فیلم های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » فیلم های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی
فیلم انگیزشی
معروف ترین فیلم انگیزشی و انرژی مثبت

زمان مطالعه: 16 دقیقه

داشتن یک زندگی بهتر و دور از مشکلات و دغدغه‌های مختلف نیازی می‌باشد که تمامی افراد جهان برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند. به همین دلیل آنها برای دستیابی به موفقیت، پول، ثروت و … سعی دارند زندگی خود را تغییر دهند و در راه پیشرفت برای به دست آوردن تمامی نیاز های خود حرکت کنند.در راستای کمک به تحقق این هدف برای افراد، در این بخش از سایت آکادمی 98 به ارائه مطلب فیلم های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی می‌پردازیم، تا شما بتوانید با مشاهده این فیلم های انگیزشی امید خود را برای کسب موفقیت از دست ندهید.

در هر کدام از این فیلم های انگیزشی، نکات مختلف اخلاقی، رفتاری و حتی کارآفرینی و جملات انگیزشی ناب گنجانده شده است. که می‌توانید با به کارگیری این نکات در زندگی خود به سمت موفقیت حرکت کنید و به خواسته‌ها و اهداف خود در زندگی دست پیدا کنید.

زیباترین فیلم های انگیزشی

همانطور که در بخش قبلی نیز به این نکته اشاره کردیم هر فیلم انگیزشی می‌تواند شامل چند نکته بسیار مهم باشد که بر روی جنبه‌های مختلف زندگی شما تاثیر بگذارد. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که با دیدن یک فیلم انگیزشی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده، دچار یک حس بسیار خوب و شور اشتیاق شده‌اید. به همین خاطر دیدن یک فیلم می‌تواند بر افکار و روحیات مختلف ما بسیار تاثیر گذار باشد. به این دلیل در ادامه چند فیلم انگیزشی بسیار معروف را مورد بررسی قرار خواهیم تا شما بتوانید با تهیه و دیدن آنها به تجربیات بسیار خاصی در این باره دست پیدا کنید، و بتوانید با تاثیر پذیری از این فیلم های سینمایی امید دهنده در زندگی خود تغییرات مثبتی را ایجاد کنید.

فیلم سینمایی موفقیت
فیلم سینمایی موفقیت

1. فیلم رستگاری در شاوشنگ The Shawshank Redemption

فیلم رستگاری در شاوشنک The Shawshank Redemption را می‌توان یکی از جذاب‌ترین فیلم های انگیزشی دانست که می‌تواند با نکاتی که در خود جای داده است درس‌های بسیار مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، تا شما بتوانید با استفاده از آنها به موفقیت در زندگی پیدا کنید. داستان رستگاری از شاوشنگ درباره بانکدار محترمی به اسم اندی می‌باشد که به جرم قتل همسر خود به حبس ابد در زندان مرکز شاوشنک محکوم می‌شود. او در این مکان با فردی سیاه پوست به نام رد آشنا می‌شود. او در مدت 18 سال حبس خود در این زندان تمام وقت خود را با این دوست خود می‌گذراند. آنها بعد از مدتی متوجه می‌شوند که اندی بی گناه بوده است و قاتل همسر او کس دیگری بوده است، به این خاطر با یکدیگر نقشه فرار می‌کشند که در این امر نیز موفق خواهند شد.

فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنگ
فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنگ

فیلم موفقیت رستگاری در شاوشنگ

در فیلم رستگاری شاوشنک اتفاقات بسیار متفاوتی رخ می‌دهد که در این بین اندی در برابر این اتفاقات تصمیمات بسیار مهمی ‌می‌گیرد که باعث تغییر مسیر زندگی او می‌شود. به این خاطر این فیلم از جذابیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و شما می‌توانید با دیدن چند باره آن به نکات و تجربیات دیگر که در این فیلم گنجانده شده است پی ببرید. فیلم جذاب و انگیزشی شاوشنک در بین 250 فیلم برتر تاریخ قرار دارد که ما به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که می‌توانید برای تغییر مسیر زندگی و دریافت انگیزه در زندگی این مفهومی را ببینید.

