اولین شغل افراد موفق دنیا

خانه » موفقیت و توسعه فردی » اولین شغل افراد موفق دنیا
اولین شغل افراد موفق در دنیا
شغل افراد موفق در دنیا

زمان مطالعه: 18 دقیقه

وقتی ما به دنیا نگاه می‌کنیم خواهیم دید که افراد موفقی در جهان وجود دارند که توانسته‌اند با تلاش و استعداد خود پول و سرمایه بسیار زیادی را به دست آورند. به این خاطر زمانی که به این افراد نگاه می‌کنیم، فکر می‌کنیم که آنها از همان ابتدای راه پولدار و موفق بوده‌اند. اما این نگاه اصلا درس نیست، زیرا بسیاری از این افراد در ابتدا افراد فقیری بوده‌اند که توانسته‌اند با تلاش خود به موفقیت دست پیدا کنند. در همین رابطه چند نمونه از اولین شغل افراد موفق دنیا را در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اما در این بین باید به این نکته نیز توجه داشت که افراد موفق و بسیار ثروتمند در دنیا وجود دارند، که از همان ابتدا به واسطه خانواده پولدار و ثروتمند توانسته‌اند به موفقیت دست پیدا کنند. اما همه افراد از این طریق ثروتمند نشده‌اند، در ادامه به معرفی شغل اول افرادی می‌پردازیم که اکنون جزو موفق‌ترین افراد جهان هستند و به نوعی از صفر شروع کرده‌اند.

اولین شغل افراد ثروتمند

در این مسئله که شرایط مالی و حمایت‌های مختلف می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی موفقیت های افراد مختلف داشته باشد شکی نیست. اما باید دید که در جهان هستی نیز افراد موفقی وجود دارند که توانسته‌اند در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا به موفقیت دست پیدا کنند. به همین دلیل شما عزیزانی که به دنبال موفقیت و کسب خواسته‌ها و آرزوهای خود می‌باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که رویاها و اهداف خود را بر اساس شرایط محیطی و مالی خود انتخاب نکنید. زیرا این گونه طرز فکر باعث نا امید شدن و شکست شما در مراحل مختلف زندگی خواهد شد، و شما نمی‌توانید استعداد‌های ذاتی خود را برای دستیابی به اهداف خود به کار ببرید.

شغل اول افراد موفق جهان
شغل اول افراد موفق جهان

همانطور که گفتیم افراد زیادی بوده‌اند که توانسته‌اند در فقر مطلق بزرگ شوند و با تلاش و استعداد خود بتوانند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند، و به یک فرد موفق در دنیا تبدیل شوند. اما آیا این افراد از همان ابتدا دارای کسب و کار موفقی بودند؟ در ادامه مقاله بررسی اولین شغل افراد موفق دنیا، به بررسی جایگاه اول افراد مشهور و موفق در جهان و مختصر بیوگرافی افراد موفق می‌پردازیم، تا بتوانید با مطالعه آن و تاثیر پذیری در زندگی خود تغییراتی به وجود بیاورید و پیش به سوی خواسته‌های خود حرکت کنید.

1. مارک کوبان مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس

مارک کوبان را می‌توان یکی از افراد ثروتمند و موفق در دنیا دانست که به عنوان مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس و یک کارآفرین شناخته می‌شود. او توانسته است در زندگی خود به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کند، که این تیم داری مهمترین موفقیت او در زندگی شناخته می‌شود. شما در نگاه اول شاید فکر کنید که مارک کوبان از همان ابتدا دارای ثروت زیادی بوده و به واسطه پدر خود به این موفقیت عظیم در زندگی خود دست پیدا کرده است. اما این نگاه بسیار اشتباه است .

