افزایش بهره‌وری خود در کسب و کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » افزایش بهره‌وری خود در کسب و کار
افزایش میزان بهره‌وری در کسب و کار
افزایش میزان بهره‌وری در کسب و کار

زمان مطالعه: 6 دقیقه

افزایش بهره‌وری در کسب و کار بالاترین موفقیتی می باشد که می توانید داشته باشید. در روز، وقت برای کار کردن کم است و تنها چند ساعت را می توانید داشته باشید، بنابراین بسیار مهم است که وقت خود را به ارزش واقعی صرف کنید و کارها را دقیق تر انجام دهید. البته این برای هر کسی مهم نمی باشد، اما برای افرادی که به کار و موفقیت خود اهمیت می دهند بسیار مهم است. و البته لازم است بدانید دلیل موفقیت در کسب و کار برخی افراد مربوط به همین نوع مسائل می شود.

چگونه افزایش سود کسب و کار را به بالاترین نقطه برسانیم

شما در هر کسب و کاری شکست را تجربه خواهید کرد، چون اگر این چنین نباشد یعنی کار مفیدی را انجام نداده اید و به پیروزی نخواهید رسید. اما چیزی که مهم است این بوده که با شکست خوردن دست از کار نکشید و به دنبال راه حل هایی برای موفقیت بزرگتر و حفظ آن باشید. پس خلاقانه کار خود را باید مدیریت کنید.

کارهایی که باید به صورت خلاقانه و بهتر انجام شوند سخت و دارای راه حل های پیچیده ای نمی باشند. چیزی که لازم است توجه بیشتر به زمان و مدیریت آن به طرز شگفت انگیز می باشد. در این پست شما می توانید راه کارهای ساده اما موثر را برای افزایش بهره‌وری خود در محل کار داشته باشید.

افزایش بهره وری
افزایش بهره وری

بعد از مطالعه تمامی گزینه هایی که در ادامه برای افزایش میزان بهره‌وری در کسب و کار قرار داده شده است، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله عادات بدی که موفقیت شما را به خطر می اندازد را نیز بخوانید.

کمال طلب نباشید

ابتدا تعریف کمال طلبی رو به صورت جزئی داشته باشیم : کمال طلبی یعنی اینکه شما چیزی را بخواهید که به دست آوردن آن غیر ممکن باشد. به نحوی یعنی شما اگر کمال طلب باشید، موفقیت خود را اگر، حتی یک پله پایین تر از ایده‌آل باشد را قبول نخواهید کرد.

انسان های کمال طلب در شکست ها شروع به سرزنش کرده و این باعث می شود که وقتشان را هدر دهند و از تلاش دست بردارند. شما برای رسیدن به بهترین بهره‌وری باید دست از کمال طلب بودن بردارید و به تلاش ها و موفقیت های خود حتی کوچکترین آنها ، که تا به حال کسب کرده اید فکر کنید و دست از سرزنش خود برای شکست ها بر دارید و به جلو حرکت کرده و به خودتان افتخار کنید.

مثبت نگر باشید

تفکرات مثبت با مغز شما هماهنگ می باشند و این به صورت ذاتی می باشد. یعنی شما با مثبت اندیشیدن به پاداش های که تا به حال از موفقیت های خود کسب کرده اید، فکر می کنید و این برای شروع می تواند شما را وادار به حرکت کردن کند.

با مثبت فکر کردن شما می توانید مغز را برای پیدا کردن راه حل های موثر و ایده خلاقانه و جذاب برای کسب و کار آماده کنید. زیرا مغز شما در حالت عادی می تواند بر بسیاری از موارد مختلف از پیروزی و یا شکست، موارد دلخواه و … فکر کند. اما شما با مثبت اندیشیدن مغز خود را وادار به تمرکز بر موارد مثبت و با بهره‌وری عالی می کنید.

