چگونه بهترین کاریزماتیک در جمع باشیم؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه بهترین کاریزماتیک در جمع باشیم؟
راهکارهای تبدیل شدن به کاریزماتیک در هر جمعی
نحوه تبدیل شدن به کاریزماتیک

زمان مطالعه: 5 دقیقه

همه افراد و حتی خود ما می‌توانیم یک فرد کاریزماتیک تاثیر گذار باشیم ، اما داشتن این ویژگی دارای راه و روش‌هایی می‌باشد که باید انجام دهیم. زیرا می‌دانیم که مردم به سمت افراد کاریزماتیک جذب و به نوعی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. شاید کار سختی باشد که به کاریزماتیک تبدیل شوید. اما ارزش بدست آوردن موفقیت و جلب توجه افراد و مشتریان بسیار را دارد. اگر تا به حال به فکر این که چطور در یک جمع و یا اتاق بدرخشید بوده‌اید وقت آن است از همین الان اقدام کنید. زیرا، برای بنای تبدیل شدن به کارآفرین بزرگ کسب احترام دیگران بسیار مهم است.

چه می‌شود اگر بتوانید در بین بهترین‌ها، بهتر و بهتر دیده شوید؟ واقعا این رویایی است که هر کسی دوست دارد به دست آورد. اما می‌توانید انواع کارهای مختلف را انجام دهید که مورد توجه قرار گیرند. ولی در نظر داشته باشید که بسیاری از آنها اثری ماندگاری ندارند. شما می‌توانید برای جلب توجه در یک جمع از انواع راه‌ها چون زبان بدن، تعریف داستان و … استفاده کنید که در ادامه با معرفی بهترین ویژگی های افراد کاریزماتیک شما را آشنا می‌کنیم.

تبدیل شدن به بهترین کاریزماتیک

لازم نیست که به گلایه کردن و غر زدن بپردازید که من چرا اینگونه نیستم ، چرا به اندازه فلانی مورد احترام قرار نمی‌گیرم و … ، بهترین کار برای رسیدن به احترام و جذابیت این می‌باشد که نگاهی به جادوی کلام افراد موفق بیندازید تا ببینید که چگونه به موفقیت در زندگی رسیده‌اند. شما نباید به این فکر کنید که شنونده کیست و چند نفر است باید با برنامه ریزی و اعتماد به نفس بالا با زبان بدن مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید. اینها همه توانایی های ذاتی کاریزماتیک می‌باشد و به راحتی با آموزش امکان پذیر است. اگر اشتیاق و شوق لازم برای رسیدن به این رویا را دارید در ادامه همراه ما باشید.

بهترین کاریزماتیک در جمع
بهترین کاریزماتیک در جمع

1. برای بهترین کاریزماتیک بودن در جمع ارتباط احساسی برقرار کنید

شاید شما به اندازه کافی تمرین کرده باشید مثلا در جلوی آینه ، اما نباید این انتظار را داشته باشید که مخاطب مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهید. چرا که اگر شما واقعا بدون نقص بتوانید کلام خود را بیان کنید اما، در روابط احساسی ضعیف باشید ارتباط موثر نخواهد بود.

در سخنرانی‌ها و گفتگو‌ها مخاطب همیشه با دلایلی به سخنان شما گوش می‌دهد، یا به دلیل پیدا کردن انگیزه و یا یادگیری می‌باشد. پس سعی کنید از همان اول به هدف شلیک کنید. باید در همان اول موارد مثبت را بیان کنید و او را شیفته گوش دادن به حرف‌هایتان کنید و در آخر به موارد منفی بپردازید. شما برای داشتن سخنرانی جذاب و بدون مشکل بهتر است از لبخند زدن استفاده کنید. با توجه به تحقیقات انجام شده لبخند زدن راه موثری برای ارتباط در بین گوینده و شنونده است.

شما باید در سخنرانی ماهر باشید و با صدا بازی کنید. مثلا زمانی از لذت، شگفتی، غرور، نگرانی، ترس، امید و … حرف می‌زنید با صدا همان احساس را در مخاطب ایجاد کنید که با این کار بدون شک احساس قدرت بیشتر با رعایت نکاتی در زبان بدن را به چشم خواهید دید که چه مقدار در جذب مخاطب موثر است.

