برای برند سازی داستان برند خود را تعریف کنید

خانه » موفقیت و توسعه فردی » برای برند سازی داستان برند خود را تعریف کنید
داستان برند چیست؟
داستان برند چیست؟

زمان مطالعه: 10 دقیقه

امروزه صاحبان کسب و کار و شرکت‌های مختلف به دنبال کسب موفقیت در فعالیت خود می‌باشند، زیرا از این راه می‌توانند به سود بهتری دست پیدا کنند. به این دلیل یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت در کسب و کار بهتر دیده شدن از طریق تبلیغات می‌باشد، که می‌تواند ضامن موفقیت شما نیز بشود. به این خاطر در سایت آکادمی 98 به بررسی موضوع داستان برند خود را تعریف کنید می‌پردازیم تا علاوه بر ارائه اطلاعات جامعی در این باره بتوانیم، بحث داستان برند را نیز برای شما بازتر کنیم و با آشنایی به این رویکرد تبلیغاتی به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

استفاده از روش داستان برند یکی از متداول‌ترین روش‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود که دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد. به این خاطر شناخت این نوع رویکرد تبلیغاتی برای صاحبان کسب و کار، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. زیرا از این طریق می‌توانند به معرفی برند خود و خدماتی که ارائه می‌دهند بپردازند و به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنند.

برای درک بهتر مفهوم داستان برند پیشنهاد می‌کنیم به مطالعه مقاله داستان برند چیست؟ و تفاوت داستان برند با بازاریابی محتوا بپردازید.

داستان برند رمزی برای موفقیت در کسب و کار

در حال حاضر یکی از مهمترین روش‌های تبلیغاتی برای جلب توجه بیشتر کاربران و مصرف کنندگان استفاده از Brand Storytelling یا همان داستان برند می‌باشد. زیرا در این رویکرد تبلیغاتی داستان برند، می‌توان بهتر در ذهن و قلب مشتریان خود نفوذ کرد و باعث معروفیت کسب و کار خود شد. امروزه تمامی صاحبان کسب و کار و شرکت‌های مختلف به دنبال روش‌هایی می‌باشند تا بتوانند از این طریق مشتریان و عموم مردم را درگیر برند خود کنند. تا از این طریق بتوانند به فروش تمامی محصولات و خدمات مختلف خود بپردازند و بهترین نتایج ممکن را به دست بیاورند. البته در این بین به دلیل رقابت بیش از حد فعالیت‌های مختلف این کار بسیار دشوار شده است.

تاثیر تعریف داستان برند بر کسب و کار
تعریف داستان برند بر کسب و کار

اما یکی از بهترین روش‌ها و رویکرد‌های تبلیغاتی که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای شما عزیزان باشد، روش تبلیغاتی داستان برند می باشد.زیرا در این روش شما علاوه بر معرفی برند خود و خدمات مختلف آن می‌توانید از راه های مختلف اعتماد مشتریان خود را نیز به دست بیاورید و بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید. به این دلیل در ادامه  مطلب داستان برند خود را تعریف کنید به بررسی داستان برند چیست نیز خواهیم پرداخت.

Brand Storytelling

همواره استفاده از یک روش تبلیغاتی بسیار موثر و جذاب می‌تواند باعث موفقیت در کسب و کار شما بشود. به این خاطر شما باید در این راه از یک رویکرد بسیار عالی استفاده کنید که تمامی مباحث فعالیت کاری شما را پوشش دهد. در این بین استفاده از داستان برند یا همان Brand Storytelling یا طراحی و بروز رسانی برند یکی از موفق‌ترین روش‌های موجود می‌باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

داستان برند در تبلیغات ابزاری برای فروش محصولات و خدمات نیست، بلکه این رویکرد تبلیغاتی، روشی است برای ایجاد یک رابطه قوی میان شما و مشتری‌هایتان. داستان برند شما مشخص می‌کند که شما در کسب و کار خود دنبال چه اهدافی هستید و چگونه برای رسیدن به این اهداف مورد نظر خود تلاش می‌کنید. در این روش شما محتوایی تصویری از فعالیت‌های آینده برند خود را نیز در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهید. در این روش کسب و کار‌های مختلف به ارائه داستانی درباره خود می‌پردازند. ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این نوع تبلیغات بازتاب های بسیار خوبی را داشته است و می‌تواند بر روی مشتریان استارت آپ فعلی و مشتریان آینده شما نیز بسیار تاثیر گذار باشد.

