تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت همراه با 20 نقل قول

خانه » موفقیت و توسعه فردی » تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت همراه با 20 نقل قول
تاثیر حرف زدن و کلمات در موفقیت
تاثیر حرف زدن و کلمات در موفقیت

زمان مطالعه: 19 دقیقه

اگر کمی نگاه خود را فراتر از مرزها بیندازیم، خواهیم فهمید که کلمات قدرت فوق‌العاده‌ای دارند و هر چیزی با کلمات آغاز می‌شوند. کلمات از لرزش و صدا تشکیل شده‌اند. این ارتعاشات هستند که ما را احاطه کرده و واقعیتی را ایجاد می‌کنند. کلمات خالق هستند. خالق جهان، زندگی ما، واقعیت ما. بدون کلمات، یک فکر هرگز نمی‌تواند به واقعیت تبدیل شود. این چیزی است که ما در طول تاریخ یاد گرفته‌ایم و نشان داده شده است، اما تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت در زندگی چقدر است؟

افکار ما همچنین بر آنچه در زندگی خود تجلی می‌کنیم تأثیر می‌گذارد. اما می‌توان استدلال كرد كه قدرت واقعی در سخنان ما نهفته است. این سخنان ما است که تایید جسورانه‌ای از اندیشه‌های درونی ما را فراهم می‌کند. آن‌ها تاییدی بر جهان چگونگی دیدن دیگران، زندگی و خودمان هستند. این تایید قدرتمند است که سخنان ما فراهم می‌کند و افکار ما را قادر می‌سازد تا واقعیت جلوه دهند.

تاثیر و قدرت کلمات برای رسیدن به اهداف

کلمات از قدرتمندترین ابزارهای روی کره زمین هستند. هر انسانی قادر به استفاده از آن است. هر فردی می‌تواند از این ابزار به عنوان خوشبختی و پیشرفت استفاده کند و یا نه برعکس، به عنوان ابزاری جهت ویرانی زندگی خود استفاده کند. به طور عجیبی کلمات حتی شفا دهنده هستند و قادرند بسیاری از زخم‌ها را بهبود بخشند، از پیشرفت کارها ممانعت کنند و … .

آیا اصلا فکر کرده‌اید روزانه چندین هزار کلمه را به کار می‌برید؟ آیا فکر کرده‌اید این کلمات می‌توانند باعث پیشرفت شما شوند و یا نه باعث پس رفت شما شوند؟ آیا فکر کرده‌اید از چه کلماتی بیش از همه استفاده می‌کنید؟. این سوال‌ها و بسیاری از سوالات دیگر به استفاده بهتر شما از کلمات کمک خواهند کرد تا بتوانید از کلمات به نحو احسنت استفاده کنید و زندگی خود را به سمت اهداف حرکت دهید. اما همیشه به یاد داشته باشید، باور شما هم تاثیر گذار است. اگر شما به قدرت کلمات باور داشته باشید می‌توانید آن را برای بهترین کارها در زندگی استفاده کنید. در ادامه مواردی را قرار داده‌ایم تا بتوانید با استفاده و رعایت آنها کلمات را به بهترین شکل استفاده کنید و به ابزاری قدرتمند برای موفقیت‌های شما تبدیل شوند.

تاثیر کلمات در کسب موفقیت
تاثیر کلمات در کسب موفقیت

1. مسئولیت کلمات را بر عهده گیرید

سعی کنید قبل از بیان کلمات لحظه‌ای را فکر کنید. همیشه با صداقت کلمات را بیان کنید و دروغی در کارها نداشته باشید. اگر شما بتوانید کلمات استفاده شده در روز را با قدرت و بهترین شکل بیان کنید، قادر خواهند بود بسیاری از مشکلات را در زندگی التیام دهند. این زمانی بهتر خواهد شد تا زندگی شما را به سمت اهداف راهنمایی کنند، که با صداقت همراه باشند.

