زبان بدن و تاثیر آن در فروش بهتر

خانه » موفقیت و توسعه فردی » زبان بدن و تاثیر آن در فروش بهتر
تاثیر زبان بدن در فروش و نحوه افزایش فروش محصولات با بهترین تکنیک های زبان بدن انسان ها
تاثیرات زبان بدن در فروش محصول

زمان مطالعه: 7 دقیقه

شما می‌توانید بهترین سخنرانی دنیا را برای ارائه بنویسید ، اما اگر نتوانید با کلام زیبا و منحصر به فرد آن را بیان کنید و از زبان بدن فوق العاده‌ای برخوردار نباشید، کسی به آن گوش نخواهد داد . پس در نظر داشته باشید که بیشتر از آنچه ما تاکید می‌کنیم باید به زبان بدن توجه داشته باشید. دست به سینه بودن، چشمان سرگردان و داشتن حالت خمیده می‌تواند پیام شما را در صورتی که مراقب نباشید، اشتباه برساند بنابراین می‌توانید احساس قدرت بیشتر با رعایت نکاتی در زبان بدن را برای خود به ارمغان بیاورید.

از نظر استراتژیک، زبان بدنی می‌تواند بر استدلال شما تاکید کند و آن را با مخاطبین شما هماهنگ کند. آیا می‌خواهید واقعاً یک دیدگاه عالی را به افراد بدهید و به سمت خود بکشانید؟ به قدم زدن سمت آن‌ها توجه کنید. تکان دادن، لبخند زدن و حفظ تماس چشمی باعث ایجاد فضای مثبت و پذیرا خواهد شد. ایجاد حرکات کوچک و مهار کننده می‌تواند باعث ایجاد اعتماد به نفس شود.

توصیه‌های زبان بدنی فروش

توانایی خواندن سیگنال های زبان بدن و پاسخ به آنها یک سلاح مهم جهت فروش بهتر است. به عنوان یک فروشنده، باید به طور فعال به دنبال “شنیدن” زبان بدنی خود باشید. در برخی از سطوح، ما انسان‌ها به طور طبیعی به زبان بدن توجه می‌کنیم و به آن واکنش نشان می‌دهیم. در واقع، وقتی کسی لبخند می‌زند به طور غریزی می‌دانید که او خوشحال است (یا حداقل نشان‌دهنده احساسات مثبت به شما هستند). شما می‌دانید که پاسخ مناسب اغلب برای لبخند زدن چه چیزهایی است.

فروشندگان و کارآفرینان بزرگ توجه کاملی را به زبان بدن دارند و به نوعی در آن متخصص هستند. آنها از کوچکترین موارد تا حرکات نمایشی را زیر نظر دارند و برای شکل دادن و تغییر سخنرانی‌ها و گفتگو های خود استفاده می‌کنند.

خواندن سیگنال‌های زبان بدنی مهارتی است که هر فرد می‌تواند یاد بگیرد و با تمرین به یک متخصص تبدیل شود. در اینجا نکات کلیدی وجود دارد که شما باید به آن‌ها توجه کنید و برای فروش و رسیدن به موفقیت در کسب و کار از آنها استفاده کنید که در ادامه به معرفی راهکار هایی برای استفاده بهتر از زبان بدن می‌پردازیم.

استفاده از زبان بدن برای فروش بهتر می‌تاوند سبب موفقیت بیشتر شما شود
استفاده از زبان بدن برای فروش بهتر

1. به صورت کامل دست دادن و تاثیر آن در فروش بهتر

در حین ملاقات برای فروش در بسیاری از مواقع با هم دیگر دست می‌دهید. این دست دادن باید محکم و دقیق بدون هیچ مشکلی چون شل بودن بیش از حد و یا سفت بودن بر معنای پرخاشگری باشد. اگر این مرحله را پشت سر بگذارید نصف موفقیت را طی کرده‌اید. یعنی به نوعی فرد مذاکره کننده با دست دادن می‌فهمد شخصیت شما چگونه است. اگر این دست دادن دقیق و بدون هیچ مشکل باشد، در واقع فرد را ترغیب به خرید محصول و خدمات می‌کنید. زیرا حتما دیده‌اید و مطمئنا برای شما پیش آمده است که برخی با نوک انگشتان دست می‌دهد و یا اینکه دست شما را فشار می‌دهند و … که این موارد هیچکدم درست نیست.

بعد از مطاله مقاله تاثیر زبان بدن در فروش حتما نگاهی به مقاله رایگان اشتباهات زبان بدن که موجب شکست می شوند بیندازید.

