دلیل تاثیر عکاسی در تغییر نگرش زندگی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » دلیل تاثیر عکاسی در تغییر نگرش زندگی
تغییر نگرش در زندگی با عکاسی کردن
تغییر نگرش در زندگی با عکاسی کردن

زمان مطالعه: 6 دقیقه

جان میچل بسیار زیبا می‌گوید؛ “نگرش ما به زندگی، نگرش زندگی به ما را تعیین می کند”. همه در مورد قدرت نگرش و تاثیر تغییر نگرش برای رسیدن به خوشبختی در زندگی مطلع هستیم. می‌دانیم نگرش ماست که تعیین می‌کند چقدر در زندگی موفق شویم. اگر به اطراف خود نگاه کنید، خواهید دید که افراد دارای نگرش مثبت، بیشتر از زندگی لذت می‌برند و عموما شادتر و موفق‌تر از افرادی هستند که بدبین و دارای نگرش منفی هستند. نگرش ما نیروی محرکه در زندگی ماست. تاثیر عکاسی در تغییر نگرش زندگی یکی از موارد اثبات شده است که در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

تغییر نگرش در زندگی با عکاسی

نگرش می‌تواند شما را به سمت انجام کارهای بزرگ همچون کسب موفقیت در زندگی و … سوق دهد یا شما را به سمت مرگ سوق دهد. این درست است که انسان‌ها با گرایش یا گرایش‌های خاصی متولد می‌شوند. شخصیت‌ها و نگرش‌های ما از طریق روابط و تجربیات ما ایجاد می‌شوند. نگرش ما از کودکی شروع به رشد می‌کند و به طور مداوم در طول سال‌ها از طریق تعامل و تجربیات روزانه تکامل می‌یابد و تغییر می‌کند. تمام مواردی که گذرانده‌اید، تمام افرادی که با آنها ملاقات کرده و با آنها در تعامل بوده‌اید، می‌توانند در نگرش شما تاثیر بگذارند. در این میان بحث ما بر سر مواردی قابل انجام یعنی عکاسی برای تغییر نگرش است که آیا تغییری ایجاد می‌کند یا نه؟

تاثیر عکاسی بر زندگی
تاثیر عکاسی بر زندگی

بسیاری از افراد به عنوان سرگرمی به سمت عکاسی روی می آورند، زیرا گذشته از فراهم کردن فعالیت‌های سرگرم کننده و جذاب، به آنها وسیله‌ای برای بیان خلاقیت خود نیز می‌دهد. اما چیز بیشتری نصیبشان خواهد شد. گفتیم افراد و هر چیزی در زندگی می‌تواند در تغییر نگرش شما موثر باشد. از بسیاری جهات، عکاسی همچنین می‌تواند بر طرز فکر شما تاثیر بگذارد و روش نزدیک شدن به زندگی را تغییر دهد. اما اگر کمی توضیحات قانع کننده‌تر نیاز دارید، بعضی از تاثیراتی که عکاسی می‌تواند برای بهبود خلاقیت و ذهنیت برای رشد شخصی داشته باشد را در ادامه ارائه داده‌ایم.

1. عکاسی خودآگاهی را افزایش می‌دهد

اگر عکاسی انجام داده باشید حتما می‌دانید به شما یاد می‌دهد تا سوژه خوبی را در فاصله دور دست پیدا کرده و در همان لحظه عکس خوبی را از آن بگیرید. این مورد شما را تشویق می‌کند تا بتوانید به بهترین نحو ممکن و منظم از حواستان استفاده کنید تا تمامی موقعیت‌های خوب را در زندگی خود ببینید، بنابراین تاثیر عکاسی در تغییر نگرش زندگی بر این مورد بسیار موثر است. همین توجه و تمرکز بر سوژه باعث افزایش توجه می‌شود. این خودآگاهی در زندگی بسیار خوب است و نتیجه افزایش آن داشتن ارتباط خوب و مناسب با خود و دیگران است. اگر شما شناخت خوبی از خود داشته باشید می‌توانید ارتباط محکمی را بین تفکر، احساس، و نیازها برقرار کنید.

2. باز کردن چشم به زیبایی‌ها

تا به حال آثار عکاسان مشهور جهان را بررسی کرده‌اید؟ اگر این چنین باشد حتما می‌دانید که آنها بیشتر به این تمایل دارند که مناظر و سوژه‌ها را که زیبایی چندانی ندارند و حتی کاملا نچسب هستند را برجسته کنند. ولی این عکاسان بسیار خلاق و ماهر هستند که با گرفتن عکس‌های حرفه‌ای می‌توانند این صحنه‌ها را به اثری هنری تبدیل کنند. یعنی به صورت کلی شما خواهید توانست با ذهنیتی درست مواردی عادی را زیبا و مفهومی کنید.

