معرفی 10 کتاب کارآفرینی محبوب و پرفروش

خانه » کتاب » معرفی 10 کتاب کارآفرینی محبوب و پرفروش
کتاب کارآفرینی محبوب و پرفروش دنیا
کتاب کارآفرینی محبوب و پرفروش دنیا

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کتاب کارآفرینی یکی از نیازهای افراد کارآفرین می باشد. کتاب های زیادی وجود دارند که در مسیر موفقیت کسب و کار بسیاری دارند، بخصوص کتاب های کارآفرینی که شامل مطالب بسیار ارزشمندی هستند. قصد دارم در این بخش از سری کتاب های موفقیت تعدادی از بهترین و محبوب ترین های کارآفرینی را خدمات شما معرفی کنم.

کتاب های کارآفرینی پرفروش و محبوب در دنیا

دید شما به عنوان یک کارآفرین به دنیا و زندگی چگونه است؟ فکر می کنید تفاوت دیدگاه افرادی که کارآفرین و موفق هستند با افراد معمولی که در ابتدای راه قرار گرفته اند چیست؟ یا اینکه چرا نظرات این افراد در رابطه با یک سری موارد با نظرات دیگران متفاوت است؟ پاسخ همه این سوال ها را با خواندن کتاب کارآفرینی از نویسندگان مختلف متوجه خواهید شد.

بی شک همه ما می دانیم که دیدگاه بسیاری از افراد که تازه می خواهند وارد دنیای تجارت و کارآفرینی شوند، نسبت به یک سری کسب و کارهای بسیار پیش پا افتاده می باشد. با بررسی و افزایش دانش متوجه خواهیم شد که اگر بتوانیم مثل افراد موفق به نوع تجارت و انواع کسب و کار ها نگاه کنیم، ما هم جزو آن دسته از افراد خواهیم بود.

کتاب کارآفرینی
کتاب کارآفرینی

چرا کتاب های کارآفرینی

از آنجایی که این نوع کتاب ها به کلیه قسمت های یک کسب و کار و افراد کارآفرین اشاره دارند، جزو محبوب‌ترین کتاب ها برای مدیران و صاحبان کسب و کارهای مختلف می باشد. البته کتاب های مختلفی در زمینه کارآفرینی وجود دارد. اما طبق بررسی ها انجام شده این کتاب ها یک دید کلی به همه قسمت ها دارد.

حتما مطالعه کنید: کتاب 9 مرد موفق 90 رمز موفقیت رایگان به زبان فارسی

بهترین کتاب کارآفرینی برای مطالعه

در ادامه قصد دارم برخی از بهترین کتاب ها را معرفی کنم. توجه داشته باشید که در این بخش از وبسایت آکادمی 98 تنها قصد معرفی کتاب ها را داریم. امکان دانلود یا خرید این سری کتاب در این بخش وجود ندارد. صرفا جهت آشنایی و شناخت شما دوستان و همراهان همیشگی لیست بهترین کتاب های کارآفرینی را برای شما آماده کرده ایم. با معرفی هر کدام از این کتاب ها به صورت مجزا جهت دانلود رایگان یا خرید، حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

1- کتاب اصل دیلبرت

اصل دیلبرت عنوان یک کتاب کارآفرینی در زمینه موفقیت در کسب و کار می باشد. نویسنده این اثر اسکات آدامز یکی از نویسندگان برتر کتاب های خلاقانه کارآفرینی و کسب و کار. اسکات در این کتاب به شکل خنده داری به موضوعات مختلف در کسب و کارها اشاره می کنم. هدف نویسنده نمایش بخش های جزئی و ریز کسب و کار می باشد. به گونه ای که بخشی از آنها را به عنوان اقداماتی پوچ می داند. پیشنهاد می کنم اگر در این زمینه دنبال کتاب خوبی هستید، کتاب اسکات آدامز رو از دست ندید.

2- کتاب بله آقای وزیر (The Complete Yes Minister)

از دیگر کتاب های کارآفرینی می توان به اثر Jonathan Lynn با نام بله آقای وزیر (نخست وزیر) اشاره کرد.  ژانر این کتاب طنز سیاسی، کمدی بریتانیایی می باشد. این اثر بر اساس یک فیلم کمدی در دهه 80 میلادی توسط Jonathan Lynn و Antony Jay نوشته شده است. نگاه کلی این کتاب به بوروکرات هایی هست که با تنبلی کردن و سستی در مجموعه و سازمان سبب عدم پیشرفت ایده ها و کارهای مدیر می شود.  البته بیشتر بوروکرات ها با یک سری تبلی و سستی از هدایت سازمان به یک سمت جدید توسط مدیر جلوگیری می کنند، به اصطلاح دیگر کارها و برنامه های مدیر را خنثی می کنند.

