استفاده از 4 سطح رضایت مشتری برای ایجاد وفاداری مشتری

خانه » موفقیت و توسعه فردی » استفاده از 4 سطح رضایت مشتری برای ایجاد وفاداری مشتری
راه کارهایی برای وفاداری مشتری در کسب و کار
راه کارهایی برای وفاداری مشتری در کسب و کار

زمان مطالعه: 4 دقیقه

برای رشد کسب و کار شما به مشتریان بسیاری نیاز دارید تا به سمت خود بکشانید. اما مهمتر از آن وفاداری مشتری است که باید داشته باشید و این خود دارای روند و کارهای مختلفی می باشد که باید برای جلب نظر و وفاداری آنها انجام دهید. چنانچه شما بتوانید مشتریان را برای فروش محصولات و خدماتتون داشته باشید، از دیگر رقبای خود سبقت گرفته و به کسب و کار رویای خود دست پیدا خواهید کرد.

راه کارهایی برای وفاداری مشتری در کسب و کار

توانایی راضی کردن مشتریان برای به دست آوردن وفاداری، تعیین کننده مهم موفقیت شما در هدایت فروش و رشد کسب و کار است. چهار سطح از رضایت مشتری وجود دارد، که تمام آن ها براساس درجه ای هستند که شما انتظارات مشتری را برآورده می کنید. هرچه سطح بالاتر باشد، وفاداری مشتری و موفقیت شما را بیشتر افزایش خواهید داد.

رضایت مشتری
رضایت مشتری

سطح اول: ملاقات با انتظارات مشتری

حداقل نیاز به ماندن در کسب و کار و یا در حقیقت زنده ماندن، این است که انتظارات مشتریان خود را برآورده کنید. در این سطح مشتریان شما هیچ شکایتی ندارند. آن ها برای لحظه ای راضی هستند، اما در این نقطه، وفاداری مشتری وجود ندارد. اگر یک رقیب نشان دهد که می تواند انتظارات آن ها را برآورده کند، مشتری شما به سرعت تبدیل به یک مشتری سابق خواهد شد.

علاوه بر این اگه شما قادر به برآورده کردن انتظارات مشتری خود نباشید آنها شما را ترک می کنند و وفاداری خود را به کسی که می تواند انتظاراتش را برآورده کنند می دهد که این برای رقیبان و دیگر کارآفرینان یک فرصت می باشد.

مشتری در کسب و کار
مشتری در کسب و کار

سطح دوم: بیش از انتظارات مشتری

این سطح رضایت مشتری با تعجب مشتریان شما حاصل می شود. باید از آنچه انتظار دارند فراتر بروید. خدمات سریع، دوستانه و خوب. مشتری پس از پی گیری تماس تلفنی برای تضمین رضایت مشتری، ممکن است شما را در این رده قرار دهد.

سطح دوم رضایت مشتری شما را فراتر از بقا سوق می دهد. انتظارات غیر منطقی معیاری برای وفاداری مشتری ایجاد می کند و به شما یک مزیت را نسبت به رقبای خود می دهد.

همچنین می تواند سودآوری شما را افزایش دهد.

مشتریانی که این نوع خدمات را تجربه می کنند اغلب مایل به پرداخت آن هستند. این امر تامین کننده را قادر می سازد تا قیمت ها را بالا ببرد و در نتیجه سود را بهبود بخشد.

بعد از مطالعه کامل مقاله 4 سطح رضایت مشتری برای ایجاد وفاداری مشتریان پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله 6 ویژگی مهم بهترین رهبران کسب و کار بیندازید.

 وفاداری مشتری
وفاداری مشتری

سطح سوم: لذت مشتری شما

آیا تا به حال یک سطح خدمات مشتری خوب را تجربه کرده اید که نه تنها از انتظارات شما فراتر رفته است، بلکه در واقع یک لبخند به چهره شما آورده است؟

یک مشتری در این سطح خرسند است. نه تنها نیازهای اولیه مشتری برآورده شده یا فراتر رفته است، بلکه از لحاظ عاطفی هم تحت تاثیر قرار گرفته اند. هنگامی که مشتریان از این تجربه لذت می برند، وفاداری مشتری را به دست خواهید آورد. برای یک رقیب بسیار دشوار است که آنها را از بین ببرد. زمانی که شما مشتریان خود را شاد می کنید، یعنی در حال ایجاد یک کسب و کار استثنایی و بسیار سودآور هستید.

راه حل های بی شماری برای لذت بردن مشتریان و ایجاد وفاداری مشتری وجود دارد. این می تواند به سادگی یک تماس تلفنی باشد. لذت بردن از مشتریان شما این است که به آن ها توجه کنید و اهمیت دهید. جای تعجب نیست که لبخند به چهره آن ها می زند!

شاد کردن مشتریان و ارائه خدمات خوب به مشتری، موفقیت بزرگی است که در کسب و کار خود از آن لذت می برید.

لذت مشتری شما
لذت مشتری شما

سطح چهارم: متعجب کردن مشتری

سطح چهارم رضایت مشتری چیزی است که کسب و کار شما را بالاتر و فراتر از آن سوق می دهد. شما نیازمند خواهد بود که نه تنها انتظارات مشتری خود را برآورده و فراتر از آن ببرید بلکه آنها را تحسین و شگفت زده کنید.

زمانی که بتوانید مشتریان خود را به طور مرتب شگفت زده کنید، در موقعیتی قرار خواهید گرفت تا در بازار تسلط یابید. بنابراین شما میزان قابل توجهی از رشد درآمد و سودآوری را به دست خواهید آورد.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
30 − 17 =