بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

خانه » بهینه سازی » بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس
بهترین پیوند یکتا از نظر سئو
بهترین پیوند یکتا از نظر سئو

زمان مطالعه: 7 دقیقه

پیوند یکتا به انگلیسی permalink بخش مهمی از وردپرس را تشکیل داده است. ساختار پیوندهای یکتا در ورپرس از نظر سئو برای هر مدیر سایتی حائز اهمیت می باشد. البته پیوندهای یکتا برای همه سایت ها مهم است و هر سایتی باید بهترین ساختار پیوند یکتا را برای سایت خودش انتخاب کند.

بهترین پیوند یکتا از نظر سئو برای وردپرس

از آنجایی که بسیاری از سایت ها با مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده اند و وردپرس بخشی برای تنظیمات پیوند یکتا به صورت مجزا دارد ، ما در این مقاله آموزش سئو لینک های سایت مراحل را روی وردپرس پیش میرویم. اما همانطور که گفته شد اگر شما از سیستم دیگری هم استفاده می کنید باز باید بهترین پیوند یکتا را برای ساختار لینک های سایت خود انتخاب کنید.

اگر درباره پیوندهای یکتا در وردپرس آشنا ندارید من در این قسمت یک مثال برای شما در نظر گرفته ام. به لینک زیر که مربوط به لینک همین مقاله بهترین ساختار پیوند یکتا می باشد نگاه کنید.

https://academy98.com/wordpress-permalink

ممکن است این لینک برای همین نوشته در سایتی دیگر به شکل زیر باشد.

https://academy98.com/?p=133

و در سایت های دیگر به شکل های مختلف. این لینک ها را وردپرس به اصطلاح پیوند یکتا نامیده است. نحوه نمایش و ساختار لینک ها داخل سایت کاری هست که ما می خواهیم از نظر سئو آن را بررسی کنیم.

ساختار پیوندهای یکتا در ورپرس
ساختار پیوندهای یکتا در ورپرس

چرا پیوند یکتا مهم است

لازم است بدانید که پیوند یکتا از نظر سئو دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. اهمیت لینک ها چند دلیل دارد. لینک های می توانند به صورت مرتب و تمیز دیده شوند، لینک های دارای عنوان مطلب قابل فهم تر می باشند و بسیاری موارد دیگر …

بهترین پیوند یکتا برای سایت

حال موضوع اصلی مقاله ما درباره بهترین ساختار پیوند یکتا است. اگر شما یک ساختار خوب و مناسب از نظر سئو برای سایت خود انتخاب کنید، تاثیر شگفت انگیز آن را روی سئو سایت مشاهده خوهید کرد. انتخاب این مورد بسیار ساده می باشد. من در زیر چند مثال برای شما قرار داده ام.

https://academy98.com/seo-training
بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس
https://academy98.com/2586954 https://academy98.com/2019-5-10 https://academy98.com/23-2019-5-9

اگر شما بخواهید از بین 5 پیوند یکتای بالا یکی از برای سایت خوئ انتخاب کنید، کدام مورد را انتخاب خواهید کرد؟ و البته چرا ؟!

بهترین پیوند یکتا برای سایت
بهترین پیوند یکتا برای سایت

کار با بخش پیوند های یکتا در وردپرس

برای شروع کار وارد بخش تنظیمات » پیوندهای یکتا شوید. در این بخش شما با همین ساختارهایی که بالاتر مثال زدم شکل های مختلفی از یک لینک را می توانید مشاده کنید. تصویر زیر مربوط به محیط پیوندهای یکتای وردپرس می باشد.

پیوند های یکتا در وردپرس
پیوند های یکتا در وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید این ساختارها هر کدام یک نام مخصوص به خودشان دارند. از بین این ساختارها شما باید یکی را برای نحوه نمایش لینک ها داخل سایت انتخاب کنید. من تمامی ساختارها را در ادامه تک تک برای شما توضیح میدم.

