چگونه قدرت خویش را برای رسیدن به اهداف حفظ کنیم؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه قدرت خویش را برای رسیدن به اهداف حفظ کنیم؟
نگه داشتن قدرت برای رسیدن به اهداف
نگه داشتن قدرت برای رسیدن به اهداف

زمان مطالعه: 6 دقیقه

موفقیت بسیار سخت است و اگر می خواهید به اهداف خود برسید، باید سخت کار کنید. اما هیچکس خیلی سخت و بدون تحرک و انگیزه قوی و قدرت اراده تحمل نمی کند. برخی افراد انگیزه خود را در طول زمان از دست می دهند و می خواهند یاد بگیرند چطور اراده خود را افزایش دهند تا آن ها نیز بتوانند به موفقیت دست یابند. پس اگر شما هم جزو این افراد هستید، با ما در این مطلب از آکادمی 98 قسمت موفقیت فردی با عنوان چگونه قدرت خویش را برای رسیدن به اهداف حفظ کرد؟ همراه باشید.

نگه داشتن قدرت برای رسیدن به اهداف

این که آیا شما قصد دارید یک کتاب بنویسید، یا یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنید و یا سلامت خود را بهبود ببخشید، ابتدا باید انگیزه و اراده را برای موفقیت پیدا کنید. راهنمایی های زیر به شما کمک می کند تا برای رسیدن به اهداف خود از انگیزه ای برای حرکت طولانی، ماندگار و خستگی ناپذیر برخوردار شوید.

قدرت برای رسیدن به اهداف
قدرت برای رسیدن به اهداف

1. بر روی موج مثبت تمرکز کنید

هیچ کس تا به حال انگیزه خود را برای رسیدن به یک هدف که به آن اهمیتی نمی دهد، متقاعد نخواهد کرد. بنابراین در آغاز هر تلاش، لیستی از تمام راه هایی که بر اهداف شما تاثیر مثبتی خواهند داشت، تهیه کنید.

برای مثال اگر کسب و کار خود را شروع می کنید، به این فکر کنید که این شرکت چگونه زمان و پول برای مشتریان را افزایش خواهد داد. هنگام نوشتن یک کتاب، تمام افرادی که آن را می خوانند، درس هایی که از آن می گیرند را در نظر بگیرید، و اینکه چطور از آن درس ها برای بهبود زندگی و جهان استفاده خواهند کرد.  اگر به دنبال سلامت بهتری هستید، تصور کنید که چطور می توانید بیشتر زندگی کنید، بیشتر از زندگی خود لذت ببرید، و کار بهتری را برای ارائه و صرف زمان با خانواده خود انجام دهید.

بعد از مطالعه راهکارهای حفظ قدرت برای دستیابی به موفقیت پیشنهاد می کنیم مقاله رایگان آموزش توسعه فردی و بهبود فردی چیست؟ را مطالعه کنید.

موفقیت
موفقیت

یک تاثیر مثبت در دو روش اصلی به شما انگیزه خواهد داد.

تمرکز به صورت مثبت، حالت روحی شما را بهتر می کند.

اول، با بهبود خلق و خوی ، به شما کمک می کنند از عوامل روان شناختی و احساسی که منجر به تعویق افتادن می شود، دوری کنید. وقتی احساس خوبی دارید، باید کارهای بیشتری انجام دهید، به خصوص اگر آن احساسات مثبت به کار گره خورده باشند.

هر چه زودتر و بیشتر به نتایج مثبت فکر کنید، مولد تر (خالق) خواهید بود.

فهرست های مثبت ما راه موفقیت را نشان می دهند.

دوم، لیست کردن نکات مثبت، به شما نشان می دهد که میزان موفقیت کامل است. اگر شما یک ایده مبهم از این که چرا آنها را تنظیم می کنید دارید بسیار راحت است که اهداف خود را نادیده بگیرید.

اما زمانی را به طور خاص در نظر بگیرید که تلاش های شما چطور زندگی شما و دیگران را بهبود خواهد بخشید، شما درک روشنی از اینکه چرا آن ها ارزشمند هستند، خواهید داشت.

بنابراین چون هر دو به خاطر شما و کسانی که از عزیزان شما هستند بوده، به جلو حرکت خواهید کرد.

2. تنظیم و سازماندهی اهداف

مهم نیست که چقدر نسبت به اهداف خود احساس مثبتی داشته باشید، اگر تعداد زیادی از آن ها را دارید، باز ممکن است کارتون هنوز سخت باشد. هر زمان که در حین غرق شدن از اهداف خیلی زیادی هستید، لیستی از تمام چیزهایی که می خواهید به دست آورید تهیه کنید.

