7 نکته مصاحبه برای یافتن شغل رویایی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 7 نکته مصاحبه برای یافتن شغل رویایی
نکات مهم جهت پیروز شدن در مصاحبه شغلی
نکات مهم جهت پیروز شدن در مصاحبه شغلی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مصاحبه، هنر و علم است. به منظور پاسخ مؤثر، شما نیاز به پیش بینی اطلاعاتی دارید که مصاحبه گران می خواهند و پیش بینی کنید که چگونه آن را به روش دقیق و یکپارچه بیان کنید. اما شما همچنین باید جنبه های غیر رسمی و فردی مصاحبه را مدیریت کنید، با کارفرمای احتمالی خود تعامل داشته باشید، به گونه ای که باعث شود شما قابل اعتماد، جالب و دوست داشتنی به نظر بیایید. تنها از طریق آماده سازی دقیق می توانید هم مهارت های رسمی و هم افراد غیر رسمی را در نظر بگیرید و یک تاثیر مثبت و ماندگار ایجاد کنید.

دفعه بعد که برای یک شغل امیدوار کننده برخورد کردید، این نکات مهم مصاحبه شغل را که امروز در وب سایت موفقیت آکادمی 98 مطالعه می کنید، دنبال کنید.

نکات مهم جهت پیروز شدن در مصاحبه شغلی

در طول یک مصاحبه شغلی، شما نیاز به پیش بینی سوالات احتمالی که پرسیده می شود را دارید. آماده سازی برای یک مصاحبه با اندیشیدن به سوالاتی آغاز می شود که کارفرما احتمالا می پرسد. زیرا پاسخ به آن ها بسیار موثر خواهد بود.

در حالی که هر مصاحبه متفاوت و با هم فرق دارد اما اغلب آن ها پرسش هایی را مطرح می کنند که هادی قربانی در ادامه برای شما قرار داده و می توانید مطالعه فرمایید.

 پیروز شدن در مصاحبه شغلی
پیروز شدن در مصاحبه شغلی

1. سخن های ارزشمند خود را بشناسید

هنگامی که کارفرمایان این سوال را می پرسند “درباره خودتان بگویید” باید در نظر داشته باشید که آن ها نمی خواهند شما درباره سرگرمی های خود بگویید.

در عوض، آنها می خواهند در مورد ویژگی هایی که شما نمی توانید به راحتی در رزومه ذکر کنید، بدانند، و این کار شما را به یک نیروی ارزشمند تبدیل می کند. اگر از تشویق دانش و عشق برای تعامل بین فردی یا برای فرصت های تجاری ادراک شده در فرهنگ های پاپ خبر دارید، این جاست که باید آن را بیان کنید.

2. نقاط قوت تان را بشناسید

کارفرمایانی که می پرسند: “نقاط قوت شما چیست؟” به دنبال لیستی از مهارت ها و استعدادها نیستند. زیرا آن ها می توانند آن را از رزومه دریافت کنند.

در عوض، آن ها خواستار نمونه های محکم از چیزهایی هستند که شما انجام می دهید و نقاط قوت شما را نشان می دهند.

مصاحبه شغلی
مصاحبه شغلی

3. نقاط ضعف خود را بشناسید

تاکتیک استاندارد برای پاسخ دادن به سوالات مصاحبه در مورد ضعف های شما این است که “نقاط ضعف” را فهرست کنید، که در واقع به عنوان نقاط قوت تلقی شوند. اما کارفرمایان انتظار این را دارند، پس باید کمی دقیق تر باشید.

به مصاحبه کننده بگویید که درباره نقاط ضعف و چالش هایی که دارید صحبت کند، اما بر روی راه هایی که بر آن موانع غلبه کرده اید و به عنوان یک متخصص پیشرفت کرده اید تاکید کنید.

به این ترتیب، می توانید احساس مثبت از خودتان را بیابید بدون این که احساس کنید که هرگز در مورد نقصهای خود فکر نکردید.

