بیوگرافی برنار آرنو ثروتمندترین کارآفرین جهان

خانه » موفقیت و توسعه فردی » بیوگرافی برنار آرنو ثروتمندترین کارآفرین جهان
بیوگرافی برنار آرنو ثروتمند ترین کارآفرین جهان
بیوگرافی برنار آرنو ثروتمند ترین کارآفرین جهان

زمان مطالعه: 7 دقیقه

برنارد آرنو یکی از موفق ترین و ثروتمندترین افراد جهان است که اهل فرانسه می باشد. Bernard Arnault توانسته در عرصه کارآفرین و کلکسیونر آثار هنری به بهترین شکل عمل کند. این فرد توانسته است بعد از افرادی چون جف بزوسبیل گیتس , وارن بافت در سال 2018 رتبه چهارمین فرد ثروتمند جهان را با دارایی خالص بالغ بر 72 میلیارد دلار به خود اختصاص دهد . با آکادمی 98 همراه باشید تا در این مطلب از بیوگرفی افراد بزرگ در جهان با برنارد بیشتر آشنا شویم.

برنارد آرنو مدیر عامل شرکت LVMH

برنارد آرنو که به انگلیسی Bernard Arnault زاده فرانسه می باشد. وی متولد 5 مارس 1949 بوده و در زمنیه های مختلف تاجر , کارآفرین و کلکسیونر آثار هنری فعالیت داشته و توانسته آنها را به نحوی حرفه ای انجام دهد و اسم خود را در مجله فوربز به عنوان موفق و ثروتمند ترین فرد جهان ثبت کند.

بیوگرافی برنار آرنو

زندگی نامه برنارد در سال های نخست

در 5 مارس 1949 بود که در شمال فرانسه و شهر روبه برنارد آرنو متولد شد وی دارای پدری خوش قلب و مهربان با نام ژان لئون بود که کارخانه‌دار و مالک شرکت ساخت‌ و ساز فیرت-ساوینل Ferret-Savinel بود. Bernard دورن کودکی خود را در روبه گذارند تا اینکه مجبور شد برای تحصیل و درس خواندن به پاریس نقل مکان کند. این بود که در  آنجا مشغول تحصیل شد تا سر انجام از دبیرستان ماکسنس شهر روبه توانست فارغ التحصیل شود.

بعد از فارغ التحصیل شدن با انتخاب خود و همچنین نظر پدر رشته عمران را انتخاب کرد و در دانشگاه پلی‌تکنیک پاریس در سال 1969 به تحصیل ادامه داد. در نهایت توانست در سال 1971 مدرک مهندسی خود را دریافت کند.  سپس بعد از دریافت مدرک تحصیلی به کسب و کار خانوادگی پرداخت و جانشین پدر در کارخانه به عنوان رئیس شد.

مطالعه سری مقالات موفقیت و توسعه فردی از وبسایت اکادمی 98

Bernard Arnault

فعالیت حرفه ای برنارد آرنو

Bernard Arnault به مدت 5 سال در کسب و کار خانوادگی خود مشغول به کار شد تا سرانجام در سال 1976 تصمیم به تسویه حساب با بخش تولیدی شرکت به مبلغ 40 میلیون فرانک گرفت و برای اینکار توانست پدر خود را قانع کند تا آن را اجرایی سازد بنابراین مرکز شرکت را به معاملات املاک معطوف کرد.

بعد از قانع کردن پدر برای اجرایی ساختن معاملات املاک شرکت تغییر نام داده شد و کار خود را در عرصه اقامتگاه های مسافرتی شروع کرد این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 1979 برنارد توانست به صورت قعطی و دائمی جانشین پدر به عنوان ریاست شرکت شود.

مهاجرت برنارد آرنو

کار و ایده های کسب و کار برنارد آرنو با موفقیت ادامه پیدا کرده بود تا سال 1981 که فرانسوا میتران بر تخت ریاست جمهوری نشست بنابراین برنارد تصمیم به نقل مکان کردن به ایالت متحده آمریکا گرفت و شرکت فرینل را در آنجا تاسیس نمود و موفق شد در پالم بیچ در ایالت فلوریدا ساختمان های خود را احداث کند.

بعد از سه سال از احداث ساختمان های خود در ایالت فلوریدا سوسیالیست‌های فرانسه به رویکرد اقتصادی محافظه کارانه تر تغییر رویه دادند بنابراین برنارد آرنو تصمیم بازگشت به فرانسه گرفت اما اینبار در یک شرکت کالاهای لوکس با نام فیانسیر آگاش به عنوان مدیر ارشد اجرایی مشغول به کار شد.

برنارد آرنو

خرید شرکت کریستین دیور

زمانی بود که شرکت کریستین دیور در بحران ورشکستگی به سر می برد این در حالی بود که شرکت های زیادی زیر مجموعه آن بودند و دولت فرانسه به دنبال کسی بود تا بتواند آن را که امپراتوری نساجی بود خریداری کند بنابراین  برنارد تصمیم به خرید آن گرفت تا شرکت تعدیل نیرو نداشته باشد. اما خانواده برنارد آرنو تنها 15 میلیون دلار داشتند پس با استفاده از سوبسیدهای اعطایی از سوی دولت فرانسه و بنگاه سرمایه‌گذاری بانک لازارد این کار انجام شد و 80 میلیون مابقی را بانک لازد تامین کرد.