شغل اول مارک کوبان
شغل اول مارک کوبان

مارک کوبان توانسته است با استعداد و انگیزه خود پله‌های موفقیت در زندگی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد. او می‌گوید زمانی که 12 سال داشته است،از پدر خود درخواست می‌کند تا برای او یک جفت کفش گران اسکینرز بخرد. اما پدر او از این کار ممانعت می‌کند و به او می‌گوید که اگر تو این کفش‌ها را می‌خواهی باید خودت بتوانی آنها را به دست بیاوری. به این خاطر او با راهنمایی پدر خود در سن 12 سالگی به خرید و فروش کیسه زباله می‌پردازد، به این صورت که از فروش هر کیسه زباله سودی 3 دلاری نصیب او می‌شود. پس می‌توان گفت که اولین شغل مارک کوبان معروف فروش کیسه زباله بوده است و در راه کسب موفقیت‌های بیشتر، موفق به تاسیس تیم بسکتبال معروف خود می‌شود.

2. مریسا میر مدیر عامل شرکت یاهو

در بیان داستان انسان های موفق در این بخش باید به معرفی مریسا میر مدیر عامل شرکت اینترنتی یاهو بپردازیم. مریسا میر به عنوان بیستمین کارمند شرکت گوگل شناخته می‌شود که در آنجا استخدام شد و توانست با تکیه بر استعداد و انگیزه خود به مدت 13 سال کار کند. او در گوگل تبدیل به اولین زن مهندس موجود در شرکت اینترنتی گوگل شد که توانسته است امور مختلف را به عهده بگیرد. او بعد از این 13 سال کار سخت در شرکت گوگل توانست با کسب تجربه و مهارت به شرکت یاهو برود و در آنجا به یک مدیر عامل لایق و کاربلد تبدیل شود. اما این زندگی خوب همواره در مسیر او قرار نداشته بلکه توانسته با مشکلات بسیار زیادی در زندگی مقابله کند تا به این موفقیت‌های عظیم دست پیدا کند.

شغل اول مریسا میر
شغل اول مریسا میر

مریسا میر در اولین شغل زندگی خود در سن 16 سالگی به فروشندگی در یک فروشگاه در ویسکانسین مشغول بوده است، تا بتواند از این طریق به یک مقدار پول و پس انداز دست پیدا کند. او می‌گوید من در این مدت توانستم تجربیات بسیار زیادی را نسبت به زندگی، اقتصاد خانواده، ارزش اخلاق کاری و … به دست بیاورم. شاید کسب همین تجربیات بود که توانست مرا به موفقیتی که الان در آن حضور دارم برساند. به این خاطر شما نیز باید نسبت به همه اتفاقات زندگی خود خوشبین باشید و با کسب تجربه از آن برای کسب موفقیت‌های بیشتر تلاش کنید و هیچ وقت امید خود را از دست ندهید.

3. کت کول رئیس فروشگاه های کیک و شیرینی سینابون

کت کول رئیس فروشگاه‌های کیک و شیرینی سینابون نیز یکی از موفق‌ترین افراد حاضر در جهان می‌باشد، که شما می‌توانید با نگاه کردن به زندگی او و بررسی سختی‌هایی که تحمل کرده است تا بتواند به خواسته خود دست پیدا کند، به ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهداف زندگی بپردازید و به سمت موفقیت و خواسته‌های خود حرکت کنید. کت کول شاید فردی مشهور در دنیا نباشد، اما داستان کاری او بسیار جذاب است که شما می‌توانید با خواندن آن به انگیزه بالایی دست پیدا کنید. زیرا کت کول برای رسیدن به موفقیت توانسته است مشکلات بسیار زیادی را تحمل کند. شغل کت کول به عنوان یکی از موارد بررسی اولین شغل افراد موفق دنیا کمی متفاوت و سخت‌تر از سایرین بوده است.

شغل اول کت کول
شغل اول کت کول

اولین شغل کت کول در سن 17 سالگی می‌باشد. او در این سن به عنوان پیشخدمت معمولی در رستوران‌های زنجیره‌ای هوترز مشغول به کار شد. او در این زمان توانست با نشان دادن لیاقت و قابلیت‌های مختلف خود به ارتقاء شغلی دست پیدا کند و بتواند روز به روز پیشرفت داشته باشد. به این خاطر او در سن 26 سالگی و بعد از گذشت 15 سال توانست مقام ریاست در این مکان را به دست بیاورد. همچنین او در دهه سوم زندگی خود بیشتر وقت خود را صرف آموزش به کارمندان و مدیران کرده است تا با این راه بتواند با آموزش کارمندان بهتر محیط کار بهتری را نیز به وجود بیاورد.

