10 ایده راه اندازی کسب و کار در روستا با سرمایه کم

خانه » ایده های خلاقانه » 10 ایده راه اندازی کسب و کار در روستا با سرمایه کم
ایده کسب و کار در روستا
کسب و کار در روستا

زمان مطالعه: 12 دقیقه

جامعه همواره از چند قشر مختلف تشکیل شده است که هرکدام از آنها دارای ویژگی‌ها و امکانات خاصی هستند که این امکانات آنها را از همدیگر متمایز می‌کند. به طور مثال امکاناتی که در مناطق روستایی برای کارآفرینی با سرمایه کم و پایین وجود دارد در شهرها وجود ندارد، همچنین امکاناتی در شهرها وجود دارد که در روستاها وجود ندارد. در همین رابطه در ادامه معرفی انواع ایده خلاقانه راه اندازی شغل در این بخش به معرفی 10 ایده راه اندازی کسب و کار در روستا با سرمایه کم می‌پردازیم.

بیشتر افراد و ساکنین روستاها به دنبال این می‌باشند که بتوانند با راه اندازی یک کسب و کار بسیار مطمئن در یک مدت کوتاهی به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنند. ما نیز برای کمک به این عزیزان در این مطلب به ارائه چند ایده کسب و کار در روستا به صورت کلی خواهیم پرداخت.

راه اندازی شغل پرسود در روستا

روستا‌ها بنا به اینکه دارای فضا و همچنین امکانات بسیار خاصی می‌باشند، برای ایده‌های راه اندازی و ایجاد کسب و کار یک مکان بسیار مناسب شناخته می‌شوند. به این دلیل ما در ادامه به معرفی 10 ایده کسب و کار در روستا با سرمایه کم می‌پردازیم تا اطلاعات جامع و تکمیلی را در این باره در اختیار شما ساکنین روستا قرار دهیم.

کار در روستا
کار در روستا

امروزه با وجود شرایط سخت اقتصادی که مردم با آن روبرو شده‌اند تجارت و کسب درآمد فقط محدود به شهرها نمی‌باشد و ساکنان روستا نیز باید به این فکر باشند تا بتوانند با راه اندازی یک فعالیت و کسب و کار بسیار پر سود به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنند. البته بسیاری از افراد ساکن روستا به این باور هستند که باید برای راه اندازی یک کسب و کار موفق به شهرها نقل مکان کرد و در آنجا فعالیت و کسب و کاری را برای خود دست و پا کرد. اما روستا با داشتن شرایط خاص خود امکانات راه اندازی کسب و کارهای مختلف را دارد که شما با استفاده از آنها خواهید توانست به موفقیت در کسب و کار دست پیدا کنید.

10 ایده کسب و کار در روستا

فعالیت و ایجاد کسب و کار در روستا نیازمند اطلاعات خاصی می‌باشد تا علاقمندان بتوانند با استفاده از این اطلاعات و بدون مشکل خاصی به راه اندازی کسب و کار بپردازند و از این طریق به کسب درآمد و سود ثابتی دست پیدا کنند. در رابطه با راه اندازی انواع کسب و کار و نحوه شروع و چگونگی شروع و … نیز قبلا مقالات متعددی در این رابطه همچون 35 ایده خلاقانه پولساز و پردرآمد کسب و کار ارائه شده است تا بتوانید با در اختیار داشتن اطلاعات جامعی یک کسب و کار موفق راه اندازی کنید.

1. راه اندازی فروشگاه فروش موبایل و لوازم جانبی

موبایل یا همان گوشی همراه امروزه به عنوان مهمترین وسیله ارتباطی در بین مردم شناخته می‌شود که به صورت فراگیر بوده و در حال حاضر تمامی افراد جامعه برای رفع نیازهای خود از آن استفاده می‌کنند. به این دلیل شما می‌توانید با ایجاد یک فروشگاه فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل در روستای خود علاوه بر رفع نیاز و مشکلات روستاییان به کسب درآمد نیز بپردازید.

