نکات مهم کار در خانه که برای موفقیت در کسب و کار باید رعایت کنید

خانه » موفقیت و توسعه فردی » نکات مهم کار در خانه که برای موفقیت در کسب و کار باید رعایت کنید
نکات مهم برای کار در خانه که سبب موفقیت کسب و کار شما می شود
نکات مهم برای کار در خانه که سبب موفقیت کسب و کار شما می شود

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کار های فریلنسری و به نوعی راه اندازی کسب و کار در خانه می‌تواند برای بسیاری از افراد مناسب و درآمد خوبی را به همراه داشته باشد، تا بتوانند به آنچه می‌خواهند با نتیجه بالا دست پیدا کنند. اما اگر نتوانید روشی خوبی را پیش نگیرید، یا برنامه ریزی دقیق نداشته و رعایت کنید، ممکن است بهره‌وری شما کم شده و انرژی خود را هدر دهید. زیرا در خانه که شما با شلوار راحتی کار می‌کنید ممکن است به دلیل اینکه کسی در اطرافتان نیست خود را مجبور به انجام کار ندانید، یا مثلا حوصله شما از تنهایی سر برود تا از کار دست بکشید و … . بنابراین برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار باید نکات مهم لازم را برای کسب و کار خانگی خود رعایت کنید.

نکاتی مهم کار در خانه

این که شما دارای کار فریلنسری هستید و در خانه مشغول به انجام کار و کسب درآمد هستید می‌تواند بسیار خوب باشد. زیرا امروزه با پیشرفت تکنولوژی و انواع شرکت‌های مختلف امکاناتی در اختیار افراد قرار گرفته است که آنها قادر هستند کار را در منزل خود بدون نیاز ضروری و بدون رفتن به اداره انجام دهند. البته باید در نظر داشت که کار در منزل تا زمانی خوب است که گربه شما بر روی لپ تاپتان خرابکاری نکند 🙂 و یا همسایه شما با لوازم برقی مختلف و ایجاد سرو و صدا تمرکز شما را از بین نبرد. اما چرا کار در منزل؟

امروزه افراد زیادی تمایل به راه اندازی کسب و کار در منزل هستند. با وجود شبکه جهانی اینترنت واقعا می توان شغل هایی را داشت با درآمد های فوق العاده بالا. علاوه بر این موضوع، اکثر افراد تمایل دارند کسب و کار برای خودشان باشد. و البته این مورد را هم در نظر بگیرید ممکن است شما برای یک مجموعه و شرکت دیگری کار کنید، به طوری که نیاز به حضور در اداره و شرکت مربوط نیست.

میتوانید برخی از ایده های پرسود کسب درآمد از اینترنت را که قبلا کعرفی کرده ایم، مشاهده کنید.

براي داشتن بهترين نتيجه ودرآمد از خانه بايد به رعايت مواردي مختلف بپردازيد
براي داشتن بهترين نتيجه و درآمد از خانه بايد به رعايت مواردي مختلف بپردازيد

1. سحر خیز باشید

یکی از بهترین زمان‌ها چه در اداره و یا خانه که انسان دارای انرژی بیشتری است اول صبح است. شما باید سحر خیزی را در اولویت برنامه کاری خود قرار دهید. خود من خیلی زودتر از زمان اداره از خواب بیدار می‌شوم و به سراغ کارهایم می‌روم. تا زمانی که نیاز به استراحت نداشته باشم از کار دست نمی‌کشم. ساعات اولیه صبح برای من بسیار مهم هستند و می‌توانم نتیجه‌ای تا نزدیک دو برابر از آن روز را برای خود داشته باشم.

توجه داشته باشید سحرخیز بودن جزو نکات مهم راز موفقیت افراد بزرگ دنیا می باشد.

2. انگار به سر کار می‌روید

وقتی که صبح‌ها از تختخواب خود بیرون می‌آیید وانمود کنید که به سر کار در اداره می‌روید. با آمادگی کامل به کار مشغول شوید. چون در غیر این صورت بسیار احتمال وجود دارد که سر از تختخواب درآورید.

3. برنامه‌ریزی را انجام دهید که مطمئن و همانند برنامه در سر کار باشد

اگر در اداره بودید اول صبح چه می‌کردید؟ برای مثال به سراغ کارهای نوشتن، نامه نگاری و … می‌رفتید. پس، بهترین کار این است در خانه هم این چنین برنامه‌ریزی و آن را انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا کارهای خود را در خانه سریع‌تر انجام داده و تمرکز بیشتری داشته باشید.

