زندگی‌نامه آنتونی رابینز به همراه آثار و کتاب‌ها

خانه » موفقیت و توسعه فردی » زندگی‌نامه آنتونی رابینز به همراه آثار و کتاب‌ها
زندگینامه آنتونی رابینز سخنران انگیزشی
زندگینامه آنتونی رابینز سخنران انگیزشی

زمان مطالعه: 14 دقیقه

آنتونی رابینز ( anthony robbins ) جزو برترین سخنران های انگیزشی دنیا می باشد. با من همراه باشید تا زندگینامه این مرد موفق را مورد بررسی قرار دهیم. همواره شناخت افراد موفق در دنیای امروز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت ما داشته باشد. زیرا می‌توانیم با الگو برداری از زندگی و امور آنها به اطلاعات جامعی درباره چگونگی کسب موفقیت در زندگی دست پیدا کنید و روزنه امید را در زندگی خود پیدا کنیم. در همین رابطه، در این بخش از آکادمی 98 به بررسی زندگی‌نامه آنتونی رابینز پرداخته‌ام، تا شما بتوانید با استفاده از این مقاله به اطلاعات جامعی درباره آنتونی رابینز و سبک زندگی او که باعث موفقیت او شده است دست پیدا کنید.

آنتونی رابینز یکی از بازیگران، سخنرانان، نویسندگان، مربیان بسیار موفق آمریکایی می‌باشد که توانسته است با استفاده از استعداد خود و همچنین تجارب خود در زندگی، به اجرای سمینار‌های مختلفی برای دستیابی به موفقیت بپردازد و افراد زیادی را به اهدافشان برساند، که در ادامه به صورت کامل بیوگرافی آنتونی رابینز و مجموعه فعالیت‌های وی ارائه شده است.

بیوگرافی آنتونی رابینز

anthony robbins در حال حاضر یکی از بزرگترین و موفق‌ترین سخنرانان انگیزشی در جهان می‌باشد که توانسته است در طول زندگی خود پرده‌های جدید از قوانین و علوم موفقیت را کشف کند. آنتونی اکنون با ارائه این تجارب به مردم، رسیدن به موفقیت را برای آنها راحت‌تر کرده است. زندگی این سخنران بزرگ همواره پر از فراز و نشیب‌های زیادی بوده است که تجربه همین موارد سبب شده است تا وی راه‌هایی را برای رهایی از مشکلات و برون رفت از بن بست‌ها ابداع کند و در سخنرانی‌های خود این موارد را برای افراد ارائه دهد تا افراد در میان انبوه بیوگرافی افراد موفق بیشترین علاقه را به مطالعه زندگی نامه آنتونی رابینز داشته باشند.

راز موفقیت آنتونی رابینز
راز موفقیت آنتونی رابینز

آنتونی رابینز کیست؟ anthony robbins

آنتونی رابینز که امروزه به عنوان یکی از مشهور‌ترین سخنرانان انگیزشی در جهان شناخته می‌شود در سال 1960 میلادی در یک خانواده نسبتا فقیر و متوسط به دنیا آمد. او در دوران کودکی همراه با پدر خوانده خود که بازیکن سابق بیسبال بود و مادر خود که دارای بیماری اعتیاد بود زندگی می‌کرد. خانواده او به قدری فقیر بودند که توانایی نداشتند در روز شکرگزاری به اجرای این جشن بپردازند. این وضعیت مالی نیز ابتدا بر روی نوع زندگی او تاثیر داشت. آنتونی رابینز بعد از گذراندن دوران متوسطه دست به انجام امور و کار‌های مختلفی زد که در بیشتر آنها موفق نشد. همین امر باعث شد تا او در دورانی از زندگی خود دچار یاس و ناامیدی شود که در ادامه این شرایط او دچار افسردگی شد.

