نکات انگیزشی جهت شاد بودن در محیط کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » نکات انگیزشی جهت شاد بودن در محیط کار
شاد بودن در محیط کار
شادی و نشاط در محیط کار

زمان مطالعه: 19 دقیقه

کار در شرکت گوگل بسیار جالب است. گوگل دوست دارد بالاترین بهره‌وری را با سخت کوشی کارکنان خود داشته باشد و به موفقیت‌های بزرگ دست یابد. اما، اگر اطلاع داشته باشید تنها سخت کوشی لازم نیست و شما باید در کنار آن از روحیه‌ای خوب و روان برخوردار باشید. برای همین شرکت گوگل با داشتن انواع امکانات و ویژگی‌های خاص دوست دارد روحیه شاد در محیط کار به کارکنان خود بدهد و به نوعی انگیزه آنها را برای کار کردن بالا ببرد از این رو همواره به رعایت نکات انگیزشی جهت شاد بودن در محیط کار می‌پردازد تا کارکنان با انگیزه هر چه بیشتر به کار بپردازند.

گوگل غذاهای سالم و لذیذ، استخر ، ایجاد دیوار صخره نوردی، بیلیارد، بازی های ویدئویی، پینگ پنگ و امکانات رختشویی را در اختیار افراد قرار داده است. علاوه بر اینها دارای یک سالن بدنسازی برای کارمندان و کلاس‌های ورزشی مختلف است و این باعث می‌‌شود تا کارکنان بسیار شاد و با روحیه بالا در سر کار خود حاضر و به سختی کارهای خود را برای موفقیت و بهره‌روی بهتر شرکت انجام دهند.

راه‌هایی برای شاد بودن در محیط کار

چگونه محیط کاری شاد داشته باشیم ؟ خوشبخت بودن در محل کار “لذت داشتن” نیست بلکه یک نیاز “داشتن” است. وقتی خوشحال هستید شما تولید‌ کننده بهتری هستید، بیشتر درگیر کار خود هستید و از علاقه بیشتری برخوردار هستید. شما برای اینکه بتوانید به کارهای خود بیشتر رسیدگی کنید بهتر است سلامت روان خود را اول تقویت کنید. بنابراین، برای اینکه هم شاد بودن در محیط کار را تجربه کنید و هم بهترین عملکرد را داشته باشید در ادامه مواردی را قرار داده‌ایم تا بتوانید با رعایت این موارد به صورت موثر از آنها برخوردار باشید.

راه های زیادی برای تغییر در عملکرد کاری جهت سلامت روان شما و در نتیجه با اشتیاق و بهتر بودن موجود می‌باشد. این کارها می‌توانند انگیزشی و توسط مدیر و کارفرمای شما اجرا شوند و یا نه، توسط خود شما انجام شده و تبدیل به عادتی برای استفاده در تمامی مراحل زندگی شما شوند. مطمئن باشید که شما در صورت شاد و با انگیزه کار کردن می‌توانید مقدار موفقیت در زندگی خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

روش‌های ایجاد نشاط در محیط کار
روش‌های ایجاد نشاط در محیط کار

1. پاداش برای انجام کارها در نظر بگیرید

در بسیاری از مواقع شما در محل کار خود برای انجام مواردی مختلف حوصله کافی ندارید و نمی‌توانید به نوعی خوب تمرکز کنید. در این گونه زمان‌ها شما می‌توانید برای داشتن انگیزه و تقویت اراده خود جایزه‌ای را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، شما به خود بگویید که مثلا اگر من این کار را انجام دادم شام را با دوستان بیرون می‌روم. یا نه برای پروژه‌هایی زمانبر می‌توانید بگویید اگر من این پروژه را تمام کردم یک مسافرت خواهم رفت. در نظر داشتن پاداش برای انجام کار‌‌ های بزرگ از جمله ویژگی‌های رفتاری افراد با انگیزه در زندگی و کسب و کار می‌باشد.