تبدیل شدن به کاریزماتیک
تبدیل شدن به کاریزماتیک

2. تسلط بر هماهنگی صحبت

شما باید چنان ماهر باشد تا لحن و تن صدای خود را با افکارتان هماهنگ سازید. اینگونه صحبت کردن به صحبت‌ها و بیان شما معنی بیشتری می‌دهد. هر از گاهی نفس عمیقی بکشید تا شیوا تر صحبت کنید. شما نباید تند تند و یا بسیار آرام صحبت کنید. بهتر است در ریتم خاصی باشید تا شنونده به راحتی آنها را هضم کند. یک سخنران واقعی به نوعی با کلمات بازی می‌کند که مخاطب به راحتی هضم و مهمتر از همه در گفته‌های بعدی شما حدس‌هایی را هم می‌زند. از مکث در بین سخنان خود بهره ببرید زیرا این باعث می‌شود تا مخاطب علاوه بر شنیدن فکر هم بکند.

باز هم بر لحن صدا تایید می‌کنیم. زیرا، بسیار مهم است و با کنترل کافی می‌توانید پیامتان را درست و دقیق‌تر برسانید. شما باید در صحبت کردن از نفس کافی برخوردار باشید چون در غیر این صورت نفس کم آورده و کلمات خود را به درستی نمی‌توانید تلفظ کنید. نفس کم آوردن در انتهای کلمات شما تاثیر می‌گذارد و منجر به خورده شدن توسط شما می‌شود. بهتر است از دیافراگم نفس بکشید تا نفس کم نیاورید. این گونه برای جملات بلند نفس کافی خواهید داشت.

تسلط بر هماهنگی صحبت
تسلط بر هماهنگی صحبت

3. هماهنگی با زبان گفتاری و بدنی

زبان بدن می‌تواند در ایجاد ارتباط موثر و رساندن مفهوم مثبت به مخاطب بسیار موثر باشد به صورتی که باید هم کلام و هم زبان گفتار هماهنگ باشند. اگر مثلا، زبان گفتاری مثبت و زبان بدنی را تدافعی به کار ببرید به نوعی تاثیر منفی از خود به جای خواهید گذاشت یا اینکه زبان کلامی هیجانی و زبان بدنی ساکن باشد نیز همچنین بدون تاثیر قبل توجهی می‌باشد. شما باید این دو را با هم هماهنگ کنید و با استفاده زبان بدن، گفتار خود را به صورت برجسته تر بیان کنید.

پیشنهاد مطالعه مقاله مفید و کاربری احساس قدرت بیشتر با رعایت نکات مهم زبان بدن بعد از خواندن کامل مقاله تبدیل شدن به بهترین کاریزماتیک در جمع و دستیابی به موفقیت.

هماهنگی با زبان گفتاری و بدنی
هماهنگی با زبان گفتاری و بدنی

4. کلام متقاعد کننده برای بهترین کاریزماتیک بودن در جمع

یکی از مهمترین مواردی که ما انسان‌ها دوست داریم، مورد اعتماد بودن دیگران است. از موثرترین ارتباطات با شنونده و داشتن سخنرانی بهتر این می‌باشد که خاطرات خود را برایش تعریف کنید. با این کار می‌توانید به شنونده نزدیک‌تر شوید و به جای تبدیل شدن به صدایی در دوردست‌ها شنونده احساس کند کنارش نشسته‌اید و از ماجرای زندگی برایش توضیح می‌دهید.

شما باید توجه داشته باشید که چه داستان و خاطره‌ای می‌خواهید تعریف کنید. باید با توجه به موضوع خاطره‌ای داشته باشید تا کاملا منطقی باشد. سخنران خوب از موضعی معتبر و باورپذیر صحبت می‌کند. شما به عنوان سخنران باید ابتدا حرف‌هایتان را بالا و پایین کنید و اگر باور داشتید، آن را بیان کنید. چون در غیر این صورت شنونده‌ها هم باور نمی‌کنند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
22 + 4 =