چه زمان هایی خدمات رایگان ارائه دهیم

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چه زمان هایی خدمات رایگان ارائه دهیم
تاثیر خدمات رایگان در کسب و کار
تاثیر خدمات رایگان در کسب و کار

زمان مطالعه: 6 دقیقه

یک نویسنده را مد نظر داشته باشید که بیشتر مطالب خود را به صورت رایگان برای شما قرار می دهد. شما هیچ مبلغی رو برای مطالب و خواندن آنها پرداخت نمی کنید، اما می تونید موارد بسیاری را یاد بگیرید. که این به خود نویسنده هم بر می گردد چرا که اگر ابتدای کارش باشد. می تواند موارد زیادی را در نوشتن تجربه کند. یعنی به نوعی افراد همیشه دعوت نامه های بدون هزینه را قبول می کنند. در ضمن، نویسنده هم شاید از شما پولی دریافت نکند اما با این کار موقعیت هایی را بدست آورده و سبب موفقیت در کسب و کار خود می شود.

خوب ممکنه شما هم دارای چنین شغل هایی باشید، مثلا یک سخنران باشید، نویسنده باشید، بازیگر باشید و یا بسیاری شغل های دیگر … اما بحث ما بر این نیست که شغل شما چیست؟ بحث ما این است که ممکنه بسیاری از شما ها دعوت نامه هایی را از انواع شرکت های معتبر دریافت کنید تا برای کار باشد ( نویسنده، سخنرانی و …) اما آنها انتظار داشته باشند که شما رایگان برای شرکت کار کنید و تمام هزینه های مختلف مثلا رفت و برگشت، خوراک و از این دسته به عهده شما باشد. حالا جدا از اینکه وقت و زمان را هدر می دهید.

زمان هایی که باید برای رایگان کار کردن توافق کنید

در این زمان ها شما باید بدانید هدفتون چه چیزی هست ؟ حالا مغز خود را به کار بیندازید و هوشمندانه تصمیم بگیرید. چرا که، قبول کردن انجام کاری به صورت رایگان در این زمان ها، می تواند هم باعث پیشرفت و بدست آوردن موقعیت های خوبی شود و حتی یا برعکس باعث سبک و پایین آمدن ارزش شما شود.

در ادامه ما 4 فرصت را برای زمان هایی که شما باید به صورت رایگان کار کنید و حتی اگر شده از جیب خود هزینه های آن را پرداخت کنید، قرار دادیم. زیرا در این موارد می توانید فرصتی را برای خودتان و شروع و راه اندازی کارتان بدست آورید.

رایگان کار کردن
رایگان کار کردن

1. فرصت هایی برای نشان دادن خود

اگر یک سایت به دنبال نویسنده ای برای پست های خود باشد، و یا سازمانی به دنبال سخنرانی برای کارمندان خود باشد، ابتدا از کلمه رایگان استفاده می کند. یعنی او می خواهد هر فردی که برای استخدام مراجعه می کند ابتدا مدتی را به صورت رایگان کار کند تا بدانند خلاقیت این کار را دارد یا نه. همچنین باعث می شود تا شما مهارت های بیشتری را به تجربیات خود اضافه کنید.

شما باید بدانید که وقتی مهارت های شما تقریبا کامل شد و توانستید به راحتی بر روی کارتون مسلط شوید. در ازای کار پول درخواست کنید و از رایگان کار کردن خودداری کنید.

یکی از مهمترین موارد این می باشد که باید قبل از شروع کار برخی از سوالات و پیشامدها را در ذهن خود مرور کنید. زیرا نباید برای هر کسی رایگان کار کرد چون در برخی از موارد برای افراد این می تواند به معنی ارزش نداشتن وقت شما باشد و جدی گرفته نمی شوید.

برای مثال: فرض کنید دوست شما هزاران مشتری بالقوه را دارد و از شما می خواهد تا وب سایت را به صورت رایگان برای وی طراحی کند. در عوض رایگان کار کردن وی تبلیغ و یا لوگوی شرکت شما را بر روی سایت نمایش می دهد. خب در این مواقع با کمی فکر خواهید فهمید که این می توتند به احتمال زیاد به طرز سرسام آوری کسب و کار شما را رونق بدهد.

