آموزش سئو اینستاگرام برای افزایش فالوور پیج Instagram

خانه » بهینه سازی » آموزش سئو اینستاگرام برای افزایش فالوور پیج Instagram
آموزش سئو سازی اینستاگرام
آموزش سئو سازی اینستاگرام

زمان مطالعه: 16 دقیقه

ممکن است عنوان این مقاله برای شما جالب باشد. آیا سئو اینستاگرام داریم؟ ما فقط یک پیج در این شبکه اجتماعی ایجاد کردیم. چطور می توانیم صفحه و پیج اینستاگرام خود را سئو سازی کنیم. با من همراه باشید تا شما را با نکات بسیار مهمی را در رابطه با آموزش سئو در اختیار شما قرار بدم.

اگر شما جزو افرادی هستید که در حال کسب درآمد از طریق اینستاگرام هستید، این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود. چرا که قادر خواهید بود پیج خود را بسیار محبوب کرده و بیشتر در دید عموم قرار بدید.

سئو برای اینستاگرام
سئو برای اینستاگرام

سئو اینستاگرام

سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید مربوط به این است که آیا می توان پیج اینستاگرام را سئو سازی و بهینه سازی کرد؟ پاسخ این سوال بله هست. شما هم این را میدانید که پیج ها و صفحات مختلف شبکه اجتماعی اینستاگرام در گوگل ایندکس می شوند. چرا برخی صفحات به خوبی در نتایج گوگل ظاهر می شوند و سبب جذب کاربران بیشتر به سمت آنها می شود.

اگر در رابطه با سئو چیزی نمی دانید لازم است به شما بگوییم که به مراحل بهینه سازی کردن سایت برای موتورهای جستجو مثل گوگل سئو گفته می شود. به زبان ساده تر با رعایت کردن یک سری نکات و بکارگیری تکنیک ها و ترفندهای خاص ما می توانیم وب سایت خود یا پیج اینستاگرام خود را سئو کنیم. وقتی این عملیات به خوبی انجام شود، شما شانس بیشتر برای بیشتر دیده شدن خواهید داشت.

مزایای سئو برای اینستاگرام

لازم است بدانید که اصلا نباید ذهن خود را محدود به نتایج گوگل کنید، یعنی قرار نیست تنها هدف ما دستیابی به نتایج بالای گوگل باشد. بلکه این روند بهینه سازی روی بخش های مختلف پیج ما تاثیر خواهد داشت که در زیر می توانید مشاهده کنید.

 • شانس ظاهر شدن در نتایج گوگل
 • شانس ظاهر شدن در نتایج جستجوی اینستاگرام
 • بیشتر دیده شدن در نتایج هشتگ ها و برچسب ها
 • افزایش فالوور اینستاگرام
 • افزایش کامنت اینستاگرام
 • و ….

همانطور که مشاهده می کنید، سئو اینستاگرام بسیار مبحث مهم و ارزشمندی است. در ادامه مراحل کار را با هم به ترتیب مورد بررسی قرار میدیم. بعد از مطالعه کامل این مقاله، از این پس بیشتر در دید کاربران اینستاگرامی خواهید بود.

ما در این آموزش سئو رایگان برای شبکه اجتماعی Instagram دو بخش را با هم بررسی می کنیم. این دو بخش عبارتند از:

 • سئو داخلی
 • سئو خارجی

بخشی از کارها را لازم است شما روی پروفایل کاربری و پست های خود انجام دهید، بخشی از اقدامات را نیز باید بیرون از اکانت خود انجام دهید.

قبل از مطالعه جزئیات و شروع کارهای مربوط به بهینه سازی پیج اینستاگرام، لازم است اطلاع داشته باشید که یک فیلم آموزش سئو داخل سایت وجود دارد. بعد از مطالعه کامل حتمای نگاهی به این لینک بینداید.

