بیوگرافی کارلوس اسلیم ثروتمندترین کارآفرین دنیا

خانه » موفقیت و توسعه فردی » بیوگرافی کارلوس اسلیم ثروتمندترین کارآفرین دنیا
بیوگرافی کارلوس اسلیم ثروتمندترین کارآفرین دنیا
بیوگرافی کارلوس اسلیم ثروتمندترین کارآفرین دنیا

زمان مطالعه: 8 دقیقه

کارلوس اسلیم ثروتمندترین کارآفرین اهل مکزیک می باشد که به صورت لاتین Carlos Slim نوشته می شود. کارلوس توانسته در سال 2018 با دارایی بالغ بر 67.1 میلیارد دلار خود را در جدول ثروتمند ترین افراد جهان قرار دهد. کارلوس کار آفرین، بازرگان و سرمایه دار مکزیکی لبنانی تبار می باشد . از سال 2007 توانسته است خود را به صورت مشهور و پولدار در مجله فوربر معرفی کند، البته در 8 اوت 2007 توانست خود را در صدر جدول و قبل از بیل گیتس به عنوان اولین پولدار در مجله فورچون معرفی کند.

زندگی نامه بنیان‌گذار گروپو کارسو کارلوس اسلیم هلو

کارلوس متولد 28 ژانویه 1940 مکزیک با دین کلیسای مارونی مالک 200  شرکت‌ چون گروپو کارسو، آمریکا موویل، تلمکس، سانیورنز و تل سل می باشد. پدر کارلوس یک لبنانی با نام خلیل سلیم حداد در سال 1920 با 14 سال سن به مکزیک مهاجرت کرده و نام خود را به جولین تغییر داده است . در آن زمان پدر کارلوس برای اولین بار در مکزیک مغازه کلوچه و شور مزه فروشی با نام ستاره شرق ( kirm ba zart ) را داشته است . با داشتن در آمد اندکی از این مغازه توانسته است ملکی را در جنوب شهر خریداری کرده و به تجارت مشغول شود.

بیوگرافی کارلوس اسلیم
بیوگرافی کارلوس اسلیم

جولیان پدر کارلوس در سال 1926 دختر تاجری لبنای با نام لیندا الو را به همسری خود در آورد، که پنجمین فرزند از این خانواده هشت نفره کارلوس می باشد . بهتر است بدانید که کارلوس تنها پسر خانواده است.

پیشنهاد می کنم بیوگرافی برنار آرنو که جزو برترین کارآفرینان و ثروتمندان جهان است را بخوانید.

دوران نوجوانی

کارلوس با تشویق پدر و مادر به صورت مداوم به تحصیلات خود ادامه داد . پدر کارلوس او را با ارزش های مهم بار می آورد ،  همیشه به او در مورد خواندن کتاب های اقتصاد و تجارت گوش زد کرده و به او خواندن اسناد مالی و سرمایه گذاری کردن را آموزش می داد . پدر او یک تاجر بسیار موفق بود و می دانست که پول در تجارت می تواند زندگی را برای انسان راحت و شیرین تر کند . کارلوس اسلیم هلو به درس خواندن ادامه داد تا اینکه در سال 1953 زمانی که 13 سال سن داشت پدرش فوت کرد و تجارت پدر به او ارث رسید.

کارلوس اسلیم
کارلوس اسلیم

در آن زمان که کارلوس خود می دانست تاجر می شود اولین سرمایه گذاری های خود را انجام داد . در ان زمان سهام یک بانک مکزیکی را خریداری و بعد از چندی به بزرگترین سهام دار بانک مکزیک در سن 15 سالگی تبدیل شد .

دوران دانشگاه

با فوت پدر کارلوس وی در کنار درس خواندن در شرکت پدر مشغول به کار شد و درآمد 200 یورو در هفته را داشت . با تمام شدن دوران دبیرستان رشته عمران را در دانشگاه ملی مستقل مکزیک ( Nacional Autonoma) برگزید و به ادامه تحصیل خود پرداخت. تا اینکه در سال 1961 فارغ التحصیل شد . کارلوس در دوران تحصیل همچنین به عنوان استاد دانشگاه جبر و برنامه ریزی نیز تدریس کرد.

با اینکه رشته تحصیلی کارلوس اسلیم عمران بود و فارغ التحصیل شده بود، اما چون علاقه زیاد به اعداد داشت به یک دوره اقتصاد در شیلی رفته و آن را با موفقیت گذراند.

Carlos Slim
Carlos Slim

آغاز سرمایه گذاری های حرفه ای

بعد از گذراندن دوره اقتصاد و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه Carlos Slim در مکزیک مشغول به کار شد . با معامله از سهام خود توانست حدود 400 هزار دلار کسب کند ، اولین فعالیت خود را با همین 400 هزار به صورت حرفه ای آغاز کرد . کارلوس در سال 1965 در سن 25 سالگی شرکت بیمه Inversora Bursatil تاسیس کرد ، و شروع به فعالیت های مختلفی چون تاسیس گروه کارسو (Carso) و ریاست مخابرات تلمکس (Telmex) کرد .  بیشترین سرمایه گذاری ها کارلوس در سه دهه 60 ، 70 و 80 انجام شد . به همین دلیل توانست کل اقتصاد مکزیک را فرا گیرد.

شرکت بیمه Inversora Bursatil
شرکت بیمه Inversora Bursatil

ضرب المثلی معروف در مورد اسلیم وجود دارد که می گوید محال است شما به مکزیک وارد شوید و هر لحظه پولتان به جیب اسلیم وارد نشود . زیرا 92 در صد خط تلفن مکزیک ، فروشگاه های زنجیره ای ، بیش از 180 رستوران ، بزرگترین پیمانکار راه‌سازی ، تولید لاستیک مکزیک ، قهوه ، وام به مردم از طریق بانک و …. متعلق به کارلوس می باشد.