شانس خوبی وجود دارد که بسیاری از اهداف شما به طور نزدیک با یکدیگر مرتبط هستند، زیرا رسیدن به یک هدف شما را به هدف دیگری نزدیک تر می کند. شما می توانید این دو را به یک هدف واحد متصل کنید. این باعث پایین آوردن تعداد کل چیزهایی می شود که شما باید به آن دست یابید، و این لیست را کم تر ترسناک کنید.

تنظیم و سازماندهی اهداف
تنظیم و سازماندهی اهداف

رتبه بندی اهداف با توجه به اهمیت

هنگامی که شما فهرست کامل را تثبیت کردید، هر هدف را به ترتیب اهمیت قرار دهید. این به شما اجازه می دهد مشخص کنید که کدامیک از کارها را ابتدا انجام داده و کدامیک برای بعد است را ذخیره کنید. در نتیجه نیاز به انجام این همه کار را در یک زمان احساس نمی کنید. تعیین اهداف هوشمند را نیز در نظر بگیرید.

پس از اولویت بندی، به هر هدفی که نزدیک به پایین است نگاهی بیندازید. در نظر بگیرید که برخی از این اهداف را حذف کنید، به خصوص اگر آن ها به اندازه بقیه مهم نباشند. به این ترتیب، می توانید وقت و انرژی خود را برای رسیدن به مهمترین اهداف به طور موثر، تمرکز کنید.

لیست اولیه نباید قطعی باشد و همیشه می توانید به عقب برگردید و آن را در طول زمان تغییر دهید. اما داشتن یک لیست به شما کمک می کند تا اهداف خود را پیگیری کنید و آنها را به طور سیستماتیک انجام دهید.

3. انگیزه شخصی

در نهایت، به یاد داشته باشید که انگیزش هرگز یک موضوع کاملا شخصی نیست. حتی اگر اهداف ذکر شده برای شما به طور خاص باشد، آن ها بر افراد دیگر تاثیر خواهند گذاشت، بنابراین شما باید از آن افراد بخواهید که به شما کمک کنند در کار خود بمانید. بستگان شما می خواهند که شما به خاطر خودتان این کار را انجام دهید و اگر سالم تر، ثروتمندتر و یا موفق تر ظاهر شوند به احتمال زیاد سود خواهند برد. بنابراین باید به نزدیک ترین افراد خانواده تان اجازه دهید که در مورد چیزی که سعی دارید به انجام برسانید، آگاه شوند و آن ها را به مداخله در صورت حواس پرتی درحین نا امید شدن دعوت کنید.

انگیزه شخصی
انگیزه شخصی

اگر اهداف شما مربوط به حرفه شما باشد، قطعا بر روی همکاران شما تاثیر خواهد گذاشت. به آنها توضیح دهید که چرا آنها در موفقیت شما اهمیت دارند، از حمایت خود استفاده و به آنها کمک کنید تا به اهداف خود برسند.

از اهداف خود برای نزدیک تر شدن به دوستان خود استفاده کنید. اگر سعی دارید سالم تر زندگی کنید، از دوستانتان بخواهید با شما کار کنند. به همین ترتیب، اگر یک کسب و کار را شروع می کنید، با تجربیات مرتبط به عنوان کارمندان یا مشاوران آشنا می شوید. این کار آن ها را از طرف شما برای کل فرآیند جلب می کند.

همکاران منبع منسجم و پایدار انگیزه را ارائه می دهند.

تا زمانی که به آن ها اعتماد کنید به دنبال بهترین علایق شما بگردند، آن ها شما را به سمت رسیدن اهداف سخت‌تان سوق خواهند داد.

از سوی دیگر:

یکی دیگر از راه های مورد علاقه من برای انگیزه ماندن این است که زمانی را برای خواندن نقل قول الهام بخش از افراد موفق بپردازم. راست گفتن، در زمان مناسب، واقعا می تواند یک دید تازه ای به من بدهد و مرا تشویق کند تا همان طور که دیگران قبل از من انجام داده اند، ادامه دهم.

من به شما پیشنهاد می کنم حتما راز موفقیت چیست؟ را که شامل نکات مهم و راز موفقیت افراد بزرگ هست را مطالعه کنید.

بزرگ ترین موانع موفقیت که بین شما و هدفتان وجود دارد، چیست؟ از این الگو برای تعیین و دستیابی به اهداف هوشمند خود استفاده کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
8 ⁄ 8 =