چگونه جریان نقدی را افزایش دهیم

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه جریان نقدی را افزایش دهیم
افزایش جریان نقدی و فروش بیشتر برای سود بیشتر
افزایش جریان نقدی و فروش بیشتر برای سود بیشتر

زمان مطالعه: 5 دقیقه

فروش کافی نیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید جریان نقدی خود را در کسب و کار افزایش دهید؟ زیرا درآمد و موفقیت در کسب و کار یکی از مهمترین نکاتی بوده که برای کارفرمایان و کارآفرینان یک معظل بزرگ شده است و آنها حاضرند برای این هر کاری را انجام دهند تا با استفاده از آن به درآمد خود نیز بیافزایند. رشد کسب و کار نه تنها برای خود فرد مهم می باشد و میتونه درآمد بالایی داشته باشد بلکه باعث راحتی مردم جامعه نیز می شود زیرا هر کسب و کاری برای فروش ، ساخت و …. در آخر برای مردم جامعه می باشد.

افزایش سود بیشتر در کسب و کار

3 استراتژی فروش اساسی برای افزایش فروش خود از طریق برنامه ریزی استراتژیک و خدمات مشتری وجود دارد. این که آیا شما خانه ، همبرگر و یا هر چیزی دیگری را می فروشید فرقی نمی کند، فرصت های زیادی برای افزایش فروش و کسب پایه مشتری وفادار با استفاده از این استراتژی ها در طرح کسب و کار شما وجود دارد.

افزایش سود بیشتر
افزایش سود بیشتر

1) افزایش جریان نقدی خود با افزایش تعداد فروش فردی

اولین راه برای افزایش جریان نقدی شما این است که تعداد فروش های فردی را افزایش دهید. شرکت هایی که محصولات یا خدماتی را دارند که فقط چند سال یا یک بار در طول زندگی مانند یک خانه جدید، ماشین یا حلقه عروسی مورد استفاده قرار می گیرند، باید تمام فعالیت های تجاری خود را بر افزایش تعداد فروش ها تمرکز کنند، زیرا هنگامی که یک نفر از این موارد خریدی کرده است، او برای مدت طولانی دوباره در آن بازار به عنوان مشتری پیدا نخواهد شد.

اگر شما برای سود دهی نیاز دارید که تعداد فروش محصول و یا سرویس خود را دو برابر کنید، پس این تمرکز اصلی بازاریابی، تبلیغات و برنامه ریزی استراتژیک شما می شود.

افزایش جریان نقدی
افزایش جریان نقدی

2) فروش بزرگ تر به هر مشتری

راه دوم برای افزایش جریان نقدی شما فروش بزرگتر به هر مشتری است. هنگامی که مشتری تصمیم گرفته است از شما خریداری کند، باید راه هایی را برای افزایش حجم فروش و در نتیجه سودآوری و جریان نقدی فکر کنید.

خبر خوب این است که از طریق خدمات مشتریان، زمانی که مشتری به نقطه دلخواه شما رسید و اعتماد کافی برای خرید از شما را داشت، او در مقابل پیشنهادها برای افزایش اندازه خرید باز خواهد بود.

گاهی اوقات شما می توانید به مشتری یک مورد را گران قیمت بفروشید. در موارد دیگر، می توانید با ارائه محصولات و یا خدمات اضافی که به همراه محصول یا سرویسی که او خریداری کرده است، فروش بیشتری داشته باشید به عنوان مثال، شما یک دوربین عکاسی به فروش می رسانید، پس میتونید به مشتری پیشنهاد خرید یک پایه دوربین را هم بدهید. از برنامه ریزی استراتژیک برای تصمیم گیری درباره اینکه چگونه مشتری را به خرید ترغیب کنید، استفاده کنید.

افزایش تعداد فروش
افزایش تعداد فروش

مراقب مشتریان موجود خود باشید

از آنجا که به دست آوردن مشتریان می تواند بسیار گران قیمت و سخت باشد، می توانید تخفیف و پاداش خود را به مشتری بدهید تا قبل از اینکه آن ها بروند، یک چیز دیگر بخرند. شما می توانید قیمت اقلام اضافی را به میزان 10 درصد، 25 درصد یا حتی 50 درصد کاهش دهید تا بتوانید فروش اضافی را به دست آورید. پول نقد اضافی که شما کسب می کنید پولی است که شما نمی توانید آن را در صورت خروج مشتری تحویل بگیرید.

3) مشتریانی برای خرید بیشتر پیدا کنید

راه سوم برای افزایش جریان نقدی این است که مشتری بیشتر خرید کند. اگر محصول یا سرویسی که به طور منظم مصرف می شود را به فروش می رسانید، از قبیل غذا، خدمات تجاری، تعمیرات اتومبیل، سلمانی و خدمات آرایشی و … کلیدی برای رشد کسب و کار و جریان نقد اضافی، برای جذب بیشتر مشتری می باشد.

از برنامه ریزی استراتژیک برای “عمق کیف پول” به جای وسعت بازار استفاده کنید. فروش به یک مشتری راضی آسان تر از فروش به یک مشتری جدید است. بنابراین زمانی که مشتری را برای خود پیدا کردی باید آسمان و زمین را به هم بزنید تا مطمئن شوید که این مشتری بارها و بارها از شما خرید می کند.

در رابطه با برنامه ریزی استراتژیک برای رسیدن به اهداف و موفقیت بیشتر بخوانید.

مشتری بیشتر
مشتری بیشتر

راه هایی برای افزودن ارزش

اغلب، همه چیزی که برای افزایش فرکانس خرید ضروری است، افزودن چیزی اضافی است که برای شما خرجی ندارد، بلکه چیزی است که ارزش بالایی برای مشتریان که از شما خرید می کنند دارد. شما می توانید با تشکر یا تماس تلفنی پیگیری کنید. شما می توانید مشتریان خود را به عنوان یک موقعیت ویژه با شرکت خود ارائه دهید که به آنها تخفیف و یا خدمات بهتر را در زمانهایی که بازدید و با تماس می گیرند بدهید. کاری که شما می توانید برای جذب کسب و کار تکراری انجام دهید فقط محدود به تخیل شما است.

زمانی که مشتری از جاهای دیگر خرید می کند شما باید با ارائه یک محصول یا خدمات دیگر آنها را به سمت خود بکشید. زمانی که مشتری را به سمت خود کشاندید، باید تمام تلاش های سرویس مشتری را برای فروش محصول و خدمات مختلف به همان طور که می توانید، با مدل کسب و کار، برنامه ریزی استراتژیک و حوزه تخصص خود برای فروش انجام دهید.

آشنایی با 6 نکات موفقیت در شغل و کسب و کار بعد از مطالعه کامل این بخش.

اقدامات خود را افزایش و جریان نقدی خود را افزایش دهید!

با استفاده از این تکنیک های بازاریابی در حوزه کاریتان، شما قادر خواهید بود که جریان نقدی خود را افزایش داده، مشتریان خود را حفظ کرده و تعداد زیادی از آن ها را به دست آورید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
29 × 8 =