ایده کسب و کار آبکاری و مخمل پاشی با فانتاکروم

خانه » ایده های خلاقانه » ایده کسب و کار آبکاری و مخمل پاشی با فانتاکروم
کسب و کار آبکاری و مخمل پاشی با فانتاکروم
کسب و کار آبکاری و مخمل پاشی با فانتاکروم

زمان مطالعه: 6 دقیقه

ایده آبکاری و مخمل پاشی با دستگاه فانتاکروم یکی دیگر از ایده های پولساز است که در این بخش از آکادمی 98 خدمت شما معرفی می کنیم. اگر با فانتاکروم و زمینه فعالیت آبکاری و مخمل پاشی آشنایی ندارید، اصلا نگران نباشید. در ادامه به طور کامل در رابطه با راه اندازی این کسب و کار، نحوه کار، بازار کار و … توضیحاتی رو خدمت شما ارائه میدم.

ایده شغل آبکاری و مخمل پاشی فانتاکروم

با یک مثال می‌خوام فعلا شما متوجه بشید که چه کاری هست؟ پس در ادامه در رابطه با کار مخمل پاشی، آبکاری و فانتاکروم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدم. توجه داشته باشید من سعی می کنم برخی مواردی که شاید شما دیده باشید را مثال میزنم. علاوه بر مثال از این تکنیک ها در هر صنعتی استفاده میشه.

 آبکاری و مخمل پاشی فانتاکروم
آبکاری و مخمل پاشی فانتاکروم

مخمل کاری چیست؟

حتما تا به حال گیاهان کاکتوس رو مشاهده کردید که برخی مواقع روی اونها یک سری رنگ مخملی قرار گرفته، به این مخملی که روی این گیاه قرار گرفته به اصطلاح مخمل پاشی گفته میشه. البته این فقط یک مثال بود. برخی از افراد دنبال مخمل پاشی ماشین هستند. به طوری که جلوی داشبورد ماشین، دور فرمان و حتی بدنه ماشین را با استفاده از تکنیک مخمل پاشی و آبکاری بسیار شکیل و جذاب می کنند.

آبکاری چیست؟

آبکاری و مخمل پاشی ماشین
آبکاری و مخمل پاشی ماشین

آبکاری هم بخوام مثال بزنم، حتما تو خونه شما یا اینکه توی بازار مشاهده کردید که برخی وسایل مثل لیوان، بطری آب و … به رنگ های مختلفی در آمده اند. این رنگ کاری وسایل را به اصطلاح آبکاری گفته میشه. با استفاده از این روش حتی برخی افراد ماشین های خود را رنگ می کنند. اکثر مردم در خارج از ایران ماشین های خود را با رنگ طلایی آبکاری می کنند که واقعا بی نظیر و عالی میشه.

برای مشاهده همه ایده های خلاقانه پولساز روی لینک مربوطه کلیک کنید.

دستگاه فانتاکروم چیست؟

همونطور که از اسمش پیداست یک دستگاه هست. فانتاکروم به انگلیسی fantachrome اسم دستگاهی هست که می توان با استفاده از آن کارهای مربوط به مخمل پاشی و آبکاری را انجام داد. فانتاکروم در دو نوع خانگی و صنعتی در بازار موجود می باشد. با جستجو داخل گوگل می تونید تصاویری از این دستگاه را مشاهده کنید. قیمتش پایین هست اما اطلاع دقیقی از قیمت اون رو در دست ندارم.

چرا ایده مخمل پاشی و آبکاری

بالاتر هم اشاره کردم که این ایده جزو ایده های پولساز هست. دسته که این کار در حال حاضر موجود هست. اما باز جای رشد و پیشرفت تو این زمینه کاری بسیار زیاد هست. از آنجایی که دارای طرفدار زیادی بوده و محبوبیت زیادی دارد، بازار کار فوق العاده خوبی می‌تونه داشته باشه.

ایده مخمل پاشی و آبکاری با سرمایه کم
ایده مخمل پاشی و آبکاری با سرمایه کم

علاوه بر اینها در هر صنعتی و کاری می توان از آن استفاده کرد. یعنی به مرور زمان شما می توانید خدمات خودتان را گسترش دهید. برخی از مواردی که شما می توانید با استفاده از شغل مخمل پاشی و آبکاری پیاده سازی کنید عبارتند از:

 • گیاهان کاکتوس
 • اسباب بازی
 • رینگ ماشین
 • داشبورد ماشین
 • دور فرمان ماشین
 • مجسمه
 • گلدان
 • اکثر گل‌ها و گیاهان
 • لیوان
 • پارچ
 • بطری
 • انواع ظروف
 • کلاه
 • لباس
 • جعبه
 • و بسیاری گزینه های دیگر ….
دستگاه فانتاکروم مخمل پاشی و آبکاری
دستگاه فانتاکروم مخمل پاشی و آبکاری

شاید بشه گفت مواردی که نام بردم فقط و فقط یک صدم از کارهایی است که می توان با استفاده از مخمل کاری و حتی آبکاری پیاده سازی کرد. پس زمینه گسترده ای هست و می‌تونه سودآوری خوبی برای شما داشته باشه.