3- کتاب ساخت نامرغوب چین

کتاب کارآفرینی دیگری که قصد معرفی آن را دارم مربوط به ساخت نامرغوب چین اثر پائول میدلر می باشد. بی شک شما هم می دانید که اکثر محصولاتی که کشور چین صادر می کند از مرغوبیت مناسبی برخوردار نیستند. حتما تا بحال بعد از خرید یک محصول که روی آن نوشته شده ساخت چین متوجه مرغوبیت نامناسب آن شده اید. گویی یک محصول دست دوم بی کیفیت را خریداری کرده اید. نویسنده کتاب ساخت چین پائول میدلر دقیقا به این موضوع اشاره کرده است که چرا بعد از خرید محصولات چینی احساس نارضایتی داریم.

برای مشاهده بهترین کتاب های موفقیت پرفروش دنیا وارد لینک مربوط شوید

4- کتاب خانواده را وارد کار نکنید

سیلویا لافر نویسنده کتاب کارآفرینی خانواده را وارد کار نکنید، در این اثر خود به برخی رفتار های افراد در سازمان ها و کسب و کارها اشاره می کند. به گفته سیلویا لافر این افراد دچار محدودیت های احساسی شده اند. او در این کتاب سعی کرده انواع رفتار های مختلف را مورد بررسی قرار داده و تک تک آنها را توضیح دهد. و در نهایت راهکارهایی برای رهایی از محدودیت های احساسی نیز بیان کرده است.

5- کتاب بیست و یک حقه کثیف در کار

یکی از کتاب هایی که ارزش خواندن دارند مربوط به اثر مایک فیپس و کولین گاتری تحت عنوان 21 حقه کثیف در کار می باشد. این اثر جزو کتاب کارآفرینی بوده و در این لیست به عنوان یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین معرفی شده است. نویسندگان این کتاب در رابطه با یک سری حقه ها و رفتارهای پنهانی افراد مختلف در سازمان، کارمندها، شرکت های همکار و … می باشد. رفتار و حقه های این افراد جهت سودجویی از یکدیگر می باشد. نویسنده علاوه بر مشخص کردن بیست و یک حقه کثیف در کار، راهکارهایی برای جلوگیری و خنثی کردن آنها نیز ارائه کرده است.

دانلود رایگان کتاب کارآفرینی و موفقیت
دانلود رایگان کتاب کارآفرینی و موفقیت

6- کتاب مدیران مجنون

حتما شما هم می دانید که برخی نشریه ها در زمینه کسب و کار و کارآفرینی با مدیریان و صاحبان شرکت ها بسیار خاص رفتار می کنند. در کتاب مدیران مجنون اثر استنلی بینگ اشاره ای به موضوع نحوه نگاه به این افراد می باشد. نویسنده با یک نگاه جدید به صاحبان شرکت ها و مدیران آنها را بسیار بزرگ، قهرمان و خودشیفته جلوه می دهد. خودشیفته هایی که در مسیر موفقیت و کسب و کار خودشان سعی کرده اند با نهایت سعی و تلاش خود به پیشرفت دست پیدا کنند.

7- کتاب اصل پیتر (Peter principle)

همه ما می دانیم که هم اکنون اکثر شرکت ها و سازمان ها به سمت شایسته‌سالاری روی آورده اند. شایسته‌سالاری یعنی افراد سازمان، کارمندان و … بر اساس شایستگی های خود ارتقای شغلی پیدا می کنند. یعنی ممکن است یک کارمند معمولی به دلیل داشتن شایستگی های لازم در جایگاه معاون قرار بگیرد.

کتاب اصل پیتر اثر لارنس پیتر و ریموند هال در رابطه با این موضوع می باشد. این دو نویسنده در کتاب خود بر خلاف شایسه‌سالاری صحبت کرده اند. البته نمی توان گفت برخلاف آن، اما طبق گفته آنها این استراتژی سبب مشکلات دیگری در شرکت ها و سازمان می شود. آنها بر این باورند که با رشد و پیشرفت کردن کسب و کار ها کامندارن و کارکنان مجموعه دچار مشکل می شوند.

8- کتاب چهار ساعات کار در هفته

شما هم اکنون مشغول چه کاری هستید؟ صاحب شرکت هستید؟ فروشنده اید؟ بازاریاب هستید؟ و … بی شک همه ما بر این باور هستیم که اگر مدت زمان بیشتری کار کنیم به موفقیت خواهیم رسید. افراد بسیاری هم کار زیاد را یکی از رمزهای موفقیت در کسب و کار می دانند. اما تیموتی فریس نویسنده کتاب چهار ساعت کار در هفته بر خلاف این نظریه اشاره دارد که بیشتر ساعت کاری که مشغول کار هستیم بیهوده و بی اثر می باشد. بازخورد های مثبت و منفی زیادی برای اثر تیموتی فریس وجود داشت. در اصل این نویسنده کتاب کارآفرینی اشاره می کند که 90 درصد کارهایی که انجام می دهید اصلا ضروری نبوده و حتی برخی مواقع به شما آسیب وارد می کند.

مقاله رایگان راز موفقیت چیست؟ شامل مجموعه ای از راز ها و نظرات موفق ترین افراد جهان.

