راه هایی برای کارآفرینی موفق در میانسالی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » راه هایی برای کارآفرینی موفق در میانسالی
روش های کارآفرینی موفق در میانسالی
روش های کارآفرینی موفق در میانسالی

زمان مطالعه: 6 دقیقه

کارآفرینی می تواند برای هر سن و سالی متناسب باشد و این به ایده های شما و البته به سرمایه شما بستگی دارد. اما، در این میان شاید برخی از سن و سالها بتوانند بهتر راه های خود را در راه کارآفرینی ادامه دهند. به طور مثال می توان گفت کارآفرینان جوان تجربیات کمی دارند، و کارآفرینان پیر بسیار زود ناراحت شده و به قول معروف، دل از دست دادن پول های خود را ندارند و مواردی دیگر. در این میان کارآفرینان “میانسال” می دانند که خود دارای ویژگی های منحصر بفرد و متناسب برای کارآفرینی بوده اند، که اگر شما هم جزو این دسته می باشید و با توجه به این که برخی از افراد می گویند اصلا دیر نشده است و شما می توانید هر زمانی نسبت به شکوفا کردن ایده های خود اقدام کنید. زیرا موفقیت را هر زمان کسب کنید باعث خوشنودی می شود ( ماهی رو هر وقت از آب بگیرید تازه است). برای مثال می توان استن گورنیکز مدیر عامل شرکت NeXT Avenue را نام برد.

پیشنهاد مطالعه یک مقاله مفید برای شما: کارآفرین کیست و کارآفرینی چیست؟

چگونه در میانسالی به موفقیت دست پیدا کنیم؟

شاید شمایی که این مقاله را می خونید در حال حاضر در سن میانسالی پا گذاشته اید و دوست دارید به جمع کارآفرینان موفق بپیوندید. پس بسیار عالی است و می توانید از همین الان کارتون رو شروع کنید. زیرا با توجه به مطالعات و تحقیقات انجام شده افرادی که در سن میانسالی و حدود 50 سالگی پا به عرصه کارآفرینی می گذارنند توانسته اند موفقیت های بیشتری را نسبت به افرادی که در زندگی دهه 20 و 30 هستند کسب کنند.

 کارآفرینی موفق در میان سالی
کارآفرینی موفق در میان سالی

به دنبال ذهن خود بروید

شما تا به این سن در هر کاری بوده اید چه سخت و چه راحت ممکن است جملاتی را در رابطه با آن (کار خود) در ذهن داشته باشید. به صورتی که اکثر افراد مخصوصا آنهایی که در شرکت هایی با قوانین بالا کار کرده اند بر این باورند که چون در این شرکت آنها مجبور به رعایت کردن سیاست ها و قوانین سختی بوده اند، باعث شده است که انرژی آنها را تا این مدت بگیرد و توانایی برای ادامه کارهای دیگر را ندارند.

اما عده ای برعکس با اعتماد به نفس بالا بر این باورند که تازه اول زندگیشان می باشد و نمی خواهند ایده های خود را به آرزو تبدیل کنند، بلکه می خواهند آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

پس برای شروع باید با خود صادق باشد و به ذهن خود گوش دهید، که چرا می خواهید وارد این کار شوید؟ آیا توانایی های خاصی را دارید تا بتوانید مدیریت و توسعه کاری که می خواهید را انجام دهید ؟ آیا این ایده ای که می خواهید عملی کنید برای جامعه و افراد مفید است و می تواند به شما نیز کمک کند؟

 کارآفرینی موفق
کارآفرینی موفق

توسعه دهی برنامه کسب و کار

قبل از هر کاری که برای کارآفرینی باید اقدام کنید، کشف کردن ایده ها و استراتژی های لازم می باشد. چون اگر این چنین نباشد یقین داشته باشید به بن بست و شکست برخورد می کنید. برای این کار تمامی هدف ها و ایده هایی که در ذهن دارید از کوچکترین تا بزرگترین را بر روی کاغذ یادداشت کنید و بعد مهمترین ها را گلچین کنید. این عمل به شما کمک می کند تا از همین ابتدا بدانید بر روی چه عواملی تمرکز کنید.

