، به دست بیاورید. شاید بخواهید وزن کم کنید، به دانشگاه برگردید و یا حتی یک کسب و کار راه بیاندازید. هر چیزی که می خواهید به دست آورید، در صورتی که اهداف ملموسی به دست آورید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد.

بعد از این که اهداف را مشخص کردید، برنامه ای را برای رسیدن به آن ها مرحله به مرحله اجرا کنید و زمان خود را برای تجسم آنچه که باید موفقیت آمیز باشد، صرف کنید. توسعه یک دیدگاه روشن برای اهداف تان آن ها را واقعی تر و قابل لمس می سازد.

3. پیروزی های خود را جشن بگیرید

هنگامی که شما به موفقیت دست می یابید و به اهداف خود می رسید، بسیار مهم است که آن ها را جشن بگیرید و به نوعی به خود پاداش دهید. خودتان را به خاطر کاری که کرده اید تشویق کنید.

این کار می تواند با بیرون رفتن همراه دوستان انجام شود، خرید هر چیزی که مدت هاست زیر نظر دارید، گذراندن یک روز با خودتان و یا انجام هر کاری برای جشن گرفتن این که شما هدفی را به دست آورده اید.

تجسم موفقیت
تجسم موفقیت

4. مسئولیت خود را به دست بگیرید

اغلب بسیار ساده است که دیگران را چون همسر یا دوست مسئول شادی خود بدانید. حقیقت این است که شما به طور کامل مسئول شادی و تحقق خود هستید.

به جای سرزنش کردن دیگران و یا چیزهای به خاطر فقدان شادی، این موضوع را به دست خود بگیرید و راه هایی برای انجام آن پیدا کنید، مهم نیست که چه اتفاقی برای شما افتاده است و چگونه دیگران شما را درمان می کنند. بودن به عنوان مسئول سرنوشت خود می تواند چالش برانگیز به نظر برسد، اما بسیار رضایت بخش است.

5. به دیگران کمک کنید

یک راه عالی برای احساس تحقق این است که آنچه را که با دیگران دارید به اشتراک بگذارید. این می تواند شامل زمان، پول و یا مهارت باشد. اگر از این منابع برای منفعت دیگران استفاده می کنید، مطمئن باشید که نه تنها به آن ها کمک می کنید، بلکه به شادی خود نیز اضافه خواهید کرد.

برای مطالعه کامل مقاله 7 قدم مهم برای تکمیل شدن پیشنهاد می شود مقاله عوامل موفقیت برای رشد فردی در زندگی و کسب و کار را نیز بخوانید.

6. از خودتان مراقبت کنید

حتی اگر برای دیگران مفید باشد، حیاتی است که شما نیازهای خود را نادیده نگیرید. زمانی که به آن نیاز دارید، به خودتان ببخشید تا یک سبک زندگی سالم و فعال را هدایت کنید. اگر از خود مراقبت کنید، می توانید بیشتر از دیگران در اطراف خود نفوذ کنید و به طور کلی احساس خوشحالی کنید.

7. بهترین رو پیدا کنید

در حالی که ممکن است به نظر برسد که زندگی ما کم ارزش است، شما باید به درون خود نگاه کنید و چیزهایی را که درست پیش می رود را تایید کنید. شرایط افراد را در زندگی خود پیدا کنید که از آن ها ممنون باشید و بر روی آن ها تمرکز کنید. تمرکز بر روی اهداف مثبت نه تنها به شما کمک می کند حس احساسات بیشتر را تحقق بخشید بلکه به شما اجازه می دهد که حوزه های زندگی خود را تغییر دهید.

مرکز بر روی اهداف مثبت
مرکز بر روی اهداف مثبت

رسیدن به نفس در یک روز اتفاق نمی افتد، زمان و یک تلاش آگاهانه نیاز دارد، اما اگر از این مراحل پیروی کنید و اقدام به تغییر رسوم روزمره خود بکنید، می توانید  زندگی خود را به راحتی تحقق بخشید.

در هر کاری که برای پیدا کردن خوشبختی در خود بکنید، منعکس خواهد شد،من می خواهم بدانم که چه چیزی به زندگی شما تحمیل می شود. در زیر نظرات خود را بیان کنید و مطمعنا ما آنها را پیگیری می کنیم

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
30 ⁄ 10 =