نکاتی برای ایده تولید محتوا با بازدید کننده بسیار

خانه » ایده های خلاقانه » نکاتی برای ایده تولید محتوا با بازدید کننده بسیار
تولید محتوای جذاب و پرمخاطب برای سایت
ایده‌های جذاب تولید محتوا

زمان مطالعه: 9 دقیقه

امروزه تقریبا همه افراد با اینترنت سر و کار دارند و تمامی کسب و کار ها مرتبط با فضای مجازی می‌باشد. حالا این مرتبط ساختن می‌تواند به صورت ساده با ساختن یک وب سایت برای مشتریان مجازی و یا کسب درآمد از ایده تولید محتوا باشد. شغل نویسندگی یا به اصطلاح شغل تولید محتوا برای سایت های مختلف جزو یکی از ایده های ناب کسب و کار محسوب می شود. بنابراین یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید و برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار به آن توجه کنید، تولید محتوا همراه با بازدید کننده بسیار می‌باشد. مطمئنا برای اینکه یک موضوع مناسب برای نگارش را داشته باشید، پیش آمده که در مقابل رایانه یا گوشی خود خیره بمانید و نتوانید موضوع مناسبی را برای نوشتن پیدا کند. در واقع داشتن ایده مناسب و موضوعی خاص برای نوشتن محتوا یکی از چالش برانگیز‌ترین موارد در تولید محتوا می‌باشد.

اما ایده‌ها از کجا نشات می‌گیرند؟ این ایده‌ها می‌توانند با استفاده از محیط اطراف، در بورس بودن چیزی، علاقه مند بودن افراد نسبت به آن، اتفاقاتی خاص و …. پیدا کرد. این ایده‌ها را می‌توان حتی به صورت فردی و یا گروهی استفاده کرد. زیرا، در بسیاری از مواقع ممکن است شما برای سایت های زیادی تولید محتوا کنید.

پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه این بخش، حتما نگاهی به قسمت 35 ایده پولساز و پردرآمد بیندازید.

ایده‌های جذاب تولید محتوا

ایجاد محتوا یکی از موارد و واقعیت‌هایی است که برای دستیابی به ترافیک طبیعی، بازدیدکننده و در نتیجه مشتریان بسیار باید در دراز مدت برای توسعه کسب و کار اینترنتی و وب سایت انجام داد که برای رشد در این زمینه باید به بهترین شکل با آن همکاری لازم را انجام دهید. این موارد به صورت ناگهانی اتفاق نمی‌افتند و یک امر خاص است بنابراین، با کمی دقت و صبر نتایج شروع به تغییر کردن می‌کنند.

این مسئولیت شماست که محتوای جدید و جذاب را به مخاطبان خود برسانید. این مطالب می‌توانند شامل هر چیزی چون راهنمایی و آموزش، معرفی کردن محصول و خدماتی جدید و … باشد. اگر شما ایده‌هایی جذاب برای تولید محتوا خوبی داشته باشید به راحتی و بدون مشکل می‌توانید محتوای خود را ایجاد کنید تا با ارائه یک چشم انداز تازه در بین دیگر رقیبان خود متمایز شده و به عنوان رهبر صنعت مورد توجه قرار دهید. در ادامه ما برای شما نکاتی را آماده کرده‌ایم که می‌توانید برای توسعه کسب و کار و ایده تولید محتوا با بازدید کننده بسیار استفاده کرده و در این راه موفق باشید.

نکته: قبل از شروع به نوشتن همیشه تحقیق کنید، استراتژی اولیه خود را تدوین کنید و برای با کیفیت‌ترین مطالبی که می‌توانید ارائه دهید برنامه ریزی کنید. محتوا و مباحثی که باعث ایجاد احساسات می‌شوند، محتوایی که مخاطب را درگیر کند، کلید توانایی به اشتراک گذاشتن و موفقیت شما است. با ایجاد محتوای مناسب و نگارش مقاله های مفید به عنوان راه اندازی کسب و کار خانگی شما از خوانندگان خود رضایت را دریافت می‌کنید و سرانجام موتورهای جستجو همچون گوگل به ایجاد ترافیک ارگانیک جدید و مداوم برای تجارت شما اقدام می‌کنند.

قبلا در بخش روش های کسب و کار به شغل و ایده نویسندگی برای سایت ها به عنوان یک شغل دورکاری نیز اشاره کرده ایم که می توانید بعد مطالعه جزئیات این بخش نگاهی به آن نیز برای کسب اطلاعات بیشتر بیندازید.