یادگیری نحوه برنامه ریزی برای پیشرفت در زندگی

با استفاده از برنامه ريزي خواهيد توانست به بهترين شکل ممکن از زمان و توانايي خود استفاده کنيد
با استفاده از برنامه ريزي خواهید توانست به بهترين شکل ممکن از زمان و توانايي خود استفاده کنید

4. در نظر گرفتن مکان ویژه برای کار کردن

بهتر است یک مکان ویژه و همیشگی برای کار خود داشته باشید تا چارچوب ذهنی مناسبی پیدا کنید. این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد و حتما برای کار در خانه حتما قسمت مناسبی از خانه را برای خود انتخاب کنید.

5. همیشه در خانه نمانید

باید توجه داشته باشید که وقتی ما در خانه کار می کنید، ممکن است کار را با استفاده از یک لپ تاپ یا گوشی موبایل پیش ببریم. بنابراین به راحتی می توان گاهی اوقات از خانه خارج شده و به محل مناسبی بروید. منظورم این است که می توانید لپ تاپ یا موبایل خود را همراه داشته باشید و به جایی مثلا پارک بروید و آنجا جایی بنشینید و کارتان را انجام دهید.

6. دوری از شبکه‌های اجتماعی

کاری که من انجام داده‌ام پاک کردن شبکه‌های اجتماعی از فهرست علاقه مندی‌هایم می‌باشد. چرا که وقتی احساس خستگی می‌کنم با اینکه نمی‌خواهم به سراغ آنها خواهم رفت. مطمئنا شما هم این چنین هستید و در مواقعی بدون اینکه متوجه باشی ساعت‌ها را درگیر این شبکه‌ها خواهید بود. همین باعث می‌شود تا با بستن این برنامه ها من متمرکز‌تر باشم.

با دوري از شبکه‌هاي اجتماعي بهترين استفاده را از زمان داشته و متمرکز تر باشيد
با دوري از شبکه‌هاي اجتماعي بهترين استفاده را از زمان داشته و متمرکز تر باشيد

7. به کار بیشتر متعهد باشید

ممکن است شما این چنین نباشید. اما، من به همراه همکارانم هر روز جلسه‌ای داریم تا در آن مشخص شود هر کسی چه کارهایی را باید انجام دهد. برای همین وقتی که کارهایم را در منزل انجام می‌دهم سعی من بر این است که از برنامه و تعهد کمی جلوتر باشم. همین باعث نشان دادن صداقت و وفاداری من می‌باشد. با این حال اگر من تمایلی به انجام کاری غیر از برنامه خود نیز داشته باشم می‌دانم که به اندازه کافی با توجه به تعهدات کارم را انجام داده‌ام.

8. در حین داشتن بیشترین بهره‌وری کارکنید

من در صبح‌ها و شب در زمان دیر وقت قادر به انجام بهترین کار هستم. برای همین تمامی سعی من بر این است تا با توجه به اینکه در برخی از مواقع آهنگ انرژی زا و مثبت هم گوش می‌دهم برنامه‌ریز‌های خود را در صبح و شب انجام دهم.

9. تماس‌های خود را در بعد از ظهر انجام دهید

صبح‌ها انرژی شما بیشتر و بسیار حیف است اگر نتوانید برای کارهای سخت و مهم صرف کنید. بهتر است در صبح‌ به کار‌های پر زحمت و بدون مزاحمت بپردازید. اما، تماس‌های تلفنی خود را به همراه ملاقات‌های مجازی به بعد از ظهر انتقال دهید.

در صبح کارهاي مهم را انجام و ملاقات و کارهاي غير ضروري را به بعدازظهر موکول کنيد
در صبح کارهاي مهم را انجام و ملاقات و کارهاي غير ضروري را به بعدازظهر موکول کنيد

10. محرکی برای خود پیدا کنید

از زبان یک زن شاغل: بهتر است اشاره کنم تا حدی من برای این کار در خانه را انتخاب کرده‌ام که باید از دختر تازه متولد شده‌ام که 20 ماه دارد نگهداری کنم. شاید این مسئله کمی غیر منطقی باشد که با نگهداری از آن چگونه کارهایم را به موقع انجام می‌دهم. اما، اینکه من با مراقبت از دخترم تحت فشار باشم و با سرگرم کردنش به کارهایم بپردازم باعث ایجاد تمرکز بیشتر در من می‌شود. پس، زمانی که او مشغول بازی و یا در خواب است با بیشترین انرژی و بهره‌وری کار خواهم کرد. این می‌تواند برای بسیاری از افراد باشد که با داشتن برنامه کاری فشرده دارای کار بیشتری باشند. این افراد می‌دانند چگونه زمانشان را مدیریت کنند.

11. برنامه‌ریزی قبلی

شمایی که در خانه کار می‌کنید باید بدانید تمامی کارهای لازم که باید در دفتر انجام شود انجام داده‌اید. مثلا کاری که با مانیتور بزرگ در دفتر آسانتر انجام می‌شود و یا جلسه‌ای که نیاز به ملاقات با همکاران دارد. شما باید برنامه ‌ریزی خوبی را در اول هفته داشته باشید تا در بهترین زمان در مکان مناسبی باشید.

