احساس قدرت بیشتر با رعایت نکاتی در زبان بدن

خانه » موفقیت و توسعه فردی » احساس قدرت بیشتر با رعایت نکاتی در زبان بدن
زبان بدن چیست؟ رعایت نکات مهم زبان بدن برای افزایش قدرت و اعتماد به نفس
نکات مهم زبان بدن انسان ها

زمان مطالعه: 7 دقیقه

زبان بدن یکی از مهمترین موارد می‌باشد که یک کارآفرین موفق باید به آن توجه داشته باشد ، زیرا اگر شما در جمعی وارد شوید و یا حضور داشته باشید و بخواهید به عنوان مثال سخنرانی کنید، افراد قبل از هر چیزی به شما نگاه می‌کنند. یعنی در واقع قبل از اینکه تمامی سخنان شما را گوش دهند با چشمان خود شما را قضاوت می‌کنند. بنابراین زبان بدن شما در ایجاد اولین احساس و به خاطر سپردن شما در ذهن افراد به عنوان یک فرد موثر و جذاب می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد و یکی از نکات برای داشتن کسب و کار موفق و دستیابی به هدف می‌باشد.

شما باید با تمرین کردن زبان بدن خود را قوی و چشمگیر کرده و به نوعی در شغل خود تحول ایجاد کنید و به موفقیت دست پیدا کنید. این ویژگی یکی از مهمترین موارد لازم برای افراد کاریزماتیک می باشد. شما باید در هر مکانی چه در مصاحبه شغلی، چه در سخنرانی‌ها، ملاقات با افراد و کارمندان خود و یا هر چیز دیگری رعایت کنید.

می‌تواند به شما کمک کند : کاریزما چیست؟ ویژگی های افراد کاریزماتیک

چگونه با زبان بدن افراد را تحت تاثیر قرار دهیم؟

بدن شما دارای یک زبان خاص است. درصد زیادی از ارتباطات و نحوه درک افراد نسبت به شما از زبان بدن ناشی می‌شود. این شامل حالت ایستادگی، حرکات، صورت و حرکات چشم است. زبان بدن شما ممکن است احساسات واقعی یا اهداف و اعتماد به نفس شما را نشان دهد.

شاید شما احساس خستگی، عصبانیت، بی حوصلگی، دلسردی یا اشتیاق کنید ، اما برخی از اینها ممکن است احساساتی نباشد که شما مایل باشید در یک شرایط معین برای برقراری ارتباط استفاده کنید. برای مثال ، شاید شما بخواهید رئیستان از طریق زبان بدن بفهمد که شما حوصله صحبت کردن در مورد پروژه ای خاص را دارید؟ در واقع به صورت ساده‌تر می‌توان گفت زبان گفتاری قابل کنترل است اما زبان بدن غیر ارادی است و افراد زیادی هستند که قادر به کنترل آن نمی‌باشند. بنابراین، شما باید به بررسی راه هایی برای تقویت آن بپردازید. چرا که اگر شما دارای زبان بدن و گفتار خوبی باشید می‌توانید به راحتی در قلب دیگران نفوذ کرده و یک قدم جلوتر باشید تا به موفقیت در زندگی و کسب و کار دست پیدا کنید.

در این مقاله ما قصد داریم شما را با قدرتمند‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای اجرای نکات مربوط به زبان بدن آشنا کنیم تا بتوانید با هر کسی که ملاقات می‌کنید اولین تصور عالی را در ذهن او از آن خود کنید.

احساس قدرت بیشتر با زبان بدن در سخنرانی‌ها میسر می‌باشد
احساس قدرت با زبان بدن

1. برداشتن موانعی که باعث حواس پرتی می‌شوند.

زمانی که شما با شخص و یا افرادی ملاقات می‌کنید باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید. این یکی از اولین گام‌ها می‌باشد که هر کسی باید رعایت کند. با این کار شما به راحتی می‌توانید موارد برنامه ریزی شده را انجام دهید و به نوعی تاثیر بسزایی را در افراد ایجاد کنید. برای این کار شما باید موانع را از سر راه خود بردارید. این موانع می‌توانند هر چیزی چون گلدان، لیوان های آب، کاغذهای روی میز و … باشند. یعنی هر چیزی که باعث شود شما تمرکز خود را از دست بدهید و حواستان پرت شود. شما باید رو درو در چشم طرف خود نگاه کنید تا او شما را یک فرد روشن‌فکر بداند که برایش اهمیت قائل هستید و با گوش شنوا سخنانش را گوش می‌دهید.

یکی از مواردی که باید مد نظر داشته باشید و به عنوان موانع از سر راه بر دارید این می‌باشد که محیط خود را به صورت خلوت و آرام برنامه ریزی کنید با این کار شما اعتماد بیشتری دارید و موفق‌تر هستید. موارد ذکر شده از بهترین ویژگی های افراد خلاق برای رسیدن به هدف می‌باشد.

