ویژگی اساسی یک تیم فروش موفق

خانه » موفقیت و توسعه فردی » ویژگی اساسی یک تیم فروش موفق
ویژگی های تیم فروش موفق
تیم فروش موفق چه ویژگی هایی دارد؟

زمان مطالعه: 7 دقیقه

تیم های فروش به صورت گروهی کار می‌کنند، که معمولا از چند نفر تشکیل شده‌اند. کار تیم، به گونه ای می‌باشد که باید همگی با هم هماهنگ باشند و هر یک کار خود را به نحو احسن انجام دهند. اگر یکی از اعضا نتواند با گروه کار کند و یا هماهنگی لازم را نداشته باشد، نه تنها خود به جایی نمی‌رسد، بلکه تلاش دیگران را نیز با کارهای خود بیهوده می‌کند بنابراین تلاش همه افراد برای کسب موفقیت و توسعه فردی می‌تواند به موفقیت منجر شود.

یک تیم قدرتمند پایه و اساس کسب و کار با بهترین عملکرد است. اخلاق تیمی خوب می‌تواند تا حد زیادی برای موفقیت و اجرای صحیح سازمان پاسخگو باشد. اگر کارمندان یک تیم به خوبی کار نکنند، ممکن است مشکلاتی از قبیل سازماندهی ضعیف، مهلت های از دست رفته و درگیری در محیط کار ایجاد شود.

ویژگی های تیم فروش موفق

تیم‌های فروش موفق به سادگی ایجاد نمی‌شوند و نمی‌توانند تصادفی با هم، یک گروه شوند. آن‌ها با ترکیبی از ویژگی‌های ارزشمند که برای گروه و تیم لازم است ساخته می‌شوند. اگر شما بتوانید تیمی با انگیزه بسازید می‌توانید کسب و کار خود را با فروش بیشتر بالا ببرید و رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنید. در حقیقت کار گروهی مؤثر همان چیزی است که باعث می‌شود شرکت‌ها و محصولات موفق شوند و در نتیجه موفقیت در کسب و کار حاصل شود.

هنگامی که یک تیم کارآمد و موثر شروع به کار می‌کند، تلاش آنها مطمئنا بی ثمر نمی‌ماند و به نتایج مناسبی می‌رسد. برای جمع آوری تیم موفق، باید ویژگی های اصلی تیمی مؤثر را مشخص کنید و افراد با شرایط مناسب برای به عضویت در‌آمدن در گروه را برگزینید که در ادامه برخی از فاکتور های لازم برای تشکیل تیم فروش موفق را خدمتتان معرفی می نماییم.

تیم فروش موفق
تیم فروش موفق

1. تعریف کردن اهداف و انتظارات

کسی که تیمی را اداره می‌کند و یا حتی کسی که عضوی عادی از تیم است دوست ندارد اهداف و انتظارات از او مخفی بماند بنابراین انتظارات باید قبل از شروع کار به روشنی تعریف و به کل تیم ابلاغ شود. علاوه بر این، اهداف باید به درستی تعریف شوند بنابراین تمامی اهداف را برای اعضای گروه بازگو کنید تا تمامی اعضای گروه هدف گذاری دقیق برای رسیدن به موفقیت را در دستور کار قرار دهند و برای رسیدن به این موفقیت تلاش نمایند.

2. گروه موفق وقت خود را با مشتریان سرمایه گذاری می‌کند

ستون فقرات کسب و کار شما مشتریان هستند. تعامل و خوش رفتار بودن با آنها برای پیشرفت موفقیت شما بسیار مهم است. تیم‌های فروش موفق ارتباطات معناداری با مشتریان ایجاد می‌کنند تا بتوانند دانش عمیقی از روابط آینده خود کسب کنند و به آن‌ها کمک کنند تا دقیقاً نیازها را برآورده کنند. این رویکرد در روابط آینده باعث ایجاد اعتماد و ارتباط می‌شود. تحقیقات نشان داده است که روابط خوب و عالی با مشتری نتایج فروش و عملکرد تیم را افزایش می‌دهد به طوری که طبق یک تحقیق افرادی که در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت داشته‌اند با تعامل بیشتری با مشتریان بازدهی بیشتری از کار خود داشته اند.

3. عطش یادگیری سیری ناپذیر دارند

تیم های فروش موفق در محیط‌‌هایی شکوفا می‌شوند که می‌توانند در آن به صورت مداوم بر یادگیری های خود بیفزایند و به کسب دانش تشویق شوند. کسب این مهارت‌ها به نمایندگان و اعضای گروه این امکان را می‌دهد تا مشکلات خریداران را بطور کامل بررسی کنند. تیم های فروش مؤثر همیشه بروز و دارای مهارت های لازم برای ارائه خدمات مختلف و مورد نیاز مشتریان هستند که بدین منظور همواره منابع آموزشی را می‌خوانند تا در بالاترین نقطه در بین بهترین‌ها قرار گیرند.

ویژگی های تیم فروش
ویژگی های تیم فروش

4. آنها اهداف ساختاری دارند (از اهداف بزرگ نمی ترسند)

هر تیم فروش موفقی باید اهداف ساختاری و شفافی داشته باشد که مرتبا ارزیابی و به راحتی اندازه گیری شوند تا آن‌ها بتوانند در صورت لزوم برای پیشبرد برخی موارد تکرار شوند به همین ترتیب، مدیران هرگز نباید از افزایش و طولانی شدن اهداف هراسی داشته باشند. هر تیم حرفه ای و موثر فروش بزرگی عاشق چالش است و ممکن است رسیدن به اهداف بزرگ در کار های تیمی نیازمند به چالش کشیده شدن اعضای تیم باشد.