مطمئنا شما در تمامی موارد و رشته ها مهارت کافی را ندارید. پس به سراغ کمک گرفتن از دیگران بروید. برای مثال حسابداری را برای هزینه های که برای کسب و کار دارید داشته باشید. استخدام وکیل حقوقی برای بهترین ساختار کسب و کار، و از این دسته موارد که حتی می تواند از میان دوستان و خانواده شما نیز باشد.

در راه اندازی کاری که می خواهید انجام دهید، حتما از وب سایت برای گسترش کسب و کار خود استفاده کنید. وجود وب سایت به عنوان کسب و کار اینترنتی امروزه برای هر نوع بیزینسی لازم می باشد. شما باید بدانید که وب سایتتان از تمامی موارد لازم چون امنیت، سرعت،مراحل پرداخت، سئو برای موتورهای جستجو و …. بهینه شده می باشد. البته از مهمترین مواردی که نباید فراموش کنید شبکه های اجتماعی می باشد.

در رابطه با بهبنه سازی وب سایت پیشنهاد می کنیم حتما مقاله آموزش سئو رایگان را مطالعه کنید. این مقاله کاملترین نمونه در سطح وب در نوع خودش می باشد.

در ضمن، فراموش نکنید که حتما در تمامی مراحل از متخصصان مربوطه یاری را بگیرید.

شرکت در دوره های آموزشی

هر کاری را می توانید در هر زمانی بدون فکر کردن به اینکه دیر شده است انجام دهید. زیرا یکی از مهمترین هایی که باید برای رشد شرکت و خود در نظر داشته باشید، رشد توانایی های خود چه عملی و فنی و چه تئوری می باشد. این واقعا می تواند تاثیر بسزایی را در رشد کسب و کار داشته باشد.

برای مثال، شما می توانید برای دریافت آموزش های لازمه کارآفرینی و بازاریابی در انواع کلاس های مختلف شرکت کنید. و یا اینکه در کلاس های کامپیوتر و یا طراحی وب سایت شرکت کنید، و بسیاری دیگر که به رشد ذهنی شما در کنار کمک گرفتن از مشاورین و متخصصان تاثیر می گذارد.

رشد توانایی
رشد توانایی

تخصص هایی را که دارید، به اجرا بگذارید

مطمئنا شمایی که در سن میانسالی هستید و قبلا در زندگی انواع کارها را انجام داده اید، دارای تجربیات و تخصص های مختلف می باشید. بنابراین می توانید برای بهتر پیش رفتن کارها و رسیدن به بهترین کارآفرینی در زندگی از تخصصات خود بهره ببرید. چنانچه بتوانید آنها را در زمان مناسب استفاده کنید مطمئنا پیشرفت چشم گیری را خواهید داشت، این کار باعث مدیریت و سرعت بهتر می شود.

بهترین کارآفرینی
بهترین کارآفرینی

مشتریان بیشتری را جذب کنید

شما برای خدمت به مردم و جامعه کاری را انجام داده اید تا به عنوان کارآفرین شناخته شوید. پس برای برقراری کار خود باید مشتری داشته باشید. اما این مشتری چگونه به سمت شما می آید و افزایش پیدا می کند؟ یکی از اصلی ترین کارهای که باید برای جذب مشتری داشته باشید صادق و وظیفه شناس بودن است. شما اگر بتوانید آنها را راضی نگه دارید تبدیل به مشتریان دائم می شوند و همچنین این مشتریان می توانند افراد دیگری را نیز به سمت شما بکشانند.

کار خود را محکم بگیرید و لذت ببرید.

با توجه به اینکه به غیر از مورد بالایی که قرار دادیم شما باید انواع کارها را که در ذهن خود دارید برای شرکت انجام دهید. حتما به سخت کوشی های فراوان و رنج های که باید بکشید فکر می کنید. اما بدانید که با داشتن اراده ای قوی شما می توانید زحمات خود را با مزایا و منافعی که به دست خواهید آورد جبران کنید و زندگی شیرینی را با تغییرات که ایجاد شده است، داشته باشید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
4 × 17 =