عادات افراد با اعتماد به نفس بالا

خانه » موفقیت و توسعه فردی » عادات افراد با اعتماد به نفس بالا
ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا
ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا

زمان مطالعه: 7 دقیقه

حتما شما هم وقتی در انواع موقعیت‌های اجتماعی قرار دارید به صورت مداوم تلفن همراهتان را چک می‌کنید. یا زمانی که دارای اختلاف نظر با فردی هستید به نوعی کوتاه می‌آیید. آیا این چنین است؟ آیا شما نمی‌توانید بدون آرایش به بیرون بیایید؟ چرا که در صورت انتقاد از شما دلخور خواهید شد. در صورت داشتن این ویژگی‌ها باید بدانید که شما دارای اعتماد به نفس و عزت نفس پایینی هستید. برای رفع این مشکل با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی عادات افراد با اعتماد به نفس بالا بپردازیم.

ویژگی افراد با اعتماد به نفس

شما بهتر از هر کسی ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیتی خود را می‌شناسید. می‌دانید که چگونه با ژست خوبی راه بروید که تاثیرگذار باشد. یا اینکه دارای لبخندی زورکی باشید و با مدل موی جدید خود را بهتر نشان دهید. شما خواهید توانست به هر صورتی مغزتان را گول بزنید و با اعتماد بنفس بالا باشید. شاید با خود فکر کنید ریچارد برانسون بعدی شما هستید. بهتر است این را بدانید که در این مقاله قصد ما این نیست که چیزی را به کسی بفهمانیم. فقط قصد ما این است که بگوییم راه‌های اثبات شده‌ای وجود دارد که خواهید توانست برای بالا بردن اعتماد به نفس استفاده کنید تا تغییرات خوبی در زندگی خود ایجاد کنید.

اگر تمایل داشتید بعد از مطالعه کامل مقاله عادات افراد با اعتماد به نفس گاهی به مقاله عادات گفتاری افراد موفق بیندازید.

خصوصیات افراد با اعتماد به نفس
خصوصیات افراد با اعتماد به نفس

1. انجام مراقبه

اینکه ما احساس امنیت نداشته باشیم به شکل‌های مختلف در ما ایجاد خواهد شد. برای مثال؛ وقتی نگران آینده هستیم این احساس را خواهیم داشت. پس، در می‌یابیم بدن همیشه رو به راه نیست و همیشه با تمرکز نخواهد بود. ما زمانی نا امنی را حس خواهیم کرد که در زمان حال زندگی نکنیم. اینکه ما ذهن آرامی داشته باشیم و در کنترل بگیریم یک قدم بزرگ برای داشتن اعتماد به نفس واقعی است. پس بهترین کار داشتن 10 دقیقه مراقبه در روز است. به کار گرفتن انواع راه‌های مراقبه کردن می‌تواند سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد شود.

2. داشتن افکار معمولی

اگر از افراد کارآفرین سوال کنید که چرا تصمیم به کارآفرینی گرفته‌اند به احتمال زیاد ممکن است با این جواب روبرو شوید که با کارآفرین بودن در تصمیم‌گیری آزاد هستند. ولی، در برخی موارد برخورد با انواع گزینه‌های مختلف منجر به بحران تصمیم‌گیری خواهد شد و این زمینه تبدیل تصمیم به شکست خواهد شد. یکی از ویژگی‌ها و عادات افراد با اعتماد به نفس بالا این است که افکاری معمولی دارند و در خیالات زندگی نمی‌کنند.

حتما بعد از اینکه گزینه های بعدی را مطالعه کردید نگاهی به مقاله تفاوت طرز فکر افراد موفق با افراد معمولی بیندازید.

ویژگی افراد با اعتماد به نفس
ویژگی افراد با اعتماد به نفس

3. هر روز نکته جدید یاد می‌گیرند

اگر برای مطالعه یک کتاب، به کتاب صوتی همان نسخه گوش دهید به صورت متوسط می‌تواند تا 10 ساعت زمان ببرد. پس اگر روزانه شما حدودا 60 دقیقه زمان برای رفت و آمد داشته باشید، خواهید توانست تا یک سال تقریبا به 24 کتاب گوش دهید. اگر بتوانید آن را تبدیل به عادت کنید زندگی خود را عوض کرده و دارای آگاهی و اعتماد به نفس بیشتر خواهید شد.

4. به اشتراک گذاشتن دانش خود

چنانچه دارای تخصص در زمینه‌ای می‌باشید، پس دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این کار باعث داشتن رضایت به عنوان یک انسان در شما خواهد شد. همین داشتن احساس رضایت باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد. ممکن است نتوانید سخنرانی کنید و این برای شما مشکل باشد. پس، در شبکه‌های اجتماعی نظیر لینکدین و یا مدیوم این کار را انجام تا مهارت حرف زدن با دیگران را نیز به صورت کامل فرا بگیرید. همچنین، خواهید توانست در انواع سایت‌های مختلف عضو و فرصت آموزش آنلاین داشته باشید.