همچنین در رابطه با مسافرت لازم است یک نکته مهم بدانید. آن هم اینکه چگونه مسافرت رفتن باعث موفقیت می شود ؟ است. حتما نگاهی به این مقاله بعد از مطالعه کامل این بخش بیندازید.

2. جهت شاد بودن در محیط کار کودک شوید

کودک شدن به این معنی نیست که شما کار خود را زیاد جدی نگیرید و رئیس را از دست خود شاکی کنید. بازی کردن به این منظور است که شما بتوانید با انجام کارهای خود ذهن را آرام کنید.

بسیاری از افراد وجود دارند که با بازی کردن و انجام کارهای مختلف می‌توانند به نوعی فشار کاری را کم کنند و ذهن خود را به آرامش برسانند. اگر شما جزو این افراد هستید می‌توانید از پازل، خمیر بازی و … در محیط کار خود به مدت چند دقیقه برای خوشحال بودن در محیط کار و داشتن انگیزه خوب استفاده کنید. حتی شما در صورت علاقه به ورزش می‌توانید آن را به محل کار خود برده و با کمی تمرینات ساده این کار را انجام دهید. این مورد بیشتر برای افراد استرسی موثر می‌باشد که به کاهش استرس با استفاده از حرکات یوگا بپردازند و تنها در عرض چند دقیقه موارد استرس‌آور را از خود دور کنند.

3. گل خریدن برای خود را در جهت شاد بودن انجام دهید

یکی از مواردی که می‌تواند به شما انرژی بدهد گل می‌باشد. آنها زیبا و دارای رایحه‌ شگفت‌انگیز هستند. شما می‌توانید هنگام رفتن به سر کار خود یک شاخه از گلی که دوست دارید را با خود همراه داشته و در روی میز کار و در جلوی چشمتان قرار دهید. این می‌تواند به شما حس خوب و در خوشحال بودن در محیط کار کمک کند.

راه‌هایی برای شاد بودن
راه‌هایی برای شاد بودن

4. موسیقی‌هایی با علاقه خود داشته باشید

موسیقی و گوش دادن به آن می‌تواند روحیه و خلاقیت شما را افزایش دهد. حتما، شما هم برای یک بار هم که شده است آن را تجربه کرده‌اید. مخصوصا زمانی که روز سختی را داشته‌اید بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر نزد روانشناس رفته‌اید بهتر است از موسیقی‌های پیشنهادی آنها استفاده کنید. در غیر این صورت آهنگ‌های مورد علاقه خود را در جهت ایجاد نشاط در محیط کار استفاده کنید.

5. استفاده از اینترنت از جمله نکات انگیزشی جهت شاد بودن در محیط کار

همیشه در سر کار خود زمان‌هایی را برای استراحت دارید و این برای هر شغلی ممکن است. در این زمان‌ها شما هیچ محدودیتی برای استفاده استراحت خود ندارید. می‌توانید در جهت عوض شدن روحیه و شاد بودن در محیط کار سری به اینترنت و سایت‌های مورد علاقه بزنید. حتی می‌توانید در این زمان‌ها ویدیوهای مورد علاقه خود را نیز ببینید. البته بهتر است به دنبال موارد بیهوده نروید و با مطالعه در رابطه با کسب و کار های اینترنتی و … بتوانید اطلاعات جدیدی راجع به کسب و کار های نوین و نوپا بدست آورید.

6. مدیتیشن کنید

حتما با مدیتیشن آشنا هستید. برخی از افراد تاثیراتی که دارد را به نوعی اغراق می‌دانند. اما باید بدانید که این تفکرات ، قابلیت منکر تأثیرات فوق‌العاده مثبت روی ذهن را ندارد. تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد بر روی افرادی که مدیتیشن انجام داده بودن صورت گرفت. با توجه به این تحقیقات آنها توانستند با انجام عمل مدیتیشن احساسات خود را بهتر و بیشتر کنترل و در دست داشته باشند. شما هم برای اینکه تمرکز، انگیزه و خوشحال بودن در محیط کار را داشته باشید می‌توانید در دفتر خود به مدت 10 دقیقه در آرامش بوده و با نفس عمیق به مدیتیشن بپردازید.

