عادات بدی که موفقیت شما را به خطر می اندازد

خانه » موفقیت و توسعه فردی » عادات بدی که موفقیت شما را به خطر می اندازد
عادت های بد که مانع موفقیت می شوند
عادت های بد که مانع موفقیت می شوند

زمان مطالعه: 6 دقیقه

عادات بد ممکن است در هر فرد و کارآفرینی موجود باشد، اما خود فرد از آنها آگاه نباشد. چنانچه شما نتوانید این عادات را شناسایی و ترک کنید و به جای آن خصوصیات مثبت را جایگزین کنید، ممکن است باعث به خطر انداختن سلامت روحی و روانی شما شود. علاوه بر اینها این عادت می توانند تاثیرات ویران کننده ای را بر سلامت کسب و کار شما بیندازند. پس بهتر است از همین الان شروع به جلوگیری از آنها بکنید.

اگر در رابطه با عادت می خواهید اطلاعات کاملی داشته باشید، پیشنهاد می کنم مقاله عادت چیست را که قبلا در سایت منتشر کردیم مطالعه کنید. سپس برای درک بیشتر جزئیات ذکر شده در این بخش به عنوان عادت های بد که مانع موفقیت می شوند را مطالعه کنید.

عاداتی که موفقیت شما را از بین می برد

موفقیت یکی از آن چیزهایی است که همه ما در مراحل مختلف زندگی خود می خواهیم و آرزو می کنیم. اما در مواقعی با برخی از کارهای که انجام می دهیم و یا به صورت ناخودآگاه انجام داده ایم موفقیت را به خطر می اندازیم، این عادات می تونند بر اساس بسیاری از افراد متفاوت باشد، و شناسایی آن شاید از نظر برخی مشکل باشد. بنابراین در این مطلب از آکادمی 98 به عادت بد رایج که شما ممکن است از آن مطلع نباشید می پردازیم.

موفقیت
موفقیت

1. نه گفتن

این عادت ( نداشتن قدرت نه گفتن) در اکثر افراد موجود می باشد و توجه داشته باشید اگر شما نتوانید حالا بنا به دلایلی چون قبلا این فرد به من کمک کرده است، دوستم است، یکی از اقوام من می باشد و …. بهانه بگیرید مطمئنا در پرتگاه قرار گرفته اید.

این عادت ممکن است در نظر برخی از ما علت بی ادبی و جسارت را داشته باشد، اما شما با این کار می توانید زندگی خود را بهبود بخشید و راهی را برای رسیدن به موفقیت پیدا کنید. حتی در برخی از موارد این ممکنه به نفع خود طرف نیز باشد.

2. عادات بد مقایسه کردن

همه ما این اتفاق برایمان افتاده است که مثلا فردی را که پولدار می باشد، دانشمند است ، قیافه زیبایی دارد، کسب و کار آنچنانی دارد و … را می بینیم خود را با آن مقایسه و به نوعی افسرده می شویم، که چرا فلانی چنین پیشرفت و زندگی دارد اما من نه !؟

توجه داشته باشید زندگی این فرد متعلق به خودش است و زندگی شما متعلق به شما ، ممکن است شما بی خبر باشید و بسیاری از افراد داشتن زندگی شما را حسرت بخورند، شما با مقایسه کردن خود با دیگران هیچ نفعی نخواهید برد و تنها از پیشرفت، توسعه فردی و موفقیت خود دور و دلسرد می شوید. تنها کاری که باید بکنید این می باشد که روی خودتان تمرکز کرده و در اولویت قرار دهید.

3. غیبت کردن

اگر شما با کسی مشکل دارید بهتر است در زمان و روز مناسب شخصا به آن رسیدگی کنید، نه اینکه پشت سر آن جهت خالی کردن خود غیبت کنید. زیرا این فقط شما را کوچک و روی شما اثر منفی می گذارد. هرگز نباید در مورد فردی که مشکل دارید با دیگران درد و دل کنید، خصوصا در محیط کاری که می تواند بسیار بد و شما را کوچک کند اگر این کار را انجام دهید و غیبت نکنید مطمئن باشید موفق تر خواهید شد.