افراد با اعتماد به نفس چه ویژگی‌هایی دارند؟
افراد با اعتماد به نفس چه ویژگی‌هایی دارند؟

5. کنترل کار خود را بر عهده دارند

یکی از بهترین کارها ساخت وبلاگ شخصی است. یکی از پیشنهادهایی که می‌توانیم بدهیم این بوده که آدرس به این صورت باشد “com.نام خانوادگی.نام”. این واقعا ایده‌ای ساده و بدون دردسر است. چنانچه بتوانید کنترل برند شخصی خود را داشته باشید و به ایجاد محتوای الهام بخش بپردازید، اعتماد به نفس نیز افزایش می‌یابد. یکی از عادات افراد با اعتماد به نفس بالا این است که دارای وبلاگ و یا سایت شخصی هستند و به ایجاد محتوا بر روی آن مشغول هستند.

6. ورزش را در برنامه خود دارند

آیا به خرید لبا‌س‌های گران قیمت عادت دارید؟ به جای این کار خواهید توانست ورزش کردن را جایگزین کنید. ورزش باعث می‌شود هر لباسی در تن زیبا دیده شود. شما به جای اینکه در حین راه رفتن با عقب انداختن شانه‌ها ژست بگیرید خواهید توانست ورزش داشته باشید و بدن خود را به صورت طبیعی فرم دهید. با مقاومت ماهیچه‌های میانی بدن طرز ایستادن و راه رفتن شما نیز تقویت خواهد شد. می‌توانید به جای خرید محصولاتی برای مراقبت از پوست، با ورزش به صورت طبیعی به بدن خود آبرسانی کنید. لازم نیست به زور لبخند بزنید تا احساس بهتری داشته باشید. زیرا، با ورزش روحیه شما نیز بهتر خواهد شد. در حین داشتن ورزش منظم احساس بهتری برای خود و ظاهرتان دارید و باعث عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتری خواهید شد.

انگیزه در افراد با اعتماد به نفس
انگیزه در افراد با اعتماد به نفس

7. به خواب اهمیت می‌دهند

آیا با خواب خود مشکل دارید؟ پس، اگر جوابتان مثبت است به امتحان چرخه خواب Sleep Cycle app بپردازید. اگر به امتحان این برنامه بپردازید کیفیت خواب شما تجزیه و تحلیل خواهد شد. بنابراین، زمان پیدایش عمیق و آرامش بخش‌ترین مرحله خواب مشخص خواهد شد. در آخر نیز صدای ملایم شما را در مرحله سبک خواب بیدار می‌کند. اگر دارای خواب کافی و منظم باشید عملکرد مغز و بدن شما نیز بهتر خواهد شد. با این کار ذهن بهتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و همه به خاطر خواب است. در این باره خبرنامه سلامت خواب می‌گوید:” زمان مرحله عمیق خواب تغییرات فیزیولوژیکی در بدن ایجاد شده و باعث تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن خواهد شد”.

8. کمک داوطلبانه به دیگران

اخیرا در گرینویچ کنتیکت که خیریه حمایت از کودکان آسیب دیده می‌باشد داوطلب بودم. در حادثه‌ 11 سپتامبر وقتی اتفاق رخ داد، من و داوطلبان هم‌ قطارم یک شبکه‌ پشتیبانی تشکیل دادیم. من بر این تفکر بودم که تنها من دارای فداکاری و بخشش هستم. ولی، عشقی نیست که بتواند با عشق کمک به آسیب دیده‌ها که در 11 سپتامبر دریافت کردم برابری کند. معلوم نیست شاید روح ما با التیام دادن دیگران التیام یابد.

ایجاد اعتماد به نفس در افراد
ایجاد اعتماد به نفس در افراد

9. به معاشرت می‌پردازند

این ممکن است برای درون‌گراها سخت باشد. ولی، بهتر است بدانید اجتماعی بودن با حضور فیزیکی در اجتماع همیشه اتفاق نمی‌افتد. عزت نفس را حتی خواهید توانست با حضور در انجمنی آنلاین که از اعضای با روحیات مشترک تشکیل شده است بالا ببرید. قبلا در مقاله معروف‌ترین نظریه‌های انگیزشی برای شما هرم سلسله مراتب نیاز آبراهام مازلو را قرار داده‌ایم. این هرم احساس تعلق را جزو ملزومات می‌داند. برای مثال؛ عضو شدن در وبگاه پرسش و پاسخ، اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه اجتماعی و … باعث ایجاد حس واقعی تعلق می‌شود.

10. کنجکاو هستند

همیشه به دنبال افرادی باشید که از شما تجربیات بیشتری دارند. اگر بتوانید از آنها یاد بگیرید، این یادگیری باعث القای آرامش از دانستن در شما می‌شود. یکی از عادات افراد با اعتماد به نفس بالا این است که کنجکاو هستند و دنبال افراد با انرژی مثبت هستند. این درس‌ها که یاد می‌گیرید واقعا ارزشمند است. افرادی که داستان موفقیت خود را در یک شب برای شما بیان می‌کنند، اکثر آزمون‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند که ممکن است شما در حال تجربه یکی از این موارد باشید. اگر با آنها صحبت کنید، مطمئنا مواردی را به شما اضافه خواهند کرد.

Loading...

هادی قربانی

یک دیدگاه

  1. Mohamadi 81

    بسیار عالی و مفید.ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
26 × 15 =