فروش انواع موبایل
فروش انواع موبایل

شما علاوه بر این امور می‌توانید به تعمیرات گوشی‌های موبایل نیز به عنوان یک ایده راه اندازی کسب و کار در روستا بپردازید تا روستاییان برای رفع این مشکل خود مجبور نشوند به شهرها بروند و علاوه بر هزینه، وقت خود را نیز از دست دهند. شما همچنین می‌توانید با ارائه تبلیغات از روستاهای اطراف خود نیز به جذب مشتری بپردازید و از این طریق بتوانید به درآمد بیشتری نیز دست پیدا کنید. همچنین شما با ارائه این فعالیت می‌توانید بر توسعه ارتباطات در روستای خود نیز کمک کنید. شما برای این کار نیازمند به سرمایه بسیار کمی هستید و با این کسب و کار می‌توانید در مدت کمی به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

2. فروش پوشاک در روستا

از دیگر ایده‌های بسیار موفق و عالی در روستاها فروش پوشاک می‌باشد که شما می‌توانید با سرمایه بسیار اندکی به راه اندازی این کسب و کار بپردازید. همه افراد جامعه به پوشاک در هر شرایطی نیازمند هستند و همواره به دنبال این امر هستند تا بتوانند به رفع این نیاز خود بپردازند. به این خاطر شما می‌توانید با ایجاد یک پوشاک فروشی در روستای خود به راحتی به کسب درآمد بپردازید و همچنین نیاز ساکنان روستا را نیز برطرف کنید.

فروش انواع لباس
فروش انواع لباس

همچنین اگر روستای شما در یک محیط توریستی قرار دارد شما خواهید توانست به فروش لباس‌های محلی روستای خود بپردازید. زیرا اغلب گردشگران به لباس‌های سنتی علاقه دارند، شما نیز می‌توانید با استفاده از این فرصت به تهیه و فروش لباس محلی روستای خود بپردازید و از این طریق به راحتی به کسب سود بپردازید. در کنار فروش لباس می‌توانید به طراحی لباس نیز بپردازید که درآمد خوبی دارد و از همین رو به عنوان یک کسب و کار کوچک و پرسود نیز شناخته می‌شود.

3. برگزاری کلاس‌های توسعه مهارت

امروزه افراد مختلفی هستند که در شهرها به ارائه کلاس‌های توسعه مهارت می‌پردازند تا اطلاعات بسیار کاملی را درباره موارد مختلف در اختیار علاقمندان قرار دهند. اما چنین امکانی در روستاها وجود ندارد، به این خاطر شما می‌توانید با برگزاری کلاس‌های توسعه مهارت در روستاها علاوه بر کسب درآمد بتوانید اطلاعات بسیار کاملی را در این باره در اختیار علاقمندان قرار دهید. شما باید مطمئن باشید که در روستاها از این فعالیت استقبال خوبی به عمل می‌آید زیرا دختران و پسران روستایی و حتی افراد سن بالا به دنبال یادگیری مهارت‌های جدید در زندگی می‌باشند.

شما می‌توانید با استفاده از تخصص و همچنین اطلاعاتی که در اختیار دارید به برگزاری کلاس‌های توسعه مهارت در روستا بپردازید. البته شما می‌توانید در این کلاس‌ها به ارائه اطلاعاتی درباره آرایشگری، صنایع دستی، مکانیکی، شیرینی پزی و … بپردازید. برای انتخاب موضوع مورد نظر در مورد کلاس‌های توسعه مهارت خود، به نیاز روستا توجه داشته باشید تا اطلاعات خوبی را در اختیار علاقمندان قرار دهید.

4. ایجاد کافی‌نت و مرکز ارائه خدمات کامپیوتری

در ایران بیشتر روستاها به اینترنت و حتی خدمات اینترنتی دسترسی ندارند و در بعضی از آنها نیز سرعت اینترنت بسیار پایین می‌باشد به همین خاطر اکثر ساکنین روستا برای کارهای اینترنتی و کامپیوتری خود مجبور هستند که به شهرها مراجعه کنند. که این امر علاوه بر صرف هزینه بسیار باعث می‌شود تا آنها زمان و وقت خود را نیز از دست بدهند.

راه اندازی کافی نت
راه اندازی کافی نت

به این دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که از ایده ایجاد کافی‌نت در روستا به عنوان نمونه ایده راه اندازی کسب و کار در روستا استفاده کنید تا بتوانید علاوه بر کسب درآمد بالا و درآمدزایی اینترنتی، نیاز بیشتر روستاییان را نیز برطرف نمایید. شما برای این کار می‌توانید ابتدا با خرید یک کامپیوتر و دستگاه پرینت شروع کنید و خدمات اینترنتی را به ساکنان روستا عرضه کنید. البته در این بین ساکنین روستاهای اطراف نیز که به شما نزدیک هستند می‌توانند برای انجام فعالیت های اینترنتی به شما مراجعه کنند و شما از این طریق به درآمد بیشتری دست پیدا کنید.