ایده نگارش محتوای بهینه
ایده نگارش محتوای بهینه

1. استفاده از موضوعات داغ و جذاب

کسب و کار شما چیست؟ مشتریان و افراد در رابطه با کار و صنعت شما اکنون به دنبال چه اطلاعات و خبرهایی هستند و با خود چه می‌گویند؟ و بسیاری از سوالات دیگر که با شناسایی آنها می‌توانید به راحتی به ایده تولید محتوا با بازدید کننده بسیار دست پیدا کنید.با استفاده از نگارش محتوای مناسب می‌توانید ضمن جلب توجه کاربران ، توجه موتور های جست‌وجو را نیز به ایده اینترنتی خود جذب نمایید و از این طریق رشد و توسعه را برای وب سایت خود به ارمغان بیاورید. برای انتخاب یک موضوع داغ و پربازدید می‌توانید از ابزار‌های مختلف گوگل و سایر موتور‌های جست‌وجو استفاده کنید که در بخش آموزش رایگان سئو اطلاعات کاملی در این رابطه ارائه شده است.

یکی از مهمترین نکات برای شغل نویسندگی در سایت های مختلف مربوط به بهینه سازی مطالب می باشد. البته این مورد بیشتر برای مدیران سایت ها حائز اهمیت می باشد. در صورتی که شما با مباحث آن آشنا باشید قادر خواهید بود بهترین مقاله را در کار نویسندگی خود تولید کرده و سبب جلب رضایت بیشتر مدیر سایت شوید.

دوستان عزیزی که تمایل دارند در رابطه با مباحث بهینه کردن مقالات نوشته شده اطلاعاتی داشته باشند، تا بعد از نوشتن مقالات آنها به خوبی در نتایج گوگل نمایان شود و بازدید زیادی را به سمت خود بکشاند، حتما دوره فیلم آموزش سئو را مشاهده کنید.

2. از مطالب آموزشی استفاده کنید

آموزش‌ها می‌توانند طرفداران و بازدیدکننده‌های به خصوصی را داشته باشند. اگر شما در رابطه با موضوعات آموزشی کار خود را به خوبی بلد هستید می‌توانید با تصور اینکه کسی را راهنمایی می‌کنید مطلب خود را بنویسید. این مطلب بسیار عالی و به نوعی با انگشتان روان بر روی کیبورد همراه است. برای اینکار ابتدا چهارچوب کار خود را مشخص کنید تا بتوانید به راحتی به نگارش مقاله جذاب با بازدید کننده بسیار بپردازید و حجم زیادی از کاربران را به سوی خود جذب نمایید.

نحوه نگارش محتوا با بازدید کننده زیاد
نحوه نگارش محتوا با بازدید کننده زیاد

3. یافتن ایده های بهتر از موضوعات رقبا

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن ایده تولید محتوای جذاب که بتواند بازدید بسیاری را به سوی شما جلب نماید این است که نگاهی به سایت‌های پر بازید و رقبای خود بیندازید. بنابراین به راحتی می‌توانید ایده های تازه را پیدا و به بهترین شکل مطلب تازه‌ای را برای نوشتن پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که منظور ما کپی کردن مطالب از این سایت‌ها نیست و باید خود خلاقیت به خرج دهید و مطلب تازه و نابی را در جهت مفید بودن پیدا کنید.

4. استفاده از انجمن برای یافتن ایده تولید محتوا با بازدید بسیار

برای انواع کسب و کارها سایت و انجمن‌هایی موجود است که در آن افراد برای بحث و تبادل نظر با هم در ارتباط هستند. شما با مراجعه می‌توانید موضوعاتی را که افراد پر طرفداری داشته و بیشتر مورد توجه است را برای ایده‌های جدید جهت نوشتن استفاده کنید.

5. مقاله‌هایی در رابطه با مطالب پرطرفدار قبلی بنویسید

به بررسی مطالب منتشر شده در سایت‌های مختلف بپردازید. برخی از این مطالب توانسته‌اند از محبوبیت و طرفداران زیاد برای بازدید برخوردار شوند. شما می‌توانید برای نوشتن مقاله‌ای جذاب و کشاندن بازدید بیشتر به سمت خود دنباله‌ای را برای آنها بنویسید.