2. در حین نشستن صاف و رو به رو طرف باشید

زمانی که برای مذاکره می نشینید همیشه صندلی روبه رو را انتخاب کنید. از دیگر موارد این می‌باشد که بدون شل و لمیده بودن بنشینید. شما باید به طرف مقابل بگویید که این مذاکره برای شما بسیار مهم است و این با صاف نشستن قابل بیان است. باید از هر لحاظی برای شنیدن گفتگو ها آماده باشید و حالت روحی و جسمی خوبی داشته باشید. سعی کنید کمی بدنتان را به جلو متمایل کنید. حواستان را جمع و تمرکز کافی را برای آگاهی از اطراف داشته باشید. با انجام این کارها طرف مقابل شما می‌داند که شما فردی آگاه هستید و علاقه بسیاری به مذاکره دارید. رعایت این موارد علاوه بر تاثیر در فروش بهتر از ویژگی های افراد کاریزماتیک نیز می‌باشد.

3. تاثیر گذار بودن در برخورد اول

در برخورد اول که چند قدم به طرف مقابل مانده است شما دست خود را به منظور دست دادن به جلو ببرید. در حالی که به چشمانش خیره شده‌اید و احوال پرسی کنید. اولین برخورد شما اگر این چنین و به خوبی باشد شما امتیازی را برای فروش‌های بهتری دریافت خواهید کرد.

خواندن سیگنال‌های زبان بدنی در هنگام ملاقات و سخنرانی می‌تواند فروش بهتر را برای شما به ارمغان بیاورد
خواندن سیگنال‌های زبان بدنی و تاثیر آن در فروش بهتر

4. با اعتماد به نفس راه رفتن از ویژگی های زبان بدن برای فروش بهتر

راه رفتن شما بسیار مهم است و نشان از شخصیت شما است. در حین راه رفتن بدون خمیدگی و راست باشید و جلو را نگاه کنید. سر و چانه خود را بالا نگاه دارید و شانه‌ها و ستون‌ فقرات‌تان را به شکل خط راست قرار دهید. در حین راه رفتن نفس عمیقی بکشید و انرژی را به مغز خود جهت برطرف کردن استرس برسانید. با اعتماد به نفس و با پای تند راه بروید تا به نظر برسد که قرار بسیار مهمی دارید.

پیشنهاد مطالعه مقاله رایگان اعتماد به نفس

5. استفاده از زبان بدن مثبت

در حین نشستن پاها می‌توانند پیام های مختلفی را به شما برسانند همانطور که گفتیم دست به سینه نباشید. انداختن یک پا بر روی دیگری نیز پیامی این چنین دارد و زمانی که شما دیدید طرف مقابلتان یک پایش را بر روی دیگر پای خود انداخته است یعنی سعی دارد برخی از اطلاعات را فاش نکند. این چنین افراد ممکن است از زبان بدن شما تقلید کنند. پس، زبان بدن خود را طوری تنظیم کنید تا بتوانید محصول و خدمات را با قیمت مناسب به فروش برسانید.

شما دستانتان را در طرفین قرار دهید. پاهای خود را بر روی زمین قرار دهید تا طرف مقابل در حین تقلید مثبت انجام دهد. هنگامی که طرف مقابل شما برایتان صحبت می‌کند به چشمانش خیره شده و کاملا گوش دهید و هر از گاهی به نشانه تایید سرتان را تکان دهید. مهمترین نکته را نیز برای بهترین نتیجه‌ها فراموش نکنید، آن هم لبخند زدن است.

استفاده از زبان بدن مثبت و تاثیر آن در فروش بیشتر
استفاده از زبان بدن مثبت

6. دعوت طرف مقابل به روحیه باز و پذیرا

شما باید کاملا به زبان بدن مسلط باشید. اگر نماینده‌ حاضر در مذاکره‌ برای فروش بر زبان بدن مسلط باشد، خواهد توانست از زبان بدن انواع موارد را بفهمد. این به معنی فروش و خرید بهتر با طرف می باشد. شما باید بدانید به عنوان مثال، کسی که دست به سینه می‌نشیند را راحت تر می‌توان به سر معامله آورد چون این نشانه بی علاقگی است. یا مثلا نشانه بسته بودن ذهنش است. اما، اگر دستانش باز باشد ذهنش هم باز است ( البته شما باید بدانید که ممکن است فرد مقابل به خاطر عواملی نظیر سرما دست به سینه نشسته باشد).

باید حداکثر سعی خود را برای پذیرا بودن اطلاعات طرف مقابل انجام دهید. برای اینکار ساده ترین راه پرسیدن چند پرسش در ابتدا است. با این حال ممکن است طرف مقابل ذهن و دستش باز شود. اما اگر دیدید فایده ای ندارد می‌توانید بروشور و قیمت‌ها را به دستش بدهید. شما همچنین می‌توانید از انواع راه‌ها برای اینکه طرف مقابل با علاقه و پذیرا به صحبت‌ها گوش بدهد، استفاده کنید.

با انجام دادن موارد و استراتژی‌های بالا خواهید دید که طرف مقابل را به خرید محصولات و خدمات با قیمت عالی مجاب کرده و به موفقیت در فروش دست پیدا می‌کنید. بنابراین به راحتی خواسته‌های خود را عملی می‌کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
19 × 15 =