آیا اینستاگرام را باید سئو کنیم؟
آیا اینستاگرام را باید سئو کنیم؟

سئو داخلی اینستاگرام

همانطور که از عنوان سرتیتر مشخص است، ما قرار هست کارهایی را داخل پیج خود انجام دهیم. تکنیک ها و ترفند های بسیار مهمی که اگر آنها را رعایت کنید، بیشتر دیده خواهید شد. تمامی بخش های این آموزش سئو را کامل و دقیق مطالعه کرده و روی صفحات اینستاگرامی خود اعمال کنید.

عنوان پیج اینستاگرام

اولین موردی که قصد بررسی آن را داریم، مربوط به عنوان پروفایل شما می باشد. یکی از مهمترین بخش های هر پیجی در اینستاگرام مربوط به عنوان آنها می باشد. شما باید عنوان پروفایل خود را دقیقا چیزی انتخاب کنید که مربوط به زمینه فعالیتتان می باشد. خب مشخص است که باید حتما عنوان را درباره زمینه کاری خود بنویسیم.

اما نکته مهم در رابطه با عنوان این است که شما باید کلمات جذاب و کلیدی را برای عنوان پیج خودتان انتخاب کنید. اگر شما می خواهید وقتی افراد مختلفی داخل گوگل در رابطه با زمینه کاری شما جستجو می کنند، پیج شما را در نتایج گوگل مشاهده کنند، باید سعی کنید خودتان را جای اون افراد بزارید و تصور کنید که چه چیزهایی را ممکن است جستجو کنند. در نهایت بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرده و یک عنوان ایده آل برای صفحه خود بنویسید.

بیوگرافی پیج اینستا

همانطور که می دانید هر پیجی داری یک توضیحات یا بیوگرافی (بیو) می باشد که توسط سازنده پیج نوشته می شود. در این بخش شما می توانید توضیح مختصری درباره پیج اینستاگرام خود بنویسید. باید سعی کنید از جملات جذاب و کلمات کلیدی مهم استفاده کنید.

این بخش برای ظاهر شدن بهتر در نتایج گوگل نیز تاثیر زیادی دارد و باید سعی کنید، جملات مناسب همراه با کلمات کلیدی مناسب را در بخش بیوگرافی بنویسید. توجه داشته باشید که شما می توانید در بخش بیو از هشتگ ها هم استفاده کنید که این مورد در نتایج جستجوی خود اینستاگرام تاثیر گذار خواهد بود.

تاثیر تصاویر روی سئو

هر کسی که پستی را به پیج اینستای خود می فرستد همراه با یک تصویر می باشد. تصویری که شما برای پست های خود انتخاب می کنید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برخی افراد متاسفانه بدون در نظر گرفتن استانداردهای لازم در رابطه با تصاویر علاوه بر اینکه شانس ظاهر شدن آن در جستجو کمتر می شود، بلکه سبب به همین ریختگی ظاهر و زشت دیده شدن پست ها می شود.

در رابطه با سئو کردن تصاویر ارسالی به اینستاگرام چند نکته مهم را در زیر برای شما لیست کرده ام.

 • سعی کنید سایز تصاویر شما همیشه ثابت باشد.
 • حجم تصاویر را تا حد ممکن کاهش دهید.
 • کیفیت تصاویر را با کاهش حجم حفظ کنید.
 • حتما در گوشه ای تصویر ارسالی آدرس پیج خود را قرار دهید.
 • سعی کنید استایل همه تصاویر یکی باشد. (از قالب مشخصی استفاده کنید)
 • و …
سئو شبکه های اجتماعی
سئو شبکه های اجتماعی

نحوه نوشتن توضیحات برای پست های اینستاگرام

مهمترین بخش سئو اینستاگرام مربوط به توضیحات پست ها می باشد. حتما می دانید که موقع ارسال پست می توانید برای پست خود یک توضیح به دلخواه خود بنویسید. توضیحات شما باید حتما در رابطه با همان پست باشد. برای مثال اگر در رابطه با یک محصول خاص می خواهید پست جدید به اشتراک بزارید ، فقط و فقط در رابطه با همان محصول توضیحات را بنویسید و سعی نکنید سایر اطلاعات را داخل توضیحاتتون قرار بدید.

