ایده کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی اینترنتی

خانه » ایده های خلاقانه » ایده کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی اینترنتی
کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی
کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی

زمان مطالعه: 8 دقیقه

راه اندازی کسب و کار فروشگاه فروش کتاب صوتی یکی از ایده های خلاقانه و پولساز می باشد. در این قسمت از ایده های ناب کسب و کار می خواهیم درآمدزایی از کتاب های صوتی را خدمات شما توضیح دهیم. این روش که اخیرا در کشور ایران هم رایج شده جزو بهترین شغل ها محسوب می شود.

این ایده جزو ایده های اینترنتی می باشد. از طریق راه اندازی وبسایت و اپلیکیشن می توانید این کسب و کار را اجرا کنید. همچنین لازم است بدانید که کسب و کار فروش کتاب و فایل های صوتی ایده با سرمایه کم می باشد.

ترجمه کتاب و فروش فایل های صوتی به صورت اینترنتی
ترجمه کتاب و فروش فایل های صوتی به صورت اینترنتی

کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی

بسیاری از مردم کتاب نمی خوانند، و بسیاری هم وجود دارند که طرفدار کتاب هستند. هر دو دسته از کتاب های صوتی خوششان می آید. برای همین است که زمینه کاری کتاب صوتی به سرعت رشد کرد. از این رو افراد زیادی در حال کسب درآمد از این راه هستند. پس شما هم می توانید با تولید این کتاب ها و فایل های صوتی یک شغل ایده عال و پردآمد برای خودتان راه اندازی کنید.

کتاب صوتی چیست ؟
کتاب صوتی چیست ؟

کتاب صوتی چیست؟

همه ما با مفهوم کتاب صوتی آشنا هستیم. همان فایل های صوتی که توسط افراد مختلفی ضبط شده اند. یعنی شخصی تمامی قسمت های یک کتاب را با صدای مناسب خوانده و ضبط کرده است. اکنون فایل صوتی ضبط شده یک کتاب صوتی محسوب می شود. این افراد در اکثر مواقع صاحب و نویسنده کتاب نیستند، بلکه تنها آن را به فایل صوتی تبدیل کرده اند.

اکثرا افراد مختلف اقدام به ترجمه کتاب های خارجی می کنند. کتاب هایی که طرفداران بسیار زیادی دارند. و سپس فایل صوتی آن را آماده می کنند. اگر شما دانش ترجمه انگلیسی به فایل را نداشته باشید، می توانید از کتاب های آماده که قبلا ترجمه شده اند استفاده کنید.

پیشنهاد می کنم دو مقاله زیر را حتما مطالعه کنید:

چرا ایده خرید و فروش کتاب صوتی

مدتی بود که روی این ایده و این نوع کسب و کار در حال تحقیق بودم. البته مدت کوتاهی بود، در همین مدت کوتاه متوجه شدم که کتاب های صوتی طرفداران بسیار زیادی دارند. دلیل آن هم این است که اکثر افراد نمی توانند و فرصت خواندن کتاب را ندارند. اما از فایل های صوتی در هر زمان و مکانی می توان استفاده کرد. علاوه بر این موضوع وقتی کسی حرف های نوشته شده داخل کتاب را برای شما با صدایی زیبا، شمرده شمرده می خواند، واقعا درک مباحث بسیار راحت تر خواهد بود.

از طرفی هم شما برای پیاده سازی این نوع کسب و کار به هزینه و سرمایه زیادی نیاز نخواهید داشت. بنابراین علاوه بر پولساز بودن یک ایده با سرمایه کم محسوب می شود.

ایده پولساز خربد و فروش کتاب صوتی اینترنتی
ایده پولساز خربد و فروش کتاب صوتی اینترنتی

قبل از اجرای ایده باید بدانید

اکثر کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند، کم و بیش دارای صدای خوبی هستند. البته هر کسی با هر نوع صدا و صوتی می تواند این کار را انجام دهد. اما اگر صدا نرم، شفاف و دوست داشتنی باشد، تاثیر بسیار خوبی روی مخاطب خواهد گذاشت. من پیشنهاد می کنم قبل از اینکه این ایده را انتخاب کنید برای شروع کسب و کار اینترنتی خود، حتما کمی در زمینه ضبط صدا تمرین کنید. برای خودتان فایل های صوتی بسازید و به صورت آزمایشی کار کنید. آشنایی با اصول فن بیان برای این کار کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

اجرایی کردن ایده

برای اجرای این ایده پولساز همانطور که بالاتر اشاره کردم به صورت اینترنتی فعالیت خواهیم کرد. شما می توانید یک وبسایت برای این زمینه کاری طراحی کنید. یا می توانید از اپلیکیشن هم استفاده کنید. البته پیشنهاد من این است که ابتدا یک سایت خوب برای این زمینه کاری راه اندازی کنید، سپس برای توسعه یک اپلیکیشن نیز برای کسب و کار خودتان طراحی کنید.