4. لوید بلنکفین مدیر عامل شرکت گلدمن ساکس

لوید بلنکفین مدیر عامل شرکت تامین سرمایه گلدمن ساکس می‌باشد که به عنوان یکی از موفق‌ترین و تاثیر گذار‌ترین افراد وال استریت نیز شناخته می‌شود. او نیز مانند سایر افراد موفق در دنیا بدون داشته خانواده پولدار و مرفه توانسته است به موفقیت در کسب و کار و زندگی خود دست پیدا کند و اکنون مدیر عامل یکی از بزرگترین شرکت‌های تامین سرمایه در جهان باشد. او در این راه توانست سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شود تا به خواسته و آرزوی خود دست پیدا کند.

شغل اول لوید بلنکفین
شغل اول لوید بلنکفین

لوید بلنکفین در یک خانواده متوسط که در مناطق ارزان نشین نیویورک بودند به دنیا آمد و در آنجا به زندگی پرداخت. او در اولین شغل خود به فروش تنقلات در ورزشگاه‌های ورزشی مشغول بود. از این راه به کسب درآمد و امرار معاش می‌پرداخت، اما مدتی بعد توانست با تحمل سختی و تحقق ایده‌ها و باور‌های خود به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کند. به این خاطر باید شما نیز برای دست‌یابی به اهداف خود ایده‌ها و باور های خود را دنبال کنید و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نشوید.

5. بث کامستاک مدیر ارشد بازاریابی

بث کامستاک را می‌توان یکی دیگر از زن‌های موفق در جهان دانست که اکنون مدیر ارشد بازاریابی شرکت جنرال الکتریک می‌باشد. همچنین کامستاک در ایجاد سرویس استریم ویدیوی هولو یا همان HULU نیز نظارت کامل داشته است. این زن موفق و تحصیل کرده نیز در ابتدای موفقیت و کسب و کار خود دچار مشکلاتی بوده است. بعدها توانسته است با غلبه بر این مشکلات و تلاش برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود به این موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کند. تا امروز از وی در داستان انسان های موفق یاد شود و کسب و کار وی به عنوان کسی که از صفر شروع کرده در میان اولین شغل افراد موفق دنیا مورد بررسی قرار گیرد.

شغل اول بث کامستاک
شغل اول بث کامستاک

اولین شغل این زن موفق، کار کردن در کارخانه تولیدی لوازم آشپزخانه بوده است. به این صورت که او در این محیط توانسته است با کسب تجربه بتواند از خود یک مدیر قابل بسازد. او بعد از سال اول کالج و برای اینکه استراحت کند و از محیط آموزشی دور باشد. در دوران تعطیلات تابستانی در یک کارخانه تولید لوازم آشپزخانه مشغول شد. او در این مکان مفاهیم مختلفی را مانند کارگروهی و غیره را فراگرفت که این تجربیات بر روی موفقیت او تاثیر بسیار بسزایی گذاشته‌اند.

6. وارن بافت مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی

وارن بافت را می‌توان یکی از بزرگترین و پولدارترین افراد در جهان دانست که دارای ثروتی معادل ۶۱.۲ میلیارد دلار می‌باشد. بافت اکنون به عنوان مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی مشغول به فعالیت می‌باشد تا بتواند با تجربیات و ثروت خود باعث پیشرفت بیشتر این شرکت مهم شود. یکی از ویژگی‌های اخلاقی بارز و بسیار مهم وارن بافت پول درآوردن و پس انداز کردن پول می‌باشد که می‌توان این صفت را عامل اصلی موفقیت او دانست.