هدف داستان برند

روش تبلیغاتی بسیار مرسوم تعریف داستان برند را می‌توان یک پل ارتباطی بین کاربران و یک کسب و کار دانست. به این صورت که شما بر اساس خصیصه‌ها و درخواست‌های مشتریان مختلف خود اجازه می‌دهید تا شرکت و کسب و کار شما رشد و ارتقاء پیدا کند. شما برای این کار می‌توانید با ایجاد کمپین‌های اجتماعی و همچنین ارسال ایمیل و پیام‌های انبوه به معرفی داستان برند خود بپردازید و از این طریق بتوانید برند کسب و کار خود را در میان مردم محبوب کنید.

بیان داستان برند برای موفقیت
بیان داستان برند برای موفقیت

اهمیت بیان داستان برند برای ارتباط با مشتریان

شما برای اینکه بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید باید بتوانید به ارتباط خوبی میان مشتریان و فعالیت خود دست پیدا کنید. به این خاطر برای این کار نیازمند به یک روش تبلیغاتی جامع هستید تا بتواند تمامی اهداف فعالیت شما را بر اساس ایده‌های مختلف در برابر مخاطب و مشتری قرار دهد، تا آنان نیز بتوانند جذب فعالیت شما شوند. برای چنین کاری نیز روش تبلیغاتی داستان برند و اینکه داستان برند خود را تعریف کنید می‌تواند بهترین گزینه باشد که به طور کلی به معرفی برند شما خواهد پرداخت.

اهمیت داستان برند در میزان فروش

شما هنگامی که روایتی قابل درک و صمیمی درباره برند خود را به مشتریان خود ارائه می‌دهید، باعث می‌شوید تا آنها دلیلی پیدا کنند تا از این طریق به خرید محصولات و خدمات مختلف کسب و کار شما بپردازند. همچنین شما با این کار، ایده‌های کلی از برند خود را مانند هدف از ایجاد این برند، اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید و به دنبال آن حرکت می‌کنید را در اختیار مخاطبین و مشتریان خود قرار می‌دهید. زمانی که مشتریان شما از اهداف شما برای تاسیس کسب و کارتان با خبر شوند و بدانند ریشه پیدایش و اهداف شما برای راه اندازی همچنین فعالیتی چه چیزی بوده است، به مرور زمان نسبت به برند شما وفادار می‌شوند و همین امر باعث موفقیت بیشتر برند شما خواهد شد. همان طور که شما عزیزان نیز اطلاع دارید وفاداری با ارزش‌ترین فعالیتی می‌باشد که مدیران کسب و کار و یک شرکت از مشتریان خود انتظار دارند.

دوره آنلاین هدف گذاری هوشمند برای تعیین اهداف برند و کسب و کار می‌تواند به شما کمک کند.

تاثیر داستان برند در تبلیغات

طبق تحقیقات انجام شده درباره تاثیر گذاری داستان برند در تبلیغات‌های مختلف و همچنین موفقیت آن مشخص شده است که 64 درصد از مشتریان محصولات مختلف بیشتر جذب تبلیغات و برند‌هایی خواهند شد که آنها به صورت مستمر درباره اهداف خود صحبت می‌کنند. همچنین یکی از دیگر راه های تاثیر گذاری بر روی افراد مختلف و مشتریان، تاثیر پذیری آنها از کلمات، اعمال و عقاید کارمندان می‌باشد. به این خاطر رفتار کارمندان یک کسب و کار و شرکت نسبت به اعتماد مشتریان به یک برند بسیار تاثیر گذار می‌باشد. در همین رابطه شما باید برای اعتماد سازی بین کسب و کار و مشتریان خود بتوانید به معرفی کارمندان خود بپردازید تا از این طریق بتوانید اعتماد تمامی مشتریان خود را از طریق رفتار‌های کارمندان خود به دست بیاورید.

تعریف brand storytelling
تعریف brand storytelling

شفاف سازی کسب و کار بر اساس داستان برند

شما برای اینکه بتوانید یک کسب و کار موفق راه‌ اندازی کنید ، باید به صورت کاملا واضح بتوانید به معرفی برند و کسب و کار خود و اهدافی را که دنبال می‌کنید بپردازید. زمانی که شما نتوانید به خوبی تمامی مباحث و موجودیت کسب و کار خود را بیان کنید، شرکت های رقیب از این فرصت استفاده می‌کنند و به معروفیت خود و کسب اعتماد در میان مشتریان می‌پردازند. به این خاطر با استفاده از داستان برند شما عزیزان می‌توانید به صورت کامل و دقیق به معرفی برند و اهدافی که به دنبال آن هستید را بیان کنید و نظرات مشتریان زیادی را نسبت به خود جلب کنید.

