7 استراتژی بازاریابی برای رشد کسب و کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 7 استراتژی بازاریابی برای رشد کسب و کار
استراتژی بازاریابی برای رشد کسب و کار
استراتژی بازاریابی برای رشد کسب و کار

زمان مطالعه: 11 دقیقه

رشد یک کسب و کار هیچ موقع کار آسانی نمی باشد. برای این کار شما اولا، به یک ایده جذاب و موثر نیاز خواهید داشت. از آنجای که شما باید کار سودآوری را برای خود انتخاب کنید تا بتوانید بدون نگرانی و با خوشحالی آن را اداره کنید، بهتر است با تحقیقات و با توجه به نیازهای مردم آن را انتخاب کنید، یعنی چیزی که ارزش راه اندازی و فروش را داشته باشد.

این که شما محصولات، خدمات و یا اطلاعات را عرضه و یا می فروشید فرقی نمی کند. نکته ای که مهم است استراتژی شما در بازاریابی می باشد. چون اگر این چنین نباشد و استراتژی خوبی برای خود نداشته باشید، تا بتونید صدای خود را به مردم برسانید، با هیچ رشد و توسعه ای رو به رو نشده و داشتن سود برای شما عملا غیر ممکن می شود.

برای آشنایی بیشتر با کارهای اینترنتی پیشنهاد می کنم حتما مقاله کامل بخش کسب و کار اینترنتی را مطالعه کنید.

استراتژی بازاریابی
استراتژی بازاریابی

افزایش سود بیشتر با استراتژی های بازاریابی

با این حال، شناسایی استراتژی های مناسب جهت بازاریابی کسب و کار کمی مشکل است. اما، با استراتژی های خاص میتواند به ساده ترین روش مورد استفاده قرار گیرد. شما باید با خود سوال هایی را مطرح کنید و جواب آنها را بیابید:

  • چگونه پیام خود را به مردم می رسانید، تا آنها را تحت تاثیر قرار دهید؟
  • چگونه میتونید میدان و قدرتتون را افزایش دهید، در حالی که سود و پیشنهادی را ندارید؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، توجه و استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی این کار بسیار آسان شده است. شما میتوانید  از شبکه های اجتماعی استفاده کنید، وبلاگ نویسی کنید و سایت خود را با استفاده از پرداخت در ازای کلیک در اختیار عموم بگذارید تا به راحتی اکثر افراد را به سمت خود بکشانید.

تا همین جای کار شما به راحتی توانسته اید بدون هیچ مشکلی پیش بیایید اما اگر فکر می کنید همان چیزی که شما را تا اینجای کار همراهی کرده است، از این به بعد نیز با شما خواهد بود، اشتباه می کنید و بهتر است خودتان را به عنوان یک شکست خورده کنار بزنید.

رشد کسب و کار
رشد کسب و کار

کارآفرینان بسیاری هستند که چنان غرق در کسب و کار خود می شوند، که اصلا متوجه کشف استراتژی های جدید برای بازاریابی خود نمی شوند تا اینکه خیلی دیر می شود، و حتی ممکن است این منجر به شکست آنها شود.

حالا چاره کار چیست؟ شما نباید اصلا نگران باشد و بدون نگرانی یک قدم به عقب بردارید و کارهای خود را تجزیه و تحلیل کنید. با این کار و استراتژی موثر شما میتوانید مشکلات خود را پیگیری کنید و چاره ای را برای حفظ مشتریان خود و افزایش آنها بیاندیشید. زیرا اگر شما این کار را انجام نداده و تبدیلات خودتون را بهینه سازی نکنید، فقط وقت خود را هدر داده اید.

بهترین استراتژی های بازاریابی برای استفاده چیست؟

اغلب کسب و کارها با یک معما مواجه هستند. شما نیاز به قابلیت میدان دید بهتر دارید تا بتوانید فروش خود را افزایش دهید. این قابلیت میدان دید بهتر خود به پول بیشتری نیاز دارد. در این حال ممکن است، شما پس انداز کمی برایتان مانده باشد، پس چه باید بکنید؟

برای جواب دادن به این سوال هیچ پاسخ قطعی و روشنی وجود ندارد! اما راه هایی موجود می باشد تا امروز استفاده کنید. این راه حل ها بدون نیاز داشتن به سرمایه بالا و مصرف پول بیشتر میتواند مشتریان شما را افزایش دهد. شما با انجام دادن این موارد در مرور زمان میتونید بدون هیچ هزینه ای و تنها با مصرف زمان خود به اوج دست پیدا کنید.

در هر صورت می توانید با برنامه ریزی خاصی پیش بروید، تا اصول یک کسب و کار موفق و سالم در آنجا وجود داشته باشد. شما به طرز خستگی ناپذیری کار می کنید تا یک رابطه معتبر با مصرف کننده ایجاد کنید و با نهایت تلاش سعی کنید ارزش خود را اضافه کنید، سپس 7 استراتژی که در ادامه قرار دادیم را می توانید برای بازاریابی کسب و کار خود به صورت آنلاین استفاده کنید.