شغل اول وارن بافت
شغل اول وارن بافت

در رابطه با زندگینامه وارن بافت باید گفت که، وارن بافت در 13 سالگی توانست اولین کار خود را از طریق فروش روزنامه‌های صبح واشنگتن پست انجام دهد. او در همان سال اولی که به فروش روزنامه مشغول شد توانست مبلغی حدود 1200 دلار را پس انداز کند. او تمامی این پول را بر روی یک زمین کشاورزی سرمایه گذاری کرد تا بتواند به پول بیشتری دست پیدا کند. به این دلیل بافت را می‌توان فردی ریسک پذیر دانست. به این خاطر شما نیز برای دستیابی به موفقیت باید مانند وارن بافت یک فرد ریسک پذیر باشید تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

7. اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا

اوباما را می‌توان اولین رئیس جمهور سیاه پوست ایالت متحده آمریکا دانست. او یکی از موفق‌ترین افراد حال حاضر در جهان می‌باشد. او بعد از دوران ریاست جمهوری خود در آمریکا توانسته است با انتشار تعدادی کتاب موفقیت به شهرت بیشتری دست پیدا کند. همچنین باراک اوباما با اجرای سمینار‌های انگیزشی مختلفی که در نقاط مختلف آمریکا انجام می‌دهد توانسته افراد زیادی را از نظر روحی و روانی آماده حرکت به سمت تحقق اهدافشان کند.

شغل اول باراک اوباما
شغل اول باراک اوباما

اولین شغل اوباما به عنوان بررسی اولین شغل افراد موفق دنیا، فروشندگی در بستنی فروشی بسکین-رابینز بود. بنابراین ما در این بحث به این نکته پی می‌بریم که همه ما باید برای کسب موفقیت‌های بزرگ، ابتدا به انجام امور کوچک بپردازیم تا بتوانیم با کسب تجربه به تحقق اهداف خود در زندگی کمک کنیم.

8. اپرا وینفری زن میلیاردر

اپرا وینفری را می‌توان یکی از مشهورترین و موفق‌ترین زنان جهان دانست که دارای برنامه تلویزیونی بسیار خاصی می‌باشد، که در این برنامه خود او نقش مجری برنامه را ایجاد می‌کند. او اولین زن سیاه پوست جهان شناخته می‌شود که توانسته است به سرمایه‌ای حدود چند میلیارد دلار دست پیدا کند. البته او در ابتدا این گونه پولدار و مشهور نبوده است، زیرا دوران کودکی او توام با مشکلات مختلفی مانند فقر و تنگدستی بوده است.

شغل اول اپرا وینفری
شغل اول اپرا وینفری

اپرا در دوران زندگی خود همراه پدر آرایشگر خود زندگی می‌کرد. او در دوران نوجوانی خود برای اینکه بتواند بخشی از هزینه های زندگی و امرار معاش خود را به دست بیاورد، در یک فروشگاه مواد غذایی مشغول به کار بود. به این دلیل نمی‌توان تصور کرد که افراد مشهور و موفق امروز از گذشته موفق بوده‌اند. زیرا آنها توانسته‌اند با روبرو شدن با مشکلات مختلف به موفقیت‌های مختلف دست پیدا کنند.

9. ریچارد برانسون رئیس و بنیان گذار شرکت ویرجین

در این بخش از معرفی اولین شغل افراد موفق دنیا به بررسی مختصری از زندگینامه ریچارد برانسون می‌پردازیم، ریچارد برانسون یکی از مشهور‌‌ترین و موفق‌ترین افراد موجود در جهان می‌باشد. ریچارد برانسون را می‌توان بنیان گذار و رئیس شرکت ویرجین دانست که توانسته است حدود 400 شرکت را در نقاط مختلف جهان با همین نام و اسم به وجود بیاورد. او اولین سرمایه گذاری زندگی خود را در دوران نوجوانی و 16 سالگی بر روی یک مجله به نا مجله دانش آموز کرد و همین مسئله توانست راه موفقیت او رسیدن به اهدافش را هموارتر کند.