چگونه کتاب صوتی بسازیم ؟
چگونه کتاب صوتی بسازیم ؟

نحوه ساخت کتاب صوتی (فایل های صوتی)

ساخت و به اصطلاح ضبط کردن کتاب های صوتی اصلا کار دشواری نیست. حتما تا به حال برای یکبار هم که شده صدای خودتان را ضبط کرده اید. ممکن است صدای خود را با کامپیوتر از طریق میکروفن، لپ تاپ، گوشی موبایل یا هر دستگاه دیگری ضبط کرده باشید. برای ساخت کتاب صوتی و فایل های آموزشی شما باید یک دستگاه ضبط صوت و یک کتاب داشته باشید. ابتدا کتاب را باید مرور کرده باشید. سپس در محیطی آرام و مناسب اقدام به خواندن کتاب و ضبط صدای خود کنید.

نیازی نیست یکباره تا انتهای کتاب را ضبط کنید. می توانید کتاب را به صورت فصل به فصل و در چندین فایل مجزا ضبط کنید. البته بهترین روش هم همین می باشد. نباید مدت زمان فایل های صوتی زیاد باشند. زیرا خسته کننده خواهند بود.

ایده کسب و کار اینترنتی فروش کتاب های صوتی
ایده کسب و کار اینترنتی فروش کتاب های صوتی

یک پیشنهاد که اگر هم انجام ندهید مهم نیست. شما می توانید با نرم افزار های ویرایش صدا کمی کتاب صوتی خودتان را افکت گذاری کنید. مثلا ابتدا آن یک موزیک لایت آرام بخش، در جاهایی که هنگام ضبط کردن مکث کرده اید یا موارد خاصی وجود دارد می توانید موزیک های بی کلام آرام و بستگی به موضوع ضبط شده قرار دهید. در انتهای فایل صوتی نیز یک آهنگ بی کلام قرار دهید. البته منظور از آهنگ بی کلام در این بخش ها در حد چند ثانیه می باشد.

چه کتاب هایی را باید به فایل صوتی تبدیل کنیم

موضوع مهم دیگر در رابطه با ایده خرید و فروش کتاب صوتی مربوط به نوع کتاب ها می باشد. ما چه کتاب هایی را باید به فایل صوتی تبدیل کنیم که طرفدار داشته باشند. مسلما کتاب هایی که زیاد طرفدار دارند. شما با کمی تحقیق و جستجو داخل اینترنت می توانید کتاب هایی که اکثر مردم آنها را دوست دارند پیدا کنید. البته بهتر است بر اساس زمینه کاری این کار را انجام دهید.

زمینه فعالیت کتاب و فایل های صوتی
زمینه فعالیت کتاب و فایل های صوتی

منظورم از زمینه کاری یعنی ایتدا مشخص کنید که می خواهید در چه زمینه هایی کتاب صوتی تولید کنید. فرضا در رابطه با مسائل خانواده، درباره عشق ، درباره کسب و کار، درباره یک شغل تخصصی، آموزشی، مباحث دینی، سرمایه گذاری، بورس ، اقتصاد و … کلیه زمینه کاری های دنیا را شامل می شود.

یکی از روش هایی هم که می توانید محبوبیت کتاب ها را متوجه شوید، نظرسنجی داخل سایت می باشد. از کاربران خود داخل سایت، شبکه های اجتماعی ، انجمن های اینترنتی سوال کنید. آنها چه کتابی را دوست دارند که شما به صورت کتاب صوتی برایشان آماده کنید.

گسترش ایده کسب و کار کتاب های صوتی اینترنتی

در ادامه برای گسترش داده فروشگاه فایل های صوتی خود می توانید یک اپلیکیشن طراحی کنید. امروزه دست هر کسی که فکرش را می کنید گوشی های هوشمند وجود دارد. پس داشتن اپلیکیشن سبب جذب مخاطبین بیشتری خواهد شد. از این طریق شما قادر خواهید بود خدمات مختلفی را هم ارائه دهید.

علاوه بر مورد بالا، شما می توانید از دیگران هم برای گسترش کسب و کار خودتان استفاده کنید.به این صورت که درخواست همکاری ثبت کرده و از دیگران بخواهید کتاب های صوتی ساخته و در سایت شما بفروشند. در این صورت از هر فروش شما درصد مشخصی را برای خودتان برداشته و باقی آن برای فروشنده کتاب خواهد بود. یعنی دقیقا شبیه به سیستم همکاری در فروش (مارکت پلیس). در این صورت تعداد زیادی کتاب روی سایت شما قرار گرفته و افراد زیادی سایت و اپلیکیشن شما را خواهند شناخت.

خواندن کتاب یا گوش دادن به فایل صوتی
خواندن کتاب یا گوش دادن به فایل صوتی

نتیجه گیری

ایده کسب و کار خرید و فروش کتاب های صوتی اینترنتی جزو پولسازترین شغل های اینترنتی می باشد. اگر علاقه زیادی به فعالیت در زمینه کتاب و تولید فایل های آموزشی دارید. این ایده انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. اگر جستجوی کوچکی داخل اینترنت انجام دهید، می توانید سایت هایی که در حال حاضر در زمینه فروش کتاب صوتی و فایل های صوتی فعالیت می کنند را ببینید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
11 + 21 =