تغییر نگرش در زندگی با عکاسی
تغییر نگرش در زندگی با عکاسی

شما برای گرفتن عکس به مواردی چون دوربین و انواع امکانات خوب نیاز دارید. ولی این تجهیزات مناسب به تنهایی برای عکاسی مورد احتیاج نخواهد بود. شما باید خود را چنان مجهز کنید که با چشمی قوی بتوانید هر نوع زیبایی را مشاهده کنید. عکاسی به شما یاد می‌دهد تا حتی در بدترین مواقع به جستجو و گشتن هر نوع زیبایی باشید. با یاد گرفتن این اصل خواهید توانست در تمامی موارد زندگی، این اصول را مورد استفاده قرار دهید. با این حال بعد از این موارد خواهید دید برای تمام موارد زندگی که به شما رسیده است شکرگزار هستید. این باعث می‌شود تا در حین داشتن وضعیت‌های نا امید کننده و منفی به دنبال نکات خوب و مثبت بگردید. در نتیجه جست‌و‌جو برای موارد مثبت، طبق قانون جذب تمامی موارد مثبت به سوی شما روانه می‌شوند.

3. عکاسی باعث افزایش انعطاف‌پذیر می‌شود

موردی که باید بدانید این بوده که عکاسان در اولین دفعه و یا تلاش قادر نخواهند بود عکسی که مورد نظرشان است را بگیرند. در برخی از مواقع تا صد بار اتفاق افتاده است که این افراد برای گرفتن یک عکس که مطلوب نظرشان است، تلاش می‌کنند. این را هم بهتر است بدانید که حتی در صورت عکاس حرفه‌ای بودن باز برای داشتن و رسیدن به عکس آزمون و خطاهایی را تجربه خواهید کرد. اگر شما بتوانید عکس مورد نظر را داشته باشید با داشتن سختی‌هایی که متحمل می‌شوید در زمان گسترش دانش، عکاسی شما را به سمت مکان‌هایی مختلف خواهد برد و قادر به نشان دادن شرایط مختلف عکاسی می‌شود.

اینکه شما بتوانید توانایی غلبه بر موانع مختلف را داشته باشید باعث تقویت انعطاف‌پذیری شما خواهد شد. با فراگیر کردن این ذهنیت، نسبت به تمامی شرایط روزمره انعطاف‌پذیری بیشتری را نسبت به مواجه شدن با چالش‌های که در زندگی خواهید داشت پیدا می‌کنید. علاوه بر اینها هنر عکاسی باعث کاهش استرس خواهد شد و دید بهتری را برای دشواری در زندگی دارید. بنابراین تاثیر عکاسی در تغییر نگرش زندگی از طریق کاهش استرس روزانه نیز صورت می‌گیرد.

4. افزایش تمرکز با عکاسی

شاید این جمله را شنیده باشید که می‌گویند:” دیروز تمام شده است، فردا هنوز نیامده و امروز یک هدیه است”. این جمله از بیل کین می‌باشد، که به ما یادآوری می‌کند تا بدانیم هر روز فرصتی را برای شروع دوباره خواهید داشت. باید نه به گذشته فکر کنیم و نه آینده، بلکه باید تمرکز خود را بر روزی که داریم داشته باشیم. این که ما تمرکز کافی را با جمع کردن حواس داشته باشیم یکی از کلید‌های خوشبختی است. با این کار تمامی انرژی را تا آخرین قطره بدون هدر دادن در مورد کارهای مهم در زمان حال انجام می‌دهیم. با این کار بهره‌وری بیشتری داشته و آرامش بیشتری خواهیم داشت.

اثرات عکاسی بر میزان تمرکز
اثرات عکاسی بر میزان تمرکز

از مهمترین موارد برای داشتن قدرت بالای عکاسی، داشتن حواس جمع است. عکاسی به شما یاد خواهد داد تا در هر جا و هر کجا به دنبال فرصت‌های عکس برداری باشید. عکاسی کاری خواهد کرد تا شما در محیط اطراف هوشیارتر باشید و به نوعی در لحظه زندگی کنید. این باعث می‌شود تا نگرانی در مورد گذشته و یا آینده نداشته باشید.

5. با عکاسی مثبت‌نگر خواهید بود

ما در بالا مواردی را بیان کردیم و تمامی اینها به ما می‌گوید عکاسی انسان را مثبت‌اندیش خواهد کرد که این یکی از مهمترین موارد تاثیر عکاسی در تغییر نگرش زندگی است. عکاسی باعث می‌شود تا چشم خود را بر روی جهان باز کنیم و خود را در افکار و واکنش‌های مثبت محدود کنیم. این مورد باعث می‌شود ما زیبایی را به صورت‌های مختلف تجربه کنیم و مطمئنا رضایت بیشتری را برای نشاط و شادی خواهد داشت. با داشتن و پی بردن به بزرگ بودن جهان، برای زندگی امیدوارتر تلاش خواهیم کرد و در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که هر چند اتفاقات بد و زشت را در زندگی خواهیم داشت، اما باز شما در هر زمانی می‌توانید از جای خود بلند شده و برای رسیدن به موفقیت طرحی نو داشته باشید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 + 18 =