تاثیر قدرت کلمات در دستیابی به اهداف

شاید اطلاع نداشته باشید. کلمات شما هستند که باعث شده‌اند افراد زیادی را تشویق کنید تا به سمت اهداف حرکت کنند، کلمات شما باعث التیام زخم‌ها و رنج بسیاری از افراد شده است، کلمات باعث پرورش کودکان شما شده است و بسیاری از موارد دیگر. البته این کلمات در برخی از مواقع باعث رنجاندن افراد، ایجاد سد و باعث از هم پاشیدن رابطه های سالم شده است. قانون جذب در بیان کلمات نیز بسیار تاثیرگذار است بنابراین می‌توان از قدرت این قانون در حرف زدن نیز استفاده کرد.

در حین بیان کلمات و حرف زدن از صداقت استفاده کنید و حقیقت را پنهان نکنید. از دروغ و یا بیان کلمات با استانداردهای دوگانه پرهیز کنید. بهتر است کلمات را همیشه در راستای قدرت برای موفقت و کارهای مفید استفاده کنید. هیچ وقت با کلمات دیگران را به بازی نگیرید. گفتار نیک را از بهترین موارد برای زندگی اخلاقی در نظر داشته باشید. اگر بتوانید کلمات را به خوبی استفاده کنید و به کمال برسید مطمئنا به مرتبه تعالی انسانی رسیده‌اید.

تاثیر و قدرت کلمات
تاثیر و قدرت کلمات

2. دقت دادن به کلمات

حتما دیده‌اید، البته شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بدون فکر و در مواقعی که احساس نگرانی، هیجان زیاد و این گونه موارد هر احساس، فکر و گمانی که دارید را بر زبان آورده و با کلمات به شنونده ابلاغ می‌کنید. در این گونه مواقع بدون رعایت کردن موارد مفید و اصلی، ذهنتان را با کلمات تخلیه می‌کنید. توجه داشته باشید که اگر شما کلمات خود را به سمت موارد بی ارزش بکشانید، توجه شما متمرکز بر مواردی چون غیبت کردن خواهد شد و تمرکز خود را از دست می‌دهید. این ممکن است باعث بروز مشکلاتی و در نتیجه احساس گناه و پشیمانی شود.

تمرکز بر کلمات برای سخنرانی

شما نباید ارزش کلمات را پایین بیاورید. بهتر است از این ابزار قدرتمند برای تشویق، احترام، ملایمت و … استفاده کنید و تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت را نادیده بگیرید. حواس خود را جمع کنید و بدانید در چه لحظه‌ای قرار گرفته‌اید. این گونه می‌دانید بهتر است از چه کلماتی برای حداکثر قدرت استفاده کنید. همیشه قبل از بیان کلمات، لحظه‌ای را تفکر کنید و از اهمیت گفتن و بر زبان آوردن آن باخبر شوید. همیشه خود را جای شنونده قرار دهید تا بدانید که کلمات شما با چه قدرتی می‌تواند بر شنونده تاثیر بگذارد. فراموش نکنید که همیشه کلمات خود را به سمت تشویق و ایجاد انگیزه در دیگران ببرید، و مهربانی را در آنها بگنجانید. اگر بتوانید این گونه کلمات را بر زبان آورید، مطمئن باشید کلمات شما همانند موسیقی آرام بخش برای شنوده‌ها جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

دقت دادن به کلمات در داشتن قدرتی بهتر
دقت دادن به کلمات در داشتن قدرتی بهتر

 

 

استفاده از زبان بدن برای بیان کلمات

شما شاید بخواهید موضوعی خاص را با کسی در میان بگذارید و به صورت صادقانه با فردی سخن بگویید. در این مواقع بهتر است تمرکز خود را بر روی مکالمه و هدف خود قرار دهید. در زمان گفتگو نه تنها از کلمات خوب و قدرتمند استفاده کنید بلکه به بهترین شکل شنونده باشید و با شکیبایی گوش فرا دهید. از حقیقت فرار نکنید و آن گونه که متوجه شده‌اید آن را بر زبان آورید. از موارد مهمی که در قدرت دادن به کلمات موثر است تا شنونده را تحت تاثیر قرار دهید این بوده که به همراه کلمات از زبان بدن و تاثیر آن در فروش بهتر، تن صدا برای جذب بیشتر افراد، چشم و حرکات در یک سود استفاده کنید.