مدیتیشن برای تمرکز در کار
مدیتیشن برای تمرکز در کار

7. قدم زدن

برای انگیزه داشتن در محیط کار شما باید جسم و روان خود را تقویت کرده و به نوعی روحیه خودتان را تقویت کنید. یکی از بهترین راه‌ها این می‌باشد که در زمان‌های استراحت از محل کار خود بیرون رفته و یا در محوطه چند دقیقه قدم بزنید. این کار زمانی می‌تواند بهتر باشد که شما در حین قدم زدن با همکارتان باشید و در مورد کار خود صحبت کنید.

8. گرسنه نمانید

ممکن است شما در سر کار خود برای ناهار و یا میان وعده‌ها در جهت گرسنه نماندن غذا میل کنید. اما این صحیح نیست که شما در جهت گرسنه نبودن مثلا یک تکه کیک را همراه داشته باشید. سعی کنید غذاهایی را که همراه خود دارید دارای گروه‌های غذایی مختلف و مهم چون آهن، کلسیم، فولیک اسید، منیزیم، ویتامین‌های B و بسیاری دیگر باشد. زیرا تحقیقات نشان داده است گرسنه ماندن باعث می‌شود شما خلق و خوی بدی داشته و در نتیجه حوصله کار کردن را نداشته باشید. پس برای شاد بودن در محیط کار بهتر است از غذاهایی با گروه‌های اصلی استفاده کنید تا هم سیر شوید و هم لذت و احساس خوبی داشته باشید.

9. آب نوشیدن زیاد یکی از راه‌های داشتن نشاط در محیط کار

شاید برخی از شما فواید آب را بدانید و اطلاع داشته باشید. اما، مطمئن باشید که به حدی نوشیدن آن مفید است که نمی‌توان در این مطلب به همه آن‌ها اشاره کرد. بهتر است برای داشتن فعالیت بهتر در محل کار و در نتیجه خوشحال بودن در محیط کار همیشه یک بطری آب به همراه داشته باشید. این آب نوشیدن در سر کار باعث می‌شود شما سردرد نداشته و بدنتان هیدراته باقی بماند تا تفکر خوبی را برای تصمیم گیری‌ها داشته باشید.

نوشیدن آب برای فعالیت بهتر در محل کار
نوشیدن آب برای فعالیت بهتر در محل کار

10. لبخند زدن

ممکن است شما برای اینکه جدی باشید و به نوعی شخصیت خود را حفظ کنید از خندیدن خودداری کنید. اما باید بدانید که با توجه به تحقیقات دانشگاه استنفورد لبخند زدن در محیط کار باعث می‌شود شما بهره‌وری بالایی داشته باشید. لبخند زدن بهترین راه برای انرژی دادن به خود و شاد بودن در محیط کار است. تحقیقات نشان داده است که شما چه جدی و چه مصنوعی لبخند بزنید توسط مغزتان به عنوان عکس العمل مثبت باقی می‌ماند. پس، زمانی که خوشحال باشید هر کاری برای شما دارای لذت است. لبخند زدن در سخنرانی و حتی در محیط کسب و کار از ویژگی های افراد کاریزماتیک می‌باشد بنابراین این اصل را همواره مورد توجه قرار دهید.

11. کنار گذاشتن قهوه و ورزش کردن

خیلی‌ها این را به عنوان عادت روزانه تبدیل کرده‌اند که صبح‌ها یک فنجان قهوه را می‌نوشند تا مثلا بتوانند تا آخر شب را سرحال باشند و خوابشان نگیرد. اما، واقعا این اشتباه است. درست است که قهوه خوردن مناسب و به نوعی در برخی از مواقع مفید است. اما، بهتر است صبح‌ها به جای خوردن قهوه به ورزش کردن بپردازید. این باعث می‌شود شما هم از خرید قهوه خودداری و در پول صرفه جویی کنید و هم برای سلامتی توسط ورزش از خود ممنون باشید. مهمتر از اینها شما با ورزش کردن تا آخر روز سرحال و پر انرژی می‌باشید.

