چگونه برند شخصی خود را ایجاد و تقویت کنیم

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه برند شخصی خود را ایجاد و تقویت کنیم
چگونه برند شخصی خود را ایجاد و تقویت کنیم
چگونه برند شخصی خود را ایجاد و تقویت کنیم

زمان مطالعه: 6 دقیقه

نام تجاری شخصی نقش مهمی در موفقیت و توسعه فردی شما ایفا می کند. این که آیا شما از آن آگاه هستید یا خیر، هرکسی یک نام تجاری یا تصویر شخصی دارد که بر روی نحوه برخورد دیگران در مورد شما تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که نام تجاری و تصویر شخصی شما در تعیین اینکه آیا در زندگی موفق هستید مهم است.

تقویت نام تجاری شما چگونه است؟

نام تجاری شخصی چیست؟ اجازه دهید ابتدا تعریف نام تجاری یا همان برند را شروع کنیم، یک برند اساسا یک وعده است. زمانی که یک برند دارید، این قولی است که به شما داده می شود و به خاطر حفظ شخصیت خود و یا تلاش برای نفوذ به آن مشهور هستید.

انسانها به صورت احساسی تصمیم می گیرند و به صورت منطقی توجیه می شوند. پس اگر یک برند شخصی خوب داشته باشید، مردم مایل به پرداخت بیشتر برای محصول و یا سرویس تان با بحث کم تر هستند.

برای آشنایی بیشتر با موضوع برند پیشنهاد می کنم حتما مقاله برند چیست؟ اصول برندینگ و برندسازی را مطالعه کنید.

تقویت نام تجاری
تقویت نام تجاری

معنای زمانی که خود را به نام تجاری معرفی می کنید؟

ایجاد نام تجاری به معنی ایجاد هویت حرفه ای برای همسو کردن با ارزش های شما است. یک شرح تجاری شخصی همیشه با ارزش های شما آغاز می شود. اگر می خواهید واقعا یک رهبر فکری و یک مرجع در حوزه کاری خود باشید، باید چیزی را ثابت کنید.

کیفیت؟ برتری؟ پاسخگویی؟ کار گروهی؟ نوآوری؟ رهبری؟

سپس با شروع از اصل تمامیت یک برند شخصی بزرگ بسازید. هیچ شهرتی بهتر از این نیست که دیگران وقتی با شما کار می کنند، بگویند همیشه به وعده های خود عمل می کند.

پاسخ به موفقیت این است که کاری را که برای آن استخدام شده اید، انجام دهید. حال، این امر به همه قسمت های تعاملات شما با دیگران گسترش می یابد.

این قانون است:

“همه چیز اهمیت دارد. هر کاری که شما انجام می دهید، باعث ساخت نام تجاری شما می شود و یا برند شما را نابود می کند “

نام تجاری شخصی
نام تجاری شخصی

چگونه یک برند شخصی را در 8 نکته ایجاد کنیم؟

1. تمرکز و تخصص در یک نقطه

این به آن معنی است که شما باید برند خود را بر روی یک حوزه از موفقیت متمرکز کنید. شما نمی توانید همه چیز را به همه بدهید. شما می توانید در رشته کار، محصول، شرکت و یا صنعت، رسانه، جامعه و غیره تخصص داشته باشید. اما شما باید مانند یک پرتو لیزر بر روی یک چیز متمرکز شوید.

اگه قصد داری یک کار اینترنتی داشته باشی یک سری ایده اینترنتی رو برای شما لیست کردیم.

2. به یک رهبر فکری در زمینه خود تبدیل شوید

شما باید به عنوان یکی از افراد مطلع، محترم و ماهر در زمینه خود شناخته شوید. آنها دارای ویژگی های رهبری عالی هستند. بنابراین یکی از مواردی که از خودتان بپرسید این است: “من می خواهم در رشته خودم یک رهبر باشم؟”

3. برند شما، شخصیت شما

نام تجاری باید بر اساس شخصیت شما در تمام جنبه های آن، از جمله نقص ها باشد. حالا سوال اینجاست: بهترین شخصیت برای نام تجاری شما چیست؟

اگر می خواهید که مردم شما را به شیوه ای خاص توصیف کنند، چه راهی برای آن ها مناسب خواهد بود که شما را توصیف کنند؟

4. یک برند مخصوص ایجاد کنید

زمانی که برند شخصی خود را ساختید باید آن را به شیوه ای منحصر به فرد بیان کنید. برای مثال، من زنی را می شناسم که یک کارت تشکر را با یک گل خشک شده در داخل کارت می فرستد. وقتی بازش می کنی، میفته بیرون این چیزی بود که باعث می شد مردم ماه ها و سال ها او را به خاطر داشته باشند.