3. قدرت کلمات بر ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه: این ضمیر را به عنوان عملکرد و ذخیره تمامی موارد که آگاهی شما نسبت آن موجود نیست در نظر بگیرید. یعنی می‌توان گفت ضمیر ناخودآگاه تمامی تجربه‌های شما از زندگی، باور، مهارت و هر مورد دیگری که قابل دیدن است را در بر می‌گیرد. البته برخی از عملکردهای ناخودآگاه را نیز در خود دارد که می‌تواند به تنفس، ضربان قلب، کنترل دما و بسیار دیگر اشاره کرد. برای مثال می‌توان کوه یخ را در نظر گرفت که بر روی آب شناور است. هر چه روی آب است را ضمیر آگاه در نظیر بگیرید و هر چه درون و زیر آب است و غیر قابل دیدن نیست را ضمیر ناخودآگاه در نظر داشته باشید. پس حتما متوجه خواهید شد که تنها قسمت کوچکی روی آب است و اگر قسمت‌های داخل آب وجود نداشته باشد شما نمی‌توانید نوک کوه یخ را مشاهده کنید. در مورد بدن می‌توانید تنفس حال خود را در نظر بگیرید که بصورت ناخودآگاه است.

تاثیر ضمیر ناخودآگاه در زندگی

آیا تا به حال اندیشیده‌اید در افکار شما چه مواردی موجود است، به نوعی آیا تا به حال آنها را زیر و رو کرده‌اید؟ هر کسی در درون خود دارای افکار درونی منفی است. بهتر است هر چه زودتر این موارد را بر زبان آورید و افشا کنید تا از تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. این گونه می‌دانید که چه چیزی در درون خود دارید و راحت‌تر قادر به تعویض آن با موارد مثبت هستید. از بهترین راه‌ها برای بیرون راندن انرژی‌های منفی، بر زبان آوردن گفتارهای منفی درون خود است و این به نوعی باعث نشان دادن خود واقعیتان می‌شود تا بهتر خود را بشناسید. اگر شما بتوانید افکار درونی خود را به صورت کلمات بیان کنید در واقع باعث تحت تاثیر قرار دادن ضمیر ناخودآگاه خود می‌شوید. زیرا، از مهمترین موارد که قادر می‌باشد روی زندگی و انتخاب شما تاثیر قرار دهد ضمیر ناخودآگاه است.

 

باید بدانید از چه کلماتی استفاده می‌کنید. ممکن است از کلمات منفی استفاده کرده و خود متوجه نباشید. اما، اگر بیش از حد از این کلمات استفاده کنید ضمیر ناخودآگاه آن را جذب کرده و طبق قانون کائنات دنیا برای انعکاس آن انرژی خواهد ساخت. اما، اگر از کلمات مثبت استفاده کنید ضمیر ناخودآگاه شما را به سمتی خواهد برد که بتوانید آن را در زندگی استفاده کنید. مثال، کلمه ” موفق خواهم شد” باعث می‌شود تا مسیرهای ذهنی فعال کنید که به سمت موفقیت بیشتر تلاش کنید و ناامیدی در کار نداشته باشید.

قدرت کلمات بر ضمیر ناخودآگاه
قدرت کلمات بر ضمیر ناخودآگاه

4. گفتگوی مثبت از درون

همه ما از اعتماد به نفس و عزت نفس و قدرت آن با خبر هستیم که می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف کمک کند. برای پرورش عزت نفس استفاده از گفتار درونی مثبت یک روش بسیار مناسب است. این روش واقعا در رسیدن به خوشبختی عالی است. کلمات مثبت برای سلامتی مفید بوده و می‌تواند:

 • عزت و اعتماد به نفس را تقویت کند
 • استرس را کاهش و از بین ببرد
 • کمک کردن به سلامت بدن و قلب
 • داشتن حالت روحی بهتر

