10 روش لینک سازی داخلی ارزشمند و تاثیرگذار

خانه » بهینه سازی » 10 روش لینک سازی داخلی ارزشمند و تاثیرگذار
روش لینک سازی داخلی ارزشمند و تاثیرگذار
روش لینک سازی داخلی ارزشمند و تاثیرگذار

زمان مطالعه: 10 دقیقه

همه ما از ویژگی های خوب لینک سازی داخلی مطلع هستیم. شما هم بخوبی میدانید که ساخت لینک داخلی ارزشمند تاثیر بسیار زیادی در رشد سئو سایت شما خواهد داشت. بنابراین در این مقاله از سری آموزش سئو رایگان وبسایت همراه هادی قربانی باشید تا شما را با بهترین تکنیک لینک سازی داخلی آشنا کنم.

بهترین روش ساخت لینک داخلی در وب سایت

قبلا مقاله ای در رابطه با لینک بیلدینگ چیست؟ داخل سایت منتشر کردیم. در مقاله مربوطه اشاره کلی به دو موضوع لینک داخلی و لینک خارجی داشتیم. اونجا به اهمیت و تاثیر قرار دادن لینک داخلی بین محتوا اشاره کرده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

بهترین روش ساخت لینک داخلی در وب سایت
بهترین روش ساخت لینک داخلی در وب سایت

روش های لینک سازی داخلی

در ادامه این آموزش لینک سازی شما با تعدادی از بهترین و حرفه ای ترین تکنیک های لازم برای ساخت لینک داخلی آشنا خواهید شد. اما لازم است بدانید که روش لینک سازی تنها به این موارد محدود نمی شود. بلکه روش های دیگری هم وجود دارد که با بروزرسانی الگرویتم های موتور جستجو ممکن است تغییراتی هم داشته باشند. ما سعی کرده ایم یک سری روش ارزشمند و تاثیرگذار را برای شما آماده کنیم. با رعایت کردن این نکات مطمئن باشید سئو سایت شما رشد خوبی خواهد داشت.

پیشنهاد ارشمند برای شما : سئو چیست؟ چرا سئو مهم است ؟ حتما بخوانید.

1- مشخص کردن محتوای شاخص (صفحات مهم)

اولین قدم پیدا کردن صفحات مهم سایت می باشد. شما لازم است مهمترین مقالات یا صفحات مربوط به محصولات خود را که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند را مشخص کنید. برای مثال فرضا در سایت آکادمی 98 صفحه مربوط به مقاله آموزش رایگان سئو سایت اهمیت زیادی نسبت به مقاله بیوگرافی بیل گیتس دارد. البته این فقط یک مثال بود. شما باید صفحات هدف را مشخص کنید تا به آنها لینک های بیشتری بدهید.

باید اینطور در نظر بگیرید که یکی از ویژگی های صفحات مهم همین مورد می باشد که باید به آنها بیشتر لینک داخلی داده شود. بنابراین در اولین روش متوجه شدیم که باید به صفحات مهم سایت خود لینک دهیم تا رنک و ارزش آن صفحات افزایش پیدا کند.

لینک داخلی
لینک داخلی

2- انکر تکست های مناسب و اصولی برای لینک دادن

روش دوم مربوط به Anchor Text می باشد. اگر مقاله لینک بلیدینگ را مطالعه کرده باشید حتما میدانید انرتکست چیه. کلمه یا جمله ای که لینک می شود همون انکر تکست هست. مثلا من کلمه “لینک بیلدینگ داخلی” رو لینک می کنم به یک صفحه خاص. در این صورت این جمله میشه انکر تکست لینک من که از اهمیت زیادی برخوردار است.

حتما شما هم مشاهده کردید در برخی سایت ها بعضی از لینک ها را با انکر تکست هایی مثل “اینجا کلیک کنید” ، “روی این قسمت کلیک کنید” و بسیاری موارد مشابه دیگر ایجاد می کنند. این روش 100 درصد اشتباه بوده و نباید این کار رو انجام بدید. گوگل با بررسی این لینک ها متوجه میشه که صفحه مربوطه برای چه کلمات کلیدی بهینه شده. بنابراین شما باید از کلمات و جملات مرتبط برای لینک دادن استفاده کنید.

تصویر کنید می خواهید به صفحه “آموزش تعمیر موبایل” از طریق یک مقاله جدید که در سایت به تازگی نوشته اید لینک دهید. شما باید از کلمات کلیدی مهم که به موضوع صفحه مربوط باشد استفاده کنید. برای این صفحه مثلا می توان از کلمات و جملات کلیدی مثل: تعمیر موبایل، آموزش تعمیر موبایل، آموزش رایگان تعمیر انواع موبایل، تعمیر گوشی موبایل، نحوه تعمیر موبایل و …. که همگی با موضوع صفحه مقصد یکی می باشد.