شاید نام خود را به روش خاصی امضا کنید یا لباس خاصی داشته باشید. من فرد دیگری را می شناسم که همیشه لباس قرمز می پوشد. پس چگونه می توانید متمایز باشید؟

5. نمایش دادن

زمان شکل دادن یک برند به روشی که می خواهید کسب و کار خود را نشان دهید، برای موثر بودن، نام تجاری شخصی شما باید بارها و بارها دیده شود. اگر شما دیده نشوید افراد باعث شبکه سازی و درگیر صحبت می شوند، پس این هیچ فایده ای برایتان ندارد.

بیرون بیایید که مردم همیشه شما را ببینند اغلب مردم شما را استخدام و از شما خرید می کنند، شما را به هیچ دلیل دیگری توصیه نمی کنند.

6. سازگار باشید

رفتار شما در دنیای بیرون خط باید با برند عمومی شما هماهنگ باشد. و اگر می خواهید نام تجاری شما از بین نرود باید اهیمت افراد خصوصی را در بیرون کنار بگذارید و همانند یک شکل و همیشگی باشید.

یکی از بزرگ ترین ادعاهایی که شما می توانید به دست آورید، افرادی هستند که می گویند همیشه همان طور که در داخل هستید، در بیرون نیز می باشید.

7. پایدار باشید

زمانی که برند شخصی خود را برقرار کردید، رشد آن را به زمان بدهید و به برند خود وفادار باشید. و هوس ها، گرایش ها و تغییرات را نادیده بگیرید. به عبارت دیگر، تمام وقت مداوم باشید.

8. رابطه خوبی با دیگران ایجاد کنید

هرچه بیشتر با نیت مثبت یا با آرمانهای ارزشمند در نظر گرفته شوید، برند شما تاثیر گذارتر خواهد بود. اگر درک شوید برند شما تاثیر گذارتر خواهد بود. ما این را تفکر بازگشت از آینده می نامیم.

از خودتان بپرسید:

اگر سه سال از حالا، قرار است یک مطالعه روی من انجام دهند و با گزارشی درباره نوع فردی که من بودم، چگونه رفتار کردم، شهرت من، و موقعیت من در قلب و ذهن دیگران، چه کلماتی را می خواهند استفاده کنند؟ از همه کلمات، چه کلمه ای خواهد بود که به من بیشتر از هر چیز دیگری در زمینه کمک می کند؟ ”

چه نام تجاری شخصی به شما معنی می دهد؟

از خودتان بپرسید: مردم چه کلمه ای را باید برای توصیف برند عالی استفاده کنند؟

گام بعدی این است که از خودتان بپرسید، “چطور می توانم از حالا به بعد به نحوی متفاوت کارها را انجام دهم تا مردم همیشه  به آن فکر کنند؟»

به یاد داشته باشید، یک نام تجاری وعده شما است. که می گوید: “اگر با من ارتباط برقرار کنید، با من درگیر شوید، از من بخرید، با من بفروشید، همراه من بروید، و غیره، شما این نوع فردی را دریافت خواهید کرد.”

حالا سخت است که بدون در نظر گرفتن کارتون که ممکنه هر چیزی باشد شهرت پیدا کنید تا همیشه کاری را که می گویید انجام دهید؟ پاسخ بله است

بعد از مطالعه این بخش پیشنهاد می کنم سری به بخش کتاب های موفقیت بزنید.

اما تفاوت آن در زندگی شما چیست؟

افرادی که یک برند شخصی مثبت دارند راحت تر کار می کنند، سریع تر استخدام می شوند، پول بیشتری پرداخت می کنند. سریع تر از افرادی که برعکس شما اصلا انجام نداده اند، زیرا اولین کاری که مردم انجام می دهند بررسی نام تجاری شما می باشد.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
14 + 25 =