12. کمک به دیگران

تا به حال پیش آمده است که به فردی کمک کنید و حس رضایت و خوشحالی به شما دست داده باشد؟ تحقیقات نشان داده است که کمک کردن به دیگران باعث حس خوشحالی در فرد کمک کننده می‌شود. بنابراین، اگر دیدید که همکار شما به کمک نیاز دارد اولین نفری باشید که قدم بر می‌دارید. این کمک کردن مطمئنا وقت کمی را از شما می‌گیرد اما تا آخر هفته خوشحال خواهید بود.

کمک به همکاران برای رضایت و خوش بینی
کمک به همکاران برای رضایت و خوش بینی

13. به اتفاق خوب افتاده فکر کنید

شاد بودن در محیط کار با اتفاق‌های افتاده شده همراه است. شما می‌توانید به این فکر کنید که چه اتفاق رضایت بخشی افتاده و آنها را برای خود تفکیک کنید. این موارد می‌توانند از هر چیزی چون عاطفی، اجتماعی، روانی و … باشند. حتی مواردی چون نداشتن بی خوابی، سالم بودن ، خوشبختی و … می‌توانند مواردی عالی برای یادآوری به خود باشد تا قدردان آنها باشید.

14. وسیله‌ای ساده اما بامزه خریداری کنید

شادی و نشاط در محیط کار می‌تواند از انواع موارد نشات بگیرد. یکی از این موارد داشتن حس دوست داشتن به لوازم مورد علاقه با سلیقه خود است. برای اینکار می‌توانید لیوانی زیبا با طرح خاص و دوست داشتنی را برای نوشیدن آب در سرکار خود خریداری کنید. و یا می‌توانید از خودکار، کاغذ و لوازم مختلفی زیبایی برای کار خود استفاده کنید و با دیدن آنها به نوعی روحیه خود را بالا ببرید.

15. بالا بردن کیفیت فضای کار خود

شاید به صورت تک نفره کار کنید و دارای دفتری مجزا برای خود باشید. در این مواقع برای باز شدن روحیه و شاد بودن در محیط کار می‌توانید فضای کار خود را بسازید. از میز مخصوص خود فاصله گرفته و دکوراسیون را با سلیقه خود بچینید و انتخاب کنید. حتما فضای کار را با همکاران خود به اشتراک گذاشته و با آنها ارتباط داشته باشید. می‌توانید از تجربه مشارکت دیگران استفاده و نهایت استفاده و بهره را ببرید.

بالا بردن کیفیت فضای کار برای روحیه بهتر
بالا بردن کیفیت فضای کار برای روحیه بهتر

16. روزانه زمانی را برای رسیدگی به امور شخصی داشته باشید

چه چیزی باعث می‌شود که ما از عوامل شادی در محیط کار دور باشیم؟ تحت فشار بودن، داشتن کارهای زیاد و مضطرب بودن یکی از مهمترین موارد است. درست است که ما می‌خواهیم به بهره‌وری بالا در کار دست پیدا کنیم. اما، علاوه بر اینها هر کسی در زندگی شخصی مسئولیت و کارهایی را نیز دارد و برای اینکه بتوانید این اضطراب و خستگی را در محیط کار از خود دور کنیم بهتر است روزانه زمانی را برای برنامه‌ریزی امور شخصی داشته باشید. این موارد می‌توانند رسیدگی به فرزندان، بیرون رفتن با دوستان، خریدهای روزانه و … باشد. البته توجه داشته باشید که باید مواردی که باعث هدر دادن پول می شود را بشناسید و از این موارد در خرید‌های خود دوری کنید.