2.  فیلم فارست گامپ Forrest Gump

یکی از دیگر فیلم‌ های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی فارست گامپ می‌باشد. فیلم سینمایی فارست گامپ Forrest Gump که در آن جنبه امید به زندگی و مقابله با مشکلات بیشتر از هرچیزی دیده می‌شود تا شما بتوانید با دیدن این فیلم ساده و در عین حال جذاب به زندگی امیدوار شوید. فیلم فارست گامپ را می‌توان یک فیلم آمریکایی دانست که توسط کارگردان معروف رابرت زمکیس در سال 1994 میلادی ساخته شده است و توانسته است عناوین بسیار مهمی را در اسکار به خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی امید دهنده فارست گامپ

داستان این فیلم انگیزشی بر پایه پسری طراحی و ساخته شده است که دارای اختلالات جسمی و ذهنی می‌باشد. اما این پسر به صورت معجزه آسایی در کودکی می‌تواند قدرت راه رفتن را به دست آورد ولی همچنان درگیر مشکلات ذهنی باشد و از ضریب هوشی کمتری برخوردار باشد. اما با تمام این حالات او به مدرسه می‌رود و تمامی مشکلات مکن در سر راه خود را کنار میزند.

فیلم انگیزشی فارست گامپ
فیلم انگیزشی فارست گامپ

او بعد از مدت به جنگ ویتنام می‌رود و با جان فشانی‌ها و کار‌هایی که در آنجا انجام می‌دهد به عنوان یک قهرمان به کشور خود باز می‌گردد. او در زندگی خود عاشق می‌شود و به موفقیت های بسیار دست پیدا می‌کند و می‌تواند زندگی خود و همچنین دید و نگاه مردم را نسبت به خود تغییر دهد. به کسانی که به دنبال دیدن فیلم های انگیزشی جذاب هستند پیشنهاد می‌کنیم که در طول زندگی خود چندین بار به تماشای این فیلم پر معنی بنشینند، تا بتوانند هر بار به نکات و جنبه های تازه‌ای که در فیلم موجود است دست پیدا کنند. عزیزانی که به دنبال تغییر در خود هستند می‌توانند با مشاهده فیلم فارست گامپ Forrest Gump جرقه تغییر و دستیابی به موفقیت را در خود ببینند.

3. فیلم نظریه همه چیز The Theory of Everything

در بین فیلم‌های موجود برای ایجاد انگیزه در دیگران یکی از بهترین فیلم های سینمایی انگیزشی موفقیت، فیلم سینمایی نظریه همه چیز The Theory of Everything است. این فیلم را می توان از جمله آن دسته از فیلم های انگیزشی دانست که می‌تواند بر روی زندگی ما تاثیر داشته باشد. داستان اصلی فیلم نظریه همه چیز بر روی زندگی استیون هاوکینگ می‌باشد. استیون هاوکینگ یکی از موفق‌ترین فیزیکدانان و کیهان شناس چند قرن اخیر است که توانسته است به ارائه نظریه‌های مختلفی در رابطه با جهان هستی بپردازد. در این فیلم نظریه همه چیز بیشتر به دوران جوانی هاوکینگ در دانشگاه و روابط عاطفی او اشاره شده است، که در بر دارنده نکات و اصول اخلاقی بسیار مهمی می‌باشد که ما می‌توانیم در زندگی خود از این نکات برای داشتن زندگی زیبا بهره ببریم.

داستان فیلم انگیزشی نظریه همه چیز

در این فیلم استیون هاوکینگ به عنوان دانشجوی فیزیک دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل می‌باشد و به عنوان یکی از نوابغ دانشگاه شناخته می‌شود. در این فیلم زمانی که استیون هاوکینگ مشغول مطالعه نظریه و تز دکترای خود که در مورد زمان و سیاه چاله‌ها می‌باشد. با دختری به نام جین وایل آشنا می‌شود و با او وارد رابطه عاطفی می‌شود. اما بعد از مدتی آنها پی می‌برند که استیون دچار یک نوع بیماری نادر می‌باشد که بر اساس آن تمامی عضلات و اعضای بدن او به غیر از مغز از کار می‌افتند. اما جین با دانستن این موضوع همچنان با استیون هاوکینگ می‌ماند و در این زندگی بسیار مشکل او را تنها نمی‌گذارد.

فیلم موفقیت نظریه همه چیز
فیلم موفقیت نظریه همه چیز

در این بین نیز استیون هاوکینگ با نظریات و ایده‌های خود درباره زمان به موفقیت‌های بسیار دست پیدا می‌کند، که جهان از او به عنوان یک نابغه که می‌تواند جهان را تغییر دهد یاد می‌کند. شما می‌توانید با دین این فیلم نظریه همه چیز The Theory of Everything دید خود را نسبت به جهان تغییر دهید و به سمت موفقیت و گوش دادن به ندای درون خود حرکت کنید تا بتوانید به آرزوهای خود در زندگی دست پیدا کنید.