2. دست دادن با افراد راهی برای تقویت زبان بدن

خیلی از ما در حین ملاقات با یکدیگر عادت به دست دادن داریم ، اما برخی دیگر دوست نداریم که این عادت را داشته باشیم و با هم دست بدهیم. بهتر است اگر جزو این افراد هستید هر چه زودتر این ویژگی را در خود تقویت کنید و در حین ملاقات با افراد دست بدهید چرا که این باعث می‌شود شما از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شوید. اگر شما بتوانید از دست دادن به همراه یک لبخند استفاده کنید تاثیر مثبتی را در طرف مقابل ایجاد کرده‌اید.

دست دادن در رعایت نکات برای استفاده از زبان بدن می‌تواند بسیار مورد توجه باشد
دست دادن در استفاده از زبان بدن

3. داشتن ژست مقتدرانه

ژست مقتدرانه را با مغرور بودن اشتباه نگیرید ، زیرا یک فرد موفق بسیار فروتن و خوش رو است. منظور ما از ژست مقتدرانه این است که وانمود کنید قدرتمند هستید. این را می‌توانید از تماشای فیلم‌هایی که رئیس هایی به صورت قدرتمند و با شکوه دارند بفهمید و یاد بگیرید. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید با همان نگاه طرف مقابل، شما نیمی از راه را پیموده‌اید.

با توجه به تحقیقات انجام شده گرفتن ژستی با ابهت باعث می‌شود شما هورمون تستوسترون را افزایش داده و از استرس کمتری برخوردار شوید. اگر از استرس کمتری در حین سخنرانی برخوردار باشید می‌توانید تمرکز بهتری رو بر ذهن برای بروز اطلاعات در مواقع خاص داشته باشید تا با استفاده از قوانین تبدیل استرس به موفقیت در زندگی و کار سخنرانی بهتری داشته باشید.

4. استفاده از دست‌ها در حین صحبت کردن از جمله نکات رعایت زبان بدن

حتما دیده‌اید که رهبران بزرگ هنگام سخنرانی کردن از دست های خود به صورت مناسب استفاده می‌کنند. این بسیار موثر است و می‌تواند ظاهر و زبان بدن شما را به همراه شخصیت تقویت کند. این باعث می‌شود که کلام شما به خوبی در شنونده تاثیر گذار باشد و در او نفوذ کند.

یکی از مواردی که باید مد نظر داشته باشید این بوده که باید به صورت صحیح و مناسب از دست های خود استفاده کنید. چون اگر بیش از حد باشد، حواس شنونده را به خود جذب می‌کند و کلام شما که مهم است را متوجه نمی‌شود. شما برای اینکه بتوانید در دل شنونده به خوبی نفوذ کرده و تاثیر گذار باشید می‌توانید خود ژست های مقتدرانه و حرکت دست های صحیح را طراحی کنید. استفاده صحیح از دست ها از راهکار های تقویت فن بیان و خوب صحبت کردن نیز می‌باشد چرا که سخنرانی تنها منحصر به استفاده از زبان گفتار نمی‌باشد.

امیدوارم این موارد بتواند به شما در سخنرانی‌ها و ارتباط برقرار کردن با افراد کمک کند و بتوانید به خوبی در شنونده نفوذ کنید. از مهمترین مواردی که باید مد نظر داشته باشید این بوده که با برنامه ریزی و تفکر لازم بدانید که چه اطلاعاتی را در چه زمان هایی بروز کنید و چه اطلاعاتی را اصلا بروز ندهید.

استفاده از دست‌ها در زبان بدن در حین سخنرانی از جمله نکات قابل توجه در رعایت زبان بدن می‌باشد
استفاده از دست‌ها در زبان بدن

5. لحن ملایم و تن صدای آرام از جمله نکات مهم در رعایت زبان بدن

شما نباید برای اینکه صدایتان بر روی شنونده تاثیر بگذارید از فریاد زدن و بلند کردن صدا استفاده کنید. اگر صدای خود را بلند کنید برعکس شنونده احساس ناامنی می کند و به شما اعتماد نخواهد کرد. باید کلام خود را ثابت و محکم بیان کنید تا به راحتی در دل شنونده نفوذ کنید و او را به سمت خود بکشانید. برخی از افراد عادت دارند که تن صدای خود را در پایان جملات بالا می برند. شما باید در تمام مدت تن صدای آرام و ملایم داشته باشید و شمرده شمرده حرفتان را بزنید و با زبان بدن خود و کلامتان به راحتی درک درستی را به شنونده بدهید. به جای بلند کردن صدا قدرت تاثیر کلمات خود را بالا ببرید.

احساس قدرت بیشتر با رعایت نکاتی در زبان بدن و موارد تحلیلی در رابطه با این موضوع به صورت کامل در این مقاله رایگان از وب سایت موفقیت آکادمی 98 ارائه شده است تا شما عزیزان بتوانید با استفاده از رعایت این نکات سخنرانی های بهتری داشته باشید و موفقیت در کسب و کار را برای خود به ارمغان بیاورید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
10 × 25 =