17. قدر خود را بدانید

سردبیر و کارشناس پیشین یکی از مجلات مد کیت وایت می‌گوید، زمانی که کسی اشتباه کرده و می‌خواهد به عقب برگردد تا کارهای نادرست را مشاهده کند بسیار سخت است. اما اگر به عقب برگشتید به تجربه‌های خود فکر کنید و دستاوردهای خود را که بدست آمده را نیز مشاهده کنید. همیشه که اشتباه‌ها مهم نیستند، باید بدانید که چه مواردی را با زحمت بسیار برای پیشرفت کار انجام داده‌اید. با انجام این موارد برای هدف‌های بعدی خود برنامه‌ریزی کنید. اهدافی برای کار خود استفاده کنید که به شما انگیزه داده و باعث شاد بودن در محیط کار می‌شود.

این نکته را همیشه بیاد داشته باشد. که در همه موارد 1 الی 3 هدف انگیزشی را داشته باشید، این باعث می شود تا کارفرمای شما برای ارتقای شغلی ترغیب شود و همچنین رزومه بهتری داشته باشید تا برای این که یک کسب و کار موفق راه اندازی کنید با مشکلی روبرو نباشید و تجربه لازم را نیز داشته باشید.

18. برنامه گذاشتن با همکاران

برای شاد بودن می‌توانید از همکاران خود نیز استفاده کنید، تا روحیه خود را عوض کرده و در نتیجه انگیزه بهتری داشته باشید. می‌توانید جلسات و دورهمی‌هایی با همکاران خود داشته باشید. برای مثال قرار بگذارید آخر هفته را به کوهنوردی بروید. مطمئن باشید فضای باز، آزاد و دور از کار روحیه شما را بسیار تقویت می‌کند.

 برنامه گذاشتن با همکاران برای شاد بودن
برنامه گذاشتن با همکاران برای شاد بودن

19. تغییر دادن روال عادی زندگی

این مورد را همه افراد تجربه کرده‌اند. در بسیاری از مواقع شما ممکن است زندگی خود را بسیار سخت و همانند باتلاقی ببینید که بیرون آمدن از آن بسیار سخت است. خب بهترین راه چیست؟ بهترین راه عوض کردن و دنبال تغییر بودن می‌باشد. این کار بسیار راحت است و می‌تواند از هر موردی نشات بگیرد. مثلا شما می‌توانید برای شروع از شیوه رفت و آمد به محل کار خود شروع کنید. مثلا اگر با اتومبیل به محل کار می‌روید، این بار با مترو و یا پیاده آن مسیر را بپیماید. برای تنوع در مواقعی به رستوران بروید. غذای سفارشی و به نوعی دست پخت خود را سر کار ببرید.

20. بر روی مسیر هدف تمرکز کنید نه نتیجه کار

در انجام یک هدف چه چیزی مهم است؟ نتیجه کار مهم است. اما، مهمتر از آن کیفیت انجام کار است و باید روی آن تمرکز کنید. در بسیاری از موارد انسان برای افزایش درآمد و یا مواردی از این قبیل به دام‌های مختلف می‌افتد. اما اصلا به این ارقام توجه نکنید. شما باید شاد بودن در محیط کار و خوشبخت بودن را بهتر دانسته و انتخاب کنید. به دنبال علایق خود بروید و اهداف کوچک را دنبال کنید. چون بعد از این اهداف مطمئنا اهداف بزرگ خود می‌آیند.

21. خواب کافی داشته باشید

استراحت یکی از الزامات مهم برای داشتن روحیه بهتر و مناسب و در نتیجه خوشحال بودن در محیط کار است. استراحت خوب و با برنامه‌ریزی می‌تواند تمرکز و آرامش شما را بهتر کند. شما با این کار ذهن خود را زود کنترل کرده و می‌توانید بهتر در موضوعات کاری و مهم استفاده کنید. تحقیقات روانشناسی آمریکا می‌گوید افرادی با 8 ساعت خواب شبانه خوشحال و سالم‌تر از دیگر افراد می‌باشند.