به صورتی که آنتونی رابینز می‌گوید که در سن 22 سالگی در یک خانه 40 متری محقر و بسیار فقیرانه زندگی می‌کرده است. او در این خانه به حدی دارای فضا و امکانات نبوده است که مجبور بوده است ظرف‌های غذای خود را وان حمام بشوید. علاوه بر مشکلات مالی زیادی که آنتونی رابینز داشته است او دچار مشکلات مختلفی مانند بی‌ حالی، خواب آلودگی، تنبلی نیز بود که سر چشمه تمام این امور از رفتار بد خوری و پرخوری او شکل گرفته بود. به این صورت که او در این دوران زندگی دارای وزن 120 کیلو گرم بود و همین امر باعث شده تا نتواند اعتماد به نفس داشته باشد و خود را از جامعه دور ببیند.

دیدگاه آنتونی رابینز نسبت به آینده

آنتونی رابینز در کنار این همه مشکلات مالی و جسمانی که داشت همواره در ذهن خود داشتن یک زندگی بهتر با برترین امکانات ممکن را تصور می‌کرد. او در باور خود همواره به داشتن یک زندگی بهتر که در آن دارای یک خانه باشکوه، یک همسر شایسته و ماشین‌های زیبا بود ایمان داشت. همین امر باعث شد که او در زندگی خود به آنها دست پیدا کند. که در این رابطه با زندگی آنتونی رابینز می‌توان این نکته را فهمید که قانون جذب در زندگی او بسیار تاثیر گذار بوده است.

اولین گام آنتونی رابینز برای کسب موفقیت در زندگی

آنتونی رابینز در سن 23 سالگی برای اینکه بتواند از دوران سیاه زندگی خود فاصله بگیرد و آنها را فراموش کند، تصمیم گرفت تا به تغییر زندگی خود بپردازد. به همین خاطر در اولین گام مهم زندگی خود سعی کرد که بتواند با چاقی و اضافه وزن خود روبرو شود و بتواند به یک اندام متناسب و زیبا دست پیدا کند. او ابتدا برای کاهش وزن خود به مطالعه چندین کتاب مختلف کاهش وزن پرداخت. سپس دید که این کتاب‌ها دارای مطالب ضد و نقیضی هستند تصمیم گرفت تا خواندن آنها را متوقف کند. به همین خاطر به دنبال یافتن راه حل جامعی بود تا بتواند از طریق آن به کاهش وزن خود بپردازد.

راز‌های آنتونی رابینز
راز‌های آنتونی رابینز

راز کاهش وزن آنتونی رابینز

او برای کاهش وزن خود تصمیم گرفت تا بتواند زندگی فردی را که دارای سلامت جسمانی است را زیر نظر بگیرد و با الگو برداری از رفتار‌های مختلف او بتواند از این طریق به کاهش وزن خود بپردازد. در این راه توانست از افکار، اعتقادات و همچنین چگونگی تغذیه او الگو برداری کند و با پیاده سازی آنها در زندگی خود به کاهش وزن دست پیدا کند. به این خاطر آنتونی رابینز توانست با استفاده از این روش و با کنترل ذهن و رفتار خود، در کمتر از دو ماه چیزی حدود 15 کیلو گرم از وزن خود را کم کند و به اندامی زیبا و متناسب دست پیدا کند. این موفقیت را می‌توان مهمترین موفقیت زندگی آنتونی رابینز دانست که توانست باعث شود تا او دید و باور جدید را نسبت به جهان پیدا کند و زمینه ساز سایر موفقیت های زندگی او باشد.

شروع موفقیت آنتونی رابینز

زمانی که آنتونی رابینز دانست که توانسته است با استفاده از روش روانشناسی و کنترل ذهن و اعمال خود به کاهش وزن دست پیدا کند. به این مسئله فکر کرد که می‌تواند از این روش برای دستیابی به دیگر آرزوها و خواسته‌های خود بهره ببرد و به موفقیت در زمینه‌های مختلف دست پیدا کند. او اندیشید که شما برای موفقیت در کسب و کار باید بتوانید ابتدا اندیشه و نوع تفکر خود را نسبت به آن تغییر دهید. به این دلیل شما باید برای موفقیت در کاهش وزن به رفتار و تصورات یک فرد که دارای تناسب وزن است نگاه کنید، تا با به کارگیری این تصورات و رفتار در زندگی خود بتوانید با استفاده از ذهن خود و الگو برداری از آن فرد به کاهش وزن خود بپردازید.