برخی افراد که تعدادشون هم زیاد هست، داخل همه پست های خود تعداد زیادی هشتگ قرار می دهند، منظور هشتگ هایی هستند که اصلا ارتباطی به پست ارسالی ندارند. این کار واقعا اشتباه است و پیشنهاد می کنم این کار را نکنید.

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات

توضیحاتی که برای پست خود می نویسید از نظر گوگل اهمیت زیادی دارد. شما باید توضیحات را با کلمات کلیدی مهم که ممکن است کاربران آنها را در گوگل جستجو کنند، بنویسید. توجه داشته باشید کلمات مهم را پست سر هم ننویسید. لازم است یک توضیح خوب درباره پست بنویسید و کلمات کلیدی مهم را بین جملات و توضیحات خود بکار ببرید. توجه داشته باشید که نباید تعداد دفعات تکرار کلمه کلیدی زیاد شود.

تاثیر طول توضیحات

اکثر افراد وقتی پست جدید داخل پیج اینستاگرام خود به اشتراک می گذارند یک جمله ساده برای توضیح می نویسند. برخی افراد که دارای پیج های معمولی هست برایشان اصلا مهم نیست این مورد. اما اگر شما یک کسب و کار اینستاگرامی راه اندازی کرده اید، لازم است اطلاعات کاملی همراه با جزئیات لازم را برای پست های خود بنویسید.

سعی کنید حداقل 100 واژه توضیحات بنویسید. اگر قادر هستید برای محصول یا پست خود توضیحات بیشتری بنویسید، بهتر از چیزی در حد 300 واژه بنویسید.

هشتگ گذاری و نحوه نوشتن برچسب ها

به جرات می توان گفت یکی از مهمترین تکنیک های سئو اینستاگرام مربوط به هشتگ گذاری می باشد. با استفاده از هشتگ پست های مختلفی در اینستاگرام گروه بندی می شوند. اگر در رابطه با این اصطلاح چیزی نمی دانید در زیر می توانید توضیحاتی برای آشنایی بیشتر از این واژه را مطالعه کنید.

هشتگ اینستاگرام چیست؟

حتما خیلی زیاد مشاهده کردید که برخی افراد داخل پیج های خود هم در بخش بیوگرافی و هم داخل همه پست های خود برخی کلمات و جملات را با علامت شارپ (#) می نویسند. برای مثال (#اینستاگرام) در این صورت این کلمه امکان کلیک خواهد داشت. این کلمه داخل توضیحات یک هشتگ محسوب می شود. اگر روی آن کلیک کنید، تمامی پست ها و صفحاتی که از این هشتگ استفاده کرده اند برای شما نمایش داده خواهد شد.

برای مثال ممکن است من داخل پیج خودم از هشتگ (#سئو_اینستاگرام) استفاده کرده باشم. بجز من ممکن است صدها پیج و افراد مختلف از همین هشتک عینا مثل من استفاده کرده اند. در این صورت وقتی فالوورهای پیج می خواهند تمامی پست های مربوط به این هشتگ ها را ببینند روی آن کلیک خواهند کرد. در اینصورت تمامی پست هایی که این هشتگ را دارد اینستاگرام به کاربران نمایش خواهد داد.

نحوه استفاده از هشتک در اینستاگرام

ما قصد داریم از هشتگ های اینستاگرام طوری استفاده کنیم که بیشتر نسبت به سایر پیج های همکار و رقیبان خود دیده بشیم. شما نباید هر کلمه ای را داخل پیج و توضیحات پست ها قرار دهید. خیلی مهم است که کلمات یا جملاتی را می خواهیم به هشتگ تبدیل کنیم. برای اینکه بتوانید بهترین و محبوب ترین هشتگ های اینستاگرام را برای پست های خود انتخاب کنید، یک لیست کامل از استاندارد هایی که لازم است رعایت کنید را برای شما آماده کردم.