4. فیلم در جست و جوی خوشبختی The Pursuit of Happyness

یکی دیگر از زیباترین فیلم های انگیزشی که می‌تواند به عنوان یک منبع برای تغییر سبک زندگی شما قرار گیرد، فیلم سینمایی انگیزشی در جست و جوی خوشبختی The Pursuit of Happyness می‌باشد. اصل موضوع فیلم در جست و جوی خوشبختی در مورد کارآفرینی می‌باشد. به همین خاطر به کسانی که می‌خواهند در زمینه‌های مختلف به کارآفرینی بپردازند توصیه می‌شود که به دیدن این فیلم انگیزشی و پر معنا بپردازند. فیلم در جست و جوی خوشبختی در سال 2006 ساخته شده است که در این فیلم ویل اسمیت یکی از ستارگان هالیوود به ایفای نقش می‍پردازد.

داستان فیلم کارآفرینی در جست و جوی خوشبختی

فیلم در جست‌و‌جوی خوشبختی بر اساس زندگی واقعی کریس گاردنر طراحی و ساخته شده است. در این فیلم کریس به عنوان خرده فروش اسکنر های پزشکی شناخته می‌شود، که همراه با لیندا و پسر خود کریستوفر زندگی می‌کند. او دارای زندگی و وضع مالی بسیار بدی می‌باشد، به این صورت که قادر نیست اجاره خانه خود را پرداخت کند. در این بین لیندا نیز او را ترک می‌کند و مسئولیت های پدری نیز در کنار فروش این اسکنر‌ ها بر مشکلات کریس افزوده می‌شود. اما رویای او همین فروش چند دستگاه اسکنر پزشکی برای امرار معاش نیست. به همین دلیل سعی می‌کند تا بتواند با استخدام در یک شرکت تمامی نیاز‌ها و مشکلات خود را برطرف کند. او در این راه با مشکلات مختلفی روبرو می‌شود ولی هیچ وقت امید و تلاش خود را از دست نمی‌دهد، و موفق می‌شود تا در شرکت مد نظر خود استخدام شود. همچنان تلاش او ادامه پیدا می‌کند تا می‌تواند در سال 2006 شرکت سرمایه گذاری خود را تاسیس کند.

فیلم انگیزشی در جستوجوی خوشبختی
فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی

نکات انگیزشی فیلم در جست و جوی خوشبختی

شما با دیدن هر بار فیلم در جست و جوی خوشبختی به عنوان یکی از فیلم های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی می‌توانید به نکات بسیار زیاد و جدید دست پیدا کنید. همچنین این فیلم انگیزشی به این مسئله تاکید می‌کند که شما برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار نباید هیچ وقت از آرزوهای خود دست بکشید. بلکه باید برای دستیابی به آن همواره تلاش خود را به کار بگیرید. نکته بسیار مهم فیلم در دیالوگی می باشد که کریس به پسر خودش کریستفر می‌گوید، که شما می‌توانید با درک این دیالوگ به خواسته و اهداف خود دست پیدا کنید . به این دلیل ما به عرضه این دیالوگ می‌پردازیم : ” کریستوفر هیچ‌گاه اجازه نده کسی بهت بگه نمی‌تونی … می‌فهمی؟ حتی اگه اون شخص من باشم! باشه؟ می‌دونی اونایی که این حرف رو می‌زنن چون خودشون نمی‌تونن این کار و انجام بدن برای همین به تو هم می‌گن که تو هم نمی‌تونی انجامش بدی”.

5. فیلم استیو جابز Steve Jobs

از معروف‌ترین فیلم های انگیزشی که می‌تواند در زندگی ما تاثیر گذار باشد و سبب ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهداف زندگی شود، فیلم سینمایی استیو جابز Steve Jobs می‌باشد. در این فیلم نیز به به کارآفرینی استیو جابز اشاره شده است و مراحل مختلف زندگی او و تاسیس شرکت اپل در این فیلم گنجانده شده است، تا شما کارآفرینان بتوانید با دیدن این فیلم به اطلاعات جامعی در این باره دست پیدا کنید و از تجربه استیو پاول جابز برای موفقیت خود بهره ببرید. استیو جابز موسس شرکت اپل می‌باشد که در بین موفق‌ترین افراد چند قرن اخیر قرار دارد و توانسته است که شرکت اپل را تاسیس کند. او به لیل اینکه گیاه‌خوار بود لوگو شرکت خود را سیب انتخاب کرد که می‌توان از آن به عنوان وفاداری استیو جابز به گیاه‌خواری یاد کرد.