خواب کافی برای کنترل ذهن در محیط کار
خواب کافی برای کنترل ذهن در محیط کار

22. منظم کردن افکار راهی برای داشتن محیط کار شادتر

وقتی که صبح‌ها می‌خواهید سر کار بروید قبل از هر چیزی 15 دقیقه را برای جمع کردن افکار و برنامه‌ریزی اهداف روزانه وقت بگذارید. زیاد در فکر فرو نروید. چون اصلا نیازی به دغدغه و مراسم ویژه‌ای نیست، فقط بر روی موارد مهم تمرکز کنید. به موردی فکر کنید که شما را خوشحال و راه‌های رسیدن به خوشحالی را پیدا کنید.

23. استفاده بهتر از آخر هفته

آخر هفته را چرا بسیاری از ادارات تعطیل کرده‌اند؟ برای اینکه استراحت کنید. پس لطفا کار خود را به خانه نبرید. از آخر هفته برای رسیدن به علایق و کارهای شخصی استفاده و آن طوری که می‌خواهید استفاده و لذت ببرید. شما نباید برای اینکه پیشرفت، ارتقای شغلی، پول زیاد و … داشته باشید استراحت خود را نیز به کار اختصاص دهید.

24. نوآوری را فراموش نکنید

همیشه برای هر شغلی که دارید به ایجاد چالش‌های تازه بپردازید. به دنبال کارهای راحت نباشید و در عوض به دنبال پروژه‌هایی باشید که شما را به چالش می‌کشند. این چالش‌ها باعث می‌شوند که شما خلاقیت و نوآوری را به خرج دهید. همین باعث دلگرمی شما شده و به شاد بودن در محیط کار کمک می‌کند.

نوآوری جهت دلگرمی و خوشحال بودن در محیط کار
نوآوری جهت دلگرمی و خوشحال بودن در محیط کار

25. برقراری ارتباطات مطمئن

برقراری ارتباط یکی از مهمترین موارد در راه رسیدن به موفقیت در کسب و کار بوده و ارزشمندی خاصی دارد که متاسفانه اغلب ما آن را بی اهمیت می‌دانیم. این ارتباط می‌تواند از هر طریق و برای هر کاری چون برنامه‌‌ ریزی و پیشرفت کاری تا ارسال چند ایمیل اضافه باشد. خلاصه می‌تواند به ایجاد نشاط در محیط کار و کنترل استرس کمک کند.

26. استفاده از فرصت‌های مختلف

آیا تا به حال در دوران مدرسه و یا دانشگاه به اردوهای علمی رفته‌اید؟ برای بسیاری از ما این اردوها اتفاق افتاده است و می‌دانید که این گونه آموزش‌ها به راحتی قابل درک و یادگیری می‌باشند. بنابراین اگر شما هم می‌توانید برای شاد بودن در محیط کار و همچنین انگیزه بیشتر جلسات کار خود را در محیط‌های متفاوت برگزار کنید. واقعا این کار به روحیه شما و همکاران و بالا بردن راندمان کاری بسیار کمک می‌کند. می‌توانید به کنفرانس های مربوط به شغل، پیوستن به افرادی که در زمینه کاری شما فعالیت دارد و … بپردازید.

27. رفتن به تعطیلات

سفر رفتن و استفاده از تعطیلات واقعا حال و هوای تازه‌ای را می‌دهد. علاوه بر اینها باعث می‌شود شما تجربیات، فرصت‌های تازه و ایده‌های جدید داشته باشید. همچنین قابلیت دریافت انرژی تازه‌ای را به شما می‌دهد تا بعد از تعطیلات قادر باشید انگیزه بالایی را در سر کار داشته باشید.