 • انتخاب کلماتی که امکان جستجو دارند
 • انتخاب کلمات کلیدی مهم برای پیج اینستا
 • اگر شما جای مخاطب خود باشید دنبال چه چیزی می گردید
 • خودتان را جای مخاطب خود بگذارید
 • بین دو کلمه باید از آندرلاین (_) استفاده کنید، به این شکل (#هادی_قربانی)
 • بررسی کنید ببینید رقیبان شما چه کلمات و جملاتی را هشتک کرده اند
 • داخل همه پست های خود حتما از هشتگ استفاده کنید
 • شما در استفاده از هشتگ محدود به یک مورد نیستید، چندین هشتگ داخل پست خود بگذارید
 • و ….

تاثیر کامنت ها در اینستاگرام

یکی از دیگر بخش های مهم که باید به آن اهمیت بدهید مربوط به کامنت ها می باشد. یعنی شما می توانید وارد سایر پیج ها شده و برای پست های آنها کامنت ارسال کنید. داخل متن کامنت می توانید نام کاربری یا به اصطلاح لینک پیج خودتان را نیز قرار داده و از همچنین در کنار آن بنویسید که برای مشاهده (زمینه فعالیت شما) وارد پیج فلان شوید. در این صورت فالوور هایی که داخل آن پیج هستند، به احتمال خیلی خیلی زیاد کامنت شما را مطالعه کرده و اگر موضوع صفحه اینستاگرام شما جذاب باشه و خوششون بیاد حتما وارد پیج شما شده و جزو فالوورهای شما می شوند.

از طرفی هم اگر کسی داخل پیج اینستاگرام شما کامنتی برایتان ارسال کرد، سعی کنید تا جایی که برایتان امکان دارد پاسخ نظرات را بدهید. در این صورت کاربران شما را احساس می کنند.

فالو و دنبال کردن پیج های همکار

ترفند دیگری که به عنوان راهکارهای سئو اینستاگرام باید در نظر بگیرید این است که پیج همکاران و رقیبان خود را دنبال کنید. برخی افراد متاسفانه تصور می کنند اگر پیج همکار خود را فالو کنند، برای آنها کسر شان هست یا به اصطلاح تصور می کنند چیزی از آنها کم می شود. اما اصلا اینطور نیست. در کسب و کار باید از هر سیاستی برای رشد و بالا کشیدن خود انجام دهیم. البته نه کارهای بد که به دیگران آسیب وارد کند.

حال سوال پیش می آید که چرا ما اینستاگرام رقیب خود را فالو کنیم؟ شما هم به خوبی میدانید که شبکه اجتماعی Instagram داخل صفحات مختلف به کاربران یک سری دوست پیشنهاد میدهد. و شما هم حتما این مورد را دیده اید. بخشی وجود دارد که اینستاگرام برای پیدا کردن دوستان بیشتر در نظر گرفته است. اگر شما همکاران خود را دنبال کنید، مطمئنا پیج شما برای اکثر فالوورهای پیج همکار نمایش داده خواهد شد. در این صورت باز هم اگر موضوع پیج جذاب باشد، حتما کاربران جدیدی را به سمت شما جذب خواهد کرد.

آموزش سئو برای اینستاگرام
آموزش سئو برای اینستاگرام

سئو خارجی اینستاگرام

بخشی از کار شما در کسب و کار و تجارت اینستاگرامی مربوط به یک سری کارها خارج از پیج خودتان می باشد. همانطور که از عنوان و سرتیتر این بخش مشخص است، شما باید برای افزایش فالوور و جذب کاربران جدید به سمت پیج خود یک سری کارها را بیرون پیج خود انجام دهید.