فیلم انگیزشی استیو جابز
فیلم انگیزشی استیو جابز

فیلم انگیزشی استیو جابز

فیلم استیو جابز از سه بخش مختلف تشکیل شده است، که در هر کدام از این بخش‌ها محصولی از شرکت اپل به نمایش در می‌آید. در یک قسمت که قرار است کامپیوتر شرکت اپل در معرض نمایش قرار بگیرد. استیو جابز تاکید می‌کند که آنها باید به طراحی کامپیوتری بپردازند که بتواند حرف بزند و برای این کار هر چقدر هزینه و وقت لازم است باید هزینه کرد. که در این بین استیو جابز با مخالفت‌هایی روبرو می‌شود و به خوبی می‌تواند در کنار این فشار‌ها به مدیریت تمامی امور مختلف بپردازد. به همین دلیل در این فیلم به شما مهارت مدیریت کردن امور و فعالیت های خود را آموزش می‌دهند تا شما بتواند با دیدن این فیلم استیو جابز با راهکار های مدیریت آشنا شوید و در کسب و کار خود از این مهارت‌ها استفاده کنید.

6. فیلم شبکه اجتماعی The social network

یکی دیگر از جذاب‌ترین فیلم های انگیزشی که می‌تواند باعث تغییر و تحول بسیار زیادی در شما و روحیات شما بشود فیلم شبکه اجتماعی The social network می‌باشد. در این فیلم به شرح زندگینامه مارک زاکربرگ موسس و سازنده شبکه اجتماعی فیسبوک می‌پردازند تا شما عزیزان که به دنبال کار و کسب استارتاپی هستید بتوانید با دیدن این فیلم به اطلاعات جامعی در این باره دست پیدا کنید. مارک زاکر‌برگ را می‌توان یکی از نخبه های دانشگاه هاروارد دانست که توانسته است با هوش و استعداد خود به تاسیس و ساخت شبکه اجتماعی فیسبوک بپردازد. البته او در این راه مشکلات زیادی را متحمل شده است که بیشتر موضوع فیلم شبکه اجتماعی به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

فیلم موفقیت مارک زاکربرگ
فیلم موفقیت مارک زاکربرگ

داستان فیلم انگیزشی The social network

داستان فیلم از جایی شروع می‌شود که مارک برای مجذوب کردن الیکا با او قرار می‌گذارد و می‌خواهد قدرت و توانایی خود را در برنامه نویسی به او نشان دهد. که در این کار موفق نمی‌شود و الیکا او را رها می‌کند، به همین خاطر او بعد از شکست عشقی به مصرف الکل روی می‌آورد و به یک فرد افسرده تبدیل ‌می‌شود. سپس او برای اثبات خود روی به طراحی اولیه شبکه اجتماعی فیسبوک می‌زند که در ابتدا بسیار ساده بود. اما او در این میان به هک سایت دانشگاه آکسفورد می‌پردازد. که عوامل دانشگاه از این کار او باخبر می‌شوند و او را تنبیه می‌کنند. البته این کار باعث می‌شود تا نظر دو نخبه پولدار ساختمان اجتماعی نخبگان را به خود جلب کند، و از این طریق وارد این جمع شود. همین امر نیز باعث شد که او بتواند شبکه اجتماعی فیسبوک حال حاضر را تاسیس کند.

نکات انگیزشی فیلم مارک زاکربرگ

در این فیلم شبکه اجتماعی The social network به نکات مهمی درباره عشق، شهرت، قدرت، موفقیت، انتقام و … توجه شده است. که تمامی این خصلت‌ها را می‌توان در وجود هر انسانی یافت به این خاطر شما می‌توانید با استعداد و تلاش خود در این زمینه، به اهداف و خواسته‌های خود در هر زمینه‌ای دست پیدا کنید.

7. فیلم 12 سال بردگی 12 years a salve

یکی از فیلم های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی که می‌تواند بر روحیات و همچنین دید شما نسبت به زندگی تغییرات بسیار زیادی را به وجود آورد فیلم سینمایی 12 سال بردگی 12 years a salve می‌باشد. در این فیلم داستان بردگی یک سیاه پوست مورد بررسی قرار گرفته است که به مدت 12 سال به بردگی و کار در مزارع پنبه گرفته شده است. در این بین مشکلات و مسائلی برای این فرد به وجود می‌آید که برخورد او با این اتفاقات بسیار جالب می‌باشد، و ما می‌توانیم با نکته برداری از این برخورد‌ها به نکات حائز اهمیتی در زندگی خود در مواقع برخورد با مشکلات دست پیدا کنیم تا بتوانیم در زندگی به موفقیت دست پیدا کنیم.