5. راه اندازی مرکز گیم نت

بازی‌های کامپیوتری به عنوان یکی از بهترین سرگرمی‌ها و اوقات فراغت در میان نوجوانان شناخته می‌شوند که زمان زیادی از روز خود را صرف چنین بازی‌هایی خواهند کرد. به این دلیل که در شهرها مراکز گیم نت وجود دارد نوجوانان ساکن در شهر می‌توانند به راحتی و بدون هزینه اضافی به بازی و فراغت بپردازند. اما یک نوجوان روستایی برای اینکه بتواند یک بازی انجام دهد باید به شهر بیاید و با صرف هزینه بسیار زیاد به گذراندن اوقات فراغت خود بپردازد.

شما خواهید توانست با ایجاد یک مرکز گیم نت در روستای خود علاوه بر رفع نیاز نوجوانان و جوانان برای خود کسب درآمد داشته باشید. شما در ابتدا می‌توانید با تهیه دو دستگاه شروع به فعالیت کنید در این راه شما باید ابتدا هزینه خدمات و بازی‌های خود را کاهش دهید تا با افزایش علاقه جوانان به بازی‌های کامپیوتری بتوانید از این طریق درآمد بیشتری را به دست بیاورید.

6. تاسیس فست فود در روستا

وارد شدن به صنعت غذا همواره برای افراد مختلف با پیشرفت و موفقیت همراه بوده است. به همین خاطر شما می‌توانید در محیط روستا نیز با راه اندازی یک فست فود وارد این عرصه شوید و بتوانید در مدت کوتاهی به موفقیت دست پیدا کنید. البته نکته حائز اهمیت درباره این ایده موفق در روستا این مسئله می‌باشد که شما باید این کسب و کار را در روستاهایی که دارای جمعیت و وسعت زیادی می‌باشند راه اندازی کنید تا بتوانید سریعتر به اهداف خود در این باره دست پیدا کنید.

شما در این فست فود خود به ارائه انواع غذاهای گرم و سرد خواهید پرداخت تا علاقمندان بتوانند بر اساس سلیقه خود به انتخاب هر کدام از این غذاها بپردازند. البته شما باید قبل از راه اندازی این ایده عالی باید بتوانید به یادگیری این تخصص بپردازید و همچنین بتوانید مجوزها لازم را از سازمان بهداشت دریافت کنید تا بدون مشکل به فعالیت خود بپردازید.

7. پرورش و عرضه گیاهان دارویی

یکی از بهترین ایده‌های راه اندازی شغل در روستا، ایجاد یک مرکز پرورش و عرضه گیاهان دارویی می‌باشد که شما از این طریق خواهید توانست در مدت زمان بسیار کوتاهی و همچنین با سرمایه بسیار اندکی به موفقیت و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. روستاها به دلیل داشتن آب و هوا و همچنین شرایط مساعد برای پرورش گیاهان، عملی شدن این ایده را ممکن می‌کند که این شرایط باعث می‌شود تا شما عزیزان نیز در این راه با مشکلات کمتری مواجه شوید.

فروش انواع گیاه دارویی
فروش انواع گیاه دارویی

امروزه به دلایل مختلف، افراد برای رفع امراض و درد‌های خود از گیاهان دارویی استفاده می‌کنند که این امر می‌تواند شما را در کسب موفقیت برای این ایده کمک کند. شما خواهید توانست با شناسایی نیازها و همچنین انواع گیاهان دارویی به جمع آوری و تکثیر آنها بپردازید تا از این طریق بتوانید به سرمایه و سود بسیار خوبی دست پیدا کنید. شما می‌توان این ایده راه اندازی کسب و کار در روستا را در شهر نیز ادامه دهید چرا که همواره افراد به دنبال درمان‌های طبیعی هستند، بنابراین مطمئنا از استقبال خوبی برخوردار خواهد بود.