آماده شدن برای سوالات احتمالی، تماما در مورد ایجاد اعتماد به نفس است. شما بهتر است از مصاحبه شوندگان نیز بپرسید تا طریقه جواب دادن را بهتر بدانید و سریع تر و منسجم تر شوید.

درباره شرکت تحقیق کنید

سپس، دقت کنید که درباره شرکت تحقیق کنید. مصاحبه کنندگان نمی خواهند ارزش مهارت های شما را در یک محیط اداره عمومی بدانند، آن ها علاقمند به پیدا کردن فردی هستند که بتواند به طور خاص به نیازهای آن ها رسیدگی کند. بنابراین اگر شما قبل از مصاحبه شرکت را عمیقا تحقیق کنید، احتمال بیشتری دارید که این کار را انجام دهید.

4. به اعضای تیم نگاه کنید

اول، به اعضای تیم نگاه کنید. تا حد امکان با توجه به اطلاعاتی که در دسترس عموم قرار دارد، بفهمید چه کسی با شما کار خواهد کرد.

بر روی اعضای بخش که احتمالا در آن کار می کنید، و همچنین مدیران و متخصصانی از بخش های دیگر که باید با آن ها تعامل داشته باشید، تمرکز کنید. هر چه بیشتر درباره همکاران بالقوه بدانید، بهتر است به کارفرما نشان دهید که شما یک بازیکن تیم هستید.

یافتن شغل رویایی
یافتن شغل رویایی

5. به تاریخچه شرکت نگاه کنید

سپس به تاریخچه شرکت نگاه کنید. زمانی که شرکت تاسیس شد، چگونه به موفقیت دست یافت، و چه کسی در طول سال ها نقش بزرگی در آن بازی کرده است.

نه تنها این به شما کمک می کند بفهمید که چطور می توانید مشارکت کنید، به شما این احساس را می دهد که چرا این کسب و کار مهم است. در نتیجه می توانید به مصاحبه کننده نشان دهید که شما به آنچه انجام می دهید متعهد هستید.

بعد از مطالعه کامل این بخش پیشنهاد می کنم حتما مقاله 10 عادت افراد موفق در سال 2019 را هم بخوانید.

6. کشف چالش ها

مشخص کنید که شرکت با چه چالش هایی مواجه است و یا احتمالا در آینده رو برو خواهد شد که از رشد جلوگیری خواهد کرد. سپس راه هایی را تعیین کنید که در آن ها می توانید این مسائل را حل کنید. با این اطلاعات، شما می توانید خودتان را به عنوان راه حلی برای مهم ترین مشکلات شرکت ارائه دهید، و به مصاحبه کننده نشان دهید که در استخدام شما ارزش روشنی وجود دارد.

دانش قدرت است، و هرچه بیشتر در مورد یک شرکت بدانید، تاثیر بیشتری در طول مصاحبه خواهید داشت. هنگامی که این اطلاعات را جمع کردید، آماده تمرین در فرد خواهید بود.

کشف چالش ها
کشف چالش ها

7. یک مصاحبه آزمایشی داشته باشید

در نهایت، یک دوست پیدا کنید، ترجیحا کسی که تجربه کسب و کار دارد و مایل است با شما مصاحبه کند.

از آن ها بخواهید به حالات چهره، سبک سخنرانی و عوامل دیگری که بر چگونگی برخورد شما با مصاحبه کننده واقعی تاثیر می گذارند، توجه کنند.

این به شما کمک می کند تا فاکتورهای کیفی که بر احتمال رسیدن به شغل تاثیر می گذارند را بهبود بخشید، اما از طریق تحقیق و حفظ صرفه جویی کنید.

برگزاری یک مصاحبه عملی همچنین باعث می شود که شما بتوانید شکاف میان دانش خود را شناسائی و پر کنید.

اگر در پاسخ دادن به یکی از سوالات دوستتان مشکل دارید، می توانید قبل از مصاحبه واقعی، آنچه را که لازم دارید انجام دهید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
5 × 4 =