بیوگرافی دیوید کوک معاون اجرایی شرکت صنایع کوک

خانه » موفقیت و توسعه فردی » بیوگرافی دیوید کوک معاون اجرایی شرکت صنایع کوک
بیوگرافی دیوید کوک معاون اجرایی شرکت صنایع کوک
بیوگرافی دیوید کوک معاون اجرایی شرکت صنایع کوک

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دیوید کوک معاون اجرایی شرکت صنایع کوک که در حال حاضر دومین شرکت خوشه ای بزرگ در جهان شناخته می باشد. دیوید برادر چالز جی کوک هیئت مدیر صنایع کوک می باشد. او توانسته است با پشتکار و تلاش های خود به فردی مشهور و ثروتمند با دارایی خالص بالغ بر 60 میلیارد دلار در سال 2018 در رتبه نهم از افراد ثروتمند قرار گیرد. دیوید یک فرد تاجر ، نیکو کار ، فعال سیاسی و مهندس شیمی می باشد. در ادامه بیوگرافی دیوید کوک نهمین فرد پولدار جهان را در سری مقالات بخش بیوگرافی افراد موفق در دنیا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

زندگی نامه دیوید همیلتون کوک معاون صنایع کوک

دیوید همیلتون کوک به زبان انگلیسی David H. Koch یکی از افراد مشهور زاده 3 مه در سال 1940 شهر ویچیتا در ایالت کانزاس می باشد. مادرش با نام ماری و پدرش فرد چیس کوک از دانشگاه MIT بوده ، آنها خانواده ای متوسطی بودند به صورتی که پدر فرد با نام هنری از هلند به غرب تگزاس مهاجرت کرده بود و در آنجا به تاسیس روزنامه کوانا تریبون چیف پرداخته و سهامدار شرکت راه‌آهن کانادا پسیفیک بود.

بیوگرافی دیوید کوک
بیوگرافی دیوید کوک

حاصل ازدواج ماری و فرد چیس کوک چهار فرزند پسر به نام های چارلز، ویلیام ، فردریک و دیوی می باشد. چون فرد پدرش علاقه زیادی به مستقل شدن داشت از همان ابتدا برادران دو قلویش با نام های ویلیام و فردریک را در شرکت خانوادگی مشغول به کار کرد. علاوه بر اینها فرزندان خود را چه در تابستان و چه در زمستان مجبور به کار کردن، در زمین های کشاورزی ، دامداری و بسیاری کارهای دیگر می کرد.

فرد هم همانند پدرش سخت کوش بود به صوتی که در زمان دانشگاه توانست یک فرایند را ابداع کند که نفت خام به گازوئیل تبدیل شود. از این رو رقیب ها با او متحد شدند و در زمان تولد دیود توانست شرکت صنایع کوک را برای اولین بار بنیان گذاری کند . همین باعث میلیونر شدنش قبل سی سالگی شد.

دوران تحصیل دیوید کوک

دیوید همیلتون کوک فردی درس خوان و عاشق این کار بود به صورتی که دوران اولیه تحصیل خود را در آکادمی دیرفیلد ماساچوست به پایان رساند . بعد از دبیرستان به دانشگاه MIT وارد شده و در 1962 و 1963 موفق شد مدرک کارشناسی و ارشد خود را در مهندسی شیمی دریافت کند.

علاوه بر درس خواندن دیوید به ورزش علاقه بسیار داشت و توانست در دانشگاه کاپیتان تیم بستکبال شود.

شروع فعالیت های کاری

بعد از فارغ التحصیل شدن در دهه 60 برای اولین بار توانست در شرکت آرتور دی لیتل و Scientific Design مشغول به کار شود. بعد از چندی کار کردن برادرش چارلز کوک که مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت صنایع کوک می باشد و در آن زمان به توصیه پدر در آنجا مشغول به کار بود از دیوید همیلتون کوک درخواست کار در شرکت کوک را کرد. دیوید درخواست را پذیرفت و این بود که در سال 1970 توانست به عنوان مدیر خدمات فنی در صنایع کوک مشغول به کار شود. در سال 1979 توانست به مقام مدیر شرکت مهندسی کوک برسد.