نداشتن قدرت نه گفتن
نداشتن قدرت نه گفتن

4. تسلیم شدن برای شکست

تسلیم شدن یکی از عادت های بدی می باشد که باید هر چه زودتر اقدام به از بین بردن آن کنید. شما زمانی تسلیم می شوید که از همیشه به موفقیت نزدیکتر می باشید. هر زمانی که تسلیم شوید شما احساس شکست کرده و ناراضی می باشید که حتی خودتان از خود بدتان می آید. پس هر وقت در لحظات دشوار زندگی قرار گرفتید به جای تسلیم شدن به روزهای بعد که به موفقیت رسیده اید فکر کنید.

5. گوشی های همراه قبل از خواب

شاید برخی از شما عادت داشته باشید که گوشی های همراه را با خود به تختخواب ببرید و تا لحظه خواب از آن استفاده کنید. مطمئنا اگر شما هم جزو این افراد نباشید حتما در خانواده شما یکی این کار را خواهد کرد. اما این خود دارای مشکلات و خطراتی می باشد و بیشتر ما این را می دانیم اما باز هم توجه نمی کنیم. نور صفحه گوشی های همراه هورمون های خواب آور (ملاتونین) را متوقف می کند و باعث ایجاد هوشیاری می شود به صورتی که اگر شما جزو افرادی باشید که گوشی های همراه را در موقع خواب استفاده می کنند، با وجود خواب 8 ساعته باز هم احساس خستگی می کنید.

6. طفره رفتن در کارها

یکی از معروف ترین قاتلین و موانع موفقیت به تعویق اندازی کارها است. به صورتی که شما برای انجام کاری خودتان را گول زده و امروز فرار می کنید. مهم نیست که چقدر در کاری که می کنید خوب هستید، زندگی راهی برای به چالش کشیدن شما پیدا خواهد کرد. حالا این موارد می توانند انواع برخوردها و مواردی غیر منتظره مختلفی باشند. همین باعث می شود که شما مرتبا برنامه خود را لغو و تغییر دهید. بعضی وقت ها اجتناب ناپذیر است و بعضی وقت ها خیلی راحت می توانید راه هایی برای توجیه آن پیدا کنید.

برای موفق بودن در کاری که انجام می دهید نیازمند تمرکز و تعهد محکم می باشید. شما باید تمامی موارد و نیازهای خود را اولویت بندی کنید و به برخی از موارد قدرت “نه” گفتن را داشته باشید در غیر این صورت شما تنها زمان خودتان را تلف می کنید. برای دستیابی به اهداف خود پاداشی را در نظر بگیرید و فقط یکی از اهداف را دنبال کنید و تا زمانی که تمام نشده است به طراف دیگری نروید.

قاتلین موفقیت
قاتلین موفقیت

7. صحبت کردن به جای عمل

به صورت طبیعی ما موجوداتی هستیم که در مناطق راحتی خود گیر کردیم. همگی ما عادت داریم در مورد چیزهای که دوست داریم یک روز انجام دهیم صحبت کنیم. این لازم است و بسیار خوب نیز می باشد تا بتونید با بررسی چیزهایی که می خواهید بدانید و برنامه ریزی کنید. اما صحبت ما با افرادی است که فقط رویا پردازند و حرف می زنند و هیچ قدمی برای رسیدن به آن بر نمی دارند.

ممکن است لزوما وضعیت فعلی خودمان را دوست نداشته باشیم و از زندگی سهم بیشتری بخواهیم، اما ما آن قدر راحت هستیم که هیچ تغییر بزرگی در رفتار و یا تغییرات در محیط و دایره های اجتماعی ایجاد نمی کنیم.

این یک فرمول ساده است، شما فقط باید آن را اعمال کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
11 − 10 =