دیدگاه آنتونی رابینز نسبت به موفقیت

او پس از اینکه درک کرد که ما می‌توانیم با الگو برداری و توجه به رفتار و تصورات دیگران زندگی خود را تغییر دهیم، به این نتیجه دست پیدا کرد که ساختمان مغزی و اعصاب بیشتر ما شبیه به یک دیگر می‌باشد. به این خاطر اگر کسی در جهان موفق شده است کار و امور خاصی را انجام دهد و موفق شود من نیز می‌توانم در آن فعالیت موفق باشم، زیرا من نیز دارای ساختمان مغزی مشابه به او هستم. اما نکته مهم در این رابطه، درک این موضوع می‌باشد که من زمانی در کار او موفق می‌شوم که همانند او فکر و رفتار کنم و همان کاری را انجام دهم که او انجام داده است.

موفقیت در زندگی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز بعد از اینکه توانست با این روش به کاهش وزن بپردازد این موضوع را درک کرد که می‌تواند با تفکرات و ذهن خود در تمام امور زندگی خود به موفقیت دست پیدا کند. به این خاطر او برای بالا بردن اطلاعات خود در زمینه برنامه‌ریزی عصبی و کلامی شروع به مطالعه عمیق انواع کتاب موفقیت و روانشناسی و شرکت در سمینار‌ها و کلاس های مختلفی کرد، تا بتواند تسلط بیشتری نسبت به این موضوع پیدا کند. او بعد از اینکه توانست این موضوع را به صورت دقیق یاد بگیرد این شیوه از کسب موفقیت را در زندگی خود و دیگران مورد آزمایش قرار داد و به نتایج مثبتی دست پیدا کرد.

بیوگرافی کامل آنتونی رابینز
بیوگرافی کامل آنتونی رابینز

فعالیت آنتونی رابینز در ارتش آمریکا

او در ابتدای راه خود توانست شیوه روانشناسی خود را بر روی تعدادی از ورزشکاران مختلف مورد آزمایش قرار دهد. او با این کار توانست آثار کار خود را در المپیک 1984 میلادی ببیند. زیرا تعداد زیادی از این ورزشکاران با استفاده از آموزه‌های وی توانستند به نتایج بسیار قابل قبولی در المپیک دست پیدا کنند. او پس از موفقیت در این راه توانست برای آموزش و تدریس در ارتش آمریکا پیشنهاد کاری دریافت کند. پس هنگامی که به کار خود در ارتش آمریکا مشغول شد و توانست روش موفقیت خود را به کار بگیرد به نقایص و اشکالات مختلف و مهمی در آموزش تیراندازی ارتش پی برد. به همین دلیل او تصمیم گرفت تا برای حل این مشکل راه حل‌هایی بر اساس نوع روانشناسی خود تدارک ببیند.

موفقیت رابینز در آموزش ارتش

او برای حل مشکل آموزش تیراندازی ارتش ادعا کرد که می‌تواند با روش خود میزان زمان آموزش را به نصف کاهش دهد، تا سربازان بتوانند در زمان کوتاهی تیراندازی را به نحو احسنت یاد بگیرند. به همین دلیل ارتش برای این کار با او قرارداد بست که اگر او بتواند این کار را انجام دهد به دستمزد قابل قبولی در این باره دست پیدا کند. پس رابینز توانست با استفاده از روش آموزشی خود نه تنها که زمان آموزش را به نصف برساند. بلکه درصد موفقیت سربازان در دوره آموزشی که حدود 70 درصد بود به 100 درصد برساند. اما نکته بسیار مهمی که می‌توان در این بین به آن توجه کرد، این مسئله بود که آنتونی رابینز حتی تیراندازی نمی‌دانست و از جنگ نیز بیزار بود. اما دلیل موفقیت او در این بین باور‌ها و ذهنیت او نسبت به این کار بود که توانست با لحن روانشناسی خود بر روی سربازان تاثیر بگذارد و آنها را برای کسب موفقیت تشویق کند.