بازاریابی
بازاریابی

1. استفاده از رسانه های اجتماعی

یکی از مهمترین نکات در کسب و کار این می باشد که به هیچ وجه رسانه های اجتماعی را نادیده نگیرید. رسانه های اجتماعی به اصطلاح جایی است که در آن همانند جادو هر چیزی قابل وقوع است. رسانه ها به قدری قدتمند می باشند که باعث شده است برخی از کسب و کارها با استفاده کردن از آنها به برترین ها برسند. شما شاید در ابتدای شروع کمی بترسید و آشنایی چندانی با رسانه ها نداشته باشید، اما کمی بعد از استفاده کردن متوجه راحت بودن کار با آنها خواهید شد.

اگر شما پول کافی برای استفاده دارید میتوند برای رسانه های اجتماعی مدیری را استخدام کنید. اگر پولی ندارید و یا تمایل به استخدام مدیر ندارید میتوانید فقط خودتان باشید. برای شروع بهر است با خود صادق باشید. افکار خودتان را پست کنید، محصولات را پست کنید و هر آنچه را که به نظر برای مشتریان و مخاطبین جالب و لازم است را پست کنید.

پیشنهاد می کنم حتما دوره کسب درآمد از اینستاگرام را مشاهده کنید.

2. ساخت ویدیوهای آموزشی

یکی از موثرترین روش های درآمد بیشتر در کسب و کار ساخت و ایجاد آموزش های ویدئویی می باشد. شما با ویدیوها میتوانید موارد مفید را آموزش دهید، آموزش های گام به گام را قرار دهید، تا معجزه ای در سایت رخ دهد. باید هر آنچه را که میدانید برای افراد مهم و مفید است را قرار دهید. توجه داشته باشید که هر چه ویدیوهای شما با ارزش و تاثیر گذار باشند، می توانید میدان دید خود و در نهایت فروش را افزایش دهید.

سایت یوتیوب یکی از معروف ترین سایت های اشتراک گذاری ویدیو می باشد که مهال است کسی با آن آشنایی نداشته باشد. امروزه، YouTube دومین موتور جستجوی گوگل در جهان است. هر وقت کسی بخواهد چیزی را به صورت بصری و آنلاین یاد بگیرد، مطمعنا به این سایت سری خواهد زد. مطمعنا خود شما این کار را بارها و بارها انجام داده اید. پس فقط از خودتان بپرسید چه چیزی می توانید در کسب و کار خود آموزش دهید که به مصرف کنندگان کمک می کند تا بتوانند مشکل خود را حل کنند؟

سخت ترین قسمت کجاست؟ سخت ترین قسمت در آموزش های ویدیو شنیدن صدای خود و دیدن تصویر شما می باشد.

در نظر داشته باشید که تصویر شما چندان مهم نیست که دیده شود، و به صورتی خوب باشد و یا نه. شما باید بر روی صدای خود تمرکز کنید و آن را به بهترین نحو ممکن به گوش مخاطبان خود برسانید. که این خود میتواند دارای استرس باشد ولی به مرور زمان بهتر و عادی می شوید.

3. وبلاگ نویسی از همین الان

آیا شما برای کسب و کار خود وبلاگ راه اندازی کرده اید؟ اگر نه پس مطمعنا میتوانید و این کار را از همین الان شروع کنید. اما شما باید بدانید که هدفتون چی هست و چه چیزی را باید بنویسید تا به گوش مخاطب برسد. در غیر اینصورت وبلاگ شما مانند بیابانی بی آب و علف به درد هیچ چیزی نمی خورد و کسی وارد آن نمی شود. مهمتر از همه وبلاگ یک موقعیت عالی برای افرادی می باشد که نمی خواهند تصویر خود را به مخاطبان نمایش دهند.

از دیگر موارد مهم در وبلاگ نویسی این می باشد که شما به طور کاملا موثر کارتون را انجام دهید و به محتوای مختصر تکیه نکنید و کاری کنید که ارزش را افزایش دهید. از اینکه اسرار کسب و کار شما پخش می شود اصلا ترسی نداشته باشید و به مردم اعتماد کنید. بدین صورت، طولی نخواهد کشید که نتیجه بسیار درخشانی رو خواهید دید.

استراتژی بازاریابی
استراتژی بازاریابی

4. بهینه سازی موتورهای جستجو را درک کنید.

این مورد یکی از حوزه های بازاریابی است که نصف افراد آن را دوست دارند و برایشان جذاب است. نصف دیگر افراد از آن ترس دارند. شاید بتوانید با کمی تحقیق ترس این افراد را درک کنید زیرا بسیار قدرتمند می باشد. شما وقتی کار کردن با سئو را به صورت کاملا درست یاد بگیرید، دیگر هیچ چیز نمی تواند جلو دارتون باشد و محدودیتی نخواهید داشت.

پیشنهاد یادگیری سئو با استفاده از کاملترین و بهترین مقاله آموزش سئو رایگان ایران.