لازم به ذکر است که کارهای بیرون از صفحه اینستاگرام شامل یک کار خاص نیست، بلکه شامل کارهای مختلفی هست که شما می توانید هر کدام از آنها را رعایت کنید. شاید افراد کمی از این روشها استفاده کنند، اما هر کسی استفاده کند و قوانین و استانداردهای سئو خارجی اینستاگرام را رعایت کند، حتما موفق خواهد شد. برخی از کارهایی که باید بیرون از پیج انجام شود شامل موارد زیر می باشد:

 • تبلیغات پیج اینستاگرام خود
 • لینک سازی (دریافت لینک برای پیج خود)
 • ثبت پیج داخل سایت های آگهی عمومی
 • ثبت پیج داخل سایت های آگهی که در زمینه اینستاگرام فعالیت می کنند
 • معرفی پیج به دوستان و آشنایان
 • درخواست از دوستان و آشنایان برای معرفی شما
 • کامنت مارکتینگ
 • ارسال کامنت و نظر داخل سایر پیج ها در اینستاگرام
 • فالوو و دنبال کردن پیج رقیبان و همکاران خود
 • و ….

معرفی و تبلیغ پیج

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات یکی از مهمترین کارهایی می باشد که کسب و کارها باید حواسشان به آن باشد. از افراد بزرگ در دنیا سوال کرده اند که اگر دارایی آنها را بگیرند و تنها 100 دلار به آنها پول بدهند چه خواهند کرد؟ جواب همه آنها این بود، 98 دلار برای تبلیغات صرف می کنیم و 2 دلار سرمایه گذاری. پس این موضوع را جدی بگیرید.

اگر هزینه دارید و می توانید جاهای خوبی برای پیج اینستای خود تبلیغا ثبت کنید، اصلا دریغ نکنید. حتی اگر هزینه هم ندارید، اصلا نگران نباشید، زیرا سایت ها، کانالها، شبکه های اشتراک ویدیو مثل آپارات، یوتیوب، نماشا، تماشا، میهن ویدیو و …. این امکان را دارند که شما بتوانید تبلیغات خود را به صورت رایگان داخل آنها ثبت کنید. بخصوص شبکه های اشتراک ویدیو را حتما استفاده کنید.

در رابطه با بازاریابی دیجیتال برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ را مطالعه کنید.

لینک سازی

در مبحث سئو موضوع مهمی وجود دارد که شاید اگر شما در رابطه با این موضوع آشنایی نداشته باشید، کمی عنوان این پاراگراف برای شما گنگ باشد. اما نگران نباشید، چرا که من کامل این موضوع را به ساده ترین زبان ممکن برای شما توضیح خواهم داد.

در بخش قبل من به موضوع تبلیغات اشاره کردم. لینک سازی چیزی مثل همان تبلیغ کردن است. اما اینبار با هدف دیگر. سایت های اینترنتی وقتی می خواهند به لینک یک گوگل برسند از این تکنیک ها استفاده می کنند تا بتوانند به جایگاه دلخواه خود دست پیدا کنند.

برای اینکه با این موضوع به طور کامل آشنا شوید، حتما مقاله آموزش لینک بیلدینگ چیست؟ را مطالعه کنید.

الان سایت ما را در نظر بگیرید، همین مقاله که در حال مطالعه آن هستید، را من لینک این صفحه را میبرم و داخل یه سایت دیگه قرار میدم، مثلا با عنوان سئو اینستاگرام این کار رو می کنم. حالا اگر کسی دنبال این موضوع باشه، یا این متن براش جالب باشه، روی اون متن کلیک می کنه و وارد سایت من میشه. این کار دو مزیت داره، اگر این لینک به صفحه اینستا باشه، مزیت اول: همون تبلیغ هست که کاربرای جدید جذب پیج میشن و پیج رو فالوو می کنن. مزیت دوم: این مورد چیزی هست که ما با این هدف لینک سازی را انجام می دهیم.

