چگونه سفر باعث موفقیت شما می شود؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه سفر باعث موفقیت شما می شود؟
تاثیر سفر کردن روی موفقیت
تاثیر سفر کردن روی موفقیت

زمان مطالعه: 5 دقیقه

همه افراد بجز تعداد کمی از آنها، عاشق مسافرت هستند و از لذت و شادی آن خبر دارند. اما بسیار از شما بر این عقیده هستند که باید ابتدا کسب و کار خود را به خوبی راه بیندازید و دغدغه ای برای کار و یا پول و لذت نداشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی های لازم را برای سفر انجام دهید. پس باید به دنبال عوامل شکست و موفقیت خود باشید. از مهمترین های دسترسی به موفقیت و توسعه فردی که حتما اطلاع دارید داشتن پشتکار، تفکر مناسب ، تعیین هدف و صبر می باشد. و شما باید در کنار اینها از اعتماد به نفس و آرامش خاصی برای کاهش استرس در تصمیم گیری‌ها برخوردار باشید و یکی از بهترین روش‌ها برای این دو مورد رفتن به سفر می باشد.

افرادی که مسافرت می روند موفق تر هستند

مطالعات نشان داده است ، افرادی که بیشتر سفر می کنند موفقیت بیشتری دارند. چرا؟ دلایل زیادی برای این امر وجود دارد و دقیقا ما می خواهیم در این مطلب از مرجع آموزش آنلاین آکادمی 98 به این مورد بپردازیم.

بنابراین ، بیشتر سفر کنید. زمان خود را برای سفر بیشتر خالی بگذارید. به مکان‌هایی بروید که قبلاً هرگز نرفته‌اید، زیرا زندگی کوتاه است و شما باید از این فرصت برای مسافرت و دیدن جهان بیشتر استفاده کنید. در صورت امکان، با برنامه ریزی های متناسب با کار خود حداقل یک بار در سال به مدت یک یا دو هفته به سفر بروید. بهترین کار این است که در هر سال 2 سفر داشته باشید. شما با مسافرت می‌توانید از تجربیات بسیاری برای کارایی بهتر در زندگی و کسب و کاری رو به رشد برخوردار شوید.

 

سفر کردن
سفر کردن

1. بر تجربه های خود بیافزایید

اگر شما از دسته افرادی می باشید که کمتر به تفریحات و مسافرت می پردازد مطمئنا تنها کاری که می کنید پیاده روی ساده در داخل شهر و رفتن از خانه به محل کار می باشد. یعنی به نوعی می‌توان در این چند کلمه خلاصه کنیم. هیچ فکر کرده‌اید این که حوصله کافی ندارید، اکثر اوقات خسته به نظر می آیید، بیشتر اوقات ناامید می باشید و غیره …. چون دلیل این می‌باشد که به مسافرت نمی روید و بیشتر در خانه و محل کار هستید، و به نوعی این برای شما تکراری شده است. شما می‌توانید به مسافرت بروید و جاهایی را که قبلا ندیده‌اید را مشاهده کنید تا باعث آرامش و الهام بخشیدن برای زندگی شما شود. شما می‌توانید از این راه تجربه های زیادی را کسب کنید و به نوعی با تکنولوژی‌ها و فرهنگ زندگی در جاهای دیگر نیز آشنا شوید.

می‌توانید با مشاهده برخی از اتفاق‌ها و موارد ایده‌هایی را در ذهن خود بیابید که ممکن است موفقیت در کسب و کار شما را چندین برابر کند. در حقیقت می‌توانیم بگوییم تجربه‌هایی که در سفر به دست می آوردید می‌تواند به شما در تغییر راه و روش کسب و کار برای بهتر شدن و توسعه آن، مورد استفاده قرار گیرد.