2. زمانی تجربه زندگی واقعی را به شما می دهد

به طور فرض شما می خواهید در رشته عکاسی و فیلمبرداری مشغول به کار شوید. با این حال افراد به سراغ شما نمی آیند. زیرا شما که تجربه کافی را ندارید تا به فیلم برداری از مجالس و یا عکاسی بپردازید و در عوض به شما پولی هم بدهند. بدین صورت کاری که شما باید بکنید این می باشد که برای کسب تجربه بیشتر انواع فیلم ها و عکس های مختلف را به صورت رایگان انجام دهید تا افراد را به سمت خود بکشانید و تبدیل به مشتری کنید.

حداقل شما باید برای کارهای که زمان زیادی برای یاد گرفتن و کسب تجربه لازم دارد بیش تر از یک سال را صرف نکنید. چون در غیر این صورت به کسب و کار شما لطمه خواهد زد و صرفا سودی نخواهد داشت و تنها برای سرگرمی می باشد.

از خودتان بپرسید، من برای بدست آوردن چه هدفی و با چه امیدی این کار را انجام می دهم ؟ هر وقت با خود و ذهنتان به توافق رسیدید کارتان رو شروع کنید.

تجربه زندگی واقعی
تجربه زندگی واقعی

3. زمانی که تاثیر بسزای در رزومه شما دارد

کارهای مختلفی می باشند که می توانند تاثیر بسزایی را با اضافه کردن در رزومه شما ایجاد کنند. به طور مثال شما اگر وبلاگ نویسی جدید هستید می توانید محتوای رایگان را در سایت هایی با رتبه های برتر و بازدید کننده های بسیار قرار دهید. این می تواند ارزش وقت شما را داشته باشد و تاثیر بهتری در مقابل با نوشتن در وبلاگ شما داشته باشد.
یا مثلا، می توانید در سمینارهای مختلف برای افراد مشهور به صورت رایگان سخنرانی کنید.

بنابراین، اگر سازمانی از شما تقاضای کار رایگان را کرد، ابتدا قشنگ وقت بگذارید و فکر کنید تا بدانید که آیا تلاش های شما در ایجاد حرفه ای که دارید تاثیری مثبت خواهد داشت و سبب موفقیت بیشتر می شود؟ اگر این سازمان معروف و بزرگ می باشد و به صورتی شناخته شده است، می تواند به شما در سودآوری بیشتر کمک کند.

 ارزش وقت
ارزش وقت

4. علتی است که به آن اعتقاد دارید

زمان هایی هست که شما می خواهید بدون هیچ کسب درآمدی کار را به صورت رایگان انجام دهید. مثلا سازمان خیره ای می باشد و از شما با توجه به حرفه ای که دارید کمک خواسته است. این کمک کردن بسیار خوب و روحیه شما را بهتر می کند. اما، باید در نظر داشته باشید که شغل شما را به خطر نیندازد.

پیشنهاد مطالعه برای کسب اطلاعات بیشتر: بعد از مطالعه کامل مقاله چه زمان هایی خدمات رایگان ارائه دهیم، حتما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اعتماد به نفس وارد لینک مربوطه شوید.

یکی از بهترین کارها در رابطه با کار کردن رایگان ایجاد محدودیت برای کارهای داوطلبانه می باشد. شما باید تصمیم خود را بگیرید که یک ساعت در هفته و یا مثلا هر سال یک روز رایگان کار کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که آزاری برای شما و کارتان ندارد. سپس در زمان هایی که از شما خواسته شد کارهای بیشتری را به صورت رایگان انجام دهید، می توانید بگویید: “من قبلا سهم خود را به صورت رایگان کار کرده ام”.

ارزش زمان خود را بدانید

بسیاری از سازمان ها وعده های زیادی درباره نحوه کار کردن رایگان به شما می دهند. اما اغلب این ادعاها و وعده ها تا حدی درست نیست.

همانند قلاب مواظب باشید، فریب اینکه کار شما به چیزی بزرگ تبدیل می شود را نخورید.
شما باید در قبال اهدای زیادی از وقت و انرژی خود بدون کسب چیزی، شانس خوبی را بدست آورید.

اگر برای وقت خود ارزش قائل نشوید، دیگران هم ارزشی برای وقت شما قائل نخواند شد. بنابراین مهم است که ارزش خود را بدانید. و اگر بخواهید کاری را به صورت رایگان انجام دهید، در مورد آن هدفی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که این چیزی است که برای کسب و کار شما مناسب است.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
28 − 24 =