9 عامل موفقیت برای رشد فردی در زندگی و کسب و کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 9 عامل موفقیت برای رشد فردی در زندگی و کسب و کار
عامل موفقیت برای رشد فردی
عامل موفقیت برای رشد فردی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

موفق‌ترین افراد اهمیت زیادی جهت رشد و توسعه شخصی خود می دهند. با وجود اینکه در اوج زندگی حرفه ای خود قرار دارند، هنوز هم برنامه های خود را در زمان شلوغی ایجاد می کنند. تا به طور مداوم خود را از راحتی بیرون کرده و پتانسیل درونی خود را بیشتر باز کنند. زیبایی رشد فردی در امکان نامحدود آن نهفته است. شما می توانید در بسیاری از زمینه ها که علاقمندید و شما را تحریک می کنند، تا جایی که مایلید یاد بگیرید. بنابراین با رشد مداوم،شما در مسیر یک زندگی فوق العاده و تحقق یافته قرار می گیرید.

9 راه رسیدن به رشد فردی

برای رشد و توسعه فردی شما باید کمی از استراحت خود زده و تلاش های سخت و بسیاری را انجام دهید اما اصلا به آن صورت که فکر می کنید نیست ، و همانند آب خوردن می باشد. گام اول همیشه سخت ترین قسمت روند است، اما پایدار بودن قطعا سخت تر است.

اصلا نگران نباشید، چرا که آکادمی 98 شما را با نه فاکتور موفقیت که باید بدانید آشنا می کند تا در زندگی به جلو حرکت کنید. هر یک از این عوامل موفقیت، ثابت شده اند که برای دستیابی به بهترین زندگی ممکن برای هر شخص خاص، حیاتی است.  با اجرای سیستماتیک یک یا چند عامل موفقیت در زندگی خود، می توانید پای خود را روی پدال گاز شغل قرار دهید و به بهترین زندگی خود برسید.

رشد فردی
رشد فردی

1. نقاط کور در رشد و توسعه فردی

نقاط کور یکی از مواردی می باشد که برای رسیدن به موفقیت باید آنها را در خود پیدا کرده و تصحیح کنید. در واقع نقاط کور به ضعف هایی گفته می شوند که با چشم دیده نمی شوند. اما برای پیدا کردن انها باید چه کرد؟ شاید راه های بسیاری برای آن وجود داشته باشد، اما افراد موفق جهت پیدا کردن به بررسی تمامی اتفاقات ، ملاقات ها و حوادث و کارهای انجام شده در طول روز می پردازند تا بتونند مشکل را شناسایی و برطرف کنند.

یک مقاله مفید در این زمینه برای شما پیشنهاد می شود: مطالعه رایگان کاملترین مقاله توسعه فردی چیست؟ و همچنین عوامل تاثیرگذار روی آن.

رسیدن به رشد فردی
رسیدن به رشد فردی

2. مهارت در رشد فردی

سطح توانایی در حوزه شما کیفیت و کمیت نتایج را مشخص خواهد کرد. هرچه به کاری که انجام می دهید برسید، راحت تر به جلو حرکت می کنید تا سطح خاصی از نتایج را به دست آورید. وقتی مهارت خود را از طریق مطالعه و تجربه افزایش می دهید، در انجام کارهایی کوچک که سرعت و پیش بینی نتایج شما را افزایش می دهد، بهتر و بهتر می شوید.

 عامل موفقیت
عامل موفقیت

3. مخاطب

شما متوجه خواهید شد که هر تغییر عمده در زندگی شما با فردی یا افرادی همراه است که یا درها را برای شما باز یا بسته می کنند. شما میتوانید امکان بهترین زندگی را با افرادی که می شناسید و به شما انرژی مثبت می دهند داشته باشید و برای این کار میتونید به آنها فکر کنید تا انرژی مثبتی پیدا کنید. اگر از ویژگی هایی مختلف که دارند خوشتان آمد، بهتر است آنها را در خود نیز ایجاد کنید.

شما میتونید عاداتی را که باعث بسته شدن درها توسط افراد می شود از خود دور کنید. این عادات میتواند سیگار کشیدن ، ورزش نکردن و بسیار موارد دیگر باشد.