شما ممکن است حواستان نباشد و این گفتارهای درونی منفی چنان به عادت تبدیل شوند که از تعداد تکرار کردن آنها آگاه نباشید. حتی شاید شما از انجام آن اطلاع نداشته باشید. پس آیا فکر نمی‌کنید وقتش رسیده تا افکار خود را زیر و رو کنید و بدانید چگونه با خود صحبت می‌کنید؟ آیا مثبت است یا منفی ؟

گفتگوی مثبت از درون در تقویت عزت نفس
گفتگوی مثبت از درون در تقویت عزت نفس

5. گفت و گوی درونی منفی را ردیابی کنید

ردیابی گفت و گوی منفی را حتما متوجه شده‌اید. شاید بگویید این کار آسان نیست و دارای دشواری‌هایی است. بله درست است. چرا که، شما مدت زمان زیادی را به صورت سال‌ها از آن استفاده کرده و بسیاری را به عنوان عادت تبدیل کرده و به صورت ناخودآگاه استفاده می‌کنید. بهتر است گفتار ناخودآگاه درونی را به گفتار نیمه آگاه تبدیل کنید.

برای تبدیل گفتار ناخودآگاه درونی به گفتار نیمه آگاه، در اولین قدم همانگونه که به دیگران گوش می‌دهید به خود نیز گوش دهید. با انجام این کار نسبت به گفتار درونی خودآگاه‌تر خواهید شد. حالا به گفتگو با دیگر افراد بپردازید و با این کار به بازسازی مکالمه در ذهن خود بپردازید تا ساختار آنها را به جای معنای صحبت خود مورد بررسی قرار دهید. برای مثال این سوال‌ها را بپرسید:

 • چرا من به اینگونه لغات برای استفاده پرداختم؟
 • این کلمه‌ها مثبت بود یا منفی؟
 • این کلمات بر چه احساسی بودند؟

تمرین برای از بین بردن گفتگوی درونی منفی

این کار را به مدت یک هفته انجام دهید تا کلماتی که از درون و بیرون استفاده می‌کنید را بررسی کنید. زمانی که شما به مدت طولانی این کار را انجام دادید از عبارات پرکاربرد نکته برداری کنید.( نکته برداری یعنی کلماتی که تقریبا در تمامی گفتگو ها استفاده می‌کنید) برای بهترین نتیجه خواهید توانست به ضبط کردن گفتارهای خود بپردازید. کلماتی که نکته برداری می‌کنید را در دو دسته مثبت و منفی تقسیم بندی کنید. به یاد داشته باشید که عبارات منفی تبدیل به عادت شده را قشنگ بررسی کنید. چون این که تبدیل به عادت شده است واقعا مشکل آفرین خواهد بود. عبارات منفی واقعا می‌توانند قوی باشند تا حدی که راه خود را در هر گفتگو چه درونی و چه با دیگران باز می‌کنند.

شما به حدی از این عبارات منفی استفاده کرده‌اید که باعث شده است از بسیاری فرصت‌ها دور بمانید، چرا که تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت را دست کم گرفته‌اید. این در حالی است که اصلا آگاه نبوده‌اید. خودشکن بودن ذات عبارات منفی باعث شده است بسیار خطرناک شوند. به صورتی که اگر عبارت منفی مربوط به حال شما باشند باعث ویرانی زندگی شما خواهند شد.

جایگزینی گفت و گوی درونی منفی با گفتگوی مثبت
جایگزینی گفت و گوی درونی منفی با گفتگوی مثبت

6. گفتار درونی منفی را تغییر دهید

شاید شما بخواهید به نوعی دیگران را با کلمات منفی به چیزی که می‌خواهید ترغیب کنید. این کار و قبولاندن کلمات منفی به افراد باعث می‌شود آنها از پیشرفت دور شده و این مورد را در زندگی آنها سرعت بخشد. اما به یاد داشته باشید که شما تا اندازه محدودی قادر هستید در زندگی دیگران تاثیر گذار باشید.

