12 قانون کائنات برای کسب موفقیت و ثروت در زندگی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 12 قانون کائنات برای کسب موفقیت و ثروت در زندگی
قوانین کائنات برای جذب موفقیت و ثروت
قوانین کائنات برای جذب موفقیت و ثروت

زمان مطالعه: 13 دقیقه

کسب موفقیت و ثروت همواره یکی از خواسته‌های بشر از گذشته بوده است. به این خاطر آدمی همواره در پی راه و روش‌های مختلفی بوده است تا بتواند با استفاده از بهترین راهکار‌های ممکن به موفقیت و ثروت زیاد دست پیدا کند. 12 قانون کائنات برای کسب موفقیت در زندگی و ثروت اندوزی می‌تواند زمینه فراهم کردن کسب موفقیت را برای شما عزیزان فراهم آورد که در این رابطه در این بخش به معرفی و بررسی قوانین کائنات می‌پردازیم .

قبل از اینکه در این مقاله از سری مطالب موفقیت و توسعه فردی به بررسی این موضوع بپردازیم به ارائه اطلاعاتی درباره کائنات و چیستی آن خواهیم پرداخت. وقتی به پیرامون خود و جهان هستی نگاه می‌کنیم موجودات زنده و غیر زنده‌ای را مشاهده خواهیم کرد، که هرکدام دارای ویژگی و کاربرد خاصی در جهان می‌باشند به این خاطر به تمامی این موجودات جهان هستی کائنات گفته می‌شود و این قوانین مربوط و مرتبط با تمامی کائنات می‌باشد.

قوانین کائنات برای رسیدن به اهداف

بسیاری از افراد بر این باورند که زندگی ما یک نمایش‌نامه از پیش نوشته‌ای می‌باشد که ما فقط در زندگی نقش بازیگران مختلف را اجرا می‌کنیم و از قدرت و اختیار کافی برخوردار نیستیم. اما این مسئله بسیار غلط می‌باشد زیرا ما همواره در زندگی خود می‌توانیم با استفاده از کائنات و اختیار خود به انجام امور مختلف بپردازیم. با قدرت اختیار خود می‌توانیم نقش خود را در مسیر‌های مختلف زندگی انتخاب کنیم و در آن به ایفای نقش خود خواسته مدنظرمان بپردازیم. به این دلیل ما هرچه اطلاعات خود را نسبت به کائنات و ویژگی‌های مختلف آن ارتقاء دهیم می‌توانیم بهتر از وسیله‌های موجود در اطرافمان استفاده کنیم و به بهترین نتایج و موفقیت های ممکن دست پیدا کنیم. همچنین ما می‌توانیم با استفاده اصولی از کائنات و موارد موجود در اطراف زندگی خود به راحتی به موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم.

رمز کائنات
رمز کائنات

کائنات چیست؟

کائنات چه کسانی هستند؟ همانطور که در ابتدای مطلب 12 قانون کائنات برای کسب موفقیت و ثروت به آن اشاره کردیم دنیا دارای بخش‌ها و موجودات زنده و غیر زنده‌ای می‌باشد که در روی آسمان و زمین قرار گرفته‌اند، که به مجموعه این موجودات و موارد کائنات گفته می‌شود. البته توجه داشته باشید که از دید برخی افراد به قوانین الهی حاکم بر روی جهان هستی نیز کائنات گفته می‌شود. همانطور که می‌دانید تمامی موجودات و آثار الهی موجود بر روی جهان دارای هدف خاصی می‌باشند که به همین علت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا ما بر اساس استعداد و ویژگی های مختلف خود با استفاده از کائنات موجود بر روی زمین و آسمان به موفقیت و ثروت دست پیدا کنیم.

قوانین کائنات برای کسب ثروت

همواره برای کسب ثروت و موفقیت راه‌ها و قوانین خاصی موجود می‌باشد که این قوانین را می‌توان در میان راز‌های قانون جذب و قوانین کارما کشف کرد و اکنون با اطلاع از قوانین کائنات می‌توانید درک بهتری از راه‌های رسیدن به اهداف داشته باشید. کائنات که تشکیل دهنده جهان هستی هستند داری نظم و قوانین خاصی هستند که این قوانین جهت دهنده تمامی موجودات به سوی اهداف هستند بنابراین اطلاع از این موارد می‌تواند تاثیرات بسیار زدی در زندگی هر فرد و شخصی داشته باشد که در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

1 . قانون یگانگی الهی در کائنات

اولین قانون کائنات را می‌توان یگانگی الهی یا همان قانون توحید و یکتایی الهی دانست که در آن به این نکته اشاره می‌شود که تمامی موجودات و اشیاء موجود در جهان به یکدیگر پیوسته و مکمل یکدیگر می‌باشند. به این صورت که تمامی میل و عقیده شما بر اطراف دنیای شما تاثیر خواهد گذاشت. اگر به یاد داشته باشید این قانون نیز در قوانین کارما وجود داشت و ما به صورت کاملا تخصصی به بررسی آن پرداخته‌ایم. در این دیدگاه و قانون یگانگی الهی به این نکته اشاره می‌کند که شما عزیزان برای موفقیت و کسب ثروت باید خود را جزئی از محیط اطراف خود بدانید، تا بتوانید با تاثیر خود بر روی آنها در یک پروسه زمانی نتایج دلخواه خود را به دست بیاورید. در این قانون باید به این مسئله نیز در جهان هستی توجه کنید که همه ما یکی هستیم و برای دست یابی به یک هدف بسیار خاص تلاش و رقابت می‌کنیم.

انرژی گرفتن از کائنات
انرژی گرفتن از کائنات

2 . قانون ارتعاش

بر روی جهان هستی موجودات زنده و غیر زنده‌ای وجود دارند که مدام در حال حرکت و سیر هستند که البته آنها برای حرکت به انرژی نیاز دارند و گاه این انرژی را خود به وجود می آورند و گاه از یک محرک دیگر به آنها منتقل می‌شود. به همین دلیل می‌توان گفت که تمام کائنات و جهان هستی چه بخواهند و چه نخواهند در تمامی ایام و ساعت مختلف در حال حرکت و استفاده از انرژی می باشند. قانون ارتعاش در کائنات این مسئله را به ما یادآوری می کند که شما باید برای انجام امور مختلف دارای انرژی باشید به این صورت که انجام امور بزرگ نیازمند انرژی بزرگ می‌باشد و امور کوچک نیازمند انرژی کمتری می‌باشد. به همین خاطر شما عزیزان باید برای موفقیت خود بتوانید با استفاده از کائنات به ایجاد انرژی برای خود بپردازید تا بتوانید در انجام امور مختلف موفق شوید و یک زندگی شاد و پرنشاط را برای خود به وجود بیاورید.

3 . قانون همسانی

قانون همسانی کائنات یکی از مهمترین قوانین جهان هستی می‌باشد که به ما یادآوری می‌کند که تمامی دوران زندگی ما مانند کودکی، جوانی، میانسالی و …. که برای ما اتفاق خواهد افتاد در یک جای دیگر و برای افراد دیگر نیز به صورت کاملا یکسان اتفاق خواهد افتاد. به این خاطر می‌توان قانون همسانی کائنات را با قانون یگانگی الهی کائنات به صورت مستقیم ارتباط داد. البته این همسانی فقط برای دوران سنی ما نمی‌باشد و این قانون همسانی در کائنات شامل تمامی موجودات و اشیاء مختلف می‌شود. اما نکته بسیار کلیدی و مهمی که باید در اینجا به بررسی آن بپردازیم این است که الگو‌های مختلف در کائنات تکرار می‌شوند و این الگو‌ ها نیز می‌توانند در مقیاس کوچک‌تر خود به صورت مداوم تکرار شوند و این چرخه همینطور ادامه داشته باشد.

4 . قانون جذب در کائنات

یکی دیگر از مهمترین قوانین کائنات قانون جذب می‌باشد که می‌توان زمینه‌هایی از این قانون کائنات را نیز در قانون جذب مشاهده کرد. در این قانون جذب کائنات به این مسئله پرداخته می‌شود که شما هر چقدر به سمت یک هدف و امر مثبت تمایل داشته باشید و به سمت آنها حرکت کنید نتیجه کار شما نیز مثبت خواهد بود و بالعکس. پس در این بخش از قوانین مربوط به کائنات به این نکته اشاره می‌شود که شما می‌توانید با دیدی مثبت به سمت اهداف و خواسته‌های خود در زندگی حرکت کنید و بنا بر دیدی که دارید نتایج کار برای شما مشخص خواهد شد. البته شما در این مبحث قانون جذب کائنات نیز باید توجه داشته باشید که با توجه کردن به اموری همچون ترس، نا امیدی، شکست و … تجربه‌های بسیار منفی را می‌توانید برای خود رقم بزنید پس همواره در طول زندگی مثبت فکر کنید.