5. هر عضو از تیم، خود را مسئول اهدافش می‌داند

همانطوری که می‌دانید کار یک تیم کسب موفقیت در کسب و کار است از این رو باید در تمامی موارد تیم و اعضای تیم پاسخگو باشند به صورتی که اگر خطایی از آنها سر بزند باید مورد پیگیری و نظارت قرار گیرد و برای اشتباهاتی که بصورت عمدی توسط افراد تیم مرتکب میشود عواقبی در نظر گرفته شود تا از تکرار اشتباهات جلوگیری شود.

متخصصان فروش موفق خلاصه های منظم از کار خود را به مدیران می‌فرستند. این حس ذاتی استقلال باعث تقویت حس رهبری، نظم و غرور می‌شود، این همان ویژگی‌ای است که باعث می‌شود تیمها خود را در برابر اهداف از دست رفته پاسخگو بدانند.

تیم فروش
تیم فروش

6. برقراری ارتباط و همکاری کردن برای داشتن تیم فروش موفق

بهترین تیم های فروش به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند که این نه تنها باعث ایجاد تفاهم می‌شود، بلکه تضمین می‌کند که کاملاً همه در یک سطر قرار دارند. علاوه بر این موارد ، اعضای تیم برای داشتن تیم فروش موفق از دانش صحیح و جدیدترین به روز رسانی های لازم برای انجام کار خود استفاده می‌کنند.

در حالی که هر تیم فروش موفق از ارتباطات روزمره و هفتگی برخوردار است، اعضای تیم با به اشتراک گذاری مشاوره، غلبه بر موانع و ارائه پشتیبانی واقعی همکاری می‌کنند زیرا همیشه به دست آوردن چندین دیدگاه در مورد یک چالش خاص برای فروش مفید است بنابراین همکاری افراد موجود در یک کسب و کار و یک تیم می‌تواند از جمله ویژگی‌های اساسی تیم فروش موفق باشد.

7. مهارت مدیریت عالی از ویژگی‌های اساسی تیم فروش موفق

واقعاً تیم فروش موفق، زمان خود را به دقت مدیریت می‌کند. آن‌ها می‌دانند که زمان پول است، بنابراین آنها روزهای خود را از قبل برنامه ریزی می‌کنند، وظایف خود را اولویت‌بندی می‌کنند و همیشه راه های جدیدی را برای ساده سازی فرایندهای خود پیدا می‌کنند که اگر بیوگرافی افراد موفق را مطالعه کرده باشید به این نکته پی می‌برید که همواره فاکتور زمان را به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت در نظر داشته‌اند .

8. اعضای یک تیم فروش موفق وعده‌های تو خالی نمی دهند

موثرترین تیم‌های فروش نه تنها فروش خوبی را به دست می‌آورند بلکه آنها با به نتیجه رساندن وعده‌هایی که داده‌اند موفقیت های بزرگ تر دیگری نیز همچون جلب اعتماد مشتریان کسب می‌کنند که این باعث افزایش مشتریان در دراز مدت و کسب موفقیت های بیشتر می‌شود.

اگر تیم به وعده های خود عمل نکند موجب ناامیدی مشتریان و ریسک از بین بردن کسب و کار می‌شود. به همین دلیل است که تیم های فروش بزرگ هرگز وعده هایی را قول نمی‌دهند که قادر به انجامش نباشند. آنها ترجیح می‌دهند به جای دروغ گفتن از کلمه “نمی توانیم” استفاده کنند.

9. جشن گرفتن موفقیت‌ها

تیم‌های واقعاً موثر فروش در حین دست یافتن به موفقیت آن را به عنوان پاداش جشن می‌گیرند.این جشن گرفتن باعث ایجاد انرژی مثبت در محیط می‌شود و علاوه بر این تاثیر بسیار خوبی را برای تشویق تیم جهت بهتر کار کردن با تلاش‌های بسیار دارد. از این گذشته، چه کسی جشن گرفتن بعد از پیروزی و موفقیت را دوست ندارد؟ مسلما تمامی اعضای گروه از پشت سر گذاشتن موانع موفقیت و رسیدن به اهداف مورد نظر تیم خوشحال می‌شوند.

اعضای تیم
اعضای تیم

10.دارای انرژی طبیعی و جذابیت غیر عادی

به صورت کلی و یا جداگانه اعضای تیم شما باید دارای انرژی، صمیمیت و جاذبه غیر عادی باشد. این می‌تواند همانند ویروسی همیشه بر روابط تیم شما با مشتریان تأثیر بگذارد.

فروشنده هایی که دارای انرژی و جذابیت نباشند اغلب به صورت سرد، غیر قابل اطمینان و غیر قابل اعتماد به نظر می رسند و این چیزی است که مشتری را به قول معروف فراری می‌دهد. صفات بیان شده قابل آموزش نیستند، بنابراین شما باید افرادی را که به صورت طبیعی قادر به ارتباط با مشتریان هستند و فروش را بیشتر می‌کنند برای تیم خود انتخاب کنید که بسیاری از ویژگی های اساسی تیم فروش موفق را داشته باشند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
20 ⁄ 5 =