توانایی ثروتمند شدن با اثبات دلیل

خانه » موفقیت و توسعه فردی » توانایی ثروتمند شدن با اثبات دلیل
ثروتمند شدن با دلایل اثبات شده
ثروتمند شدن با دلایل اثبات شده

زمان مطالعه: 13 دقیقه

همه افراد امروزه به دنبال ثروت هستند تا با استفاده از آن آینده و زندگی روشنی را داشته باشند و بتوانند به راحتی رویاهای خود را علنی کنند. حتما شما هم از دسته افرادی هستید که به ثروت علاقه دارید. شاید تا به حال به مشاوره و کارهای مختلفی پرداخته باشید تا بدانید چگونه قادر به داشتن پول بیشتر هستید. اما بهتر است بدانید برای ثروتمند شدن شما کارهای زیادی را جهت انجام دادن دارید و این برای هر کسی امکان‌پذیر است و محدود به افراد خاصی نمی‌باشد. توانایی ثروتمند شدن برای همه افراد وجود دارد.

شما باید هیچ فرصتی را از دست ندهید و علایق و استعدادهای متعدد و متفاوتی که دارید را استفاده کنید. برای ثروتمند شدن راه‌های زیادی وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید و استفاده کنید. اصلا به این فکر نکنید که مثلا، پولدار شدن برای مردها است و زنها قادر به این کار نیستند، پولدار شدن برای مکان و منطقه‌ای خاص از کشور من نیست و بسیاری از موارد دیگر. اینها تنها ذهن شما را منحرف می‌کنند. شما باید بهترین راه‌های ثروتمند شدن در زندگی را پیش بگیرید و به هیچ وجه با توجه به تفکرات غلط از مسیر خود منحرف و خارج نشوید.

دلایل اثبات ثروتمند شدن

هر کسی دوست دارد در زندگی دارای آزادی مالی دلخواه باشد. با این موارد است که انسان به نوعی حس زندگی را می‌چشد و خوشبختی را تجربه می‌کند. اما ممکن است شمایی که این مطلب را مطالعه می‌کنید متاسفانه این موارد را نداشته و تجربه نکرده باشید. تنها دلیل محکم و گرفتار کننده افراد برای اینکه آنها را از رفتن به سمت پول و ثروت نگه دارد افکار و عقاید غلط است. ممکن است شما بر این باور باشید که به اندازه کافی تلاش نکردید. اما بهتر است بدانید این موارد موثر است، اما نه به اندازه‌ای که جلوی پولدار شدن شما را بگیرد. برای پولدار شدن شما باید مصمم، متعهد و مشتاق باشید. بر همین اساس در ادامه دلایلی برای توانایی کسب ثروت برای همه افراد را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

دلایل اثبات ثروتمند شدن
دلایل اثبات ثروتمند شدن

1. هیچ کسی با ثروت به دنیا نیامده است

ممکن است خانواده شما ثروتمند باشند و شما به این دلیل با ثروت به دنیا آمده باشید. این مورد شما را نسبت به دیگران در موقعیت بهتری برای ثروتمند شدن قرار می‌دهد. پس مطمئنا شما از ارث بهره خواهید برد تا برای انجام انواع کارها به عنوان حمایتی برای شروع کسب و کار استفاده شود. اما، مورد بعدی و بسیار مهم که برای اغلب افراد غیر ثروتمند موجود است دغدغه‌های افکار منفی برای پول است. ولی، اگر شما در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده باشید، پس از هر لحاظ تامین هستید و کمتر دغدغه پول و ثروت را خواهید داشت. همین باعث می‌شود فکر آرامی داشته باشید و از آزادی مالی برخوردار باشید. همین افکار مثبت باعث می‌شود شما راحت‌تر پول بدست آورید و این روند ادامه خواهد یافت.

راه‌های کسب ثروت برای افراد عادی

نکته مهمی که باید در نظر داشت این بوده که بسیاری از افراد ثروتمند نیز هستند که با ثروت به دنیا آمده‌اند. اما، متاسفانه آنها نه تنها بر میزان ثروت خود اضافه نکرده‌، بلکه آن مقدار ثروت خود را از دست داده‌اند ( بادآورده را باد می‌برد ).

در اینجا هدف بحث ما افرادی است که در خانواده ثروتمند به دنیا نیامده‌اند و علاقه بسیار زیادی به ثروت دارند( مثل خود من). شما نباید به این فکر کنید که محکوم به داشتن زندگی فقیرانه و یا متوسط هستید. زیرا، تحقیقات و وجود مواردی نظیر قانون جذب و … و اثبات آنها توسط محققان، نشان داده است که هر کسی قادر به پولدار شدن است و تنها باید تفکر خود را از برخی موارد در امان نگه دارد. این موارد در این مطلب بیان می‌شوند و خود شما هم می‌توانید با نگاهی به اطراف افراد مختلف را مشاهده کنید که از راه‌های مختلف و قانونی توانسته‌اند به قله ثروت دست یابند. پس همیشه از این افراد الهام بگیرید و مسیر آنها را طی کنید. با این کار به موفقیت‌های مشابه دست پیدا کرده و بعدها می‌توانید خود با بدست آوردن تجربه راهتان را جدا کنید.