موفقیت در زندگی شخصی آنتونی رابینز

آنتونی بعد از اینکه توانست با تغییر روش زندگی در کار خود موفق شود. توانست در امور مختلفی مانند زندگی شخصی خود دست به تغییرات اساسی بزند و بتواند به باور‌هایی که در ذهن خود داشت دست پیدا کند. او همواره در فقر به داشتن خانه، همسر و ماشین فکر می‌کرد و توانست بعد از مدت‌ها به باور های ذهنی خود دست پیدا کند. او در کمتر از دو سال توانست تمام موانع موفقیت زندگی را کنار بگذارد و در سواحل سرسبز سن دیگو به خرید خانه‌ای زیبا بپردازد و در کنار این توانست با همسر مورد نظر خود نیز آشنا شود و با او ازدواج کند. او همچنین اتومبیل و امکانات زندگی خود را مطابق با رویاهایی که داشت تهیه کرد. آنتونی رابینز همچنین توانست با کمک دوستان خود به تاسیس بنیاد رابینز بپردازد و در آن به کمک افرادی که در زندگی خود به دنبال تغییر و موفقیت هستند بپردازد.

کسب موفقیت با آنتونی رابینز
کسب موفقیت با آنتونی رابینز

آنتونی رابینز بعد از کسب تمام این موفقیت‌ها دست به اجرا و برگزاری سیمنار‌های مختلفی زد. همچنین توانست به نوشتن و انتشار کتاب‌های مختلفی در زمینه کسب موفقیت بپردازد. او در تمامی این سمینار‌ها و کتاب‌ها به ارائه تجربه خود در رسیدن به موفقیت می‌پردازد. تا افراد مختلف بتوانند با درک استعداد خود و راه های شکوفایی آن در زندگی خود به موفقیت دست پیدا کنند.

کتاب‌های آنتونی رابینز

در این بخش از بررسی زندگی‌نامه anthony robbins به معرفی چند کتاب موفقیت او می‌پردازیم، آنتونی رابینز بعد از کسب موفقیت‌های بسیار در زندگی خود که توانسته است از فرش به عرش دست پیدا کند. به تحریر و نوشتن کتاب‌های مختلف و زیادی پرداخته است، که هرکدام از آنها درباره موضوعات بسیار خاصی می‌باشند. این نشریات می‌توانند ما را در زمینه‌های مختلف برای رسیدن به خواسته‌ها و اهدافمان کمک کنند.

کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز

اولین اثر مهم و برجسته آنتونی رابینز کتاب قدرت نامحدود می باشد، که در سال 1987 میلادی دست به انتشار آن زد. تا علاقمندان بتوانند از آن استفاده کنند. در کتاب قدرت نامحدود anthony robbins ، به موضوعات مختلفی مانند سلامت و انرژی، غلبه بر ترس، تقویت روابط فردی و … تاکید شده است. تا بتوانید با استفاده از مطالب این کتاب در‌های خوشبختی را به سوی خود باز کنید.

کتاب آنتونی رابینز
کتاب آنتونی رابینز

کتاب کامیابی اثر آنتونی رابینز

از دیگر کتاب‌های مهم آنتونی رابینز کتاب کامیابی یا همان غول درون خود را بیدار کن می‌باشد، که در سال 1991 میلادی دست به تحریر و انتشار آن زده است. او در کتاب غول درون خود را بیدار کن از راه و روش خود به نام شرطی سازی مرتبط با اعصاب استفاده کرده است، تا خوانندگان این کتاب بتوانند راهکار‌هایی برای موفقیت و توسعه فردی خود به دست بیاورند. همچنین او در پشت کتاب کامیابی به نوشتن چند سخن می‌پردازد که ما در ادامه به ارائه آن خواهیم پرداخت.

نوشته پشت جلد کتاب کامیابی anthony robbins

شما نیز مانند سایر افراد موفق جهان، می‌توانید به سوی کامیابی گام بردارید. می توانید به همه هدف‌ها و آرزوهای خود در زندگی برسید. می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی‌تر، همسری شایسته‌تر، بازرگانی موفق تر، مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومند تر باشید. می‌توانید کلامی تاثیرگذار و قوی داشته باشید و با اشخاص، فورا صمیمی شوید. می‌توانید اندامی متناسب داشته باشید. می توانید به کمک پنج کلید طلایی، به ثروت و خوشبختی برسید. می‌توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامناسبی را از خود دور کنید. می‌توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش به سلامت عبور کنید.