حتما ببینید: ایده راه اندازی مزون لباس عروس

اجرای کردن ایده

برای شروع کار شما باید یک دستگاه فانتاکروم تهیه کنید. نیاز نیست در ابتدای کار نوع صنعتی را بخرید اگر سرمایه ندارید، اگر هم هزینه لازم را دارید می توانید نوع صنعتی که پیشرفته تر هست رو تهیه کنید. باید جایی برای استارت کار داشته باشید. پس یک مغازه نه کوچک نه بزرگ در حد متوسط اجازه کنید. بعد ها می توانید فضای بزرگتری را اجاره کنید.

راه اندازی شغل آبکاری و مخمل پاشی
راه اندازی شغل آبکاری و مخمل پاشی

بعد از آماده سازی مغازه و خرید دستگاه فانتاکروم و لوازم جانبی شما می توانید کسب و کار خود را آغاز کنید. پیشنهاد می کنم تعدادی از تصاویر و نمونه کارهای آبکاری شده یا مخمل پاشی را از اینترنت در آورده و چاپ کنید. این تصاویر را داخل مغازه به عنوان تابلو قرار دهید. اگر قصد دارید یک بنر جلوی مغازه هم بزنید، حتما از نمونه کارهای فانتاکروم استفاده کنید که سبب جذب مشتری شود.

ممکن است در ابتدا به دلیل عدم آشنا تعداد زیادی از مردم، مشتری نداشته باشید. پس باید دست بکار شده و برخی موارد که می خواهید روی آنها کار کنید را برای نمونه کار خودتان آماده سازی کنید. مثلا جعبه های مخمل پاشی شده درست کنید، لیوان های رنگی، دور فرمان مخمل کاری شده، عروسک ها و ماشین های اسباب بازی آبکاری شده و … اینها را جلوی شیشه مغازه قرار بدید تا مردم در مورد کار شما چیزهایی متوجه شوند.

همکاری با مراکز عمومی

یکی از اقداماتی که بعد از اجرای این ایده لازم است انجام بدید، همکاری با مراکزی می باشد که در زمینه مربوط به آنها فعالیت می کنید. مثلا اگر در زمینه مخمل پاشی ماشین می خواهید کار کنید، بهتره با مغازه ها و فروشگاه های تودوزی، تعمیرگاه‌ها، صافکاری و … صحبت کنید تا در صورت تمایل کسب و کار شما را به مشتریان اطلاع دهند. حتی تصاویری از نمونه کارهای خود را برای قرار دادن جلوی شیشه این نوع مراکز ارائه دهید.

درآمد شغل مخمل پاشی
درآمد شغل مخمل پاشی

سرمایه ایده مخمل کاری / آبکاری

این ایده جزو ایده های با سرمایه کم می باشد. تنها هزینه ای که شما برای راه اندازی این کسب و کار نیاز خواهید داشت، هزینه اجاره کردن مغازه که اگر برای خودتان باشید نیازی به این هزینه هم نخواهد بود. یکی هم هزینه های مربوط به دستگاه فانتاکروم که زیاد گرون نیست. بجز این دو مورد شما برای چیز خاصی هزینه آنچنانی نخواهید کرد.

مخمل پاشی روی ناخن ها
مخمل پاشی روی ناخن ها

نحوه کار

نحوه کار این دستگاه را اگر بخواهم خدمتتون توضیح بدم، باید بگم که این دستگاه از پودر مخمل برای مخمل پاشی و آب رنگی برای آبکاری استفاده می کند. نحوه محلول کردن و موارد لازم را از مرکز خرید فانتاکروم می توانید بپرسید. سپس کافیست با استفاده از دسته آن که حالت یم آب پاش هست، مخمل را روی چیزی بپاشید. خواهید دید که یک لایه مخملی خیلی زیبا و عالی روی جسم مورد نظر قرار میگیرد.

در ابتدا قبل از شروع کسب و کار مخمل پاشی و آبکاری با دستگاه فانتاکروم کمی تمرین داشته باشید که بتوانید به آن تسلط کافی و لازم را پیدا کنید. سپس با اطمینان از اینکه تسلط لازم را بدست آورده اید، در صورت وجود می توانید سفارش قبول کنید.

Loading...

هادی قربانی

موسس و بنیانگذار آکادمی 98 فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ، مشاور کسب و کار اینترنتی ، تدریس مباحث فوق پیشرفته موفقیت و توسعه فردی، ارائه ایده های خلاقانه و ناب برای انواع کسب و کارها. هادی قربانی با بیش از 13 سال تجربه فعالیت در زمینه های نام برده شده به عنوان یکی از بهترین اساتید این عرصه دارای نامی آشنا برای فعالان این زمینه می باشد. در آکادمی 98 قصد دارم تجربیات خودم را با شما عزیزان و همراهان همیشگی به صورت رایگان به اشتراک بگذارم. امیدوارم بتونم قدمی هر چند کوچک در رشد و توسعه کسب و کار شما برداشته باشم.

2 دیدگاه

 1. ابوالفضل ایمانی

  سلام و عرض خسته نباشید
  خیلی خوشم اومد از این ایده پیگیرشم ببینم تو شهر ما چقد بازخورد میتونه داشته باشه.
  مطالب سایت آکادمی ۹۸ واقعا عالی و مفید هست، خدا قوت میگم بهتون

  • هادی قربانینویسنده

   سلام و درود جناب ایمانی
   ایده فوق العاده ای برای راه اندازی کسب و کار هست. شغل پردرآمدی خواهد بود.
   البته همونطور که خودتونم اشاره کردید اول باید در مورد تحقیق کنید.
   نظر لطف شماست جناب ایمانی، خوشم مفید بوده براتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =