ایده نویسندگی یک شغل اینترنتی دورکاری

خانه » ایده های خلاقانه » ایده نویسندگی یک شغل اینترنتی دورکاری
ایده نویسندگی یک شغل اینترنتی دورکاری
ایده نویسندگی یک شغل اینترنتی دورکاری

زمان مطالعه: 7 دقیقه

شاید تا به حال در مورد ایده نویسندگی و تولید محتوا چیزهایی شنیده باشید. یکی از شغل های اینترنتی که درآمد خوب دارد ایده خلاقانه نویسندگی می باشد. البته حواستان باشد که ما انواع نویسندگی داریم مثلا نویسنده رمان، کتاب، مقالات سایت و … که منظور ما از ایده دورکاری مربوط به نوشتن محتوا داخل سایت ها می باشد.

راه اندازی ایده نویسندگی برای درآمدزایی اینترنتی از راه دور

در رابطه با این ایده خلاقانه کسب و کار لازمه بدونید که افراد بسیار زیادی در دنیا از طریق این کار درآمدزایی می کنند. اکثر کسانی که به شغل نویسندگی مشغول هستند به صورت دورکاری فعالیت می کنند. یعنی نیاز نیست شما در دفتر کار یا شرکت خاصی حضور داشته باشید، بلکه می توانید در خانه کارهای تولید محتوا و نویسندگی را انجام دهید. نویسندگی برای سایت های مختلف جزو ایده راه اندازی کسب و کار در خانه نیز می باشد.

شاید با خودتان فکر کنید که تا بحال این کار را انجام نداده اید. یا اینکه تخصص خاصی ندارید. همه این سوال ها طبیعی هستند. من در ادامه به طور کامل برای شما درباره ایده نویسندگی توضیحات مفصلی را نوشته ام.

ایده نویسندگی اینترنتی
ایده نویسندگی اینترنتی

چرا ایده تولید محتوا برای سایت

بالاتر هم اشاره کردم که این شغل جزو محبوبترین شغل های اینترنتی هست که افراد زیادی مشغول به درآمدزایی از این طریق هستند. از طرفی یکی از شغل های بی دردسر و آسان می باشد که می توان درآمد خوبی از آن بدست آورد. افراد مختلف می توانند با هر سنی و با هر دانشی اقدام به نویسندگی کنند. البته می آشنایی در زمینه هایی که لازم است بنویسند کمک زیادی به آنها خواهد کرد.

برای چه کسی نویسندگی کنیم ؟

بسیاری از افراد با وجود اینکه که روزانه فعالیت های زیادی داخل اینترنت دارند هنوز نمی دانند که چجوری میشه یک کار نویسندگی پیدا کرد. البته شاید هم خیلی از افراد از این مورد اطلاع داشته باشند. لازمه بدونید که پیدا کردن کار برای تولید محتوا بسیار راحت می باشد.

شغل نویسندگی در اینترنت
شغل نویسندگی در اینترنت

اکثر سایت ها بخشی تحت عنوان همکاری با ما دارند. شما باید داخل سایت های مختلف وارد این صفحه شده و ببینید که آیا نویسنده لازم دارند یا نه. اگر دیدید که نوشته به نویسنده هم نیاز دارند می توانید فرم درخواست همکاری را پرکرده و برای آنها ارسال کنید. مدیران سایتها در اکثر مواقع برای استخدام نویسنده زیاد سختگیری نمی کنند.

درآمد شغل نویسندگی چقدر است؟

دقیق نمی توان گفت که چقدر از کار نویسندگی و تولید محتوا می توان درآمد کسب کرد. زیرا شرایط کار در سایت های مختلف فرق می کند. مثلا ممکن است یک سایت در ازای هر مطلبی که می نویسید مبلغ مشخصی را به شما پرداخت کند. برخی سایت ها هم حقوق ثابت می دهند. اما لازمه بدونید که اکثر سایتها به صورت مطلبی نویسنده استخدام می کنند.

ایده دورکاری از طریق اینترنت
ایده دورکاری از طریق اینترنت

برای مثال ممکن است یک سایت در ازای یک مقاله 1000 واژه ای به شما 10 هزار تومان بدهد. اگر شما در روز فرضا 10 مقاله هزار واژه ای بتوانید تولید کنید می شود روزی 100 هزار تومان که درآمد ماهیانه شما از این کار نویسندگی 3,000,000 تومان خواهد بود.

شاید در اوایل نوشتن تعداد زیادی مقاله و مطلب داخل سایت برای شما سخت باشد. مثلا شاید تونید 3 الی 5 مطلب بنوبسید. اما به مرور دستتان به این کار عادت کرده و قادر خواهید بود مطالب بیشتری هم بنویسید.

درباره چه چیزی باید نویسندگی کنیم؟

سوال مهم دیگر برای اون دسته از افرادی که هیچ آشنایی با کار تولید محتوا و نویسندگی کردن داخل سایت ها آشنایی ندارند مربوط به موضوع نوشته می باشد. اکثر سایت ها در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند. برخی تخصصی و برخی هم عمومی هستند. مثلا فرض کنید اگر شما داخل سایت آکادمی 98 بخواهید نویسندگی کنید باید درباره موضوعات مربوط به سایت مطلب بنویسید.