هدف از خرید برند مشهور دیور بود و ابتدا آرنو تصمیم گرفت با خرید این شرکت یک سوپر مارکت کالاهای لوکس راه اندازی کند تا افراد متوسطه بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند و دست به کار شد و خیلی زود توانست آن را گسترش دهد و کالاها چرمی را وارد کند که میتوان به برندهای معروف خانه مد کریستین لاکروا و سلین اشاره کرد.

برنارد به خاطر نام برند دیور این شرکت را خرید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر مقاله برند چیست و ویژگی های یک برند خوب را مطالعه کنید.

بعد از مدتی آرنو تصمیم به فروش شرکت به قیمت 400 میلیون دلار گرفت و برندهای باپرستیژ کریستین دیور و فروشگاه لوبن‌مارشه را برای خود نگه داشت تا اینکه در سال 1989 توانست سهام شرکت LVMH را به قیمت 1,8 میلیارد دلار خریداری کند و این باعث شد 24% از قدرت را در دست داشته باشد.

کریستین دیور

سرمایه گذاری شرکت LVMH

یعد از اینکه برنارد توانست با مشورت هنری راکمیه رئیس قبلی شرکت لویی ویتون 24 درصد از شرکت Moet Hennessy Louis Vuitton خریداری کند همچنان با خرج چند صد میلیون به خرید سهام ادامه داد تا در سال 1989 توانست سهام خود را به 43.5 درصد برساند . اما طولی نکشید که با هنری راکمیه بر سر قدرت به درگیری و مشکل برخوردند و این کار به دادگاه کشیده شد و طولی نکشید که در کمتر از یک سال برنارد توانست لویی ویتون را برکنار و خود بر تخت ریاست بنشیند و از این زمان به بعد بود که برنارد را به عنوان فردی بد طینت می شناسند زیرا با به قدرت رسیدن او به اخراج بسیاری از کارکنان و مدیریان ارشد اجرایی پرداخت و با این کار توانست جان تازه و جدید را به شرکت بخشد.

آرنو در دهه 1990 به سرعت در حال گسترش و جمع کردن شرکت های مختلف و عالی برای فروشگاه کالاهای لوکس خود بود تا آن را به امپراطوری بزرگ کالاهای لوکس تبدیل کند که سرانجام با خرید از اروپا, آمریکای شمالی, آسیا, آمریکای جنوبی و استرالیا عملی شد.

برای آگاهی بیشتر در زمینه های موفقیت و ثروتمند شدن حتما از بخش کتاب های موفقیت دیدن کنید. انواع کتاب ها در زمینه های مختلف از بزرگترین ، ثروتمندترین و تاثیرگذار ترین افراد جهان را برای شما لیست کرده ایم.

lvmh به همراه کریستین دیور در حدود 20 سال برای کامل شدن طول کشید که در مجموع می توان به 50 مارک در آنها پی برد که امروزه کیف‌های لویی ویتون را می توان از معروف ترین آنها دانست که نوع تقلبی آن نیز ساخته شده است و یا عطر و اودکلن گرلن (Guerlain), شرکت مد و فشن لوکس اسپانیایی لوئوه (Loewe), شرکت آمریکایی مارس جاکوبز(Marc Jacobs) و سفورا (Sephora).

لویی ویتون : از سال 1854 تاسیس شده است و یکی از زیر مجموعه های شرکت lvmh از سال 1989 می باشد که یک خانه مد فرانسوی بوده و کالاهای خود را به بوتیک‌های مستقل, فروشگاه‌های زنجیره‌ای ,وب‌سایت شرکت به فروش می رساند.

LVMH

ازدواج برنارد آرنو

در سال 1973 با آنه دواورین ازدواج کرد و بعد از 13 سال زندگی در سال 1990 از هم جدا شدند که حاصل ازدواج آنها یک دختر به نام دلفین و یک پسر به نام آنتوان می باشد . اما یک سال بعد از جدایی با هلن مرسیه از اهالی  کبک کانادا و کلکسیونر نت های موسیقی ازدواج کرد که حاصل ازدواج آنها سه پسر بود.

دختر بزرگ برنارد در حال حاضر قائم مقام شرکت لویی ویتون می باشد و انتوان پسرش مدیر عامل برلوتی یکی از شرکت های تابعه LVMH و رئیس هیئت مدیره شرکت ایتالیایی لورو پیانا است.

بیشتر در مورد برنار آرنو

  • خرید روزنامه اقتصادی La Tribune به قیمت 150 میلیون یورو
  • جزو افراد موفق جهان در رده 4
  • جهت در اختیار داشتن رسانه‌ای قوی اقدام به فروش La Tribune در نوامبر سال 2007  با 240 میلیون یورو و سرمایه گذاری بر روی روزنامه دیگری به نام Les Echos
  • حضور شرکت برنارد در فعالیت‌های بشردوستانه
  • پیدا کردن آثار هنری هنرمندان معروفی نظیر پیکاسو , ایو کلن, هنری مور و اندی وارهول در کلکسیون برنارد
  • LVMH دارای حدود 50 برند معروف از تولیدات جهانی می باشد
  • LVMH دارای 56 هزا نفر کارکن که 40 در صد در فرانسه مشغول کار می باشند.
  • LVMH در 1500 فروشگاه معتبر دنیا فعالیت دارد
  • LVMH حامی شرکت‌ها و مؤسساتی که در زمینه‌های علمی و پزشکی تحقیق می‌کنند.
  • و ….
Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
38 ⁄ 19 =