ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق

خانه » موفقیت و توسعه فردی » ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق
ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق
ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق

زمان مطالعه: 7 دقیقه

ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق به طور معمول متفاوت است. هر کسی در هر نقطه جهان با هر زبان و ملیتی میتواند کارآفرین شود. کارآفرینی به صورتی نمی باشد که از همان ابتدا بتوان در فرد تشخیص داد و هیچ کسی نمی داند که در آینده کارآفرین می شود یا نه؟ این با توجه به ویژگی ها متنوعی که داشته است میتواند مورد انجام گیرد . پس در ادامه این مطلب از آکادمی ۹۸ همراه ما باشید تا با شخصیت های کارافرین آشنا شوید و خود را تبدیل به کارآفرینی موفق و قوی چون استیو جابز ، مارک زاکر برگ و … کنید.

11 ویژگی شخصیتی کارآفرینان موفق

در واقع کارآفرینی یک انضباط عملی است نه یک راز و شما بدون در نظر گرفتن ژنتیک میتوانید با آموختن و داشتن تجربیات کافی همانطور که در مطلب آشنایی با کارآفرین گفتیم تبدیل به کارآفرین بزرگ شوید . اولین چیزی که هر کارآفرین باید مد نظر داشته باشد این است که، موفقیت حاصل از نگاه کردن به یک صفحه کامپیوتر و مقالات شبیه این مطلب حاصل نمی‌شود . این کار با یک ایده ناب شروع می‌شود.

موفقیت در کارآفرینی فقط در مورد ایده یا پول شما نیست. بسیاری از مردم ایده های جالب و یا پول زیادی برای استفاده دارند، اما آنها هرگز موفق به پیدا کردن موفقیت در سرمایه های خود نمی شوند.

کارآفرینان موفق
کارآفرینان موفق

اگر می خواهید یک کارآفرین باشید، یک قدم به عقب بردارید و ارزیابی کنید که آیا ویژگی های زیر را دارید یا نه. (و به یاد داشته باشید: اگر این ویژگی ها را در حال حاضر نداشته باشید، می توانید آن ها را در راه کسب و کار توسعه دهید تا شانس موفقیت شما را بهبود بخشد).

1 – قبول کردن ریسک های بزرگ

یکی از ویژگی ها مهم کارآفرینان این بوده که ریسک پذیری متعادل دارند . یعنی اینکه آنها ریسک می کنند اما به صورت حساب شده ، این ریسک ها میتوانند از نظر و ظاهر برخی از افراد ناممکن باشد ، اما کارآفرین آن را از زاویه ای دیگر و عملی مشاهده می کند. این کار ممکن است در سال های اولیه درآمدی نداشته باشد و به مقدار حقوق ماهیانه ناچیز برای آنها بماند. اما راه های مکملی نیز برای رفع و پیر شدن با استفاده از دانش و تجربیات کارافرین موجود می باشد. حتی زمانی هم که به شکست منجر می شود اگر از آنها سوال کنید باز هم ایمان به موفقیت دارند.

این نوشته برای شما مفید خواهد بود: توسعه فردی چیست ؟

2 – مقاوم در برابر فشار و شکست

یکی دیگر از ویژگی های کارآفرینان عملکرد بهتر در مقابل فشار کاری می باشد. به صورتی که چنانچه آنها با مشکلی در کار خود رو به رو شوند و یا رقیبان تازه ای با قدرت زیاد به بازار وارد شوند به شکل مبدل شو باز هم با عملکرد و راه کارهای جدید با آن مقابله می کنند . این در حالی است که انسان های عادی به نحوی باشکست دست از کار بر می دارند ، در واقع یکی از قانون آنها سرشار بودن از انرژی می باشد به نحوی که ساعت های طولانی را با خستگی های خود جهت حل کردن مشکل می گذرانند.

 ویژگی های کارآفرینان
ویژگی های کارآفرینان

3 – توجه به آینده

کارآفرین واقعی به موفقیت های دیروز و کارهایی که انجام داده است دل نمی بندد و همیشه به فکر آینده و بهتر شدن کارش می باشد. این میتونه یک عامل حیاتی برای برقرار بودن کارش باشد و تمرکز واقعی را به فردا و آینده دارد .

4 – عمل کردن به وعده ها و حرف هایی که زده اند

ایده پردازی در تمام افراد موجود است اما به واقعیت تبدل کردن ایده ها است که کارآفرین را از دیگر افراد معمولی جدا می سازد. برای مثال شما ممکن است ایده ای را داشته باشد که ساعت ها بر روی آن فکر کرده اید و تصمیم به عملی کردن آن داشته باشید، اما در مواقعی با شنیدن ایده با نظری جدید از همکارتان آن را بدون فکر کردن به مشکلات پیش رو و عواقبی که خواهد داشت به جای ایده خود عملی می سازید. در واقع کارآفرین بیشتر عمل می کند تا حرف زدن .