چگونه ثروتمند شویم
چگونه ثروتمند شویم

2. افراد ثروتمند دارای ژنتیک خاصی نیستند

تصور شما از افراد ثروتمند چیست؟ آیا شما فکر می‌کنید که آنها به صورت خاص و با ساختار ژنتیکی خاصی به دنیا آمده‌اند؟ این اشتباه است و تنها باعث می‌شود شما خود را نا امید کرده و از مسیر ثروتمند شدن خارج شوید. پولدارها همانند ما انسان‌های معمولی هستند که دارای نقاط قوت و ضعفی می‌باشند. البته منظور ما این نیست که همه پولدارها معمولی هستند. چرا که در هر دسته از افراد چه فقیر و چه پولدار دسته‌ای با خلاقیت و ویژگی‌های بی نظیر موجود است. اما شما نباید بر این باور باشید که همه ثروتمندان دارای ساختار ژنتیکی خاصی هستند. این افراد دارای توانایی‌های خاصی نیستند که شما نتوانید یاد بگیرید و یا نداشته باشید، آنها چنان هوش استثنایی ندارند.

همه افراد چه فقیر و چه پولدار دارای دسته‌های مختلف چون خلافکار، درستکار، دروغگو و … هستند. شما نباید بر این باور باشد که اگر ثروتمند شوید دارای ویژگی روانشناختی خاصی می‌شوید. شاید برخی بر این باور باشیم که افراد ثروتمند معمولا خسیس هستند. اما اگر کسی این چنین باشد حتما بدانید که اگر فقیر هم بود این ویژگی را داشت و ربطی به ثروتمند بودن ندارد.

ویژگی افراد ثروتمند

انسان‌های پولدار زودتر ویژگی‌های خود را آشکار می‌کنند و این تنها به دلیل قدرت آنهاست که از پول بدست می‌آید. برای مثال فردی فقیر را تصور کنید که در خود ویژگی فرمانبرداری و سلطه‌گری داشته باشد. مطمئنا هیچ کس به این ویژگی پی نخواهد برد. اما، اگر او ثروتمند شود همه این ویژگی را در او خواهند دید. پس می‌توان گفت ثروت باعث خوب و بد شدن کسی نمی‌شود و فقط ذات آنها را آشکار می‌کند. همیشه خود را باور داشته باشید و بر این تفکر نباشید که من مستحق ثروت نیستم و هیچ وقت پولدار نمی‌شوم. انسان‌ها با هم فرقی ندارند و اگر تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید با کمی تلاش می‌توانید خود را در مسیر این افراد قرار دهید.

تاثیر نداشتن ژنتیک در ثروتمند شدن
تاثیر نداشتن ژنتیک در ثروتمند شدن

3. تحصیل ربطی به ثروت ندارد

تحصیل بسیار خوب است و انسان با استفاده از دانش اطلاعات و موارد بسیاری را برای بهتر حل کردن مشکلات و گرفتن تصمیمات خواهد داشت. اما، نباید بر این باور باشیم که با تحصیلات خواهیم توانست ثروتمند شویم و اگر ما دارای تحصیلات بالا نباشیم امکان ثروتمند شدن صفر خواهد بود. تحصیل خود به خود باعث ثروتمند شدن کسی نمی‌شود. شاید این را باور نداشته باشید. اما، حتی برعکس ثروت می‌تواند در برخی از مواقع به مانعی برای رسیدن به تحصیل تبدیل شود. چرا که دارای انواع دلیل‌های مختلف است. یکی از آنها این بوده که دانشگاه‌ها در رابطه با ثروت موردی را درس نمی‌دهند. در این رابطه نویسنده کتاب “پدر پولدار، پدر بی پول” رابرت کیوساکی می‌گوید: شاگردان زرنگ و ممتاز برای شاگردان ضعیف کار می‌کنند و شاگردان متوسط برای دولت. ( مطمئنا شما هم این مورد را دیده‌اید و اگر نه می‌توانید با نگاهی به اطراف مشاهده کنید که افرادی با ثروت‌های هنگفت دارای سواد و تحصیل درست و حسابی نیستند).