3- استفاده از جملات طولانی برای لینک سازی داخلی

روش سوم لینک سازی داخلی مربطو به استفاده از جملات طولانی می باشد. در روش دوم با انکرتکست آشنا شدید. حالا ما می خواهیم از جملات طولانی برای انکرتکست لینک ها استفاده کنیم. البته لازم است بدانید که تنها برخی مواقع باید از تکنیک لینک سازی استفاده کنید.

در این روش شما می توانید یک سری کلمات مهم که ممکن است کاربران در گوگل آنها را جستجو کنند به انکر تکست اصلی اضافه کنید.

برای مثال اگر انکر تکست ما “خرید بک لینک” باشد، می توان از جملات مختلف همچون: خرید بک لینک ارزان قیمت ، خرید لینک های طبیعی، بک لینک طبیعی برای افزایش رتبه سایت و … همه این موارد را می توان برای انکرتکست لینک استفاده کرد. این روش تاثیر فوق العاده بی نظیری روی سئو داره و می توانه بیشترین تاثیر رو روی صفحات و لینک های شما داشته باشه.

نحوه قرار دادن لینک داخلی در سایت
نحوه قرار دادن لینک داخلی در سایت و بین محتوا

4- قرار دادن لینک صفحات مهم در صفحه اصلی سایت

صفحه اصلی سایت بخشی است که بیشترین لینک را به خود اختصاص داده است. چه لینک های داخلی و چه لینک های خارجی، به همین دلیل ارزش صفحه اصلی همیشه زیاد می باشد. اگر شما لینک یک سری صفحات خیلی مهم خودتان را در صفحه اصلی قرار دهید، بی شک شاهد تاثیر شگفت انگیز آن روی سئو صفحات خواهید بود.

البته توجه داشته باشید که نباید صفحه اصلی را پر از لینک داخلی کنید. زیاده روی دقیقا به صورت عکس عمل می کند. پس توجه داشته باشید که تنها چند صفحه مهم را برای این کار انتخاب کنید. اگر به صفحه اصلی سایت آکادمی 98 مراجعه کنید، بخشی را می بینید که خدمات سایت را داخل 4 باکس قرار داده و به صفحات مربوطه آنها لینک داده ایم. پس شما هم از این روش و تکنیک لینک سازی داخلی حتما استفاده کنید.

5- قرار دادن لینک های مفید در فوتر سایت

کلیه صفحات سایت دارای بخش فوتر می باشد. یعنی بخش فوتر در همه صفحات سایت تکرار می شود. بنابراین یکی از روش های خوب و عالی برای ساخت لینک های ارزشمند و تاثیرگذار قرار دادن لینک داخل فوتر سایت می باشد. البته احتمالا شما در یک سری مقالات سئو خوانده اید که لینک های فوتر ارزشی ندارند!!! اما متاسفانه دقیق به شما نگفته اند که برای چه لینک های ارزشی ندارد.

قرار دادن لینک به یک سایت خارجی در فوتر سایت هیچ ارزشی برای آن سایت نخواهد داشت. برای مثال وقتی شما یک لینک خارجی برای سایت خود دریافت می کنید و لینک مربوطه در بخش فوتر سایت مورد نظر باشد، ارزش آنچنان زیادی برای سایت شما نخواهد داشت. اما موضوع ما لینک های داخلی هستن. قرار دادن لینک داخلی در فوتر بسیار تاثیرگذار است که پیشنهاد می کنم حتما از این روش هم استفاده کنید.

در بخش فوتر سعی کنید لینک برخی صفحات خاص که اهمیت زیادی برای شما دارند را قرار دهید. برای مثال شاید بخواهید یک سری صفحات جلوی چشم کاربران باشد، در این صورت می توانید این نوع لینک ها را در فوتر سایت بچینید.

ایجاد لینک داخلی برای افزایش رنک صفحات سایت
ایجاد لینک داخلی برای افزایش رنک صفحات سایت

6- قرار دادن لینک صفحات و دسته بندی های مهم در هدر سایت

همانند فوتر بخش هدر سایت هم در کلیه صفحات تکرار می شود. همه سایت ها در بخش هدر یعنی بالا سایت یک منو ایجاد می کنند که شامل یک سری لینک می باشد. اگر به بالاترین قسمت سایت آکادمی 98 مراجعه کنید شاهد این منو خواهید بود. یک سری لینک با یک سری زیر مجموعه در آنجا قرار گرفته است.

لینک هایی که در منو قرار می گیرند از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند. شما باید صفحات مهم، دسته بندی ها و موضوعات مختلفی که در سایت ایجاد کرده اید داخل منو قرار دهید. به عنوان مثال صفحه آموزش سئو برای من اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل با وجود اینکه یک مقاله هست، من این صفحه رو داخل منوها قرار دادم.

