40 قانون طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل برای دستیابی به موفقیت مالی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 40 قانون طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل برای دستیابی به موفقیت مالی
قوانین طلایی کتاب ثروتمند ترین مرد بابل
قوانین طلایی کتاب ثروتمند ترین مرد بابل

زمان مطالعه: 11 دقیقه

ما همواره در زندگی به دنبال این هستیم که بتوانیم با استفاده از داستان‌ها و تجربیات دیگران راه درست موفقیت را طی کنیم تا در این راه با مشکل برخورد نکنیم. به این خاطر خواندن تجربیات دیگر در راه رسیدن به اهداف در زندگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. کتاب ثروتمندترین مرد بابل یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت می‌باشد که شما می‌توانید با خواندن آن اطلاعات بسیار کاملی را درباره چگونگی رسیدن به موفقیت در اختیار داشته باشید. در این کتاب اطلاعات مهمی نهفته است که در این رابطه در این بخش به بررسی 40 قانون طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل برای دستیابی به موفقیت مالی می‌پردازیم.

در این کتاب بر اساس داستان‌های آموزنده تجربیات بسیار زیادی در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت مالی گنجانده شده است، که شما می‌توانید با بکارگیری این اطلاعات در زندگی و کسب و کار خود بدون مشکل و در زمان کوتاهی به موفقیت دست پیدا کنید.

قوانین طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل The Richest Man in Babylon یکی از معروف‌ترین و بهترین کتاب‌های موفقیت در طول تاریخ می‌باشد که در سال 1927 میلادی برای اولین بار به فروش رسیده است. این کتاب توسط جورج کلاسون طراحی و نوشته شده است تا علاقمندان به دنبال موفقیت در کسب و کار بتوانند با استفاده از آن به تجربیات بسیار زیادی دست پیدا کنند. این کتاب برای اولین بار در سال 1926 میلادی به صورت جزوات و فصل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شد اما در سال‌های بعدی با جمع‌آوری و کنار هم قرار دادن این جزوات، این کتاب ارزشمند درباره موفقیت گردآوری شد تا ما بتوانیم با استفاده از آن به راحتی به موفقیت و اهدافی که در زندگی داریم دست پیدا کنیم.

نکات کتاب ثروتمندترین مرد بابل
نکات کتاب ثروتمندترین مرد بابل

موضوع کتاب ثروتمندترین مرد بابل

همانطور که گفتیم کتاب ثروتمندترین مرد بابل یکی از کتاب‌ها ارزشمند در زمینه موفقیت است که در آن اصل‌هایی مرتبط با موفقیت مالی گنجانده شده است تا افرادی که به دنبال موفقیت هستند بتوانند با خواندن آن اطلاعات مفید بسیار زیادی را به دست بیاورند. در این کتاب فوق‌العاده چندین داستان آموزنده در قالب افسانه‌ها گنجانده شده است که در آنها اصول، مبانی و نکات برجسته برای ثروتمند شدن قرار داده شده است، که شما می‌توانید با کمی تامل در اصل این داستان‌ها به اطلاعات بسیار خاصی درباره ثروتمند شدن دست پیدا کنید. نکته مهمی که شما باید در مورد این کتاب به آن توجه داشته باشید این است که اطلاعات این کتاب مختص به زمان و تاریخ 1920 میلادی نیست بلکه شما می‌توانید از این کتاب در بازه زمانی اکنون نیز استفاده کنید و اطلاعات بسیار خوبی را به دست بیاورید.

داستان کتاب ثروتمندترین مرد بابل

فضای داستان این کتاب در شهر بابل که نماد ثروت و ثروتمندی می‌باشد شروع می‌شود و حول و محور فرد عادی و معمولی که توانسته است با اصولی که در این کتاب بیان می‌شود به ثروت بسیار زیادی دست پیدا کند نوشته شده است. داستان این کتاب از جایی شروع می‌شود که دو فرد به نام‌های کوبی و بن سیر که به دنبال کسب موفقیت و ثروت هستند به سراغ مردی به نام آرکاد که یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین افراد شهر بابل می‌باشد می‌روند تا راز پولدار شدن آن را دریابند. این کتاب در کل با بیان 7 اصل ساده پول آرکاد، 5 قانون طلا و نکات ریز و درشت در مورد ثروتمند شدن ادامه پیدا می‌کند و تجارب بسیار زیادی را در اختیار خواننده کتاب قرار می‌دهد.

