چگونه با مشکلات در کار خود بجنگیم

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه با مشکلات در کار خود بجنگیم
رفع مشکلات در کار و بحران
رفع مشکلات در کار و بحران

زمان مطالعه: 4 دقیقه

شما هر کسب و کاری را که راه اندازی کرده باشید، بی شک در جهت موفقیت و اهداف مشخصی می‌باشند. برای اینکه بتوانید رهبری کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و از رقبای خود پیشی بگیرید باید علاوه بر تلاش و پشتکار مسئولیت پذیر باشید. شما جدا از اینکه با موفقیت می توانید احساس آرامش کنید و سود بسیاری را نصیب خودتان کنید، از موارد به خصوص نیز برای افراد و جامعه برخوردار خواهید بود. اما این را هم بدانید که همه نیت خیر شما را درک نمی کنند.

چگونه از بحران‌ها با موفقیت خارج شویم

شما پروژه های مختلفی را برای اجرا در شرکت خود خواهید داشت. اما، اگر یکی از آنها به شکل مطلوبی نتواند نتیجه خوبی داشته باشد با اینکه نیت شما خیر بوده و سود و موفقیت شما را خوشحال می کند، باز هم مردم آن را تقصیر شما می دانند. و تنها کسی که مجبور به سرکوفت زدن و سرزنش توسط خود می شود، شما می باشید.

با شکست پروژه های مختلف و نگاه های مختلف افراد به شما، اعتماد به نفس کاهش پیدا کرده و به نوعی دلی برای کار نمی‌ماند. حتی در برخی از موارد افراد ممکن است با شکست دست از کار کردن بردارند و کنار بکشند. برای همین در این مطلب می خواهیم به مواردی که ممکن است شما را در کارها با رویاروی مشکلات یاری کند بپردازیم.

مشکلات در کار
مشکلات در کار

1. مشکلات را ساده کنید

هر مشکلی به صورت پیچیده و گستره می باشد و در خود انواع سرها و ته‌ها را داشته است. پس نمی توان به راحتی و با یک ضرب آن را برطرف کرد. برای راحتی کار و برطرف کردن بحران‌ها، بهتر است مشکلات پیچیده را ساده کنید.

با اولویت بهتر می توانید موارد مهم و ضروری را شناسایی کنید و برطرف کنید. زیرا شما با برطرف کردن موارد و مسائل مهم در مشکلات می توانید در حین این کار موارد دیگری آشکار سازید. پس مشکل شما کاملا مفهومی و شفاف می شود و به راحتی می‌توانید مسئله را حل کنید.

بعد از مطالعه مقاله آموزش مقاله با مشکلات در کار، حتما آموزش نحوه جبران مشکلات کاری خود را نیز مطالعه کنید.

2. باور و ایمانتان را جدی بگیرید

شما با داشتن ایمان، تلاش و جسارت می توانید عناصر حل مسائل را کامل کنید. با مثبت نگری و ایمان به خودتان که قادر هستید انجام دهید می‌توانید مشکلات رو به راحتی برطرف کنید. اما اگر ایمان نداشته باشید و مثلا بگویید “دیگر آخر راه است و کاری از دست من بر نمی آید” شما اعتماد به نفس خود را صفر کرده و با تکثیر ترس در خود به صورت غریزی دست از تلاش کردن بر می دارید.

هر مشکلی به منزله یک فرصت می باشد. هیچ کس چه افراد حرفه‌ای و چه تازه کار از بحران‌ها و مشکلات خوششان نمی آید اما اگر این مشکلات و بحران‌ها نباشند زندگی در واقع هیچ معنی ندارد و به نوعی نمی توانید خودتان را محک بزنید تا توانایی های خود را بسنجید.

پیشنهاد مطالعه : 10 راهکار کاهش استرس و افزایش آرامش روزانه

حل مشکل
حل مشکل

3. مدیریت کارهای گروهی

بسیاری از ما وقتی که به مشکلی بر می خوریم دوست داریم که به صورت خود محوری مشکلات را برطرف کنیم و حتی در برخی از مواقع می خواهیم کسی از مشکلاتمان باخبر نشود و به تنهایی منشا و منبع مشکلات را پیدا کنیم.

اما باید بدانید در بحران‌هایی ممکن است کلید حل مسئله با مشورت از متخصصین بدست آید، و شما تنها با کار گروهی بتوانید مشکل را حل کنید.

به عنوان یک مدیر شما می‌توانید استراتژی‌هایی را ارائه دهید و مسیر درست و نادرست را به کارکنان و اعضای تیم نشان دهید، تا آنها بتوانند هر یک به شیوه و با توجه به تخصصی که دارند کارها را انجام دهند.

4. از دیگران کمک بخواهید

مغز شما تا حدی گنجایش دارد و ممکن است افرادی با ایده های خلاقانه کسب و کار بهتری در اطراف شما باشند و شما از آنها باخبر نباشید. بعد اینکه از متخصصین مشورت خواستید می توانید از افرادی که می دانید با توجه به مشکل تخصص دارند و قادر به کمک کردن می باشند یاری بخواهید.

مشکلات
مشکلات

5. فاصله گرفتن

هر مدیری باید شخصا در مراحل حل مشکل و مسئله حضور داشته باشد و آنها را بررسی کند. ما این را تایید می کنیم و می گوییم لازم است. اما، در برخی از مواقع برخی از افراد چنان بر روی مسئله تمرکز و وارد جزئیات می شوند که اصلا توجهی بر مسئله و منبع های اصلی مشکل ندارند.

بهتر است برای تمرکز بهتر کمی از جزئیات فاصله بگیرید. زیرا شما اگر به قلب مسئله وارد شوید برخی از افراد تیم ممکن است کم کاری کنند و از زیر کار در بروند. پس بهترین راه این می باشد که شما بیرون آمده و کمی فاصله بگیرید تا هر کسی با توجه به تخصصش کارها را انجام دهد و شما به مدیریت آنها بپردازید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
4 × 20 =