دیوید همیلتون کوک جزو برترین افراردی می باشد که به موفقیت و توسعه فردی دست پیدا کرده. با دست آوردها و موفقیت ها خود توانسته جزو شخصیت های برتر دنیا شناخته شود.

دیوید همیلتون کوک
دیوید کوک

دیدگاه های سیاسی دیوید

David H. Koch همانند پدرش به سیاست علاقه بالایی دارد. نامزد پست معاونت ریاست جمهوری در حزب آزادی‌ خواه سال 1980 بود و توانسته تا به امروز موفق ترین نامزد این حزب در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری با جمع کردن کمتر از یک میلیون رای با اد کلارک باشد.

حمایت او از سیاست های مروج اصول آزادی و بازار آزاد می باشد و از یاخته های بنیادی و ازدواج هم جنس گرا حمایت می کند. او مخالف لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه و قانون داد. فرانک از افرادی می باشد که جنگ با مواد مخدر را قبول نداشته و در خصوص گرم شدن زمین دارای منشأ انسانی مشکوک است. او می گوید سیاره گرم بسیار بهتر می باشد، زمین خواهد توانست مردم خیلی بیشتری را تأمین کند و نواحی خیلی وسیع تری برای تولید غذا موجود خواهد بود.

یکی از مخالفت های او نیز جنگ با عراق می باشد زیرا او می گوید که جنگ باعث شد آمریکاییان زیادی کشته شوند و خرج بالایی را به همراه داشته باشد.

همچنین این مورد را بخوایند: بیوگرافی لری پیج موسس گوگل و آلفابت

بیمار بودن دیوید

یکی از بیماری هایی که هر چهار برادر کوک داشته اند سرطان پروستات می باشد. این از سال 1992 برای دیود اتفاق افتاد ، با اینکه برای بهبود تحت پرتو درمانی و هورمون درمانی قرار گرفت اما باز هم سرطان باز گشت و همین باعث شد تا بین 1998 و 2012 حداقل 395 میلیون دلار به نهادها و حرکت های  پژوهشی پزشکی کمک کند. او می گوید که من چند سال است به این بیماری دچار بوده ام و این را نه تنها برای بهبود بیماری خود بلکه تلاش می کنم که دیگران نیز بهبود پیدا کنند. این باعث شده که دیود توسط مجله کرونیکل آو فیلنتروپی در بین 50 انسان برتر دنیا قرار گیرد.

ازدواج دیوید کوک

در سال 1996 با خانوم جولیا مارگارت فلشر که از فارغ التحصیلان دانشگاه آرکانزاس می باشد ازدواج می کند. سه فرزند به نام های دیوید جی آر ، ماری جولیا و جان مارک از خود دارند ، جولیا همچنین هیئت مدیر سه مدرسه رقص باله و بنیاد Food Allergy Initiative می باشد.

ازدواج دیوید کوک
ازدواج دیوید کوک

فعالیت های دیوید کوک

  • به دلیل بیمار بودن دیوید او به تحقیقات پزشکی کمک کرده و یکی از اعضای بنیاد پزشکی سرطان پروستات می باشد.
  • تاسیس بنیاد خیریه کوک برای تامین منابع مالی سرطان
  • کمک 5 میلیون دلاری پروژه ای در زمینه نانو تکنولوژی
  • یکی از حامیان هنر در ایالت متحده
  • کمک به مرکز هنرهای نمایشی لینکلن، مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ، موزه تاریخ طبیعی آمریکا و درمانگاه باروری بیمارستان نیویورک
  • دریافت جایزه از مرکز بین المللی وودرو ویلسون سال 2004
Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
11 + 2 =