افزایش فالوور اینستاگرام با سئو
افزایش فالوور اینستاگرام با سئو

مزیت لینک سازی برای پیج اینستاگرام

همه ما می دانیم که روزانه تعداد زیادی کاربر برای پیدا کردن جواب سوال ها و خواسته های خود را داخل گوگل جستجو می کنند. اگر لینک پیج شما در سایت های زیادی وجود داشته باشد، به این منظور هست که وقتی گوگل لینک پیج شما رو داخل صفحات مختلف در اینترنت میبینید، تصور می کند که پیج شما شامل اطلاعات بسیار مهم و مفیدی هست که همه به شما لینک داده اند. در این صورت اگر کسی در رابطه با زمینه کاری شما در گوگل جستجو کند، پیج شما را داخل گوگل خواهند دید. در این صورت تعداد زیادی مخاطب وارد پیج شما خواهند شد.

اگر شما بتوانید با لینک سازی پیج خود را بالا بکشید هر روزانه هزاران نفر را جذب پیج خود خواهید کرد. از طرفی این کاربران که از طریق گوگل به سمت پیج اینستاگرام شما میان، کاملا فالوورهای ارگانیک خواهند بود. زیرا خودشان دنبال شما بوده اند. پس این مورد را جدی بگیرید.

پیشنهاد ویژه برای شما: پکیج دوره آموزش لینک سازی حرفه ای به طور کامل 0 تا 1000 برای اولین بار در ایران

اشتراک گذاری پست ها در سایر شبکه های اجتماعی

امروزه تعداد شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده اند. همچنین این شبکه ها هر کدام مخاطب خاص خودشان را دارند. از طرفی هم اکثر افراد داخل اکثر این شبکه ها حساب کاربری دارند. یعنی در چند شبکه مختلف مثل: اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، لینکدین و حتی پیام رسان تلگرام حساب کاربری دارند.

اگر شما پست های ارسال داخل اینستاگرام خود را داخل این شبکه ها و پیام رسان ها به اشتراک بزارید و برای افراد مختلف ارسال کنید ، موفق خواهید شد تعداد زیادی مخاطب به سمت خود جذب کرده و فالوورهای پیج اینستای خود را افزایش دهید.

معرفی پیج در سایت های آگهی

برای افزایش فالوور و دنبال کنندگان پیج اینستاگرام خود، شما می توانید پیج خود را در سایت های آگهی تبلیغ کرده و معرفی کنید. بسیاری از سایت های آگهی به صورت رایگان هستند و بدون هیچ هزینه ای می توانید پیج خود را تبلیغ کنید. به احتمال خیلی زیاد یک سری سایت ها را مشاهده کردید که به صورت اختصاصی در زمینه آگهی پیج های اینستاگرام عالیت دارند. لازم است بدانید که روزانه کاربران زیادی از طریق این سایت ها، دنبال پیج های مختلف می گردند و وارد آنها می شوند. پس این مورد را جدی بگیرید چرا که یکی از مهمترین کارها برای شما محسوب می شود.

آموزش سئو داخلی اینستاگرام
آموزش سئو داخلی اینستاگرام

نتیجه مقاله آموزش سئو برای اینستاگرام

در این بخش ما به طور کامل با موضوع سئو اینستاگرام آشنا شدیم. تا جایی که من اطلاع دارم، افراد کمی از این تکنیک ها استفاده می کنند و همین تعداد افراد کم هستند که پیج اینستاگرام بزرگی دارند. وقتی یک پیج با تکنیک های سئو بتواند به جایگاه مناسبی دست پیدا کند، قادر خواهد بود یک کسب و کار پولساز و پردرآمد از طریق اینستاگرام برای خود راه اندازی کند. اگر نظری در رابطه با موضوع سئو کردن پیج اینستاگرام دارید، حتما در ادامه بخش دیدگاه ها نظرات خود را برای ما و سایر دوستان خود ارسال کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
7 × 4 =