شما باید هر چه زودتر کلمات منفی در گفتار خود را پیدا کنید و اقدام به تغییر با کلمات مثبت کنید. هر مشکلی به نحوی دارای سختی و درد است و برای غلبه باید زحمت کشید. اما چالش این گونه نیست و به نوعی بهتر می‌توان آنها را حل کرد. پس برای مثال از این به بعد به جای استفاده از کلماتی چون ” مشکل دارم” از کلماتی دیگر مانند “با چالش روبرو هستم ” استفاده کنید. شما با حل کردن مشکلات بخاطر آسودگی آهی را می‌کشید. اما، در پیروزی بر چالش‌ها هورای شادی را انتخاب می‌کنید.

تاثیر جایگزین کردن گفتار مثبت به جای گفتار منفی

عبارات زیادی برای جایگزینی با گفتارهای منفی وجود دارد که خود باید جایگزین کنید و از این ابزار قدرتمند یعنی کلمات به نحو احسنت استفاده کنید. خودتان تاثیر این کار را خواهید دید. پس بدانید که تا چه حد با استفاده کردن از کلمات مثبت به جای کلمات منفی ضمیر ناخودآگاه خود را هدایت کنید. شما با استفاده این روش ممکن است در دنیای بیرون خود تغییرات را به صورت کم مشاهده کنید. اما، در درون واقعا تحت تاثیر قرار گرفته و این رفته رفته به بیرون سرایت خواهد کرد.

همیشه این را آویزان گوش خود کرده و به یاد داشته باشید که درک منفی کردن افعال هیچ گاه توسط ضمیر ناخودآگاه اتفاق نمی‌افتد. بگذارید با مثالی از تعریق دقیق تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت این موضوع را بهتر بیان کنیم؛ جمله ” من مشکل ندارم” برای ضمیر ناخودآگاه با جمله ” من مشکل دارم” یکی است و فرقی ندارد. زیرا، طبق راز‌‌های قانون جذب کلمه‌ای که جذب ذهن می‌شود ” مشکل ” است. بنابراین، این کلمه برای تحقیق بخشیدن به دنیای اعمال شما صادر می‌شود. بهتر است برای بیان سردرگمی بگویید” امروز هیجان کافی ندارم” پس کلمه “هیجان” به ذهن شما وارد می‌شود و در مسیر زندگی همراه شما خواهد بود.

تاثیر استفاده از عبارات مثبت  در زندگی

شاید به نوعی کمی سردرگم شوید. بهتر است نگران نباشد و به این که تغییرات زیادی را انجام دهید فکر نکنید. تمرکز خود را بر روی عباراتی که در جمله‌های شما به صورت پر تکرار هستند بگذارید. برای مثال اگر شما کلمه ” افتضاح” را یک الی دو با استفاده کنید چندان تغییری نخواهید دید. اما، اگر از این کلمه مثلا روزانه دو مرتبه استفاده کنید، مطمئنا در زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود. همیشه از کلمات مثبت استفاده کنید تا بتوانید از قدرت آنها در زندگی استفاده کنید. به این صورت زندگی شما به سمت اتفاقات مثبت در حرکت خواهد بود. شما اگر بتوانید کلمات مثبت را جایگزینی کنید به همان سرعت در زندگی به عادت تبدیل شده و جایگزین کلمات منفی می‌شوند. به عنوان مثال کلمات می‌توانند از دسته موارد زیر باشند:

 • مثبت: کاش سر وقت برسم. منفی: دوباره دیرم میشه
 • مثبت: این عدم موفقیته. منفی: این شکسته
 • مثبت: امروز سرحال نیستم. منفی: داغونم
 • مثبت: آدم متفاوتی هستی. منفی: آدم بی ملاحظه‌ای هستی
 • مثبت: ازم خوشش نمیاد. منفی: ازم من متنفره
 • مثبت: فکرم شفاف نیست. منفی: سردرگمم

صرف انرژی برای استفاده از عبارات مثبت

با این گونه کلمات آشنا شدید؟ شما در طول روز از بسیاری کلمات مختلف از این قبیل استفاده می‌کنید، آنها را در خود بیابید و در نظر داشته باشید تا با کلمات مثبت جایگزین کنید. روزانه بیشتر انرژی خود را به بقای فیزیکی بدن اختصاص می‌دهید. ذهن هم این انرژی را برای سازگاری زندگی با نیازها استفاده می‌کند. اگر شما از کلمات منفی استفاده کنید تنها قدرت خود را هدر می‌دهید. استفاده از عبارات خنثی خیلی کمتر از عبارت منفی دارای خرابی و تاثیر است.