بسیاری از افراد جهان توانسته‌اند با خواندن این کتاب و به کارگیری نکات آن در زندگی شخصی و کسب و کار خود به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کنند. به این خاطر ما در این مطلب 40 قانون طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل برای دستیابی به موفقیت مالی توانسته‌ایم به صورت خلاصه تمامی نکات و قوانین طلایی این کتاب را استخراج کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

40 قانون طلایی برای دستیابی به موفقیت مالی

در این کتاب همانطور که ما اشاره کردیم دو بخش وجود دارد که هرکدام دارای نکات بسیار خاصی می‌باشند. به این خاطر ما در ادامه این مطلب قوانین طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل به بررسی بهتر و بیشتر این نکات خواهیم پرداخت تا اطلاعات و تجارب بسیار زیادی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم.

7 اصل ثروتمند شدن

1. کیف پول خود را چاق و چله کنید: شما باید برای موفقیت همواره به دنبال این باشید که به پس انداز کردن پول بپردازید تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید. به همین دلیل باید همواره حدود ده درصد از درآمد خود را پس انداز کنید تا با این پس انداز در آینده با مشکل روبرو نشوید.

2. هزینه‌های خود را کنترل کنید: شما برای اینکه به یک فرد موفق در زندگی خود تبدیل شوید باید هزینه‌های خود را کنترل کنید به این صورت که نباید در مواقع غیر ضروری به خرید بپردازید و پول و سرمایه خود را از دست بدهید.

3. پول خود را چند برابر کنید: یکی از مهمترین رازهای افراد موفق در کسب و کار، سرمایه گذاری عاقلانه آنها می‌باشد. به این خاطر شما می‌توانید با سرمایه گذاری خوب به راحتی پول خود را به چند برابر تبدیل کنید.

4. از سرمایه خود محافظت کنید: شما برای اینکه بتوانید به موفقیت‌های بسیار زیادی در زندگی خود دست پیدا کنید باید از سرمایه خود محافظت کنید. به این صورت که شما باید در پروژه‌ها و فعالیت‌های خطرناک و پر ریسک سرمایه گذاری نکنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

5. خانه خود را بسازید: شما باید در زندگی خود دارای خانه باشید و همچنین در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید. زیرا در این صورت می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتر به فعالیت‌های مختلف خود بپردازید.

6. از درآمد آینده خود مطمئن باشید: شما باید درآمد و سرمایه خود را در فعالیتی سرمایه گذاری کنید که مطمئن باشید در این فعالیت ضرر نخواهید کرد. به این خاطر یکی از راه‌های موفقیت در زندگی این است که شما از درآمد آینده خود مطمئن باشید تا بتوانید با خیال راحت در زمینه‌های مختلف به فعالیت بپردازید.

7. توانایی‌های خود را افزایش دهید: شما برای اینکه بتوانید به درآمد و سرمایه بسیار زیادی دست پیدا کنید باید مهارت و توانایی‌های خود را در زمینه‌های مختلف افزایش دهید تا با اطمینان بیشتری بتوانید به سمت موفقیت حرکت کنید.

قوانین کتاب ثروتمندترین مرد بابل
قوانین کتاب ثروتمندترین مرد بابل

5 قانون طلا در کتاب ثروتمندترین مرد بابل

1. طلا برای کسانی که توانسته‌اند پس انداز کنند و 10 درصد از درآمد خود را پس انداز کنند راحت تر به دست می‌آید و مدام بیشتر می‌شود. مثال “پول، پول می‌آورد”.

2. طلا برای کسانی که از سرمایه خود به خوبی استفاده می‌کنند و در راه‌های سودآور آن را هزینه می‌کنند به خوبی کار می‌کند و حتی می‌تواند زمینه چند برابر شدن سرمایه را نیز فراهم کند.

3. طلا از کسی که پس از مشورت با افراد عاقل سرمایه گذاری می‌کند محافظت می‌کند. به این خاطر شما باید برای افزایش طلای خود در زندگی همواره با دیگران برای رسیدن به موفقیت مشورت کنید.