9- کتاب قانونی برای کار بدون احمق‌ها

یکی دیگر از کتاب ها مربوط به قانونی برای کار بدون احمق ها می باشد. این کتاب در رابطه با دوری کردن از افراد نادان بوده و حتی در رابطه با زمانی که قصد داریم همکاری با آنها را قطع کنیم. این اثر اشاره می کند له یک سری راهکارهایی که به شما کمک می کند از اینگونه افراد دوری کنید.

کتاب های ارزشمند کارآفرینی و موفقیت در کسب و کار
کتاب های ارزشمند کارآفرینی و موفقیت در کسب و کار

10- کتاب چگونه با آمارها دروغ بگوییم

دارل هاف نویسنده کتاب کار آفرینی چگونه با آمارها دروغ بگوییم در این اثر ماندگار خود که در سال 1954 میلادی منتشر شده به یک سری آمارهای دروغ اشاره می کند. اینکه چگونه صاحبان کسب و کارها و مدیران شرکن ها با یکسری آمار دروغ مردم و افراد مختلف را گمراه می کنند. با مطالعه کتاب دارل هاف شما قدرتی خواهید داشت که به راحتی با آمارهای دروغ گمراه نشده و فریب نخواهید خورد.

این اثر جزو بهترین کتاب برای مطالعه در زمینه کارآفرینی و کسب و کار می باشد. علاوه براین در آمریکا نسخه انگلیسی آن فروش بسیار بالایی داشته، هم اکنون به اکثر زبان های دنیا ننیز ترجمه شده است.

11- کتاب سرسختی در زمین پول‌آفرینی

آنتونی رابینز (Tony Robbins) سخنران انگیزشی آمریکا نویسنده کتاب سر سختی در زمینه پول آفرینی با عنوان Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook . تونی رابینز در این اثر خود اشاره ای به یک سری فعالیت ها به صورت گام به گام در مسیر دستیابی سریع به اهدف پولی صحبت می کند. کسانی که علاقه زیادی به زمینه کارآفرینی، مدیریت کسب و کار، سرمایه گذاری در بخش مدیریت مالی دارند می توانید با استفاده از سخنان ارزشمند آنتونی رابینز و البته راهکارهای عملی وی از ترس و هراس های سرمایه گذاری دور شوند.

Robbins در کتاب خود به نکات بسیار مهمی اشاره می کند. اینکه در شرایط شخت اقتصادی چگونه سرمایه گذاری کنیم؟ در شرایط بحرانی و وضعیت بد چگونه باید رفتار کنیم؟ حتی در رابطه با جلوگیری از ضرر و زیان برای سرمایه گذاران صحبت می کند.

هر فرد کارآفرینی و صاحب کسب و کاری باید کتاب سرسختی در زمین برای پول‌آفرینی را مطالعه کند.

12- کتاب انگیزه

دانیل اچ پینک نویسنده کتاب انگیزه یکی از پرفروش ترین کتاب های موفقیت و کارآفرینی می باشد. کتاب Daniel Pink با عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده است. نویسنده در این اثر خود سعی کرده یک نگاه عمیق به موضوع انگیزه داشته باشد. اینکه انگیزه چیست؟ چرا انگیزه میگیریم؟ چطور انگیزه بدهیم؟  و … راهکارهای هوشمندانه و شگفت انگیز دنیل پینک سبب شده این اثر وی جزو کتابهای ارزشمند برای مطالعه باشد.

سایر کتاب های کارآفرینی و مدیریت کسب و کار برای رسیدن به موفقیت را در بروزرسانی های بعدی در این بخش قرار خواهیم داد.

بهترین کتاب های کارآفرینی
بهترین کتاب های کارآفرینی

نتیجه بهترین کتاب کارآفرینی

کتاب کارآفرینی همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردم جزو محبوب ترین و پروفروش ترین کتاب ها در سطح دنیا می باشد. زیر این کتاب ها به مدیران و صاحبان کسب و کارها جهت افزایش دانش و تکنیک های جدید بسیار ارزشمند می باشند. به همین دلیل آکادمی 98 مرجع معرفی بهترین کتاب های کارآفرینی و موفقیت پیشنهاد می کند از فرصت و زمان کافی برای مطالعه این کتاب ها را دارید حتما از آنها برای افزایش آگادهی و دانش خود بهره مند شود.

Loading...

هادی قربانی

4 دیدگاه

 1. momeni

  سلام ممنون از کتاب های خوبی که برای دانلود گذاشتید

  • هادی قربانی

   از اینکه با ما همراه هستید بسیار خوشحالیم

 2. LM

  سلام ببخشید من کتاب GET IT DON اثر ROSE EMILY LORENZO رو میخوام ولی پیدانمیکنم.

  • هادی قربانی

   درود بر شما
   این کتاب رو اسمش و جستجو کردم تو آرشیو کتاب های ما نبود. البته یه جستجویی هم تو گوگل داشتم که دقیقا به این اسم کتابی نبود
   کتاب Get it done

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
16 × 17 =