بهتر است حتما کلمات منفی را با مثبت جایگزین کنید و اگر دیدید کلمات منفی وجود دارد که زیاد استفاده و به نحوی جایگزین آنها امکان‌پذیر نیست بهتر است به جای استفاده از عبارات منفی، سکوت کنید تا حداقل انرژی خود را هدر ندهید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هیچ وقت کشف کردن عبارات منفی تمام نمی‌شود و بهتر است گاهی به زیر و رو کردن ذهن خود بپردازید. زیرا، همانگونه که از دست دادن و جایگزینی عبارات منفی با مثبت امکان پذیر است، ممکن است به همان راحتی نیز باز گردند. پس هیچ وقت موفقیت و توسعه فردی را فراموش نکنید.

تغییر گفتار درونی منفی برای قدرت بیشتر کلمات
تغییر گفتار درونی منفی برای قدرت بیشتر کلمات

7. پرداختن به منتقد درونی

تنها گفتار درونی نیست که باید به آنها گوش دهید. بهتر است گاهی به منتقد درونی خود نیز بپردازید و یادداشت کنید تا آنها را بررسی و فراموش نکنید. اگر شما گفتارهای درونی که جنبه منتقدی دارند را بیاید، در از بین بردن عادات بد بسیار موثر خواهند بود. در این گونه مواقع بپرسید؛

 • کسی که عاشقش هستم چگونه حرف می‌زنم؟
 • با بهترین دوستم چگونه حرف می‌زنم؟
 • آیا قادر به تغییر موقعیت‌ها قابل آزار خود هستم؟
 • وقتی از کلمات منفی استفاده می‌کنیم به چه نتیجه‌ای خواهم یافت؟

به منتقد درونی خود توجه کنید تا اگر شما را با چالش روبرو کرد، تغییرش دهید. عزت نفس شما به گفتار درونی شما وصل است و اگر افکار منفی باشند عزت نفس شما هم از بین می‌روند. نگاه شما بر روی زندگی، انرژی و … اثر منفی می‌گذارد. یک سوال، آیا تا به حال تصمیم گرفته‌اید عادت بدی و مخربی را ترک کنید؟ انتقادهای درونی نیز این چنین هستند و باید برای ترک این عادات تعهد و تصمیم داشته باشید. گفتارهای درونی منفی یک باره از بین نمی‌روند و نیازمند مواردی چون زمان، تلاش ، پایداری و … هستند. هز زمانی، حتی اگر الان آنها را ردیابی و پیدا کردید دیگر از تکرار کردن آنها بپرهیزید. باید آنها را با گفتارهای مثبت جایگزین کنید. زیرا، پیدا کردن به تنهایی نمی‌تواند کلید تغییر باشد.

پرداختن به منتقد درونی در تاثیر بهتر کلمات
پرداختن به منتقد درونی در تاثیر بهتر کلمات

نقل قول‌های درخشان در مورد قدرت فوق العاده کلمات

کلماتی که برای دیگران می‌نویسید یا با آنها صحبت می‌کنید، می‌تواند تاثیر زیادی بگذارد و یک خاطره ماندگار چه خوب یا بد ایجاد کند. بنابراین انتخاب عاقلانه آنها بسیار مهم است. کلمات می‌توانند یک رابطه را ایجاد کرده و یا آن را خراب کنند بنابراین هیچگاه تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت را دست کم نگیرید. انتخاب کلمات و روشی که خودتان بیان می‌کنید باعث شتاب یا از بین رفتن حرفه شما می‌شود. در ادامه نقل قول‌های زیبا در مورد قدرت کلمات آورده شده است تا الهام بخش شما شوند.