4. طلا از دست کسی که در زمینه‌هایی که در آن آشنایی ندارد لیز می‌خورد و از دست می‌رود به این خاطر شما قبل از سرمایه گذاری در هر بخشی باید به مطالعه آن بپردازید.

5. طلا از دست کسانی که به دنبال درآمدهای غیر ممکن هستند فرار می‌کند، به این دلیل شما باید در زمینه‌های منطقی و عقلانی به سرمایه گذاری بپردازید و به دنبال درآمدهای ممکن باشید.

قوانین  مهم کتاب ثروتمندترین مرد بابل

در ادامه به ارائه موارد تکمیلی 40 قانون طلایی کتاب ثروتمند‌ترین مرد بابل برای دستیابی به موفقیت مالی می‌پردازیم

 1. شما برای موفقیت در زندگی و رسیدن به رویاها و اهدافی که در ذهن خود آنها را می‌پرورانید باید در زمینه مالی موفق باشید تا زودتر به آنها دست پیدا کنید.
 2. قوانین کسب درآمد و پول مانند قوانین گرانش زمین هستند. به این صورت که پول، پول می‌آورد و فقر، فقر. به همین خاطر این قوانین بدون تغییر هستند.
 3. پول برای کسانی که قوانین ساده به دست آوردن آن را می‌دانند به راحتی به دست می‌آید. به این صورت که از آسمان بر روی آنها می‌بارد.
 4. بابل در زمان‌های قدیم یکی از پولدارترین شهرهای جهان بوده است زیرا مردم قدر پول را می‌دانستند. به همین دلیل شما برای ثروتمند شدن باید قدر پول را بدانید.
 5. شما باید به دنبال کسب و کاری باشد که در آن درآمد همیشگی و دائم داشته باشید و دارای یک کیف پر از پول باشید. به این خاطر داشتن درآمد ثابت می‌تواند بر روی موفقیت ما بسیار تاثیر گذار باشد.
 6. به حرف‌ها و نصیحت‌های اطرافیان خود گوش دهید و از آنها در مسیر موفقیت استفاده کنید. زیرا استفاده از این نصیحت‌ها برای شما هیچ هزینه‌ای را به بار نخواهد آورد.
 7. بسیاری از مردم در حال حاضر به ثروت و پول زیادی دست پیدا نمی‌کنند و دلیل این امر نیز این مسئله می‌باشد که آنها واقعا به دنبال آن نیستند. به این خاطر شما باید در زندگی بر روی هدف خود تمرکز کنید و برای دستیابی به آن تلاش کنید.
 8. شما زمانی می‌توانید به کسب ثروت و پول بپردازید که بخش مهمی از درآمد خود را پس انداز کنید. در همین رابطه، افراد موفق کسانی هستند که توانسته‌اند با حذف مخارج اضافه خود به پس انداز بپردازند.
 9. شما باید در انجام هر فعالیت و کاری که به آن مشغول هستید از افراد متخصص و حرفه‌ای موجود در این فعالیت مشورت بگیرید، و از راهنمایی افراد غیر حرفه‌ای بپرهیزید.
 10. شما باید بتوانید ابتدا برای خود کوهی از طلا بسازید و سپس به خرج کردن آن بپردازید. به این صورت که شما نباید در ابتدای کسب درآمد و ثروت به خرج کردن آن بپردازید. زیرا این کار باعث می‌شود شما در ابتدا خود را گم کنید.
 11. با افرادی که با چگونگی به دست آوردن پول آشنا هستید معاشرت کنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا آنها بتوانند سرمایه شما را چند برابر کنند.
 12. از زندگی در لحظه لذت ببرید و از پس انداز بیش از حد که باعث از بین رفتن لحظات لذت بخش زندگی شما می‌شوند بپرهیزید. زیرا این کار باعث می‌شود شما تمامی احساسات خود را نیز از دست بدهید.
 13. شما باید سرمایه خود را در بخشی وارد کنید که در آن سود قابل توجهی به دست شما می‌رسد. به همین خاطر باید در فعالیت‌هایی که سودی برای شما ندارد سرمایه گذاری نکنید.