استفاده از ترفند داستان گویی ( Storytelling ) برای موفقیت در کسب و کار

یکی از راه های کسب موفقیت در کسب و کار خود استفاده از ترفند و راهکار داستان گویی یا همان Storytelling می‌باشد که در رابطه با استفاده از برند و نام و نشان می‌توانید به این منظور داستان برند خود را تعریف کنید. به این صورت که شما درباره کسب و کار خود شروع به داستان گویی می‌کنید و این کار فقط محدود به قسمت درباره ما و قسمت دیگری از وب سایت شما نیست. شما باید تمامی داستان برند را وارد دیجیتال مارکتینگ خود و حوزه بازاریابی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. به این ترتیب Storytelling به عنوان یکی از اجزای اصلی و جدا نشدنی از وبلاگ و کمپین‌های اجتماعی شما خواهد شد و شما از این طریق به معرفی بهتر و تاثیرگذارتر داستان موفقیت خود خواهید پرداخت.

استفاده از Storytelling در داستان برند

شما باید برای تمامی محتوا‌هایی که در بیرون و داخل از سایت خود به تولید و عرضه آن می‌پردازید به اصل Storytelling در داستان برند توجه داشته باشید. به این خاطر شما باید در تمامی مطالبی که در داخل سایت خود منتشر می‌کنید از داستان گویی استفاده کنید، تا بتوانید از این طریق به ایجاد ارتباط احساسی با مشتریان خود بپردازید. می‌توانید از این روش در کمپین‌های اجتماعی خود که به تهیه آنها پرداخته‌اید بهره ببرید یا به بروز رسانی مطالب قبلی سایت خود بپردازید و با استفاده از این روش‌ها بتوانید با داستان برند به تبلیغات بپردازید و برند خود را در دید عموم قرار دهید.

بیان داستان برند
بیان داستان برند

به طور مثال اگر شما در صفحات سایت خود یک محصول خاصی را قرار دهید و سعی می‌کنید که دیگران را تشویق به خرید آن کنید. نباید تنها بخشی از این محصول را در صفحه اصلی وب خود بگنجانید بلکه باید در این بخش به صورت کلی به بررسی و توضیح کلی درباره این محصول بپردازید تا دیگران را متقاعد به خرید آن کنید.

چگونگی ارتباط برقرار کردن با مشتریان در داستان برند

یکی از متداول‌ترین روش‌های عاطفی ارتباط برقرار کردن با مشتری در داستان برند، استفاده از داستان های فراز و شیب های کسب و کار شما می‌باشد. وقتی کاربران و مشتریان با مشکلات شما در راه رسیدن به موفقیت در کسب و کار شما با خبر می‌شوند و درک می‌کنند که شما چگونه این درد‌ها را پشت سر گذاشته‌اید، برای شما و کار شما احترام بیشتری نیز قائل می‌شوند و این امر باعث می‌شود تا بیشتر به برند شما توجه داشته باشند.

هدف از تعریف داستان برند
هدف از تعریف داستان برند

از دیگر روش‌های بسیار تاثیر گذار در رویکرد تبلیغاتی داستان برند اجازه دادن به کاربران و مشتریان خود برای بیان داستان می‌باشد. شما از این طریق می‌توانید به اطلاعات بسیار مفیدی دست پیدا کنید، زیرا شما با این کار علاوه بر جذب مشتری توانسته‌اید از تجربیات آنها نیز استفاده کنید و بتوانید به ترسیم راه آینده کسب و کار خود نیز بپردازید. از این طریق شما می‌توانید به راحتی به نیاز‌های مشتری خود پی ببرید و بر اساس آن نیاز‌ها از داستان برند در تبلیغات خود بهره ببرید تا بهترین نتایج را به دست بیاورید.

در مطلب داستان برند خود را تعریف کنید بر اساس تجربیات و اطلاعات بسیار جامعی که داشتیم توانستیم به بررسی داستان برند چیست و همچنین چگونگی استفاده از آن در تبلیغات بپردازیم. تا شما نیز بتوانید با شناخت چنین رویکرد تبلیغاتی و استفاده از آن در کسب و کار خود به بهترین نتایج ممکن در این باره دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
25 − 18 =