2. از دنیای راحتی خود خارج شوید

با سفر کردن یاد می گیرد که چگونه با برخی از اتفاق‌ها بجنگید و به موفقیت دست یابید. شما با دیدن برخی از حقایق غیر منتظره تجربه های زیادی را کسب خواهید کرد و ناشناخته‌هایی که تا به حال ندیده بوده‌اید و موجب ترس شما بود را شناسایی می کنید. می توانید با دیدن مشکلات غیر منتظره توانایی خود را در پیدا کردن راه های خلاقانه افزایش دهید. و بسیاری موارد و تجربه های دیگر که همه آنها می‌توانند برای رسیدن به موفقیت شما تاثیر بسزایی داشته باشند.

زندگی موفق
زندگی موفق

3. بررسی اهداف از زاویه بهتر

شمایی که سفر نمی‌کنید مداوم دارای اهداف لحظه ای می باشید و تمام تمرکز شما بر روی آن قرار می گیرد. این ویژگی خود می‌تواند شما را از انتخاب دیدگاه درست دور کند. اما با سفر کردن می‌توانید از تمرکز و ذهن خود برای بررسی بهتر اهداف و دیدگاه وسیع تری برخوردار باشید. بنابراین برای انتخاب اولویت‌ها در موفقیت بهتر می‌توانید تصمیم بگیریید. شاید الان سوالی در ذهن شما باشد که با سفر رفتن شما اصلا به فکر مشکلات و یا موفقیت و شکست در کسب و کار نیستید؟ بله، درست است اما زمانی که شما با لذت و خوشحالی در سفر با اتفاق های مختلف روبه رو می شوید بعد از یک روز خوب و زیبا ذهنتان قدرت تصمیم گیری خوبی را نسبت به قبل دارا می باشد و شما می‌توانید به راحتی موانع موفقیت که پیش رو دارید را پشت سر بگذارید.

4. شکوفایی کسب و کار با آشنایی افراد مختلف

فرض کنید شما برای تفریح به کشوری دیگر رفته‌اید. حتی می‌تواند برای سفر کاری نیز باشد. شما در این مکان مطمئنا با افراد زیادی آشنا می شوید. با آشنایی این افراد اولا، تجربه های مختلفی را کسب می‌کنید. و دوما، با آشنایی افراد تجار و با نفوذ سیاسی مختلف می‌توانید از آنها بهره ببرید به صورتی که با ایجاد شبکه های بین المللی و ایجاد رابطه کاری می‌توانید از نفوذ آنها برای توسعه کسب و کار و رشد استفاده کنید.

شکوفایی کسب و کار
شکوفایی کسب و کار

5. بهبود وضعیت جسمی

ما بارها در مطالب دیگر بر سلامتی و تاثیر آن در موفقیت کسب و کار و موفقیت در زندگی اشاره کرده‌ایم. شما اگر با فشارهای روحی و روانی که از طریق فکر و کارتان منجر می شود سر و کار دارید، مطمئن باشید اگر رسیدگی نکنید با بیماری های مختلف و قلبی رو به رو خواهید شد. می‌توانید با مسافرت رفتن و دیدن منظره‌ها و طبیعت از استرس و اضطراب جلوگیری کنید. شما با مسافرت رفتن مثبت اندیشی خود را افزایش می‌دهید و این از اصلی‌ترین راه‌ها برای رسیدن به اهداف می باشد.

6. دیدگاهی منطقی با دنیای اطراف

دنیا بسیار بزرگ و وسیع است و هر چقدر هم به مسافرت رفته باشید و بگویید من تجربیات کاملی دارم باز در اشتباهید. تجربه های فراوانی وجود دارد که می‌توانید برای کسب و کار در دست بگیرید. شما در طول سفر می‌توانید استعداد و توانایی های خود را کشف کنید. با هر سفری درس جدیدی را می آموزید و تجربه کسب می کنید. پس بدانید هر چقدر سفر زیادی داشته باشید موفقیت شما نیز بیشتر می‌شود.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
30 ⁄ 15 =