12. استفاده از تکنولوژی برای برقراری ارتباط

همانطور که اطلاع دارید امروزه ابزارهای مختلفی وجود دارند که باعث از بین بردن فاصله‌ها شده‌اند تا بتوان از راه دور با همکاران خود ارتباط برقرار کنند. اگر شما بتوانید ابزار مناسبی را برای ارتباط داشته باشید در بهتر کردن نتیجه کار بسیار عالی خواهد بود. برای مثال: ما از وبِکس (Webex) برای ملاقات‌، از ترلو (Trello) برای سازمان‌دهی کارها و اولویت‌ها و … استفاده می‌کنیم.

با استفاده از تکنولوژي کارهاي خود را به بهترين شکل انجام دهيد
با استفاده از تکنولوژی کارهاي خود را به بهترين شکل انجام دهيد

13. بهره گرفتن از موسیقی مناسب با شرایط کار

اگر علاقه دارید که در حین کار کردن به موسیقی نیز گوش دهید بهتر است برای انواع کار و زمان‌ها با انرژی‌های مختلف پلی‌لیست‌های مناسب اختصاص دهید. با این کار در حین انجام کارها موسیقی موردنظر را گوش دهید. برای مثال من در حین چک کردن نامه‌هایم به موسیقی تند گوش می‌دهم.

14. لباسشویی برای تعیین زمان

از زبان یک زن: من عادت دارم از لباسشویی برای تعیین زمان‌های کوتاه مدت استفاده کنم. برای مثال: زمانی که روی مطالب خاصی کار می‌کنم به خود میگویم تا زمان خشک کردن لباس‌ها این بخش را تمام خواهم کرد. با اینکار زمان دیگری را برای خارج کردن لباس در نظر می‌گیرم.

15. موضوع را برای افراد در خانه روشن کنید

اگر شما در خانه مشغول به کار هستید و افراد دیگری نیز در آنجا هستند. بهتر است به این افراد توضیح دهید که شما در حال کار کردن هستید و خرده کارهای مختلف می‌تواند به راحتی حواس شما را پرت کند.

براي رسيدن به درآمد بالا و اهداف خود بهتراست موضوع را براي اطرافيان خود براي جلوگيري از حواس پرتي روشن کنيد
براي رسيدن به درآمد بالا و اهداف خود بهتر است موضوع را براي اطرافيان خود براي جلوگيري از حواس پرتي روشن کنيد

16. استراحت کنید

اختصاص زمان استراحت در کار شما بسیار موثر خواهد بود تا بتوانید با مواردی چون صرف ناهار انرژی خود را جایگزین کنید. شما نباید بر این تفکر باشید که برای بهترین نتیجه باید تمام زمان را کار کنید.

17. تعامل با دیگران

شمایی که کار در خانه دارید به این منظور نیست که باید همیشه در خانه باشید و سری به بیرون نزنید. برعکس به بیرون از خانه بروید و با افراد دیگر صحبت کنید. کارها را پیگیری کنید، سفارش قهوه دهید، باشگاه بروید و غیره تا بتوانید سالم و معقول باشید.

18. آماده کردن غذا از قبل

از زبان یک زن شاغل: وقتی شمایی که در خانه مشغول به کار هستید ممکن است وسوسه درست کردن غذایی خوشمزه شوید و این شما را از کار باز دارد. اگر شما در محل کار بودید، زمانی را برای این چنین موارد نداشتید. پس، سعی کنید غذای هر روز را از شب قبل آماده کنید، همانند وقتی که به سر کار می‌روید.

براي داشتن وقت بيشتر و درآمد بالا بهتر است ناهار خود را از شب قبل آماده کنيد
براي داشتن وقت بیشتر و درآمد بالا بهتر است ناهار خود را از شب قبل آماده کنید

19. مشخص کردن زمان پایان کار

این که شما به صورت تمام وقت در خانه کار کنید باعث در هم ریختن زندگی شخصی و کار با هم می‌شود. برای اینکه به مشکل بر نخورید و تعادل داشته باشید بهتر است حد و مرز داشته باشید.

20. روشن کردن تلویزیون

وقتی که دانشگاهم را تمام کردم به مدت 2 سال نویسنده آزاد بودم. برای داشتن بهره‌وری بیشتر در خانه من راه‌هایی را کشف کردم که از بقیه برای من پر رنگ‌تر بود، آن تماشا کردن تلویزیون بود. اگر، شما بتوانید برنامه مورد علاقه خود را نگاه کنید مطمئنا در داشتن انرژی و عوض کردن حال و هوای شما بهتر خواهد بود.

توجه داشته باشید تماشا کردن تلویزیون و تنها برای تماشای برنامه های مناسب پیشنهاد می کنم، در غیر اینصورت به هیچ عنوان سمت تلویزیون نروید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
15 ⁄ 5 =