تاثیر قانون کائنات در زندگی
تاثیر قانون کائنات در زندگی

5 . قانون عمل الهام شده

حواس آدم را می‌توان جزو صادق‌ترین چیز‌‌هایی دانست که تمامی سعی و تلاش خود را می‌کنند تا بهترین اطلاعات ممکن را در اختیار شما قرار دهند. پس همیشه می‌توان با اعتماد کردن و اتکا به این حواس شش گانه به بهترین نتایج ممکن در هر زمینه‌ای دست پیدا کرد. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که انجام دادن امری غیر ممکن به نظر بیایید و فکر کنید که نمی‌توانید به انجام آن بپردازید، و سپس با کمی فکر کردن و گوش دادن به ندای حواس خود به انجام آن امور می‌پردازید و در عین ناباوری موفق می‌شوید. قانون عمل الهام شده کائنات نیز این نکته را یادآوری می کند که شما می‌توانید با اتکا و باور به حواس خود به راحتی راه‌ها و پله‌های موفقیت و رسیدن به ثروت را بپیمایید. البته این قانون عمل الهام شده و قانون جذب در کائنات بسیار نزدیک به یکدیگر می باشند که حتی می‌توان آنها را مکمل یکدیگر دانست.

6 . قانون تغییر شکل دائمی انرژی

در دنیای اطراف ما و به خصوص در کائنات انرژی‌ها و موجودات مختلف همواره در حالت تغییر شکل می‌باشند. البته شاید ما در بعضی از موجودات تغییر را به چشم خود نبینیم اما باید بدانیم که هسته اولیه و سلول‌های یک موجود زنده و غیر زنده در کائنات و دنیای اطراف ما در همه لحظات دستخوش تغییراتی می‌شود. در قانون تغییر شکل دائمی، انرژی کائنات به این نکته اشاره شده است که شما نیز می‌توانید مانند اطراف خود در حال تغییر باشید و همواره با رفع اشکالات زندگی خود به سمت موفقیت و کسب ثروت حرکت کنید. همچنین نکته‌ای دیگر که در این بخش از قانون کائنات به آن باید توجه کرد این مسئله می‌باشد که شما می‌توانید با رفتار با کائنات اطراف خود نیز مطابق با آنها دچار تغییر شوید.

مفهوم قوانین کائنات
مفهوم قوانین کائنات

7 . قانون جبران در کائنات

آیه شریفه “کل فی فلک” را می‌توان یکی از با ارزش‌‌ترین آیه‌های قرآنی دانست که معنای آن (جهان در حال گردش می باشد) است، که شما وقتی این آیه را از آخر به اول نیز بخوانید همان معنی و همان کلمات در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در این آیه به این نکته اشاره شده است که شما هر کاری را انجام دهید نتیجه آن کار در آینده در مسیر زندگی شما قرار می گیرد و خوبی و بدی شما جبران می‌شود. در قانون جبران کائنات نیز به این نکته اشاره شده است که در طول زندگی شما “همان چیزی را درو خواهید کرد که آن را کاشته‌اید”. به همین دلیل به شما توصیه می‌کند که در امور روزمره خود به سمت انرژی مثبت و خوب حرکت کنید تا بتوانید با کسب نتایج مثبت در مسیر کسب موفقیت قرار بگیرید.

8 . قانون نسبیت

نسبیت یکی از مواردی می‌باشد که همواره افراد مختلف خود را در مقابل آن قرار می‌دهند و با این کار به مقایسه ویژگی‌ها و رفتار خود با دیگران می‌پردازند . قانون نسبیت نیز به این نکته اشاره می‌کند که اخلاق، رفتار، کنش‌ها و احساس ما تا زمانی که مورد مقایسه خودمان قرار نگیرد خوب یا بد نیست. به طور مثال شما دارای قد 170 سانتی متر می‌باشید وقتی در میان سه فرد با میانگین قدی 160 سانتی متر قرار می‌گیرد و شما خود را با آنها مقایسه می‌کنید یک فرد بلند قد به نظر می‌آیید و این زمینه تجربیات مثبتی را در شما به وجود می آورد. اما اگر همین فرد با همین اندازه از قد در میان یک جمع که دارای میانگین قدی 180 سانتی متری قرار بگیرد با عنوان یک فرد کوتاه قد شناخته می‌شوید که این مقایسه می‌تواند آثار بدی بر روی رفتار و روحیات آن بگذارد. به این دلیل قانون نسبیت در کائنات به این نکته اشاره می‌کند که شما باید در شرایط مساوی به مقایسه خود و اطراف بپردازید تا با این عمل بتوانید پیش به سوی کسب موفقیت حرکت کنید.