تاثیر تحصیلات در ثروتمند شدن

شما نباید ذهن خود را به این محدود کنید که چون سواد و تحصیل مناسبی ندارید قادر به پولدار شدن نیستید. در جامعه امروزی اکثر بیکاران تحصیل کرده‌ها هستند که دارای مدارک مختلف از انواع دانشگاه‌ها برای دکتری، لیسانس و … می‌باشند. این افراد ذهن خود را چندان به درس و تحصیل سپرده‌اند و همانطور که گفتیم چون در دانشگاه تدریسی برای ثروت نیست، نمی‌توانند راهی برای پولدار شدن خود پیدا کنند.

نکته قابل توجهی که در اینجا باید برای برخی از شماها بیان کنم این بوده که بد برداشت نکنید! منظور ما این نیست که تحصیلات برای ثروتمند شدن مناسب نیست. برعکس ابزاری قوی برای این کار است. در اینجا توقع داشتن از مدرک دانشگاهی برای ثروتمند شدن منظور ما است. این شما هستید که باید بدانید چگونه به آن نگاه کنید و چگونه استفاده کنید. در این باره نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل می‌گوید: ” انسانی که تحصیل کرده باشد به معنی این نیست که دانش زیادی داشته باشد. به این معنی است که ذهن خود را توسعه بخشیده باشد. با این روش است که می‌تواند بدون پایمال کردن حقوق دیگران به آنچه می‌خواهد برسد”.

تحصیل و تاثیر آن در ثروتمند شدن
تحصیل و تاثیر آن در ثروتمند شدن

4. ثروت سن و سال نمی‌شناسد

این باور در بسیاری از ما وجود دارد که در صورت ثروتمند شدن بگوییم، هنوز خیلی جوان هستیم و وقت زیاد است، یا نه بگوییم زیادی پیر هستیم و دیر شده است. این عقیده درست است. اما نه برای پولدار شدن بلکه برای مواردی دیگر چون پس انداز کردن ( زیرا به سال‌های طولانی نیاز دارد). شما برای پولدار شدن هر زمانی می‌توانید اقدام کنید. شما نباید فکر کنید دیر شده است. به دنبال راه‌های عالی باشید تا صرف مدت چند سال به آرزوی خود برسید، این گونه بهتر است.

درست است که سن و سال در ثروتمند شدن تاثیر چندانی ندارد. اما، بهتر است کمی زودتر دست بجنبانید و دست به کار شوید. با این کار زودتر به ثروت خواهید رسد و بیشتر احساس خوشبختی می‌کنید. البته مفهوم خوشبختی در فرهنگ‌های مختلف دنیا می‌تواند متفاوت باشد اما از نظر بیشتر افراد، داشتن ثروت زیاد نشانه‌ای از خوشبختی است. با توجه به این توضیحات امیدوارم درک کرده باشید که توانایی کسب ثروت و ثروتمند شدن برای همه افراد در هر سن و سالی امکان پذیر است.

سن و سال به ثروتمند شدن ربطی ندارد
سن و سال به ثروتمند شدن ربطی ندارد

5. محل زندگی در ثروتمند شدن تاثیر ندارد

با دیدن عنوان ممکن است کمی شاکی شوید و بگویید که مثلا با این وضع اقتصادی در ایران چگونه می‌توان پیشرفتی داشت، چگونه می‌توان سرمایه گذاری کرد، چگونه می‌توان پولدار شد و … . منظور ما این نیست! همه اینها چه میزان رونق اقتصادی و چه امکانات و هر مورد دیگری تاثیر گذار است و می‌تواند مانعی برای موفقیت در کسب و کار ما باشد. کمی به این موارد نگاه کنید و فکر کنید. این موارد سد راه می‌شوند اما غیر قابل عبور نیستند. این طور نیست؟

تاثیر موقعیت مکانی در کسب ثروت

نباید به این فکر کنید که اگر من در فلان محله، شهر ، کشور و … بودم بهتر ثروتمند می‌شدم. در هر مکانی زندگی کنید علاوه بر افراد ثروتمند ، افراد فقیر نیز وجود خواهند داشت. اگر با تفکری باز و نامحدود به همراه اشتیاق و امید حتی در محل‌های فقیر نشین هم زندگی کنید باز هم راه‌هایی برای پولدار شدن و کسب درآمد نیز وجود دارد. این را به کل فراموش کرده و از ذهن پاک کنید که این محل هیچ فرصتی برای شکوفا شدن و پولدار شدن در خود ندارد و نخواهد داشت. اگر این کار را نکنید، هیچ وقت نمی‌توانید فرصت‌های جدید را مشاهده و استفاده کنید.