فیلم انگیزشی 12 سال بردگی
فیلم انگیزشی 12 سال بردگی

داستان فیلم موفقیت 12 سال بردگی

داستان فیلم 12 سال بردگی از جایی شروع می‌شود که سالومون نورثاب یک سیاه پوست آزاد می‌باشد و برای امرار معاش زندگی خود و فراهم کردن نیاز های همسر و دختر خود، به نواختن ویولون می‌پردازد. او که در نیویورک زندگی می‌کند همواره به دلیل سیاه پوست بودن مورد تحقیر و آزار قرار می‌گیرد. در یک شب او توسط چند نفر اراذل و اوباش دزدیده می‌شود و به یک برده دار فروخته می‌شود. و او نیز سالمون را به مزارع کشت پنبه می‌برد و در آنجا به مدت دوازده سال به بردگی و کار سخت مشغول می‌شود. تا اینکه با آشنایی به یک مرد می‌تواند با نقل داستان خود به زندگی خود که همان آزادی می‌باشد برگردد. داستان اصلی 12 سال بردگی به این موضوع اشاره می‌کند که شما می‌توانید با تحمل سختی های خود و همچنین باور به اهداف خود در زندگی به خواسته و آرزو های خود دست پیدا کنید.

8. فیلم کافه ترانزیت

آخرین مورد از تاثیر گذار‌ترین فیلم های انگیزشی که در این بخش می‌خواهیم به معرفی و بررسی بیشتر آن بپردازیم، فیلم سینمایی کافه ترانزیت می‌باشد. این فیلم سینمایی که در سال 2005 ساخته و اکران شده است محصول سه کشور ایران، ترکیه و فرانسه می‌باشد که در آن به تلاش برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود بر هر طریق ممکنی تاکید شده است. داستان این فیلم در مورد زنی به نام ریحان می‌باشد که به تازگی همسر او فوت شده است، و تنها دارایی و ارث باقی مانده از او یک مسافر خوانده بین راهی می‌باشد، که ریحانه دوباره تصمیمی می‌گیرد برای تامین نیاز‌های خود اور را به کار بیندازد. او در این بین با برادر شوهر خود که به او علاقمند می‌باشد برخورد می‌کند و برای ریحانه مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

فیلم انگیزشی کافه ترانزیت
فیلم انگیزشی کافه ترانزیت

اما ریحانه برای انجام کار خود مصمم می‌باشد و به این خاطر می‌تواند با دست پخت خود و همچنین کمک فرد یونانی که به او علاقمند شده است دوباره این مسافر خانه را راه اندازی کند تا بتواند از این طریق به امرار معاش بپردازد. در داستان فیلم کافه ترانزیت به این نکته اشاره شده است که زنان نیز می‌توانند در جامعه و انجام کار‌های مختلف ایفای نقش کنند. به این خاطر این فیلم می‌تواند انگیزه زنان زیادی را در ایران بیدار کند تا آنها نیز بتوانند برای رسیدن به خواسته‌های خود تلاش کنند. فیلم کافه ترانزیت به عنوان یک فیلم انگیزشی ایرانی نیز شناخته می‌شود.

تمام فیلم‌هایی که در این بخش از مطلب فیلم‌ های انگیزشی موثر در تغییر نگرش به زندگی اعم از فیلم انگیزشی خارجی و ایرانی که خدمت شما کاربران عزیز معرفی گردید، تماما از موفق‌ترین و ماندگار‌ترین اثر های صنعت سینما به شمار می‌روند. شما می‌توانید با دین هر کدام از این فیلم های آموزشی تاثیر گذار به نکات جالبی درباره زندگی و چگونگی مواجهه با مشکلات دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

موسس و بنیانگذار آکادمی 98 فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ، مشاور کسب و کار اینترنتی ، تدریس مباحث فوق پیشرفته موفقیت و توسعه فردی، ارائه ایده های خلاقانه و ناب برای انواع کسب و کارها. هادی قربانی با بیش از 13 سال تجربه فعالیت در زمینه های نام برده شده به عنوان یکی از بهترین اساتید این عرصه دارای نامی آشنا برای فعالان این زمینه می باشد. در آکادمی 98 قصد دارم تجربیات خودم را با شما عزیزان و همراهان همیشگی به صورت رایگان به اشتراک بگذارم. امیدوارم بتونم قدمی هر چند کوچک در رشد و توسعه کسب و کار شما برداشته باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
25 × 19 =