4. قدرت “نه” گفتن عامل موفقیت و رشد

در مواردی شما کارهایی را انجام می دهید که اصلا به نفع شما و کسب و کارتون نیست و میتونه منجر به دور کردن افراد محبوبتون از شما هم شود . حتی این کار ممکن است منجر به پشیمانی شما تا ابد شود و موارد غیر قابل جبران را به بار آورد. اما این موارد در چه زمان هایی اتفاق می افتند ؟ بیشتر این عوامل در زمانهایی اتفاق می افتند که شما قدرت نه گفتن را ندارید و به اصطلاح با در رو دروایسی ماندن و خجالت کشیدن مجبور به انجام و یا قبول کردن کارها می شوید .

بهتر است بدون بی توجهی به ناراحت شدن فرد و حتی از دست دادن فرصت هایی این افراد را با نه گفتن از خود دور کنید.

5. عادات خوب کاری

توسعه عادات کار خوب نیازمند این است که شما قبل از عمل فکر کنید. قبل از اینکه شروع کنید، یک لیست تهیه کرده و اولویت ها را در لیست قرار دهید. عادت های کاری خوب نیازمند این هستند که شما عواقب احتمالی، مثبت یا منفی از آنچه انجام می دهید را در نظر بگیرید. بنابراین شما میتوانید در مقابل با فردی که بی نظم و نامرتب است پیشی بگیرد و زمان را بخرید و در دوره کوتاهتر به نتیجه مطلوب برسید.

عادات خوب کاری
عادات خوب کاری

6. نگرش ذهنی مثبت عامل رشد و موفقیت فردی

میزان زمانی را که شما برای رسیدن به هدفتان به دست می آورید را با توسعه نگرش ذهنی مثبت کاهش دهید.

نگرش ذهنی مثبت، تصمیمی است که شما می گیرید. به خاطر داشته باشید که شما به کاری که می کنید تبدیل می شوید. اگر شما در همان فعالیت هایی شرکت کنید که مثبت، بااعتماد به نفس و خوشبین هستند، در نهایت به یکی از آن ها تبدیل می شوید و بهترین زندگی شما را ممکن می سازند.

هر کسی می تواند زمانی که اوضاع خوب پیش می رود، مثبت باقی بماند. این توانایی شما در ظاهر شدن در هر موقعیتی است که مثبت می بینید تا زندگی را به جلو حرکت دهید.(میزان زمانی را که شما برای رسیدن به هدفتان به دست می آورید را با توسعه نگرش ذهنی مثبت کاهش دهید.)

بهتر است یک سری جزئیات را در بخش راز موفقیت چیست ؟ از زبان افراد بزرگ دنیا هم مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که مردم شما را به شیوه ای که شما در خارج به آن نگاه می کنید، قضاوت میکنید. و شما هر تصویر مثبتی از خود داشته باشید مطمعنا پیاده سازی می شود.

موفقیت برای رشد فردی
موفقیت برای رشد فردی

7. بزرگ فکر کردن

برای رسیدن به رشد و توسعه فردی و همچنین دستیابی به موفقیت در کسب و کار حتی در زندگی شخصی شما باید بزرگ فکر کنید، تا از حد خود بیشتر تلاش کنید . اگر به صورت معمولی و کوچک فکر کنید به آنچه که می خواهید دست پیدا نمی کنید. زیرا برای رسیدن به بزرگترین ها باید به صورت بزرگ فکر کرد.

8. خلاقیت عامل مهم رشد فردی

خلاقیت راه عالی دیگری برای شروع به جلو حرکت کردن در زندگی و افزایش سرعتی است که شما به اهداف خود دست پیدا می کنید. خلاقیت چیزی است که مستلزم آن هستید. اگر شما به دنبال روش های بهتر، سریع تر، ساده تر، ارزان تر برای انجام کار هستید . به یاد داشته باشید، یک ایده خلاقانه برای ثروت تنها چیزی است که نیاز دارید .

ایده خوب برای ثروت
ایده خوب برای ثروت

9. شخصیت عامل توسعه فردی

شاید مهمترین عوامل موفقیت برای تسریع زندگی شما شخصیت شما باشد. انضباط فردی با صداقت، دوره بی شماری را برای شما باز خواهد کرد.

اعتماد و صداقت پایه تمام روابط ها است. زمانی که مردم شما را می شناسند ، به شما اعتقاد دارند و متقاعد شده اند که می توانند به شما اعتماد کنند تا هر کاری را که می خواهند انجام دهید، پس بی دریغ به توسعه فردی تا حدی رسیده اید و می توانید کارهای بزرگی را انجام دهید که مردم خود نمی توانند و از شما انتظار دارند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
48 ⁄ 24 =