 14. باید در بخش‌هایی که سرمایه گذاری بهتر و ایده‌آل تر از آنچه هست به نظر می‌رسد بپرهیزید، زیرا شما با این کار نمی‌توانید به سود خیلی خوبی دست پیدا کنید.
 15. ما نباید هزینه‌های ضروری زندگی خود را با هزینه‌های دلخواه خود اشتباه بگیریم. به این خاطر اگر وقتی درآمد ما بیشتر شد این هزینه‌های ضروری نیز افزایش پیدا کند.
 16. ثروت و سرمایه یک فرد به تعداد سکه و پول‌های موجود در جیب او نیست بلکه به میزان درآمد او است.
 17. از درآمد آینده خود مطمئن شوید. زیرا همه انسان‌ها زمانی پیر خواهند شد و قادر به انجام فعالیت و کار نیستند. به این خاطر زمانیکه شما پیر می‌شوید اگر دارای درآمد مطمئن باشید می‌توانید تا آخر عمر راحت باشید.
 18. با داشتن بیمه زندگی از خود و همچنین خانواده خود محافظت کنید تا در صورت بروز هر حادثه‌ای شما بتوانید از طریق بیمه شرایط یک زندگی خوب را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید.
 19. شما برای کسب ثروت و موفقیت در زمینه‌های موفقیت باید مهارت‌ها و توانایی‌های خود را بهبود ببخشید تا در شرایط مختلف بتوانید بهترین تصمیم گیری ممکن را داشته باشید. زمانی که شما چیزهای بیشتری بدانید بهتر می‌توانید به درآمد و ثروت بیشتری نیز دست پیدا کنید.
 20. هیچ وقت کارها و فعالیت‌های خود را به تاخیر نیندازید. زیرا یکی از مهمترین اصول موفقیت و کسب ثروت در زندگی وقت شناس بودن است.
 21. راه‌های بسیار زیادی برای کمک به اطرافیان و دوستان خود وجود دارد به این خاطر شما نباید راهی را انتخاب کنید که انرژی، پول و وقت شما را محدود کند.
 22. شما نباید هیچ وقت به افرادی پول خود را قرض دهید. به همین خاطر نیز اگر پولی را قرض کنید باید برای اطمینان بیشتر از طرف مقابل ضمانت بگیرید تا در دریافت آن دچار مشکل نشوید.
 23. هیچ وقت بیشتر از درآمد خود هزینه نکنید. زیرا این کار باعث می‌شود تا نتوانید در کسب و کار و زندگی خود موفق شوید.
 24. شما باید همواره به مشکلات زندگی خود نگاه کنید و برای رفع این مشکلات تلاش کنید. زیرا این کاری است که افراد موفق در طول زندگی خود انجام داده‌اند و افراد شکست خورده همواره در مواجهه با مشکلات خود آه و ناله می‌کنند.
 25. جایی که عزم و تلاش وجود داشته باشد بهترین راه‌های ثروتمند شدن در زندگی نیز پیدا خواهد شد.
 26. شما باید هزینه‌های زندگی خود را مدیریت کنید. به این صورت که شما باید 70 درصد از درآمد خود را صرف هزینه‌های زندگی، 20 درصد صرف بدهی‌های خود و 10 درصد را نیز صرف پس انداز کنید تا بتوانید در زندگی موفق شوید.
 27. در زندگی خود همواره دارای نظم باشید زیرا داشتن نظم و برنامه می‌تواند شما را در راه رسیدن به ثروت بسیار کمک کند.
 28. داشتن یک کار و فعالیت مناسب می‌تواند بر جنبه‌های مختلف زندگی شما تاثیر بگذارد و باعث جذب پول و دوستان بیشتری در زندگی شما شود.

در مطلب 40 قانون طلایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل برای دستیابی به موفقیت مالی توانسته‌ایم تمامی نکات مختلف این کتاب در قالب اطلاعات و نکات مفید و کاربردی را ارائه دهیم. تا شما عزیزان بتوانید با مطالعه بهتر این مطلب و همچنین کتاب ثروتمندترین مرد بابل اطلاعات بسیار خوبی را در این باره به دست بیاورید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
27 − 12 =