استراتژی های کارلوس اسلیم

هر کسی به نوع خود دارای استراتژی های می باشد . این میتواند در موفقیت های کلان و یا اینکه پایین کشیدن فرد موثر باشد، کارلوس نیز استراتژی های خود را دارد به گونه ای که شرکت های دارای مشکل اقتصادی را خریده و با تبدیل به شرکت های چند میلیارد دلاری سهام آنها را به فروش می رساند . کارلوس در بحران مالی سال 1980 بالاترین استفاده را برد به صورتی که از کشورهای صادر کننده نفت به دیگر کشورها وام می داد.  بدهی های کشورهای آمریکای لاتین باعث شد اسلیم به خرید چندین شرکت چون Cigatam (دومین تولیدکننده بزرگ سیگار در مکزیک) ، Raynolds Aluminium، General Tire و فروشگاه‌های Sanborns بپردازد.

فقر از نظر کارلوس اسلیم

کارلوس اسلیم از طرف مردم انتقادات بسیار را دارد و با میلیاردر شدن روز به روز بر آنها افزوده می شود . تنها چالش او حل مشکلات جامعه مکزیک می باشد. به گفته خود تعهد می دهد تا وقتی که توان داشته باشد برای کشورش هر کاری جهت بهبودش خواهد کرد . او می گوید که برای نابودی فقر و بیکاری باید تاجرهایی چون خودش دست به کار شوند.

به عقیده ایشان تا وقتی صدقه بدهیم به سازمان خیریه احتیاجی نداریم . از نظر کارلوس کارآفرینی نتیجه بهتر از صدقه دادن برای فقر می باشد و نیازی نیست همانند بابا نوئل به این و ان طرف جهت کمک به مردم فقیر برویم. او همچنین در سال 2015 بیش از 4 میلیارد دلار برای مکزیک و صنایعش خرج کرد ، البته کارلوس در موسسه هایی نیز شرکت داشته است به صورتی که در سال 2006 مبلغ یک میلیارد و 800 دلار را به خیریه کمک کرد ، برای کودکان فقیر 95 دو چرخه خرید ،برای محصلان 750 عینک و به دانشجویان کمک مالی کرد . کارلوس می خواهد 10 میلیارد دلار را به سازمان آموزش و پرورش و بهداشت مکزیک کمک کند.

استراتژی های کارلوس اسلیم
استراتژی های کارلوس اسلیم

الگوی اقتصادی کارلوس اسلیم

با دارایی های که کارلوس دارد هر چیزی که در ذهن دارید را میتوان خرید، اما او هیچ علاقه های به خود نمایی و یا ول خرجی کردن نداشته و این را میتوان از ساعت پلاستیکی که در دست دارد متوجه شد . مجله تایمز در مورد کارلوس می گوید اگر شما روزی با او روبه رو شوید و صحبت کنید اصلا متوجه میلیاردر بودن آن نخواهید شد . علاوه بر اینها او چندین سال است که درخانه 6 خوابه خود زندگی می کند و عمارتی که در سال 2010 در خیابان پنجم خریده است صرفا فقط برای سود و سرمایه گذاری می باشد. هیچ ملک و املاک و یا هواپیمای شخصی ازخود ندارد . کارلوس تنها برای سیگار کوبایی و مجموعه‌های هنری ولخرجی می‌کند.

همه چیز درباره هادی قربانی موسس آکادمی 98 را در لینک مربوطه بخوانید.

یکی از مهمترین نکات نداشتن هیچ کامپیوتر و رایانه ای در دفتر کارش می باشد ، تمامی اطلاعات و سرمایه گذاری های خود را در دفترچه ای که از نوجوانی به همراه دارد یاد داشت می کند.

ازدواج و زندگی خانوادگی

سمیه نام همسر کارلوس اسلیم می باشد که بعد از 32 سال زندگی در سال 1999 به دلیل بیماری کلیوی در گذشت . حاصل این ازدواج 3 پسر و سه دختر می باشد که هم اکنون نیز با وجود بودن کارلوس تجارت و شرکت های او را اداره می کنند . شرکت کارسو که توسط اسلیم تاسیس شد از مجموع نام های کالوس و سمیه منشا گرفته است . همچنین در سال 1994 به یاد همسرش موزه ای در مکزیکو سیتی راه اندازی کرد که از بزرگترین مجموعه های رادین شخصی در آن واقع شده است.

همسر کارلوس اسلیم
همسر کارلوس اسلیم

جالب است بدانید بعد از مرگ سمیه شایعاتی نیز در مورد روابط عاشقانه کارلوس با ملکه نورالحسین پخش شد، زیرا مرگ پادشاه حسین و سمیه در یک روز از سال 1999 اتفاق افتاد . این قضیه تا 10 سال همچنان ادامه داشت تا اینکه روزنامه ها از رابطه نزدیک بین کارلوس و ملکه نور خبر دادن که بدون خبر دار شدن بقیه با جت دور دنیا را سفر کرده و در کنار دوستان با هم شام می خورند !

همانطور که گفتیم کارلوس (Carlos Slim) خود به کارها و شرکت ها رسیدگی می کند اما بیشتر تصمیمات را بر عهده پسران خود کارلوس، مارک آنتونیو و پاتریک و دامادش آرتور الیاس ایوب گذاشته است . کارلوس بیشتر به امور شخصی رسیدگی می کند .

کارلوس اسلیم در روزهای دو شنبه با پسرانش شام می خورد و چهارشنبه ها را با نوه هایش می گذراند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
18 − 6 =