با کمی اطلاعات شاید بتوانید از انواع شرکت های مختلف مواردی را برای دور زدن سئو یاد بگیرید. در نظر داشته باشید این کار شدنی است اما نه به صورت دائمی و به صورت کوتاه مدت تاثیر خود را می گذارد. شما باید برای اینکه به موفقیت حتمی دست پیدا کنید وقت بگذارید و سخت تلاش کنید.

برای انجام این کار میتوانید مواردی را چون اسپم نکردن کلمات کلیدی، قرار دادن مطالب برای انسان ها و همچنین به موتورهای جستجو نیز توجه داشته باشید، مطالب خود را به صورت جذاب، درگیر کننده و خاص قرار دهید.

5. از نفوذ افراد کمک بگیرید.

برخی از افرد هستند که بنا به مشکلاتی بسیار عجله دارند و نمی خواهند وقت زیادی را برای صرف یافتن مخاطب هدر بدهند. این افراد می خواهند دید خود را در رسانه های اجتماعی بدون در نظر گرفتن چند سال برای ساخت مخاطب افزایش دهند؟ در این جور مواقع میتوانید از افراد نفوذگر و تاثیر گذار بزرگی استفاده کنید. پس بهتر است به جستجو و یافتن فرد مورد نظر و تاثیر گذار بپردازید. در نظر داشته باشید که شما مجبور نیستید که فردی را با میلیون ها طرفدار و دنبال کننده پیدا کنید. بلکه میتوانید از افرادی با 10 یا 100 هزار نفر دنبال کننده هم استفاده کنید.

توجه داشته باشید، هدف شما برای این فرد تاثیر گذار پخش کردن و گسترش پیام شما نیست که تمامی افراد مشاهده کنند. بلکه آنها باید پیام شما را به گوش مشتریان برسانند. بنابراین اگر این کار به درستی انجام شود زمان زیادی طول نمی کشد که با مشتریان و مخاطبان بسیاری کارتون رو گسترش می دهید.

این کار زمانی منطقی می باشد که محصولات و سیستم شما رو به راه و در محل قرار داشته باشند.

6. یک برنامه وابسته ایجاد کنید.

اکثر مردم قدرت بازاریابی وابسته را درک نمی کنند. شرکت های وابسته می توانند سوخت های بزرگ و عظیمی را برای رشد کسب و کار شما فراهم کنند. اما نزدیک شدن به شرکای مناسب همیشه آسان نیست. و شما باید طوری تصمیمات و مکالمه های خود را انجام دهید که شرکای شما کسب و کارتان را جدی بگیرند.

شما باید این را بدانید که حوزه وابستگی و تعاون در بین شرکا می تواند خطراتی داشته باشد، که این خود نیاز به پایداری بالایی داشته است. بسیاری از ما بعد از اینکه مجبور به عقب نشینی هستین کاملا دلسرد می شویم. که این خود نوعی اشتباه است و نباید به احساسات خود اجازه دهید که مانع رسیدن به هدف شما شوند. یک برنامه وابسته بسازید و شروع به پیدا کردن شرکایی کنید که می توانند به شما کمک کند.

بازاریابی برای رشد
بازاریابی برای رشد

7. از توالی های بازاریابی ایمیل استفاده کنید.

یک کانال فروش خوب دارای توالی بازاریابی ایمیلی می باشد. اینها پیام های خودکاری هستند، که به کاربرانی که در لیست شما اشتراک دارند، ارسال می شوند. این پیام ها باید ساده، شفاف و قابل اعتماد باشند. تا بتونید به ایجاد رابطه با مشتری بپردازید.

از پاسخ های ایمیل و کلیک توسط مشتریان خود جهت بخش بندی کردن فهرست خود استفاده کنید. برای مثال، اگر کسی بر روی یک لینک خاص کلیک کرد، به وضوح به چیزی خاص علاقه نشان داده است. برچسبی ارائه دهید که مشتری را بعدا به بازار عرضه می کند. اگر فردی خرید می کند، آن را به عنوان خریدار برچسب بزنید. توجه داشته باشید مشخص کردن خریداران و علایق مشتریان تان برای بخش بندی، بسیار اهمیت دارد و میتواند موفقیت شما را بسیار بسیار بیشتر کند.

برنامه استراتژیک یکی از لازمه های هر نوع کسب و کار و موفقیتی می باشد. برای درک و آشنایی بیشتر با آن می توانید به صفحه رسیده به اهداف با برنامه استراتژیک که قبلا در سایت منتشر کرده ایم.

در حقیقت، شما نیاز به بیش از یک استراتژی دارید و برای هر فرصت یک استراتژی نیاز دارید اما، شما هرگز واقعا نمی دانید که چه چیزی موثر است. مگر اینکه واقعا آن را امتحان کنید، آزمون ها به شما کمک می کند بفهمید که مخاطبین شما به چه چیزی علاقه دارند، و آن را بهتر درک می کنند تا بتوانید شکل ارتباط خود را برای فروش خدمات به آنها را تغییر و تصحیح کنید. و استراتژی مناسبی را انتخاب کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
48 ⁄ 24 =