1. به حرف‌هایی که می‌زنید توجه کنید. یک رشته از چیزهایی که برای شما مهم نیست، ممکن است به فرد دیگری برای یک عمر بچسبید.

2. مراقب کلماتی که بر زبان می‌آورید باشید. زمانی که گفته شوند تنها می‌توانند بخشیده شوند نه فراموش.

3. کلمات رایگان هستند. اینگونه است که شما از آنها استفاده می‌کنید تا هزینه‌ای برای شما داشته باشد.

4. سخنان خود را بلند کنید، نه صدای خود. باران است که گل‌ها را رشد می‌دهد ، نه رعد و برق. -رومی

5. … اما زبان انسان جانوری است که کمتر کسی می‌تواند آن را تسلط بخشد. دائما صاف می شود تا از قفس خود بیرون بیاید ، و اگر کج نشود، وحشی می‌شود و باعث ناراحتی شما می شود.

6. راز خسته کننده بودن گفتن همه چیز است.

7. یک کلمه محبت آمیز می‌تواند کل روز کسی را تغییر دهد.

8. آنها را با دقت بررسی کنید، زیرا کلمات از بمب‌های اتمی قدرت بیشتری دارند.

9. کلمات دارای انرژی و قدرت با توانایی کمک، شفابخشی، مانع، صدمه دیدن، آسیب رساندن ، تحقیر و… هستند.

10. سخنان محبت آمیز می‌توانند برای گفتن کوتاه و آسان باشند، اما برعکس آنها واقعا بی پایان است.

11. زبان استخوانی ندارد ، اما به اندازه کافی قوی است که می‌تواند قلب شما را بشکند. بنابراین مواظب کلمات خود باشید.

12. مراقب آنچه می‌گویید باشید. شما می‌توانید در عرض ده ثانیه یک چیز مضر بگویید، اما ده سال بعد، زخم‌ها هنوز وجود دارند.

13. تنها چیزی که من نیاز دارم یک صفحه کاغذ و چیزی برای نوشتن با آن است ، و سپس می‌توانم دنیا را وارونه کنم.

14. “کلمات بد را با حال و هوای بد خود مخلوط نکنید. شما می‌توانید موقعیت‌های زیادی برای تغییر یک روحیه داشته باشید. اما هرگز فرصتی برای جایگزینی کلماتی که شما صحبت کرده‌اید نخواهید داشت.

15. کلمات دانه‌هایی هستند که در قلب ما کاشته می‌شوند نه در زمین. مراقب باشید چه می‌کنید و مراقب آنچه می‌گویید باشید. شاید یک روز آنچه را که کاشته‌اید بخورید.

16. کلمات هیچ قدرتی ندارند که ذهن را بدون ترس از واقعیت خود تحت‌ تاثیر قرار دهند.

17. یک استخوان شکسته می‌تواند التیام یابد، اما زخم یک کلمه ممکن است برای همیشه چرکین شود.

18. سخنان خوب ارزش زیاد و هزینه کم دارند.

19. مهم نیست که کسی به شما چه بگوید، کلمات و ایده‌ها می‌توانند جهان را تغییر دهند.

20. بهترین سازندگان کلمات کسانی بودند که قدرت واقعی کلمات را درک می کردند. آنها کسانی بودند که می توانند از بالاترین صعود استفاده کنند.

جملات و کلمات به کار گرفته شده توسط هر شخصی هستند که مسیر حرکت و زندگی وی را تعیین می‌کنند. بنابراین با توجه به این موضوع می‌توان تاثیر کلمات برای رسیدن به موفقیت را به خوبی درک کرد. سخنرانی با استفاده از کلمات مناسب و جاذب سبب می‌شود تا توجه بیشتر افراد به شما جلب شود بنابراین از اهمیت کلمات به کار گرفته شده غافل نشوید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
26 − 22 =