شغل اول ریچارد برانسون
شغل اول ریچارد برانسون

او قبل از اینکه در سن 16 سالگی به سرمایه گذاری بپردازد توانسته بود در سن 11 سالگی با دوست خودش به فکر تکثیر پرندگان و فروش آنها بپردازند، اما آنها در این کار موفق نبودند. زیرا قبل از آنکه آنها بتوانند به فروش این پرندگان بپردازند تعداد زیادی از آنها تکثیر می‌شدند و همین امر باعث شد تا آنها مکان و هزینه لازم را برای نگهداری از این پرندگان نداشته باشند. بعد از مدتی او به فکر تهیه درخت صنوبر و رشد آنها شد تا بتواند در روز کریسمس آنها را بفروشد و به درآمد خاصی دست پیدا کند، اما او در این کار نیز موفق نبود زیرا قبل از رشد این صنوبر‌ها خرگوش‌ها این درختان را از بین بردند. ریچارد برانسون بعد از تحمل این همه شکست توانست با جدیت و تلاش خود به یکی از افراد میلیاردر و موفق در جهان تبدیل شود.

10. دیوید مورداک مدیر عامل صنایع غذایی dole

دیوید مورداک 91 ساله رئیس و مدیر عامل شرکت صنایع غذایی dole می‌باشد. مورداک به عنوان یکی از موفق‌ترین و مشهورترین افراد یک قرن اخیر شناخته می‌شود که توانسته است موفقیت‌های بسیار زیادی را در زمینه‌های مختلف به دست بیاورد. البته باید تمام این موفقیت‌ها را مدیون مشکلاتی بداند که در طول زندگی در مسیر راه او قرار گرفتند تا او با حل این مشکلات علاوه بر کسب تجربه بتواند به انسانی قوی‌تر تبدیل شود.

شغل اول دیوید مورداک
شغل اول دیوید مورداک

دوران زندگی دیوید مورداک پر از فراز و نشیب می‌باشد، او دوران کودکی و نوجوانی خود را با فقر گذراند. همین امر باعث شد تا او در دوران دبیرستان به ترک تحصیل بپردازد. او بعد از مدتی برای کسب درآمد و رفع هزینه‌های زندگی به کار در یک پمپ بنزین تا سال 1943 میلادی مشغول شد و بعد از آن به عنوان سرباز وظیفه به ارتش آمریکا ملحق شد. مورداک بعد از گذشتن دوران سربازی دست به تاسیس موسسه و شرکت خود زد که در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده و فروشنده میوه و سبزیجات در جهان تبدیل شده است.

11. مایکل دل مدیر عامل شرکت دل

شما شاید با سیستم‌ها و pc های شرکت دل آشنا باشید و از آنها در کار‌های خود بهره ببرید. باید بدانید که موسس و مدیر عامل شرکت دل، مایکل دل می‌باشد که توانسته است با درخشش و استعداد خود در این زمینه دست به تاسیس این شرکت بزند. او در حال حاضر با داشتن ثروتی حدود ۱۸.۷میلیارد دلار به عنوان یکی از پولدارترین و موفق‌ترین افراد جهان شناخته می‌شود.

شغل اول مایکل دل
شغل اول مایکل دل

دل اولین کاری که در طول عمر خود انجام داد این بود که در سن 12 سالگی در یک رستوران چینی مشغول به شستن ظرف‌ها شد. با این حال او توانست بعدها با پیشرفت خود به عنوان موسس یکی از بزرگترین شرکت‌های کامپیوتری شناخته شود. به این دلیل شما باید برای موفقیت به زندگی حال خود و جایگاهی که در آن قرار دارید نگاه نکنید و بتوانید با نگاه کردن به اهداف خود به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید.

12. مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک

مایکل بلومبرگ در این بخش از موارد بررسی اولین شغل افراد موفق دنیا مورد بررسی قرار می‌گیرد، که به عنوان شهردار سابق شهر نیویورک شناخته می‌شود در حال حاضر با داشتن ثروتی حدود  ۳۸.۱ میلیارد دلار به عنوان یکی از افراد پولدار و صاحب نفوذ در آمریکا و جهان شناخته می‌شود. او در یک خانواده متوسط از لحاظ درآمد خانوادگی بزرگ شده است و توانسته است که دوران دانشگاهی و تحصیلات خود را در دانشگاه جان هاپکینز بگذراند.

شغل اول مایکل بلومبرگ
شغل اول مایکل بلومبرگ

مایکل بلومبرگ برای رسیدن به این مقام و ثروت در طول زندگی خود با مشکلات بسیار زیادی روبرو شده است، که این امر باعث با تجربه شدن او شده است. در بیوگرافی مایکل بلومبرگ آمده که او اولین کاری که در زندگی خود انجام داده است خدمه پارکینگ بوده است و او این کار را در دانشگاه جان هاپکینز برای رفع مشکلات مالی خود انجام می‌داد. به این خاطر شما باید در زندگی خود این درس را بیاموزید که برای رسیدن به اهدافتان نباید در زندگی از انجام هر کاری بپرهیزید. زیرا این کار می‌تواند به پله‌ای برای کسب موفقیت شما تبدیل شود.

13. مادلین آلبرایت مقام سابق وزارت خارجه آمریکا

مادلین آلبرایت که در زمانی به عنوان مقام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دست پیدا کرده بود، به عنوان یکی از زن های موفق و مشهور در جهان شناخته می‌شود که می‌تواند به عنوان یک الگو برای زنان جهان شناخته شود. خانواده او از مخالفان کشور شوروی و سیاست‌های آنها بودند، به همین خاطر خانواده وی به دلایل سیاسی از چک اسلواکی به آمریکا پناهنده شدند.

شغل اول مادلین آلبرایت
شغل اول مادلین آلبرایت

او در بیوگرافی خود می‌گوید که در اولین تجربه کاری خود در یک مغازه که در آن لباس زیر فروخته می‌شد مشغول کار بوده است. همچنین او می‌گوید که از این کار درآمد زیادی نداشته است ولی تاثیرات بسیاری بر روی او داشته است و توانسته تجارب زیادی را به زندگی او اضافه کند.

14. چارلز شواب بنیان گذار شرکت چارلز شواب

چارلز شواب را می‌توان یکی از موفق‌ترین کارآفرینان موجود در جهان دانست که بنیان گذار شرکت کار‌گذاری و بانکی چارلز شواب می‌باشد. او در حال حاضر دارای ثروتی حدود 6 میلیارد دلار می‌باشد که به عنوان یکی از موفق‌ترین افراد جهان شناخته می‌شود. به این خاطر شما می‌توانید با مطالعه زندگینامه کامل این فرد ثروتمند بتوانید به اطلاعات خاصی درباره کارآفرینی و موفقیت دست پیدا کنید.

شغل اول چارلز شواب
شغل اول چارلز شواب

چارلز در یک خانواده سطح متوسط در ساکرامنتوی کالیفرنیا به دنیا آمد و زندگی کرد. او زمانی که کودک بود در حیاط پشتی خود به بسته بندی گردو و فروش آنها می‌پرداخت و از این طریق به درآمدی کمی دست پیدا می‌کرد. اما دلیل موفقیت او در این راه روحیه‌ی بالای او در کارآفرینی بود که توانست بعد از مدت‌ها از این طریق به تاسیس یکی از بزرگترین شرکت های ممکن بپردازد.

ما در این بخش به معرفی افراد موفق در جهان پرداخته‌ایم تا شما با اولین شغل افراد موفق دنیا آشنا شوید و بتوانید به این درک برسید که همه از ابتدای راه موفق نبوده‌اند. سپس توانسته‌اند با تلاش و استعداد خود دست به اجرای کارهای مختلف بزنند و راه های موفقیت را بپیمایند و به اهداف خود دست پیدا کنند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 + 14 =