برجسته‌ترین آثار آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در طول فعالیت‌های کاری خود توانسته است به ارائه سمینار‌ها و کتاب‌های مختلف با موضوعات متنوعی بپردازد. به این خاطر تعدادی از این فعالیت‌های آنتونی رابینز در بین علاقمندان به موفقیت و پیشرفت دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد، که قصد داریم در این بخش از مطلب بیوگرافی آنتونی رابینز به بررسی آنها بپردازیم. در این بین سمینار چهار روزه آنتونی رابینز را با موضوع قدرت درون خود را آزاد کن را می‌توان یکی از بهترین و جذاب‌ترین آثار آنتونی رابینز دانست که در آن به بررسی این موضوع که چگونه افراد بر ترس های خود غلبه می‌کنند پرداخته است.

از دیگر آثار مهم آنتونی رابینز که در ایران نیز دارای محبوبیت بسیار زیادی می ‌باشد، کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز می‌باشد. که در آن به بررسی راه‌های کسب موفقیت و خواسته‌های مختلف پرداخته است تا شما بتوانید با استفاده از این کتاب در زندگی خود تغییر ایجاد کنید.

دیگر فعالیت‌های مهم آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در فعالیت‌ها و امور دیگر در زندگی خود نیز دارای پیشرفت و موفقیت بوده است. او در موسسات و شرکت‌های خصوصی مختلفی مانند IBM، American express ، Mac Daglas ،AT&T و ارتش آمریکا و تیم ورزشی لس آنجلس به عنوان مشوق و مشاور استخدام شده بود، تا بتواند بر روی عملکرد کارکنان و نیرو های این موسسات تاثیر مثبت بگذارد. آنتونی رابینز همچنین به عنوان مشاور افراد مشهور نیز شناخته می‌شود.

سخنرانی‌های آنتونی رابینز
سخنرانی‌های آنتونی رابینز

کلیپ‌های انگیزشی آنتونی رابینز

همچنین از دیگر فعالیت‌های مهم آنتونی رابینز فعالیت در صنعت سینما می‌باشد. به این صورت که بنا به محبوبیت رابینز در بین مردم او توانسته است در چند فیلم سینمایی و برنامه تلویزیونی ایفای نقش کند. افراد زیادی به دنبال کلیپ‌های انگیزشی آنتونی رابینز هستند تا بتوانند با استفاده از این کلیپ‌ها، مسیر موفقیت را برای خود نمایان سازند. جملات انگیزشی آنتونی رابینز و کلیپ‌های انگیزشی anthony robbins همواره جزو محبوب‌ترین موارد در نزد عموم مردم بوده‌اند.

زندگی آنتونی رابینز

در حال حاضر آنتونی رابینز در سن 85 سالگی قرار دارد. او در چند سال اخیر با بیماری تومور مغزی خوش خیم برخورد کرده بود که بعد از عمل جراحی این بیماری بهبود یافته است و برنامه‌های زندگی خود را مانند قبل از سر گرفته است. با دیدن زندگی آنتونی رابینز می‌توانید نقش ذهن و باور او را در زندگی خود مشاهده کنید. زیرا تمام امکانات و ابزاری که در حال حاضر آنتونی رابینز به آن دست پیدا کرده است، در ذهن و افکار او وجود داشته است و با تلاش و رفتار های خود کائنات و قانون جذب این امکانات را در زندگی او قرار داده‌اند. به این دلیل شما باید برای تغییر زندگی خود ابتدا به تغییر افکار و ذهنیت خود بپردازید تا بتوانید به موفقیت در زندگی و کسب و کار دست پیدا کنید.

زندگینامه آنتونی رابینز یکی از منابع بسیار مهمی می‌باشد که افراد مختلف می‌توانند از آن برای طراحی راه‌های رسیدن به موفقیت الگو بگیرند. به این خاطر ما در این مطلب آنتونی رابینز کیست توانسته‌ایم به بررسی و تحلیل تمامی دوره‌های زندگی، آثار و فعالیت‌های آنتونی رابینز بپردازیم. تا شما بیشتر با ایشان آشنا شوید و ذهنیت او را در زندگی برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود به کار بگیرید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
15 ⁄ 3 =