 • ساده

در حالت ساده لینک های سایت شما به صورت نمونه ای که داخل تصویر می بینید خواهد شد. یعنی ID محصول را نمایش می دهد. هر نوشته یا برگه و حتی دسته بندی و برچسب ها در وردپرس دارای ID مخصوص به خودشان را دارند. در حالت ساده همه لینک های سایت شما با p=ID نمیش داده خواهد شد. این نوع پیوند یکتا مناسب نمی باشد.

 • روز و نام

گزینه دوم در بخش پیوندهای یکتا مربوط به ساختار روز و نام می باشد. در این روش در انتهای آدرس سایت برای نوشته ها، برگه ها و … ابتدا تاریخ روز و سپس عنوان نوشته نمایش داده خواهد شد. مثال در تصویر بالا وجود دارد. وجود نام نوشته داخل لینک بسیار خوب است، اما وجود تاریخ مشکل ساز خواهد بود. پس این نوع پیوند نیز مناسب نمی باشد.

 • ماه و نام

مورد سوم پیوند یکتای وردپرس ماه و نام می باشد. مثل نمونه قبلی با این تفاوت که در این مورد تاریخ روز نمایش داده نخواهد شد. نحوه نمایش این ساختار هم ابتدا تاریخ به صورت ماه/سال و سپس عنوان نوشته نمایش داده خواهد شد. از آنجایی که این روش هم دارای عدد داخل لینک می باشد، انتخاب درستی نیست.

 • عددی

گزینه چهارم ساختار پیوند یکتا در وردپرس به صورت عدد می باشد. در این روش لینک صفحات مختلف سایت شما به صورت عدد نمایش داده خواهد شد. این عدد یونیک بوده و به صورت رندوم برای صفحات مختلف تولید می شود. استفاده از این روش اصلا درست نیست.

 • نام نوشته

گزینه پنجم که مربوط به نام نوشته ، برگه ، دسته بندی یا برچسب ها می باشد. در این روش بعد از نام دامنه عنوان نوشته نمایش داده خواهد شد. این نوع پیوند یکتا بهترین ساختار پیوند یکتار از سئو محسوب می شود. این گزینه را برای پیوندهای یکتای خود در وردپرس انتخاب کنید. وب سایت آکادمی 98 از این نوع پیوند استفاده می کند.

 • ساختار دلخواه

گزینه آخر هم مربوط به یک ساختار دلخواه است. اگر شما بخواهید یک پیوند یکتا سفارشی با ساختار دلخواه استفاده کنید، از طریق این بخش قادر خواهید بود این امکان را به سایت خود اضافه کنید.

چرا پیوند یکتای نام نوشته

این نوع پیوند یکتا شامل نام دامنه و در انتها عنوان صفحه می باشد. شما به این دو مورد که فرضا لینک هستند، دقت کنید. “85465282” و “آموزش-سئو” چه چیزی از این دو مورد متوجه شدید. با مشاهده مورد اول فقط یک عدد دیده اید که اصلا نمیدانید بعد از کلیک روی همچین لینکی به چه صفحه ای وارد خواهید شد. اما مورد دوم که مربوط به آموزش سئو است، کاملا مشخص است که وقتی روی آن کلیک کنید وارد صفحه ای خواهید شد که مربوط به سئو می باشد.

فکر میکنم این مثال دلیل انتخاب نام نوشته برای ساختار پیوند یکتا را به صورت کامل برای شما روشن کرد.

این مورد از نظر گوگل و سایر موتورهای جستجو دارای اهمیت بسیاری می باشد. وقتی که گوگل با لینکی که دارای عنوان نوشته یا یک نوشته سفارشی باشد، سریعا متوجه می شود که صفحه مورد نظر درباره چه چیزی می باشد. پس حتما از نام نوشته که بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس می باشد استفاده کنید.

بهترین لینک از نظر سئو
بهترین لینک از نظر سئو

قبل از تغییر پیوند یکتا باید بدانید

یک نکته بسیار مهم و حائز اهیمت در تغییر ساختار پیوند یکتا این است که شما تازه سایت راه اندازی کرده اید و می خواهید پیوند یکتا را در همین ابتدای کار تغییر دهید، یا اینکه سایت شما چند وقتی فعال است و دارای مطالب زیادی می باشد ؟!