قوانین تاثیر گذار کائنات
قوانین تاثیر گذار کائنات

9 . قانون علت و معلول کائنات

شاید شما در دوران تحصیل خود در درس‌هایی مانند فیزیک و فلسفه با مفهوم قانون علت و معلول آشنا شده باشید. قانون علت و معلول با مفهوم دیگر کنش و واکنش نیز شناخته می‌شود. شما وقتی که یک وسیله را حرکت می‌دهید در این مثال شما به عنوان علت یا کنش شناخته می‌شود و حرکت وسیله نیز معلول و واکنش می‌باشد. قانون علت و معلول در کائنات نیز وجود دارد که به این مسئله می‌پردازد، که هر واکنش و معلولی که در مقابل شما قرار می‌گیرد حالت معلولیت شما یا همان کنشی می‌باشد که در گذشته یا حال به انجام آن پرداخته‌اید. به این خاطر رفتار مثبت نتایج مثبت را برای ما به ارمغان می‌آورند و رفتار منفی نتایج بد و مخرب را برای شما فراهم می‌کنند.

10 . قانون قطبیت

وقتی به اطراف خود و کائنات نگاه کنید به خوبی می‌توانید قانون قطبیت را در کائنات مشاهده کنید. همانطور که باطری دارای دو سر و دو قطب مثبت و منفی می‌باشد تمامی موجودات و اشیاء موجود در جهان هستی دارای قطبیت می‌باشند و نسبت به رفتار ما قطب های مختلف خود را به ما نشان می‌دهند. قانون قطبیت کائنات به این نکته اشاره می‌کند که واکنش موجودات و اشیاء اطراف ما بر اساس نوع رفتار ما شکل می‌گیرد. به این صورت که وقتی شما به صورت مثبت و مفید به دنبال موارد و امور خاصی باشید با قطب مثبت برخورد خواهید کرد و نتایج خوبی را به دست خواهید آورد، اما زمانی که به دنبال یک امر منفی می‌باشید کائنات چهره منفی و بد خود را به شما نشان خواهند داد و شما نمی‌توانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

11 . قانون ریتم

قانون ریتم کائنات یا همان قانون ضرب آهنگی را می‌توان در بسیاری از کائنات و موجودات و اشیاء اطراف خود ببینیم. این قانون کائنات به این نکته اشاره می‌کند که تمامی اتفاقاتی که در اطراف زندگی ما و حتی خود ما رخ می دهد به صورت یک چرخه می‌باشد. به این خاطر شما می‌توانید برای درک بیشتر قانون ریتم در کائنات به فصول مختلف در جهان نگاه کنید و خواهید دید که این فصول به صورت چرخه‌ای در طول میلیون‌ها سال عمل کرده‌اند و عمل خواهند کرد، و جای هیچ کدام از این فصول عوض نخواهد شد. به این دلیل قانون ریتم به شما یادآوری می‌کند که شرایط منفی حال که شما در آن گیر افتاه‌‌اید همواره ثابت نخواهد بود و این بازه زمانی خواهد گذشت و جای خود را به دوران بهتری خواهد داد تا شما بتوانید به اهداف مدنظر خود دست پیدا کنید.

قانون ریتم کائنات
قانون ریتم کائنات

12 . قانون جنسیت در کائنات

قانون جنسیت در کائنات به جنسیت فیزیولوژی بدن ما اشاره نمی‌کند و بیشتر به این مسئله اشاره می‌کند که تمامی اتفاقات، رفتار‌ها و … در کائنات دارای دو جنس مختلف می‌باشند، که ما باید برای موفقیت خود در زندگی باید به تعادل در بین آنها بپردازیم. به طور مثال شما برای موفقیت در کسب و کار علاوه بر خوشرویی با مشتریان باید به طور جدید نیز با آنان برخورد کنید که در این بین شما می‌توانید با تعادل بین این دو رفتار خود هم مشتری خود را راضی نگه دارید و هم از رفتار خود رضایت داشته باشید تا به موفقیت مد نظر خود برسید.

12 قانون کائنات برای کسب موفقیت و ثروت را می‌توان یکی از جامع‌ترین مباحث و مطالب موجود در سطح اینترنت دانست که ما در آن توانسته‌ایم به معرفی و چیستی قوانین کائنات بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با مطالعه این تحلیل‌ها از قوانین کائنات و به کارگیری آنها در زندگی خود به موفقیت و ثروت دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
1 + 13 =