ایده تولید محتوای بهینه برای جذب بازدید کننده
ایده تولید محتوای بهینه برای جذب بازدید کننده

6. استفاده از ابزار شناسایی کلمه کلیدی

شما زمان زیادی را صرف پیدا کردن ایده جذاب تولید محتوا می‌کنید و برای نوشتن وقت بسیاری را اختصاص می‌دهید. بنابراین، انتظار دارید که مطلب نوشته شده شما بازدیدکننده‌های بسیار داشته باشد. بهتر است موردی را پیدا کنید که افراد به دنبال آن برای کسب اطلاعات هستند.

برای اینکه بدانید ایده‌هایی جذاب برای تولید محتوا دارید و با استقبال خوبی از بازدیدکننده مواجه می‌شوید بهتر است از شناسایی کلمه کلیدی با ابزار keyword planner استفاده کنید. شما با استفاده از آن می‌توانید کلمه‌های کلیدی مناسب را در انواع زمینه‌ها شناسایی کنید. مهمتر از همه می‌توانید بدانید ماهانه چه مقدار جستجو داشته‌اند و چقدر طرفدار دارند. بنابراین برای تولید محتوای بهینه با بازدید کننده بسیار از ابزار های موجود در این زمینه بهره بگیرید.

7. اشتباهات بزرگ را به مطلبی جذاب تبدیل کنید

اگر از اشتباهات افراد و یا خود موضوعاتی عالی و آموزشی را می‌دانید بهتر است آن را به ایده تولید محتوا جذاب تبدیل کنید تا با استفاده از بیان کردن اشتباهات خود بتوانید افراد را به مواردی آشکار سازید و به نوعی آنها را با نکاتی آشنا کنید تا در کار خود موفق و اشتباه شما را تکرار نکنند که این مورد سبب می‌شود تا افراد در راه رسیدن به موفقیت بهتر عمل کنند و از تکرار اشتباهات شما جلوگیری نمایند.

8. از افراد موفق کمک بخواهید

افراد موفقی را در رابطه با موضوع و یا کسب و کار خود پیدا کنید. اگر بتوانید نزد آنها بروید و رو در رو مصاحبه کنید که چه بهتر، اگر نه می‌توانید از طریق ایمیل یا تماس تلفنی با آنها مشورت کنید. از آنها سوال‌ها و موضوعاتی را بپرسید. در نتیجه می‌توانید با کمک گرفتن از آنها ایده‌هایی جذاب برای تولید محتوای بهینه داشته باشید. به صورتی که با انتشار مقدمه‌ای عالی و شیک ، مصاحبه ، سوالات و پاسخ های وی را به اشتراک بگذارید.

تولید محتوای جذاب با مصاحبه افراد موفق
تولید محتوای جذاب با مصاحبه افراد موفق

9. نقد کردن کتاب

یکی از ایده‌های جذاب تولید محتوا این است که به دنبال کتاب‌های جذاب، مفید همچون کتاب موفقیت باشید. زیرا، اگر اطلاع داشته باشید امروزه کتاب‌های زیادی منتشر می‌شوند و ممکن است شما هم چند نمونه از آنها را نیز مطالعه کرده باشید. قصد شما از این کتاب‌ها نقد و خلاصه‌ای از آنها به صورت مفید برای کمک به افراد علاقه مند به موضوع می‌باشد.

یا موضوع دیگری از کتابها مربوط به کتاب سئو می شود که برای مدیران سایت ها بسیار حائز اهمیت هستند. از این دسته از مطالب نیز می توانید برای نویسندگی استفاده کنید.

10. در رابطه با مقالات دیگر مطلبی را بنویسید

در بسیاری از مواقع مخصوصا در موارد تخصصی پیش آمده است که مقاله‌ای را مطالعه کنید که از لحاظ‌های مختلف با آن مخالف باشید. بهترین راه حل این است که آن را به عنوان ایده تولید محتوا در نظر بگیرید. برای شروع ابتدا آن را با مخاطبان و بازدید کننده‌های خود در میان گذاشته و سپس مقاله خود را برای مخالفت و به نوعی ترمیم نکاتی مختلف بنویسید.

نکته: در این حالت بهتر است قبل از نوشتن، به نویسنده مقاله مورد نظر اطلاع دهید. در نظر داشته باشید که از لحن محترمانه استفاده کنید تا گفتگو‌های جذابی را در نظرات کاربران داشته باشید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
24 ⁄ 6 =