8. پرورش قارچ در روستا

ما همواره در مطالب قبلی خود بر اهمیت ایده کسب درآمد از پرورش قارچ به عنوان یک کسب و کار موفق اشاره کرده‌ایم تا شما عزیزانی که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستید بتوانید با استفاده از این ایده به راحتی به موفقیت شغلی دست پیدا کنید. به این خاطر پرورش قارچ را می‌توان یک کسب و کار بسیار مناسب با شرایط و محیط روستا دانست که شما می‌توانید از این طریق به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. شما برای پرورش قارچ به یک سالن نیازمندید که بر اساس فضای آن به پرورش قارچ بپردازید. البته شما می‌توانید برای آموزش درباره پرورش قارچ به مراکز فنی حرفه‌ای مراجعه کنید و یا حتی با مطالعه و دیدن چند فیلم آموزشی و کتاب به راحتی چگونگی پرورش قارچ را یاد بگیرید.

فروش انواع قارچ
فروش انواع قارچ

شما می‌توانید با تولید قارچ و همچنین عرضه آن به روستاها و شهرهای اطراف خود نیازهای افراد مختلف را برطرف کنید و از این طریق به سرمایه و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. برای تولید و پرورش قارچ یک دوره دو ماهه لازم است تا قارچ بتواند به شرایط مصرف دست پیدا کند. البته در این مدت نیازمند مراقبت‌هایی می‌باشد که شما با رعایت آنها قادر خواهید بود به قارچ بیشتر و با کیفیت بهتری نیز دست پیدا کنید.

9. راه اندازی آژانس درون و برون شهری

حمل و نقل از روستا به شهر و حتی از یک روستا به روستای دیگری همواره به دلیل نبود وسیله‌های حمل و نقل برای روستاییان از مشکلات زیادی برخوردار بوده است. به همین علت ما در این بخش به عرضه ایده راه اندازی آژانس در روستا پرداخته‌ایم تا علاوه بر رفع مشکلات مردم یک راه کسب درآمد را نیز به شما معرفی کنیم. شما برای این کار نیازمند یک ماشین هستید تا از این طریق بتوانید با جابجایی مسافران از مکانی به مکان دیگر به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. البته می‌توانید در این کار به کسانی که دارای ماشین هستند پیشنهاد همکاری بدهید تا از این طریق به راحتی علاوه بر کسب درآمد بیشتر فعالیت خود را نیز گسترش دهید.

10. ایجاد اقامتگاه بومگردی

امروزه بیشتر افراد ساکن در شهرها برای فرار و دور شدن از ازدحام، سر و صدا، آلودگی و بسیاری از موارد دیگر موجود در شهرها، به روستاها و مکان‌هایی که دارای آب و هوای مناسبی هستند مراجعه می‌کنند. به این خاطر اگر شما دارای کلبه و حتی یک خانه هستید می‌توانید با آماده کردن آن و همچنین کرایه آن به مسافران به درآمد خوبی دست پیدا کنید. این فعالیت شما علاوه بر کسب درآمد و سود برای شما باعث می‌شود تا مسافران زیادی به روستای شما مراجعه کنند و همین امر باعث گسترش اقتصادی روستای شما نیز خواهد شد.

در مطلب 10 ایده راه اندازی کسب و کار در روستا با سرمایه کم توانستیم به صورت جزئی به بررسی چند ایده بسیار خلاقانه و با اهمیت بپردازیم، تا شما بتوانید با الگو برداری و همچنین راه اندازی هر یک از این ایده‌ها در مدت زمان کوتاهی به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

2 دیدگاه

  1. ایران کوین

    دوستان سلام
    با توجه به افزایش قیمت دلار نسبت به ریال همه ما میدونیم که بهترین روش درآمد زایی، درآمد دلاری هست و هرکسی بتونه با دلار کسب درآمد کنه از اینترنت چند برابر به ریال سود میکنه،البته این کار به لطف اینترنت و فضای مجازی ممکن هست،البته من فقط معرفی میکنم و هر کسی دوست داشت خودش میتونه اقدام کنه و یا به صورت انلاین با خوده پشتیبان سایت درباره نحوه فعالیت سوال کنه من آدرس سایت میدم،واسه اطلاعات بیشتر با پشتیبان آنلاین تمام سوالات خودتون بپرسید و اگه راضی بودید اقدام به فعالیت کنید [تبلیغات]

    • سعید صانعی

      با سلام یکی از ایرادهای بیت کویین و بورس بین الملل اینه که باید حساب بانکی خارجی داشته باشید مثل ویزاکارت مستر کارت تا سود دلاری شما به آن حساب واریز شود. و ایران هم که هیچ ارتباط بانکی بین المللی ندارد شخص سرمایه گذار از دریافت این سودها بی بهره میمونه .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
6 − 1 =