برای ثروتمند شدن در هر مکانی به دنبال راه‌های جدید باشید. ببینید که چه مواردی فراوان و چه مواردی به کمیابی موجود است. به این ترتیب می‌توانید به عنوان مثال به خرید و فروش موارد مورد نیاز افراد بپردازید تا با سود قابل توجهی استارت کار را بزنید. برای مثال شما با راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی در هر منطقه و مکانی می‌توانید درآمد قابل توجهی را برای خود به ارمغان بیاورید.

تاثیر محل زندگی در ثروتمند شدن
تاثیر محل زندگی در ثروتمند شدن

6. نیازی نیست که با سخت کار کردن خود را اذیت کنید

نه تنها برای ثروتمند شدن، بلکه برای رسیدن به هر چیزی باید بهای آن را پرداخت کنید. زندگی افراد فقیر بسیار سخت است و آنها باید شرایط و موارد مختلفی را تحمل کنند. پس می‌توان گفت سختی ثروتمند شدن نمی‌تواند از زندگی فقیرانه بیشتر باشد. از طرفی دیگر برای رسیدن به هر چیزی باید بهای آن‌ را پرداخت. اگر آن چیز ارزش کمتری داشته باشد سختی و دشواری کمتری دارد و اگر ارزش بیشتری چون ثروتمند شدن بود، پس دشواری بیشتری دارد.

بر این اساس در کتاب چگونه همانند میلیاردها فکر کنیم، مارک فیشر و مارک آلن می‌گویند: “بسیاری از افراد شکست را به صورت عادت روزمره می‌دانند و بر همین اساس کمی دشوار است از آن رها شوند. انتظارات بزرگی توسط فضای اجتماعی به ما داده شده است و شرطی شدن اجتماعی روحیه ما را ضعیف کرده است. این چرخه کمی عجیب شده است. ما برای موفقیت باید بدانیم که موفقیت نسبت به شکست، دشواری کمی دارد. این روشی برای برنامه‌ریزی ذهنی است”.

با ثروتمند شدن شما دارای ذهنی آرام‌تر در مقابل با فقیری هستید و زمان خود را در دست خواهید داشت تا با سبک دلخواه زندگی کنید. این را در نظر داشته باشید که بهتر است ثروتمند باشید تا اینکه بقیه عمر خود را با زحمت و به قول معروف جان‌کندن زندگی کنید. شاید تجربه کرده باشد و اگر نه خود با کمی فکر می‌توانید متوجه شوید که دشواری‌های مسیر ثروتمند شدن از دشواری‌هایی که با فقر مالی باید تحمل کنید آسان‌تر است.

سخت کار کردن به ثروتمند شدن ربطی ندارد
سخت کار کردن به ثروتمند شدن ربطی ندارد

7. ثروتمند شدن الزاما به سرمایه اولیه نیاز ندارد

بسیاری از افراد هستند که دست به هیچ کاری نمی‌زنند و مشغول به طی کردن مسیر موفقیت نمی‌شوند و زمانی که از آنها دلیل این کار را بپرسید به صورت اتوماتیک می‌گویند سرمایه اولیه ندارم تا به راه اندازی کسب و کار مشغول شویم. اگر شما هم بر این باورید باید بدانید که این به شما بستگی دارد. چرا که، هر کسب و کاری برای شروع به سرمایه اولیه نیاز ندارد. در ضمن اگر مطمئن باشد که قادر به انجام کاری هستید برای تامین سرمایه مشکلی نخواهید داشت. هیچ چیزی، نمی‌تواند جای اشتیاق و انگیزه را برای ثروتمند شدن بگیرد. اگر این موارد را داشته باشید حتما راهی را برای رسیدن به قله ثروت پیدا خواهید کرد. ممکن است وام بگیرید، سرمایه گذار پیدا کنید و هزاران راه دیگر که می‌تواند به شما بستگی داشته باشد. اما بهترین کار این است که از راه‌اندازی ایده با سرمایه کم شروع کنید تا هم ریسک کمی داشته باشید و هم به سرمایه کم نیاز داشته باشید.

تصمیم بگیرید

هیچ چیز به اندازه ایمان نمی‌تواند در شما اطمینان به وجود آوردن ثروت را ایجاد کند. با داشتن ایمان شما قادر به ایجاد هر کاری می‌باشید. شما با مصمم بودن هیچ مانعی را غیر قابل عبور نخواهید دید. با اشتیاق و امید توانایی ثروتمند شدن خود را قطعی کنید و اگر نمی‌توانید آنها را در خود بیابید به دنبال باورهای محدود کننده‌ای که در ذهن خود دارید باشید. همیشه خود را ترغیب کنید تا به سمت ثروت بروید. برای اینکار به این فکر کنید که با ثروتمند شدن زندگی شما چه تغییراتی خواهد داشت؟ و برای رسیدن به این تغییرات همواره در تلاش باشید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
23 × 6 =