7- لینک داخلی به مطالب قدیمی سایت

وقتی مقالات جدیدی داخل سایت خود منتشر می کنید باید به مطالب قدیمی سایت هم لینک دهید. قرار نیست فقط به صفحه اصلی و تنها صفحات مهم لینک دهید. تصور کنید سال قبل یک مقاله داخل سایت نوشته اید. شما باید امروز که در حال نوشتن مقاله مرتبط یا هم موضوع با آن هستید، باید حتما به آن لینک دهید. با اینکار مطالب قدیمی شما زنده می شوند. این مورد ارزش بسیار زیادی برای گوگل دارد و در صورت استفاده از تکنیک شاهد رشد و افزایش رنک صفحات قدیمی خودتان نیز خواهید بود.

ایجاد لینک بیلدینگ داخلی
ایجاد لینک بیلدینگ داخلی

8- لینک داخلی به صفحات مرتبط با موضوعات یکسان

روش هشتم از تکنیک های لینک سازی داخلی در سایت مربوط به لینک به صفحات با موضوع مرتبط می باشد. تصور کنید الان من در اینجا داخل این مقاله روش لینک سازی که مربوط به سئو می باشد به صفحه ای با عنوان آموزش تصب فتوشاپ لینک بدم، واقعا این منطقی هست ؟! اصلا با عقل هم جور نیست. البته لینک دادن به آن صفحه مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر به صفحات مرتبط که دارای موضوعات یکسازی هستند لینک داخلی بدید تاثیر بیشتری خواهد داشت.

برای مثال آموزش تعمیر موبایل که به عنوان یک صفحه مهم قبلا در سایت منتشر کردیم. امروز مثلا مقاله یا صفحه ای با عنوان قیمت و تعرفه های تعمیر موبایل داخل سایت می خواهیم منتشر کنیم. این محتوای جدید با مورد قبلی مربوط به تعمیر موبایل یکی می باشد. پس با لینک دادن به آن صفحه با انکرتکست مناسب شما بهترین نوع لینک داخلی را در سایت خود ایجاد کرده اید.

تاثیر فوق العاده خوبی که این تکنیک لینک سازی داخلی دارد زمانی است که وقتی این دو صفحه رنک بالایی داشته باشند در گوگل اگر فرضا کسی کلمه کلیدی آموزش تعمیر موبایل را جستجو کند، به احتمال خیلی زیاد سایت شما هر دو صفحه قدیمی و جدید و را نمایش خواهد داد. در اینصورت شانس بیشتری برای جذب کاربران خواهید داشت.

آموزش لینک سازی داخلی وبسایت
آموزش لینک سازی داخلی وبسایت

9- لینک به صفحات ساختاری سایت

نهم روش مربوط به لینک دادن به صفحات ساختاری سایت می باشد. البته این روش تنها در برخی مواقع خاص باید ایجاد شود. صفحات ساختاری سایت شامل یک سری صفحات مثل: تماس با ما، درباره ما، خدمات ما، خط مشی و رازداری، شکایت ، تیم ما، سوالات متداول و … شما باید تنها برخی مواقع در بخش های خاصی از سایت به این نوع صفحات لینک دهید.

اکثر وبسایت ها لینک به این صفحات را داخل فوتر سایت قرار میدهند. هر چند این صفحات از اهمیت زیادی برخوردار نیستند اما جزو صفحات ساختاری بوده و اهمیت زیادی برای گوگل دارد. بنابراین استفاده از این صفحات و لینک دادن به آنها را دست کم نگیرید.

10- آنالیز و بررسی لینک های داخلی

دهمین روش لینک سازی داخلی ارزشمند و تاثیر گذار مربوط به آنالیز لینک ها می باشد. شما باید لینک های داخلی سایت خود به خوبی بررسی کنید. می توانید از ابزارهای آماده آنلاین یا افزونه های مختلف برای این کار استفاده کنید. فرضا اگر از وردپرس استفاده می کنید، می توانید از افزونه سئو وردپرس آنالیز لینک های داخلی استفاده کنید. این افزونه ها امکان بررسی تعداد لینک های ارسالی به صفحات مختلف را به شما اعلام می کنند.

در این صورت شما به راحتی متوجه خواهید شد که چه صفحه چه تعداد لینک داخلی گرفته اند. علاوه بر این همچنین می توانید در صورت نیاز به تغییر کلمه کلیدی، یا لینک یک صفحه می توانید به راحتی لینک ها را پیدا کرده و آنها را ویرایش کنید.

تاثیر لینک داخلی روی سئو وبسایت
تاثیر لینک داخلی روی سئو وبسایت

نتیجه گیری از روش های ایجاد لینک داخلی

روش لینک سازی داخلی ارزشمند را در این بخش سعی کردیم به طور مجزا خدمت شما توضیح دهیم. با رعایت اصول و نکات لازم می توانید بهترین لینک های داخلی را در سایت خود ایجاد کنید. لازم به ذکر است که در بالا هم اشاره کردم، این موارد تنها برای از بهترین روش های ساخت لینک داخلی می باشد. در بروزرسانی های بعدی همین مقاله حتما گزینه ها و روش های بیشتری را به شما آموزش خواهم داد.

 

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
20 ⁄ 10 =