رفتن به تعطیلات برای داشتن انرژی بیشتر در محیط کار
رفتن به تعطیلات برای داشتن انرژی بیشتر در محیط کار

28. استفاده از مزایای کاری

مزایای کاری زیاد توسط شرکت‌ها ارائه می‌شود مثلا، آنها مسافرت‌های سالیانه را به کارمندان ارائه می‌دهند و یا بن‌ها‌یی را برای استفاده از خرید وسایل و استفاده رستوران‌ها می‌دهند. شما برای ایجاد شادی در محیط کار و داشتن انگیزه زیاد می‌توانید از این مزایای سالانه استفاده کنید.

29. برنامه کاری منعطف را با رئیس خود در میان بگذارید

شاید کار شما به گونه‌ای است که همراه چندین همکار دیگر اول صبح چند ساعت را بیکار می‌نشینید تا کار شما آغاز شود. بنابراین بهترین کار و تصمیم این است که شما با رئیس خود در مورد برنامه‌ریزی کاری متفاوت و مفید حرف بزنید. مطمئنا رئیس شما حرفتان را قبل و در مورد آن واکنش نشان می‌دهند. زیرا، هر کارفرمایی دوست دارد کارمندان به جای بیکار بودن کارهای مفیدی انجام دهند. شما می‌توانید این نظر را بدهید که در طول هفته یک روز را سر کار نیامده و در خانه موارد را بررسی کنید. و یا اینکه صبح‌ها دو ساعت دیر‌تر به سر کار آمده و بعد از ظهر هنگامی سرتان شلوغ است دو ساعت دیرتر تعطیل کنید.

30. برنامه‌ریزی برای کار در سفر

کار شما ممکن است به صورتی باشد که از راه دور با استفاده از تلفن و یا از طریق اینترنت آن را پیگیری کنید. این باعث می‌‌‌شود شما خیالتان راحت باشد و ارتباط خود را به کلی با کار قطع نکنید. این به نوعی باعث می‌شود شما از سفر خود بهتر لذت ببرید و در فکر نباشید که فلان کار چه خواهد شد.

برنامه‌ریزی برای کار جهت ایجاد خوشحالی در محیط کار
برنامه‌ریزی برای کار جهت ایجاد خوشحالی در محیط کار

31. ایجاد پروژه و کاری جانبی

کشف علاقه‌ها در کار شما بسیار مهم است. شما می‌توانید برای کشف این علاقه‌ها از کارهای جانبی استفاده کنید. در واقع، شما می‌توانید زمانی که هیجان خود را از دست داده‌اید و کارتان به نوعی خسته کننده است، برای شاد بودن در محیط کار از کار جانبی استفاده و حس و حال بهتری داشته باشید. حتی از این کار جانبی می‌توانید آخر هفته‌ها استفاده کنید و خود را سر ذوق بیاورید.

32. درخواست ترفیع بدهید

ممکن است با نگاه کردن به کارهای روزمره و همچنین همکاران خود متوجه شوید کار زیادی را انجام می‌دهید. اما، درآمدتان کم است. پس وقت آن رسیده تا برای خوشحال بودن در محیط کار و در فکر فرو نرفتن، ارتقای شغلی بگیرید. اما ابتدا در مورد شغل و ارتقا خود تحقیق کنید و راهی را برای تغییر بیابید. با این کار می‌توانید به رئیس خود ثابت کنید که شایسته ترفیع می‌باشید.

33. شغلی جدید داشته باشید

وضعیت اقتصادی کشور زیاد خوب نیست و به سختی می‌توان کار پیدا کرد و به نوعی درآمدی برای زندگی روزمره داشت. اما اگر شما از دست شغل خود راضی نیستید و آن را دوست ندارید بهتری است از آن استعفا و شغل جدیدی برای خود پیدا کنید. اگر فکر می‌کنید که شغل شما به نوعی عذاب آور است و موارد بالا نمی‌تواند به شاد بودن در محیط کار کمک کند بهتر است شغل خود را عوض کنید و یا با مطالعه 35 ایده خلاقانه پولساز و پردرآمد کسب و کار اقدام به راه اندازی شغل دوم نمایید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
22 + 8 =