5 – توجه به موفقیت در مقابل پول

کارآفرینان ممکن است برای پول کارآفرینی را انجام دهند، چون با سرمایه کار جدید راه می رود. باید مهارت ها و دانش اولیه مدیریت پول را به عنوان کارآفرین داشته باشید. درک کنید که چقدر پول کار می کند تا شما بدانید که کجا ایستاده اید اما در واقع هدف کارفرین بیشتر به عملی کردن کار و رسیدن به موفقیت کار خود می باشد ، و پول تنها عضوی از تصمیمات می باشد که در ذهن دارد .

موفقیت در مقابل پول
موفقیت در مقابل پول

6 – لذت بردن از مشکلات و حل کردن آن

شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای حل مشکلات در فروش ، تصویر پردازی ، فناوری و … تلاش می کنید. پس اگر از حل کردن و پیدا کردن راه حل لذت برده و در آن ماهر شده اید ، پس یک کارآفرین می باشید. زیرا حتما در این جور مواقع آماده مشکلات غیر قابل پیش بینی نیز می باشید و تصمیم نهایی را با حل مشکلات و معمای کاری خود بیان می کنید . اگر از شکست خوردن می ترسید کارآفرین نخواهید شد و برعکس باید از شکست ها به نحوی درس بیاموزید.

7 – انعطاف پذیری بالا

یکی از ویژگی های که یک کارآفرین برای رسیدن به موفقیت باید داشته باشد انعطاف پذیری می باشد. به نحوی که خود را با نیاز های جامعه ، کسب و کار و مشتریان هماهنگ می سازد و آنچه را که آنها نیاز دارند در کار عملی می کند. شما باید به عنوان کارآفرین در صورت نیاز مایل به تغییر در صنعت خود و آماده تغییرات در فرآیندها و محصول باشید. همچنین گاهی اوقات نیاز به انعطاف پذیری در تفکر خود دارید و این بخش مهمی از حل مسئله است.

8 – سازماندهی کار با مهارت بالا

یک کارآفرین میداند که چگونه کارش را براساس سرمایه ،کارکنان ، جامعه و موارد دیگر هماهنگ سازد. به نحوی که اینها به بهترین شکل ممکن در کار هم قرار بگیرند. به صورتی که منابع را برای رسیدن به اهداف استفاده می کنند و به نحوی مسولیت پذیر می باشند تا رویایشان به واقعیت تبدیل شود.

سازماندهی کار با مهارت بالا
سازماندهی کار با مهارت بالا

9 – خود انگیزشی بالا

یکی از مهمترین ویژگی های کارآفرینان، خود انگیزشی است. وقتی میخواهید موفق شوید، باید بتوانید خودتان را تحت فشار قرار دهید. شما به هیچ کس دیگری به عنوان یک کارآفرین پاسخ گو نیستید. گاهی اوقات به این معنی است که کسی شما را بتواند به سختی حرکت دهد. شما باید به برنامه خود اختصاص داشته باشید و به جلو حرکت کنید این در حالی است که حتی اگر شما نتوانید درآمد آن چنانی داشته باشید.

از دست نده: مقاله رایگان 10 جمله انگیزشی و تاثیرگذار از پائول گروسینگر

10- درک آنچه شما ارائه می کنید

به عنوان یک کارآفرین، باید بدانید که چه چیزی را پیشنهاد می دهید، و چگونه با بازار متناسب است. چه یک محصول باشد یا یک سرویس، باید بدانید در کجا قرار دارید. این به آن معنی است که باید بدانید چه موقع زمان کمی بهتر است. این هم چنین شامل دانستن این است که آیا شما بالا، وسط و یا در حین معامله هستید. قادر به موقعیت یابی خودتان باشید و سپس به همان اندازه که مورد نیاز است موارد را بررسی کنید.

11 – شور و شوق و ایمان بالا

سرانجام، کارآفرینان موفق، پرشور هستند. آنها در مورد محصول یا خدمات یا ماموریت خود عمیقا احساس می کنند. شور و شوق است که به شما کمک خواهد کرد انگیزه خود را در زمان نامیدی و دلسرد شدن پیدا کنید. یعنی در واقع شور و شوق به همراه ایمان سوخت شما جهت ادامه به جلو می باشد. اگر در حال از دست دادن شور و اشتیاق خود هستید. ممکن است نشانه این باشد که می خواهید به سمت چیز دیگری حرکت کنید. زیرا کار آفرینان هزاران ایده را در ذهن دارند و برخی از آنها با راه اندازی کسب و کار و کامل شدن آن را به فروش و شروع به کار دیگری می کنند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
21 + 5 =