اگر سایت تازه تاسیس است و مطالب خاصی داخل سایت وجود ندارد سریعت اقدام به تغییر پیوند یکتا کرده و نام نوشته را به عنوان ساختار پیوندهای یکتا در وردپرس انتخاب کنید.

اما در صورتی که سایت شما فعال است و مطالب زیادی روی سایت دارید، لازم است بدانید که با تغییر پیوند یکتا کلیه صفحات سایت شما اعم از: نوشته ها، برگه ها، دسته ها و برچسب ها با خطای 404 مواجه خواهد شد . ما پیشنهاد می کنیم اگر مطالب و صفحات زیادی دارید پیوند یکتا را تغییر ندهید.

برخی افراد هنگام راه اندازی سایت به دلیل عدم آشنایی، از ساختار پیوند یکتا پیش فرض وردپرس که گزینه روز و نام می باشد استفاده می کنند. بعد از مدتی متوجه می شوند که باید پیوند یکتا را روی نام نوشته تنظیم می کردند. این افراد مجبور هستند برای همیشه از همان ساختاری که قبلا انتخاب شده است استفاده کنند. زیرا با تغییر پیوند یکتا بعد از مدتی که سایت در حال فعالیت است به طور کلی سایت شما دچار خطا شده و سریعا در نتایج جستجوی گوگل افت خواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه: آموزش سئو و بهینه سازی تصاویر

پیوند یکتای دسته ها و برچسب ها در وردپرس

در ادامه بخش پیوندهای یکتا در وردپرس دو گزینه دیگر برای تنظیم نحوه نمایش برچسب ها و دسته ها وجود دارد. این دو گزینه اختیاری بوده و هیچ اجباری برای تغییر آنها وجود ندارد. اما اگر قصد سفارشی سازی آنها را دارید می توانید اصطلاحات دلخواه خودتان را بنویسید.

برای هر دو مورد در صفحه تنظیمات ساختار پیوندهای یکتا توضیحاتی نوشته شده است. این دو گزینه عبارتند از:

 • دسته بندی ها (به صورت پیش فرض category می باشد)
 • برچسب ها (به صورت پیش فرض tag می باشد)

در صورتی که قصد تغییر آنها را ندارید، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید.

بیشتر وب سایت های وردپرسی نحوه نمایش دسته و برچسب را تغییر نمی دهند. و از همان حالت پیش فرض استفاده می کنند.

Loading...

هادی قربانی

2 دیدگاه

 1. hadi

  سلام سوالی داشتم
  بنده در حال راه اندازی یک سایت املاک هستم
  پوسته ای که استفاده کردم با انتخاب پیوند یکتا مشکلی پیدا می کند
  مثلا وقتی پیوند یکتا را روی حالت ساده قرار می دهم قسمت جستجوی املاک به درستی کار نمی کنم و وقتی آن را روی متد های دیگر قرار می دهم مشکل جستجو حل می شود ولی قسمت دیگری از سایت که مربوط به ثبت مشاورین املاک است در بروزرسانی اصلاحات مربوط به مشخصات مشاورین به مشکل بر می خورد یعنی این بخش تنها در حالت پیوند یکتا ساده درست کار می کند.
  برای رفع این مشکل تناقض چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟
  باتشکر

  • هادی قربانی

   سلام هادی عزیز
   با پشتیبان قالب وردپرس که تهیه کردید در ارتباط باشید.
   در حد تست یه موردی رو بررسی کنید ببینید درست میشه مشکل.
   اگر قالب انگلیسی هست و ترجمه شده شما برای پیوند یکتای محصولات یا نوشته یا همون املاک که هر کدوم لینک مخصوص به خودشون رو دارن ، لینک ها رو انگلیسی بنویسید. یعنی پیوند یکتای هر کدوم انگلیسی باشه. سپس در این صورت بررسی کنید ببینید باز مشکل هست یا نه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
20 − 2 =