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است، که شما باید موارد مثبتی را داشته باشید تا در حین توجه به موارد منفی بتوانید به آنها فکر کنید.

بهره وری
بهره وری

سوال ” چه می شود اگر؟” را فراموش کنید

برای موفق شدن در کارها و در نتیجه بهره‌وری و سود بهتر شما باید اعتماد به نفس بالایی را داشته و استرس ها را از خود دور کنید. یکی از این استرس ها که باعث دور شدن راه حل ها از مغز شما می شوند سوال هایی مختلف می باشد. یکی از این سوال ها ” چه می شود اگر …” می باشد. همین باعث در فکر فرو رفتن شما برای نگرانی های مختلف می شود. و وقت شما هدر رفته و زمانی برای کار کردن با بهره‌وری عالی نمی ماند.

راهکارهای کاهش استرس روزانه و افزایش آرامش کاملا تاثیرگذار را بعد از مطالعه این بخش بخوانید.

البته ناگفته نماند که در برخی از کارها چون، برنامه ریزی سناریو شما باید تشخیص تفاوت تفکر مبتنی بر نگرانی و تفکر استراتژیک را داشته باشید، و این نوع سوال ها می توانند به شما کمک کنند.

راه حل هایی را با تمرکز کامل پیدا کنید

زمان هایی وجود دارد که شما باید برای مشکلات راه حل هایی را پیدا کنید. در این جور موارد شما ممکن است با فکر آرام راه حل هایی بسیار عالی را پیدا کنید. اما هنگامی می خواهید آنها را عملی کنید توجه شما به مواردی مختلف جلب می شود و همین باعث می شود شما به مشکلاتی که ممکن است بر سر راهتان باشد، توجه کنید، تا آنها را بیشتر و گسترش دهید. در نتیجه با وجود ترس دست از کار بر می دارید.

شما باید به تمرکز کردن بر موارد مفید که کارتان را بهتر می‌کند، بپردازید. همین باعث خوشحالی شما و سودی که خواهید کرد می شود. با این کار شما عملکرد بالایی را خواهید داشت پس اگر شما هم دارای هوش احساسی بالایی باشید، حتما میدانید که اگر به مشکلات تمرکز کنید نمی توانید نتیجه مطلوبی داشته باشید. پس تمرکز خود را بر راه حل ها می گذارید.

خواب منظمی داشته باشید

خواب کافی و منظم یکی از اصلی ترین ستون های زندگی برای از بین بردن و یا کاهش استرس و با تفکر مثبت و اعتماد به نفس بالا می باشد. شما با خواب کافی می توانید نیروی فکری عالی را برای کار کردن داشته باشید و بتوانید به بهترین شکل ممکن راه حل هایی را پیدا و پیشنهاد دهید. که منجر به بهره‌وری بهتر کسب و کارتان می شود. خواب به حدی مهم می باشد که حقیقتا من در این مطلب قادر نیستم به طور کامل و واضح توضیح دهم.

مغز شما در هنگام خواب به حالت استراحت رفته و تمامی وقایع انجام شده را ذخیره می کند. اما اگر شما خواب ناسالم و نامنظم داشته باشید، مغز نمی تواند آنها را ذخیره کند که در نتیجه آنها را در خود نگه داشته، دور می اندازد و یا به صورت ناقص تنظیم می کند که این خود باعث از بین رفتن تفکرات مثبت و از بین رفتن تمرکز می شود.

خواب منظم
خواب منظم

چند وظیفه را با هم انجام ندهید

شاید شما دوست داشته باشید چند وظیفه و کار را با هم انجام دهید. این در حالی است که ممکنه واقعا مهارت انجام دادن را داشته باشید . اما با توجه به تحقیقات انجام شده اگر شما چند وظیفه را با هم داشته باشید زمان و بهره‌وری را از دست می دهید. و مهمتر از همه تمرکز کافی را برای مقابله با مشکلات نخواهید داشت.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
4 + 30 =