اگر در یک سایت IT بخواهید مطالب بنویسید قادر خواهید بود درباره هر چیزی که دلتان می خواهد مقاله بنویسید. یا فرض کنید اگر در یک سایت کنکوری دوست داشته باشید نویسندگی کنید، باید درباره درس، مدرسه، اساتید ، دوره های آموزشی برای کنکور و … تولید محتوا کنید.

چگونه بدون دانش کار نویسندگی انجام دهیم؟

من بالا اشاره کردم که اگر دانش خاصی هم نداشته باشید باز می تونید از ایده نویسندگی در سایت ها استفاده کنید. برای مثلا سایت کنکور مطمئنا شما با دروس مختلف و زمینه های درسی آشنایی مختصری دارید. اگر در همچین سایتی شروع به کار نویسندگی کردید کافیه داخل سایت های مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند یک نگاه مختصر داشته باشید. می توانید از مقالات سایت های مختلف استفاده کنید، البته منظورم کپی نیست !!! مقالات مختلف را مطالعه کنید و بعد با زبان خودتان اقدام به نوشتن همان مقاله کنید.

کار نویسندگی
کار نویسندگی

اگر شما در زمینه هایی که می خواهید بنویسید تخصص داشته باشید، قادر خواهید بود رزوانه تعداد زیادی مقاله تولید کنید. اما اگر تخصص کافی نداشته باشید، به دلیل اینکه مجبور هستید داخل سایت های مختلف مقالات متنوعی را بررسی و مطالعه کنید، این کار زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. اما به مرور زمان فوت و فن نوشتن برای زمینه انتخاب خود دستتان خواهد آمد.

ایده راه اندازی تیم تولید محتوا برای گسترش نویسندگی

در ابتدا برای شروع کار لازمه که با نویسندگی در سایت های مختلف کار خود را استارت بزنید. به مرور زمان که به این شغل تسلط کافی پیدا کردید، می توانید کار خود را با راه اندازی کسب و کار اینترنتی گسترش دهید. مثلا تعدادی از افراد مختلف را که در این زمینه آشنایی دارند را پیدا کنید. فرضا یک تیم 5 نفره تشکیل دهید. در این صورت سایت هایی که نیاز به تولید محتوا دارند را می توانید پیدا کرده و با سرعت بیشتری برای آنها محتوا تولید کنید.

البته لازمه بدونید که وقتی شما تیم تولید محتوا داشته باشید، کارهای دیگری هم برای انجام دادن وجود دارند. مثل تایپ مقاله، مثل نوشتن محتوای تبلیغاتی، نوشتن رپورتاژآگهی و … که همگی شامل همین شغل نویسندگی می شود.

اجرای ایده تیم تولید محتوا

برای پیاده سازی این ایده کافیست یک سایت برای خودتان طراحی کنید. داخل این سایت می توانید فرم درخواست همکاری قرار دهید تا هر کسی سایت شما را دید در صورت تمایل با شما همکاری کند. در بخش از سایت هم باید خدماتی که انجام می دهید را لیست کنید.

در بخشی هم تعرفه های انجام خدمات را بنویسید تا مشتریان بتوانند قیمت ها را مشاهده کنند. چندین نمونه از نمونه کارهای خود را برای بررسی کیفیت کار در اختیار کاربران و مشتریان بگذارید.

شما علاوه بر اینکه می توانید خودتان به سایت های مختلف مراجعه کنید برای انجام کار نویسندگی ، با سئو سازی سایت خود می توانید مشتریان جدیدی را از طریق گوگل هم به سمت خود بکشانید. وبمستران زیادی وجود دارند که دنبال نویسنده خوب هستند. پس با انجام یک سری تکنیک ها سایت خود را به نتایج اول گوگل بکشانید.

برای آشنایی با تکنیک ها افزایش رتبه سایت مقاله آموزش سئو و بهینه سازی سایت را مطالعه کنید.

شغل نویسندگی و تولید محتوا
شغل نویسندگی و تولید محتوا

نتیجه ایده نویسندگی

من سعی کردم با معرفی ایده نویسندگی در سایت های مختلف به صورت اینترنتی و البته دورکاری شما را با این کار آشنا کنیم. این شغل جزو سری ایده با سرمایه کم می باشد. البته باید بگم که این ایده در حالت معمولی هیچ سرمایه ای لازم نداره. در حالت معمولی یعنی شما کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ داشته باشید. در این صورت دیگر به هیچ چیزی احتیاج نخواهید داشت.

اگر در حال حاضر کار خاصی انجام نمی دهید، پیشنهاد می کنم برای مدت کوتاهی هم که شده از طریق این راه کسب درآمد کنید. با این روش درآمدزایی اینترنتی علاوه بر اینکه کاری برای خود پیدا کرده اید، از طرفی هم با نوشتن مقالات و مطالب مختلف برای سایت ها اطلاعات و دانش شما افزایش پیدا خواهد کرد.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
6 × 20 =